Hrubá Vrbka-Ratíškovice "B"

23. srpna 2008 v 20:07 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

ZD Horňácko Hrubá Vrbka 0:0 FK Baník Ratíškovice "B"

Diváci: 55
Ve Vrbce sme neviděli nikterak zajímavý fotbal, ale několika dobrým golovkám sme přihlíželi. Domácí museli hned v 5´střídat po zranění hráče. A v 6´se hosté dostali do šance-zakončující hráč střílel z 20ti metrů, golman vyrazil před sebe a další hráč Ratíškovic málem dorazil balon do sítě, ale obránce domácích byl rychlejší a odkopl balon. Za 4minuty hosté zahrozili znovu, přes vyběhnutého golmana míjel lob útočníka břevno o cca 20cm. V průběhu 17´sme viděli jednu z největších šancí domácích a to po úniku hned 3 hráčů, šli sami na jednoho obránce, ten byl překonán a z pozice penalty, přes vyběhnutého golmana zakončil záložník jen do tyče. Za minutu hořelo aj u branky Vrbky, po rohu plul balon vedle tyče, po hlavičce hostujícího hráče. 27´a únik rychlého záložníka Vrbky až do vápna, ale koncovka do golmana. Ve 44´dali Raťky málem gola do šatny Vrbce, ale ti měli štěstí, protože po rohu koncovku vyhlavičkoval obránce z brankové čáry.
2.poločas už byl o neco slabší, co sa týče hry, aj šancí. V 67´nejprve hlavičkovali domácí po rohu 0,5 metru mimo. V 73´sa kopal take roh Ratíškovic a po skrumáži hráčů zakončovali do svého hráče a ten dal z první do branky-gol ale neplatil, kvůli offsidové pozici. 82´a únik aktivního pravého záložníka Vrbky až do vápna, tam už mohl zakončovat, natahl na sebe vybíhající obránce, aj golman už vybíhal, ale chytře zvolil nahrávku na spoluhráče-ten mohl zakončit téměř do prázdné, ale ve Vrbce zvonila konstrukce branky po jeho střele už podruhé a to na břevně. Domácí mohli vsítit branku v 90´když po centru nějak 5metrů za velké vápno, zakončoval útočník ze zemi z první přes obránce, točenou střelou mimo tyč, nějakých 30cm.
Rozhodčí: Martin Hlaváček (Suchov) - jeho výkon byl stejně mizerný, jako minulý týden v Tasově, pískal hloupé fauly nebo fauly, po kterých se hraje a když nekdo nekoho říznul na zem, tak sa hrálo dál.
SHRNUTÍ: Fotbal pro diváka nijak nezajímavý. Ratíškovice nepředvedli žádnou oslnivou hru, jen spoustu nakopávaných balonů a ze hry téměř žádné zakončení. Podle jejich řečí o postupu a výkonu, bych raděj slovo postup nepoužíval nebo to bylo možná dost přehnané gesto-do té doby, než budou výsledky a hra. Na druhou stranu bych je zas pochválil, protože i po vstřelení gola z offsidu, zachovali disciplínu a nenadávali a nedohadovali sa s rozhodčíma jak malé děcka. K závěru bych dodal, že domácí pomezní hodně ukřivďil posledních 20-25minut zápasu hostům, když snad po každé akci dopředu zamával offside, který ani nebyl.
Gol z offsidu si možete prohlédnůt na natočeném videu mnů a vloženém kamošem Vaškem Spáčilem z našeho útočného Lipovského tandemu :-): gol z offsidu