Sokol Lipov-Sokol Domanín

24. srpna 2008 v 20:28 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov 4:3 (1:3) Sokol Domanín

Diváci: 120
Už před začátkem utkání sme sa nebavili v kabině o ničem jiném, než o tom, že body mosá zostat za každů cenu doma, protože soupeř nebyl silný. Začátek utkání byl jednoznačný, protože Lipov byl dopředu hodně nebezpečný a hodně zakončoval. Vážnější koncovku měl hned v úvodu Martin Urbánek, když po centru hlavičkoval těsne nad břevno. Do vedení sme šli v 10´, když Fafek dal pod sebe, balon sa odrazil od obránce a Martin Urbánek už s koncovkou neměl problém. Tlačili sme dál, ale co sme opravdu nečekali bylo, když zatahl hostující hráč k vápnu, tam mu balon utekl, náš golman vyběhl, Bueno byl rychlejší a chtěl před hostujícím hráčem odkopnůt balon, ale špatně mu to sedlo a míč doletěl až na malé vápno, kde Domanínský forward zakončil z volleye do branky na 1:1 to bylo v minutě 15cté. Netrvalo dlouho a z protiútoku dali hosté gol znovu, když útočník unikal až k vápnu, tam by ho Baranovič ubránil, ale balon se odrazil zpátky k útočníkovi a ten zakončil přes vyběhnutého golmana na 1:2. Infarktová situace nastala cca 15minut před koncem prvního poločasu, když hosté dávali už na 1:3 a to tak, že někdo zafauloval Buena, rozhodčí nechal hru pokračovat a Domanínský hráč z 16ctky zakončil do sítě k tyči střelou po zemi. V prvních 45minutách Lipovští hráči zakončovali X-krát, ale bez golového efektu.
2. poločas naznačil, že v kabině o přestávce byl pěkný větr a proto sa hráči Domanína z vedení neradovali dlouho. Ve 47´dostal Fafek nahrávku středem až k 16tce-golman vyběhl, ale Fafek sa s koncovků nemýlil-dal to po zemi a 2:3. V 53´už bylo srovnané a gola si připsal Radek Mlýnek po standartní situaci: 0,5 metru za 16ctkou, přesně veprostřed si postavil balon a přes zeď dal do vinklu a bylo srovnané 3:3. V minutě 70´ šel Lipov už do vedení, když Martin Urbánek udělal kus práce a unikl po lajně, potom vběhl podél lajny do 16ctky, nahrával Mirovi Mikeskovi a ten dal levačkou po zemi z nějakých 8mi metrů k tyči na 4:3. V zápase byla vytažená aj červená karta a viděl ju hostující hráč po druhé žluté za kibicování na rozhodčího 15minut před koncem. Vedení 4:3 nám nestačilo a tlačili sme sa neustále kupředu a zakončovali. Z vážnějších šancí bych uvedl Fafkovu střelu z úhlu do boční sítě a zanedlouho nastřelil taky z úhlu, ale tyč. Mira Mikeska mohl navyšovat taky, ale téměř z nulového úhlu, přes vyběhnutého golmana zakončoval místo nahrávky na volné spoluhráče, ale balon proběhl jen kousek před brankovou čarou podélně. Zápas byl už skoro u konce, ale hostující hráči nám přichystali málem nepěkné překvapení, když minutu před koncem s pomocí teče obránce zakončovali do břevna.
Shrnutí: Lipov jasně ovládl hru a dějství celého druhého poločasu a za aktivitu a obětavost sme vytěžili 3body. V první půli Domanín proměnil vyložené šance, ale v druhé měli jen jednu koncovku na našu branku.
Rozhodčí: Pyclík: hodnotil bych jeho výkon jako průměrný, ale mohl tahat za 2 zákroky na naše hráče aj rovnou červenou kartu, když Best přešel přes dva hráče, proti němu stál už jenom jeden obránce a smýkli ho přes nohy zezadu (bylo to dost daleko od branky) a potom Kaďu zařezali u lajny jak unikal.
Pomezní: Barák: mimochodem píská aj divizi. Odvedl vynijající výkon a nemám co bych mu vytkl.
K závěru bych dodal, že mňa mrzí fakt, že diváci vůbec netleskali, nefandili atd. a místo podpory raděj kibicovali a to hráčům rozhodně na výkonu nepřidá, ale tak už to u nás chodí.