Září 2008

Lipov - FK Suchov

29. září 2008 v 12:55 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 6:1 (5:0) FK Suchov

Diváci: 180

V dnešním zápase Lipov naděloval a to hodně. Fotbalisté Suchova z nadílky ovšem radost rozhodně neměli, protože se nejednalo o nadílku vánoční. Do první šance sa dostal Martin Tomčal, ale skákavý balon v 16tce nedokázal zkrotit mezi 3 tyče a tak pálil metr nad. V 17´jakoby ste zapnuli u Lipovských borců tlačítko "start" a to sa vám teprv začali dít věci. V té minutě šel Fafek sám na branku, jeho pokus golman ještě vykryl, odražený míč od golmana sa dostal znovu k němu a Fafek sa mohl radostí válat po zemi, protože Lipov vedl 1:0. Ve 21´sa Lipov radoval podruhé, když Miru Mikesku vyslal Jan Maňák, Mira zatahl do boku 16ctky, dal pod sebe a nechal vyniknout Fafka už podruhé na 2:0, do prázdné branky sa nešlo netrefit. Suchov sa dostal k prvnímu vážnějšímu ohrožení Lipovské svatyně až ve 25´a to díky Milanovi Baranovičovi, který nahrál protihráči za velké vápno, ale ten to netrefil ideálně a balon skončil 0,5 metru vedle. Ve 29´sa stala podobná situace jako při brance na 2:0, když zatahnul tentokrát Fafek, dal pod sebe na Miru Mikesku a Lipov mohl být radostí bez sebe, takže 3:0. Ve 34´zahrávali hosté přímák, ve vápně hráč hlavičkoval, ale jenom mimo branku. Ve 38´si mohli diváci vychutnat pěknou branku, kterou docílil po podařené passu od spoluhráče Mira Mikeska: dostal nahrávku na 16ctku, tam si poradil s obráncem, golman vyběhnul a z kličky vpálil balon k bližší tyči na 4:0. Za dvě minuty bylo se Suchovskýma hráčama už ámen, když Matrin Urbánek vletěl do vápna jak raketa, tam ho hosté faulovali a pokutový kop na sebe nenechal dlouho čekat. Toho sa ujal Mira Mikeska, kopnul ho na druhou stranu jak šel golman a tak sa mohl radovat z hattricku a diváci museli být s průběhem prvního poločasu spokojení.

2. poločas
Mira Mikeska byl stále při chuti a v 55´pálil z 20ti metrů do golmana. V 63´sa dostalo málem odměny aj velice dobře hrajícímu Martinovi Urbánkovi po rohovém kopu, zakončoval v záklonu hlavou, ale golman jeho hlavičku na 2x musel krotit mezi nohy. Hned z protiútoku sa dostali do ojedinělé šance aj hosté, ale střelu z úhlu si Mira Vrba v brance pohlídal. V 77´by měli co dělat i ti nejlepší rybáři s rybičkou Miry Mikesky ve vápně, když centroval Martin urbánek a osamocený Mira Mikeska nechal rozjásat diváky zakončenou akci na 6:0. V 83´hosté stříleli ve velkém vápně, ale Lipov si udržel v tuto chvíli ještě čisté konto, protože ke smůle Suchovských skončila střela na břevně. Další šanci si přichystali hosté za 2minuty na to, střela na hranici 16ctky minula branku jenom o 20cm. V 86´centroval nejlepší nahravač v zápase Martin Urbánek jak jinak než na Miru Mikesku a zase ve vápně, branka úplně prázdná, ale Mira vyloženou šanci spálil a hlavičkoval jenom do tyče. V 88´sa dočkali konečně čestného úspěchu hosté, když se útočník zbavil obránce a dal do protipohybu golmana na 6:1. V 90´se pokoušel ohrozit hostující branku ještě Radek Mlýnek, jeho střelu z dobrých 20ti metrů, musel golman spacifikovat solidním zákrokem na roh.

Shrnutí: Lipov zaslouženě vyhrál, byl fotbalovější, herně nadanější. Bylo vidět kdo chce víc hrát a kdo touží víc po zisku bodů. Suchov byl bezzubý a o to to měli domácí snadnější. Lipov tak může přemýšlet o příčkách nejvyšších, ale těžké zápasy podzimu teprve přijdou.

Rozhodčí: Daniel - celý zápas měl pod kontrolou, nebyly žádné šarvátky ani nic podobného, složité situace na posouzení a co je určitě za hodno dodat, že ani diváci mu v průběhu utkání nenadávali. Slušný výkon je hodnocen na 8/10.

Zákl. sestava:
Mira Vrba
Kaďa-Baranovič-J.Maňák-Fišer
M. Urbánek-Radek Mlýnek-M. Karásek-M. Tomčal
Fafek-Mira Mikeska

Střídání: 45´Lesky za Fafka a Best za Kaďu, v 73´ Jan Baranovič za Fišera

VIDEO: Neco sem natočil a do perfektní podoby uvedl Vašek Spáčil a za to mu díky.


Lipov - Suchov

28. září 2008 v 22:14 | Vena
Prispevek o zapasu Lipova a Suchova bude zitra, porucha pocitaca..
Lipov - Suchov 6:1[5:0] 4x Mikeska, 2x Kucera

Lipov "B" - Archlebov

28. září 2008 v 14:53 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 4:2(2:1) Sokol Archlebov

Diváci: 40
Ideální počasí pro fotbal nevidělo dnes moc diváků na hřišti v Louce, ale gólů padlo, tvrdím si řéct "slušný počet". V začátku sa hrálo mezi 16ctkama ale jedna větší šanca sa přesto naskytla, když Víťa Šmehlík centroval před branku (v té době sem upravoval síť) a málem mně vylézli oči z důlků, když enom o nějakých 30cm skončil jeho centr na síti nad břevnem. V 15´byli už hosté blahem bez sebe, když centrovali ze strany na útočníka do vápna, ten si osamocený míč pěkně zpracoval a zakončení "do prázdné" už mu potíže nedělalo, takže 0:1. Lipov korigoval ve 23´gólem, při němž obránce neodkopl míč, Mira Smetka před obránca vrazil hlavu a vyběhnutý golman byl už bezmocný, protože jeho hlavička zakotvila na správném místě pro Lipovské příznivce. Ve 28´už bylo pro Lipov 2:1 - Laďa Matula zahrával přímák z dobrých 30metrů(možná víc), ve vápně odvedli skvělou práci útočníci Mira Smetka a Basa, když šli do protibalonu, ale co asi nejvíc hosty překvapilo, bylo to, že balon skončil až v síti. Další gólovka už sa nezrodila a proto mohl Lipovský tým spolu s trenérem konzultovat relativně dobrý průběh 1. poločasu v kabině s trenérem, který mohl byt určitě spokojený.
2. poločas
Lipov měl nástup do poločasu opět lepší jak hosté a za 10minut sme sa mohli radovat, protože po rohovém kopu Ladě Matuli hlavičkoval Peťa Jakoubek do zemi od které sa balon odrazil přesně do vinku na 3:1. V 67´přidal agilnější Lipov další branku, když centr ze strany hlavičkoval přes golmana Basa do břevna, golman už sa gůlal po zemi a když sa od břevna odrazil míč znovu přesně na Basovu hlavu z nějakých 7mi metrů, tak Lipovský forward nezaváhal, síť sa třepala na straně Archlebova už počtvrté a ruky diváků museli být rozezněny. V Závěru utkání sem sa 3x ukázal aj já, ale ve špatném světle, protože nejprve sem špatně eliminoval po rohu hostujícího obránce, ten vystrčil hlavu a branka na 4:2 byla jasná, ještě chvíli předtím sem ve vyložené šanci špatně zpracoval neposedný míč na hranici 16ctky a proto sem sa ke koncovce nedostal a nakonec v nastavení, když sem pěkně narazil Víťovi Šmehlíkovi, ten vyslal Basu-Basa vybojoval balon a po centru a mojí hlavě sem špatně hlavičkoval osamocen dobrý metr nad. V konci zápasu už zbytečné pošťuchování, nadávání a potyčky nevedli k dalším brankám hostů, protože zápas byl už rozhodnutý a toto by hlavně vedoucí hráči dělat neměli.
Shrnutí: Archlebov měl sice šance, ale ty většinou končili na golmanovi Pavlovi Maňákovi, který chytá v dobré formě nebo hodně mimo. Lipov si vzal k srdci, že přes bojovnost, urputnost a srdceryvnost, jde docílit bodového zisku a proto sme sa taky mohli radovat z plného bodového deficitu. V Záloze po celý první poločas chyběl určitě nejlepší hlavičkář Kůň. Obrana Lipova si zaslouží známku výbornou.
Pozn.
Do poločasu sledoval zápas na naší střídačce aj záložník Velké nad Veličkou (krajský přebor) Rosťa Machálek a tak sa mohl podivat, jak sa to kope v nižších sůtěžách a porovnat a poradit do průběhu utkání.
Rozhodčí: Jahoda - jeho stabilní výkon sem hodnotil na 5/10 zejména proto, tak jak je známý, co sa na něho zařve, to pískne, je ovlivnitelný divákem a to by tak rozhodně byt nemělo. Jinak sa větší minely nedopustil, za což si určitě zaslouží pochvalu.
Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Z.Straka-Miškeřík-Baňa-R. Kolacia
Kůň-Hačuka-Víťa Šmehlík-Laďa Matula
Mira Smetka-Basa
Střídání: ve 12´Peťa Jakoubek za Koňa, v 66´já za Miru Smetku a v 73´Břeťa Hudeček za Laďu Matulu.
VIDEO: Gól na 2:1, který vstřelil Laďa Matula.

Tasov - Javorník

27. září 2008 v 19:10 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Hroznová Lhota "B"(Tasov) 1:2 (0:2) Velká n. Veličkou "B"(Javorník)

Diváci: 140

Na Tasovský stadion si dnes našlo cestu slušný počet diváků, možná aj proto, protože tam majů
tento týden hody, ale o gólové hody v podáních domácích hráčů se rozhodně nejednalo. Javorník měl do zápasu slušný nástup a po rohovém kopu v 5´mohli hostující hráči Matina Pavlinca na rukách nosit, protože vstřelil branku po rohovém kopu: balón letěl vzduchem, proletěl až na Martinovu kopačku k zadní tyči, kde číhal na malém vápně a ten dal z volleye do kříže nádherně k tyči na 0:1. Jakoby se po tomto gólu Javorník spokojil s vedením, začal Tasov hrál hodně dopředu. V 7´stříleli domácí z 20m půl metru nad břevno. Ve 21´útočník Tasova Gavlík zakončoval z úhlu do golmana a ve 29´po centru domácích, hlavičkoval osamocený hráč v záklomu metr mimo. Ve 32´Ríša Slovák zakončoval skákavý míč do golmana a v 36´ největší šance Tasova v 1. půli když centr nespacifikoval Javornický golman, balon mu vyskočil a následná dorážka šla do břevna a následný odraz se dostal znovu k domácímu hráčovi, ale ten z 10metrů minul prázdnou branku. Co sa nepodařilo za 5 šancí Tasovu, sa znovu podařilo Javorníku za jednu, když centrovali ze strany a míč přeletěl domácího stopera, balon sa dostal k obráncovi, vedle kterého stál Pavel Pavlinec, obránce balon neodkopl, Pavel chtěl zakončovat...ale do vápna se řídil brácha Martin Pavlinec, Pavel mu přenechal balon a bratrská spolupráce byla na světě, když Martin dal druhý a vítězný gol po zemi k tyči (ve vápně) na 0:2. Ve 44´centroval Tasov a golman tak tak vyboxoval míč ven, následný protiútok málem skončil brankou, když Martin Pavlinec dobře předvídal situaci a obránce si před golmanem balon ukopl, Martin sa ho zmocnil, ale z téměř nulového úhlu volil horší řešení (zakončení) místo nahrávky pod sebe na volného útočníka a tak sa šlo do kabin za stavu 0:2.

2. poločas
Domácí začali provádět nájezdy na hostující branku, ale ne vždy byly zastaveny brikádou těl hostujících hráčů. V 53´Ríša Slovák z těžké pozice v 16tce zakončoval do golmana a za minutu mohli hosté utírat pot z čela, když sa z dobré šance nevměstanala střela Tasova mezi 3 tyče a skončila těsně vedle. R. Slovák byl při chuti a jeho další zakončení na sebe nenechalo dlouho čekat, v 62´totiž tvrdě pálil, ale golman nohama na poslední chvílu zachraňoval. Ten samý hráč zakončoval v 67´ve vápně, ale jen kousek mimo spojnici tyče a břevna. Tasov prahnul po gólu a hlavně po vyrovnání, které si domácí určitě za předvedenou hru zasloužili. Odměny se dočkali ale až v 75´po rohovém kopu: Gavlík si parádně naběhnul a hlavou zavěsil do branky na 1:2. Hned po rozehrávce Javorníka mohl málem Tasov přemýšlet aspoň o bodu, ale tato vidina se jim mohla vytratit, když hosté zakončovali a domácí golman musel balon vystrčit na roh. V 90´ hosté mohli znovu navyšovat, ale golman na míč reagoval správně a lapil ho. Už v nastaveném čase šel sám hostující útočník na branku, před vápnem si udělal obránca a pak už sa mohl enom zeptat golmana "kam to chceš" ale volil špatnou střelu, která skončila na golmanovém těle.

Shrnutí: Tasov téměř po celou hrací dobu dřel a vyvíjel nátlak a úsilí na Javornickou branku, ale nenašli správný recept ani zakončení k tomu, aby vybojovali aspoň bod. Co bych k tomu řekl víc: hrát víc chtěl Tasov, ale góly střílel Javorník a na to sa hraje a zbytek už víte.

Rozhodčí: Zima M. - zápas měl pod kontrolou, pískal velmi slušně, ale za dvě sporné penalty, které mohli mět domácí, se mohla aspoň jednou zahrávat 11ctka, takže z původního hodnocení 9/10 je nakonec aj tak hodně slušných 7/10.


VIDEO: Natočil sem jednoho gola a to Tasovského na 1:2. Mohl sem nahrát aj dva první, ale v momentě golu na 0:1 sem si šteloval foťák a na 0:2 sem kecal se spoluhráčama z Lipova, takže sa tak trochu omlouvám. Video jak jinak, než skvěle zpracoval Vašek Spáčil.


Čejč - Lipov "B"

21. září 2008 v 21:53 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Čejč 2:0 (1:0) TJ Sokol Lipov "B"

Diváci: 40
V dnešním zápase bylo vyložených nebo nebezpečných šancí opravdu poskromnu. V 1.poločase první nebezpečná situace skončila gólem, když domácí v 15´rozehrávali roh, naši hráči nedokázali dobře odkopnout balon ven, takže stříleli na branku do skrumáže hráčů v 16tce, tam sa to 3x odrazilo - hráč Čejče se zmocnil míče, střílel do branky a i přes teč obránce se dostal balon do sítě k tyči, z nějakých 6ti metrů. Ve 20´se pořádně protáhnul náš golman Pavel Maňák po střele na tyč z 16ctky nechal vyniknout svoji mrštnost a zachránil nás od dalšího inkasování, když balon vyrazil na roh. Ve 32´zakončovali domácí znovu a to z 20ti metrů, ale branka zasažena nebyla, střela minula tyč o půl metru. Lipov se do vážnějšího zakončení v průběhu první 45timinutovky vůbec nedostal.
2.poločas
Jasné instrukce od trénéra v přestávce si i přesto někteří hráči nevzali příliš k srdci a podle toho to taky na hřišti vypadalo. K našemu prvnímu zakončení se dostal Kůň až v 57´po rohovém kopu, když v záklonu hlavičkoval a golman musel vytlačit balon na roh znovu. V 65´potom zkoušel z 20ti metrů střílet Víťa Šmehlík, ale branku minul o půl metru. Do dobré šance sem se dostal i já v 77´, když mně dal dlouhý pas vrchem Miškeřík, balon sem si pěkně zpracoval, chtěl sem střílet přes golmana, ale ve finále mně balon skočil a tak střela skončila metr nad. Domácí obránce už říkal, ať rozhodčí radši pískne konec, že už další branku stejně nedají, ale mýlil se. V 80´poslali domácí do šance záložníka, ten nahrál ještě na útočníka a ten křižmou střelou po zemi k tyči upravil score na konečných 2:0.
Shrnutí: Utkání to bylo vyrovnané herně, ale domácí 2x zacílili přesně, zato my jsme branku domácích "téměř" neohrozili. Čejč právě proto poprvní v sezóně bodoval.
Rozhodčí: Rambousek - první poločas pískal celkem s přehledem a v klidu, ale ve druhém už začal dělat hodně chyb a špatně viděl situace z dálky ve které stál. Hodnocení proto zostává na jakých takých 5/10.
Zákl. sestava:
Pavel Maňák
R.Nagy-Miškeřík-Jakoubek-Straka
Laďa Matula-Víťa Šmehlík-Hačuka-R.Kolacia
Víťa Kolacia-Vašek Spáčil
Střídání: v 55´Kůň za Laďu Matulu, v 72´já za Víťu Kolaciu.

Javorník - Lužice

21. září 2008 v 21:17 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Velká n.Veličkou "B" (Javorník) 5:3 (1:0) TJ Baník Lužice

Diváci: 50
Eště sem ani pořádně nezasednul mezi ostatní diváky a po 15cti vteřinách´sa střílalo na branku, když Lužice centrovali ze strany a zakončovali mimo konstrukci branky. V 9´sme mohli tleskat pohledné akci domácích, když padnul první gól v utkání: záložník centroval zprava a nabíhající Martin Pavlinec hlavou loboval přes golmana k tyči. Ve 13´diváci hodně hleděli, když Javorník nahrával ve vápně pod sebe a z 6ti metrů mohl hráč dat už na 2:0, ale trestuhodně přestřelil o 2metry. Ve 33´sa dostali ke "slovu" hosté, když po centru vysoký útočník Lužic hlavičkoval přes golmana nad branku.
2. poločas
O přestávce sem říkal, že by´sme mohli vidět ještě aspoň 6 gólů a jak kdybych to předpověděl, viděli sme jích a dokonca aj 7. Na branku na 2:0 sme nečekali dlouho: na lajně se po souboji dvoch hráčů balon šťastně odrazil k domácímu záložníkovi - ten šel sám na golmana a šibenica byla na ten šup na světě. Ve 49´zakončovali nebezpečně křižmou střelou ve vápně hosté, ale míč skončil pouze vedle branky. Na branku Lužic se valil jeden útok za druhým a proto nebylo divu, že z toho plynuly aj góly. Záložníci velmi dobře vysílali útočníky kupředu chytrýma nahrávkama. V 51´šel útočník Javorníka sám na golmana, ale jeho střela se nevešla do branky. V té samé minutě z dálky šikovně pálil hostující hráč, když z 30ti metrů těsně minul spojnici tyče a břevna. V 54´museli diváci vytahovat ruky z kapes, aby zatleskali následující akci: domácí útočník zatahnul do vápna, pěkně sa podival kde mu nabíhá spoluhráč, dal přesně pod sebe a oprávněná radost domácích na 3:0 byla tady. V 57´Javorník zakončoval ze vzduchu hlavou mimo branku. V 59´ sa radovali konečně aj hráči Lužic, když si ve vápně pěkně udělal hráč obránce, dal pod sebe a taky do prázdné na 3:1. V 61´stříleli domácí z úhlu, střela skončila na obroučce držáku na síť. Za minutu na to si Lužice jakoby dali vlastní gól, když sa špatně domluvil golman s obráncem a obránce mu od ruk odhlavičkoval míč na hráče Javorníka, ten už jenom nahrál a do prázdné branky sa mýlit prostě nemohl - 4:1. V 72´už bylo 5:1, ale tato situace silně zaváněla offsidem a řekl bych, že Lužicím bylo v tento moment určitě ukřivděno - záložník ideálně načasoval přihrávku na rozběhnuté útočníky, golman vyběhl, jeden útočník nahrával vedle sebe na druhého a v brance sa čvachtal balon už popáté. V minutě 83´viděl hráč Lužic po nepříjemném faulu druhé žluté ohodnocení a následně byl vztyčen červený kartonek a tak mosel opustit hřiště za nepříjemného nadávání domácích diváků, kteří bylo hodně blízko. Lužice v 10ti dali ale přesto ještě dvě branky, no, vlastně jednu. Nejprve v 87´po jasném faulu ve vápně scorovali z pokutového bodu na 5:2 a v 89´ po přímém kopu se míč odrazil od obránce Javorníka do vlastní branky na 5:3.
Shrnutí: Javorník zaslouženě vyhrál, ale velký podíl na tom měli hráči z "A" týmu, kteří rozhodně dali zápasu tu správnou šťávu. Za stavu 5:1 byla propast ve score pro Lužice už veliká a nedokázali ji svými střelami zasypat tak, aby to srovnali a vezli si dom aspoň bod. Lužice byly dopředu vcelku neškodné.
Rozhodčí: Štěpánek - nějak zvlášť zápas neovlivnil, ale jeho některé výroky byly rozhodně mylné a několikrát pískal na špatnou stranu. Hodnotím ho na 5/10.
VIDEO: Branku na 1:0, 2:0 a sporný gól na 5:1, možete vidět na videu tady, které sem natočil a Vašek Spáčil pěkně upravil a vložil.

Lipov "B" - Vřesovice

15. září 2008 v 15:39 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 4:1 (1:1) Sokol Vřesovice

Diváci: 40
V prvních 3 kolech sme nasbírali pouze jeden bod, a proto sme do utkání šli s jasným cílem, za každou cenu vyhrát. Vřesovice neměli ještě ani jeden bod, takže chtěli urvat určitě taky nějaký bod. Začátek utkání nebyl nijak divoký, na branku se téměř nezakončovalo a tak přišla šance v 15´, když sem narazil Koňovi do běhu, ten centroval na vzdálenější tyč, kde číhal Laďa Matula, balon si zpracoval a do odkryté branky sa nemýlil 1:0. Hosté po rohovém kopu zakončovali metr mimo a z další střely metr nad břevno. Do veliké šance se dostal ve 30´ Vašek Spáčil - nahrávka do běhu byla moc prudká, nestihl by zakončovat, chtěl jít do kličky, ale po kličce skončil míč v zámezí. Vašek měl gólovou šanci znovu za 5minut, když někdo centroval z levé strany, Kůň nedosáhl hlavou na míč, ani hostující golman a zaskočený Vašek nestihl zareagovat 2metry břed brankou na nečekanou situaci a ani dotírající obránce, ani on balon netrefili. Posledních 10minut bylo rozhodně ve prospěch hostujícího celku, když ve 37´zahrozili z 16ctky a náš golman musel hasit nebezpečí. Potom ve 42´ po přihrávce pod sebe ze 3metrů zvonila tyč naší branky, ve 44´střela z úhlu (nějakých 7metrů) do boční sítě a v poslední možné minutě zahrávali Vřesovice roh, balon se odrazil k hráčovi a ten dal do horní poloviny branky na 1:1.
2. poločas
Vašek Spáčil zatahnul po lajně, centroval - já sem čekal na malém vápně, golman šel proti balonu, aj obránce, už sem myslel, že balon přeletí a dám do prázdné, ale v poslední chvíli dosáhnul golman konečky prstů na balón a proto místo hlavičky sem ho taky jenom líznul a z následné mojí hlavy už se nic nestalo, protože brankař mně balon sebral nad hlavou. Hosté měli největší šanci 2. poločasu po přímém kopu z 25ti metrů - po pěkné střele přes zeď, orazítkovala střela břevno. Do šance sem sa dostal znovu já, ale moje slabá střela z 20ti metrů mezi dva obránce na dlouhou nohu skončila v náruči golmana. V 67´začala gólová přestřelka, před brankou hostí, Víťa Šmehlík střílal slabou střelou k tyči, golman šel do kleku, balon před ním skočil a přes jeho pravý bok sa dostal až do sítě 2:1. Hned za 2minuty sme viděli další branku a to po ukázkové šanci z protiútoku: Hosté zahrávali roh, balon někdo vyhlavičkoval za 16ctku, kde Víťa Kolacia nahrál na rozběhnutého Vaška Spáčila, ten valil sám s balonem, Jenda Červenka s ním a ještě jeden náš hráč na dvojici obránců, před 16ctkou nahrál Vašek na Jendu a ten křižmo přes golmana k tyči zakončil na 3:1. V té době sem byl už na střídačce a radoval sem sa z vedení, ale důvod k další radosti mně, aj ostatním dal znovu za 2minuty Laďa Matula, když sa stejně jako v 1. poločase po rohu, ale tentokrát našem, odrazil balon k Laďovi ve vápně a ten sa do šibenice nemýlil na 4:1. Do konce utkání sme zápas kontrolovali. Laďa Matula usiloval o hattrick, ale jeho střela v závěru utkání skončila mimo branku.
Shrnutí: V 1. dějství vyrovnaný zápas, ale ve druhém sme se po vstřelení vedoucího golu vzchopili a to nás nakoplo, nastříleli sme rychlé branky a díky tomu sme poprvní v sezóně naplno bodovali. Vřesovice ve 2. poločase nevystřelili skoro na branku.
Rozhodčí: Štipčák - v utkání neuděloval karty, hlavně za fauly zezadu to chtělo určitě karetní ohodnocení hráčů a další jeho minely hodnotím na pouhých 4/10.
Zákl. sestava:
Pavel Maňák
R. Nagy - Miškeřík - Z. Straka
Jenda Červenka - R. Kolacia
Kůň - Víťa Šmehlík - Laďa Matula
Já - Vašek Spáčil
Střídání: 39´ Víťa Kolacia za Koňa, 65´ Břeťa Hudeček za mňa, 80´ Hačuka za Josefa Miškeříka.
Ukázková akce z protiutoku a gol na 3:1, si možete prohlédnůt na videu, pořízeném našů fanynků Janicku a vloženém Vaškem Spáčilem: gol na 3:1

Tasov-Lhotky

13. září 2008 v 23:46 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Hroznová Lhota "B" 4:1 (1:0) FK Nová Lhota

Diváci: 70
Studené letní počasí přilákalo k dnešnímu zápasu menší počet diváků a v prvním poločase, ti co nedošli, rozhodně nemuseli litovat. Prvním upozorněním pro Tasovské hráče byla už ve 3´střela hostujícího kapitána metr vedle z 25ti metrů a ve 12´tentýž hráč pronikl do pokutového území a dělovkou napálil tyč. V 16´ zvonila na Tasovské půlce konstrukce branky už podruhé, když hostující hráč hodně překvapil domácího golmana tím, že se mu střela nepovedla a ten v záklonu musel vytáhnout střelu na břevno. Domácí sa dostali do vážnější koncovky až v 18´ a byla to šance nadmíru nebezpečná - po rohovém kopu a po hlavičce do branky, zachránil obránce Lhotek na brankové čáře golovou pohromu. Ve 22´se Tasov neprosadil a střílel z úhlu mimo a následně ve 38´zkoušel z těžkého volleye (20m) překvapit golmana opět hráč Tasova, ale ten byl připraven. Diváci v prvním poločase nadšení byt nemohli, ale brance nakonec tleskali. Ve 40´po rohu domácích, hlavičkoval útočník přesně do vinklu z pozice penalty na 1:0.
Ve 2. poločase to už byla pro diváka jiná šťáva. Na první vážnou situaci sme museli čekat celých 14minut a nakonec z toho byl aj gol. Tasov zatahl do vápna, tam pěkně nahrál záložník a střílející hráč pěkně k tyči vrchem na 2:0 z hranice 16ctky. Diváci nestačili ještě ani probrat gól, který právě padl a hned po rozehrávce(asi za 30sekund) sa třepotal balon v brance znovu, ale v brance Tasova, když kapitán Lhotek zakončil přízemní střelou k tyči na 2:1, taky z hranice 16ctky. Netrvalo dlouho a v 65´mohli hráči domácích volat "huráá" znovu - po rohu nikdo nezakončoval, balon sa dostal k hráčovi Tasova, ten nacentroval do vápna a tam střídající hráč nejprve hlavičkoval do golmana a po odražencovi už to dával nohou do prázdné na 3:1. Góly padaly jak na běžícím pásu a divák mosel byt v těchto chvílích spokojený. Nakopnutý Tasov golovou smrští přidal za 2minuty další branku a to opravdu výstavní: útočník zatahl před 16ctku, tam pěkně nahrál na volného záložníka a ten hned z první dal křižmo k tyči z 20ti metrů na 4:1. V minutě 75té mohli domácí znovu zvyšovat, když šel sám hráč na golmana, ale jeho střela těsně minula tyč. Do konca zápasu sme neviděli už žádné drama ani šance a proto už nebylo nejmenších pochyb o tom, že body zostanů zaslouženě na domácí půdě.
Shrnutí: Kdyby v 1. poločase Lhotky proměnily to, co spálili, zápas by měl asi jiný spád. A co nedali Lhotky, sa podařilo Tasovu ve 2. poločase, když mířili hned 3x do "černého".
Rozhodčí: Novotný - podal výborný výkon, hlavně proto, protože v zápasu nemusel řešit nepřehledné situace, sporné momenty, dohady atd. Zápas byl velice čistý, téměř bez faulů a nadávek taky nebylo. Hodnocení rozhodčího, je zasloužených 9/10.
VIDEO: 3 branky Tasova sem natočil, velice dobře upravil a vložil Vašek Spáčil: Góly v Tasově

Strážnice - Lipov

7. září 2008 v 21:06 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Jiskra Strážnice 1:4 (1:1) Sokol Lipov

Diváci: 160
Hned od začátku bylo jasné, že sa v zápase nebude hrát na remízu a zrovna v 1´Fafek zatahl, potom vletěl do 16ctky a svojí levačkou orazítkoval břevno. Ve 14´kopali domácí standartku z 35metrů-prudkou a dobře umístěnou střelu do vinklu ale náš golman robinsonádou zlikvidoval. Za 3minuty nato už šel Lipov do vedení a zasloužil sa o to hlavně Fafek, když zatahl do vápna, tam dal pod sebe na Miru Mikesku a ten střelou doprostřed branky rozjásal poprvé v zápase naši střídačku. Ve 20´zahrávala Strážnica opět standartku, ale křižmou hlavičkou do protipohybu golmana nedokázal hráč nasměrovat svůj tým k vyrovnání. Co sa nestalo ve 20´, sa stalo ale ve 22´, když znovu po centru a taky po hlavičce scorovali domácí na 1:1. Ve 37´sa dostal k zakončení znovu aktivní Fafek, ale jeho shot skončil mimo branku. V závěru poločasu 45´zahrávali domácí roh, ale hlavička do golmana nemohla ohrozit naši svatyni.
2. poločas začala líp Strážnica, to platilo ale enom 5minut. Ve 47´mohli jít do vedení domácí, ale náš brankář, po průniku útočníka do vápna, pokryl na 2x balon. V 50´strhli vedení na svou stranu Lipovští hráči, když centr do vápna špatně odhlavičkoval obránce, míč se dostal k Radkovi Mlýnkovi a ten z 15cti metrů zakončil k tyči na 1:2. Od té doby sa valil na Strážnicků branku jeden útok za druhým. V 56´šel sám na golmana Fafek, golman dobře vyběhl, balon sa odrazil k Bestovi a ten z 20ti metrů přízemní střelou minul o nějakých 20cm. V 59´šel sám na golmana po přihrávce našeho záložníka aj Mira Mikeska, kterému sa nepodařilo v tento moment zacílit do sítě, protože jeho střelu tak tak stačil vystrčit brankař domácích a ta skončila naštěstí pro Strážnicu na tyči. V 62´nám předvedlo útočné duo Fafek - Mira Mikeska, jak sa má hrát fotbal, když nahrál Mira na Fafka do běhu, ten vnikl do vápna, tam si pěkně naběhl Mira, Fafek mu nahrál a do prázdné na 1:3 a mohli sme skákat hodně vysoko. V 67´sa Strážnica dostala už taky do šance, ale střela z 11cti metrů skončila vedle tyče. Hned minutu na to jsme sledovali krásnou akci, když Martin Tomčal vbíhal napřímo do vápna-mohl sám zakončovat, ale zachoval chladnou hlavu a projevil fotbalové myšlení, dal točenou přihrávku do běhu přesně na Fafka a ten z místa penalty zakončil pravačkou k tyči na 1:4 - vynikající přihrávka a zakončení taky na jedničku. V 78´mohl jít Lipov ještě do vedení, když rychlého Fafka marně stíhali Strážničtí obránci, ten šel sám na golmana, ale jeho zakončení k tyči zlikvidoval brankař. V 80´byla poslední vážnější šance zápasu, po standartní situaci a signálu rozehráli domácí na vápno a z hranice 16ctky střílel hráč půl metru mimo spoje branky.
Shrnutí: Lipov byl už od úvodního hvizdu lepším týmem na hřišti a proto taky Strážnica tahala za kratší konec. Skvělé passy našich záložníků a dobré nabíhání si našich útočníků, předvedená hra a odhodlání jsou jasnou 3bodovou odměnou za odvedený výkon hráčů(aj obrana hrála dobře samo). Strážnica zahrozila několikrát ze srandartek, ale ze hry nezakončovali téměř vůbec. Předvedená hra, ze strany Lipova se musela i tomu nejzarputilejšímu divákovi rozhodně líbit.
Rozhodčí: Svoboda - utkání místy nezvládal, ale hru nijak zásadně neovlivňoval. Za ty jeho kopance v zápasu ho hodnotím na 5/10.
Zákl. sestava:
Mira Vrba
Fišer-Baranovič-Kaďa
Jan Maňák
Best-Marek Karásek-Martin Urbánek
Radek Mlýnek
Mira Mikeska-Fafek
Střídání: V 16´Roman Karásek za Fišera, v 58´Martin Tomčal za Besta, v 73´Lesky za Marka Karáska.
Gol na 1:3 po přihrávce Fafka na Miru Mikesku, si možete prohlédnůt na videu, natočeném mnů a vložené Vaškem Spáčilem: gól na 1:3

Dorost: Strážnice- Lipov

7. září 2008 v 19:12 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Dorost: Strážnice 8:0 (4:0) Sokol Lipov

Diváci: 50
Golová přestřelka ve Strážnici začala hned ve 2´, když z první střely z 16ctky padl gol hned na 1:0. Netrvalo dlouho a v 6´po rohu hráč Strážnice hlavou minul z malého vápna. Ve 12´unikl útočník domácích hned trojici Lipovských obránců a se zakončením už neměl problém 2:0. Ve 23´už bylo 3:0 pro domácí po penaltě, když obránce Lipova zařezal domácího hráče jak husu na hody, ale hody pokračovaly rozhodně pro Strážnicu a to gólové. Lipov sa dostal do vážné šance až ve 42´, když zakončení hlavou k tyči po rohu vychytal golman. Ve 44´bylo 4:0 pro Strážnicu-po rohovém komu sa odrazil balon k osamocenému hráči a ten už věděl kam s míčem.
2. poločas začali dobře, jak jinak než hráči Strážnice a v 50´ bylo 5:0 - útočník šel sám na golmana a načechraná šibenica mosela lahodit oku diváka. 53´a 6:0 Fafek nejml. v brance vyškrábl-balon putoval do branky, ale obránce na lajně nezachránil, ba naopak, dorazil balon do vlastní branky. V 58´mohli domácí opět zklidit potlesk diváka, když po střele do golmana, dorazili do prázdné na 7:0. Lipov měl opět jednu vážnů šancu a to v 68´- Roman Jagoš šel sám, ale ve finále dobře vyběhl golman a balon pokryl. V 76´sa kopala už druhá penalta, když za jasný faul obránce, který fauloval už při první penaltě dostal druhou ŽK a následně ČK - střela z penalty k tyči a 8:0. Do konce zápasu už sme vážnější šanci neviděli.
Rozhodčí: Svoboda řídil zápas v klidu a zasluhuje za svůj výkon slušnou známku 7/10.
Shrnutí: Lipov si debakl celkem zasloužil, protože polovině hráčů chybí rozhodně disciplína, nenabíhají si, neběhají, nevracejí, některým dělá problém přihrávka i zpracování atd. S tým sa dá rozhodně neco dělat, ale to je věc trenéra a když si idů o poločase zapálit hráči cigaretu nebo na tréninku přímo kouří, tak se nemusíme ničemu divit.

Lipov "B" - Vnorovy "B"

7. září 2008 v 13:41 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" 1:2 (1:2) SK Agro Vnorovy "B"

Diváci: 75
Pěkné počasí dnes nalákalo na IV. třídu slušný počet diváků a hned v začátcích se měli na co dívat. V 5´někdo narazil Jendovi Červenkovi do běhu, ten zatahl do vápna-zakončoval přes obránce do golmana, ten ale špatně pokryl balon, já sem mu ho odkopl a trefil sem sa do branky, ale moja radost byla zbytečná-k naší smůle gol nebyl uznaný, kvůli údajnému offsidu, který rozhodně nebyl, protože sem v době střely stál za obráncama, ani pomezní to nemával, ale rozhodčí pískal. V probíhající 7´hosté házeli aut, nedaleko svojí branky(nějakých 30m), ale špatně, protože balonu sa zmocnil Basa, zatahl do vápna a křižmo přes golmana sa trefil k tyči na 0:1 a mohli sme sa radovat. Hra potom měla klidný spád, Vnorovy neměly svoje akce dokončené a Lipov taky ne. Ve 30´zahrávali hosté roh-hráč to dal po zemi, šlo to ne nějak rychle po lajně, Roman Kolacia vyběhl od tyče, kde stál, balon přes něho prošel a světe div se, skončil až na zadní tyči v brance, takže černá chvíle pro Lipov a branka na 1:1(divili sme sa všecí, jak to mohlo projít). V 35´byl vstřelen vítězný gol hostů-po našem odkopu se balon odrazil z půlky na Vnorovského hráče, ten vyslal kupředu záložníka-zakončoval už vně 16ctky takovou průměrnou střelou, Břeťa Hudeček proti balonu vyběhl, ale nezaklekl-míč mu skočil a mohli sme si rvát vlasy na hlavě znovu, protože doletěl až do branky na 1:2. Do konce poločasu sme chtěli rozhodně vyrovnat, ale nepodařilo sa nám to. Ve 40´sem zahrával rohový kop- balon sa odrazil k Basovi, který stál na 16tce a z half volleye střelou k tyči nechal vyniknout skvěle chytajícího Vnorovského golmana. V závěru poločasu ze 30metrů provětral hostujícímu golmanovi rukavice střelou k tyči Víťa Šmehlík.
2. poločas sme začali opět lépe my - Zdeňa Straka mňa vyslal kupředu, já sem zatahnul k boční lajně 16ctky, Basa si říkal o balon, tak sem mu přesně ale prudce centroval, když byl mezi dvoma obráncama v běhu, ale centr nedokázal hlavou usměrnit do branky. Následné Lipovské atakování Vnorov, rohové kopy a standartní situace sme nedokázali zužitkovat ve vyrovnávací gol. Největší šanci měl v 72´Vašek Spáčil, když obránce špatně odkopl balon a ten se odrazil od našeho hráče k Vaškovi-zakončoval přes vyběhnutého golmana, ale skvěle vystihl směr střely k tyči a zachránil tak svůj tým před inkasováním. V dalších minutách se 2x mohli golově prosadit i Vnorovští forwardi, ale přes Břeťu Hudečka v brance a v té době už nového lodivoda obrany Jendu Červenku sa jím to nepovédlo, když 1x stříleli nebezpečně za hranicí vápna metr nad a za chvíli z boku ve vápně zkoušel šikovný lob hostující hráč, ale skončil kousek za břevnem. V posledních 10minutách se hrálo už jen na jednu branku a to konkrétně na Vnorovskou. Nejprve Víťa Šmehlík zkončoval za 16ctkou metr vedle a nějak v 84´Basa minul vikl branky přes vyběhnutého golmana z bezprostřední blízkosti o 30cm a hned 2 minuty na to spálil další golovku. A když ani osamocený Roman Kolacia po krásném centru Hačuky v 88´z nějakých 7mi metrů hlavou netrefil odkrytou branku, bylo jasné, že Vnorovy si dom povezů plný bodový zisk.
Shrnutí: V utkání sme měli hodně koncovek, dostali sme 2smolné branky, ale hraje sa na goly, těch nastříleli víc hosté a po našich chybách nám byl udělen trest v podobě prohry.
Rozhodčí: Zima M. odpískal zápas s naprostým přehledem, měl vše pod kontrolou a nemusel řešit nějaké dohady atpod. Jeho výkon hodnotím na velice slušných 8/10, protože nějaké menší chyby se tam našly.
Zákl. sestava:
Břeťa Hudeček
Nagy-Miškeřík-Z. Straka
R. Kolacia-Peťa Jakoubek
Víťa Šmehlík-Jenda Červenka-Vašek Spáčil
Já-Basa
Střídání: 60´já za Koňa, 67´Hačuka za Miškeříka, 75´Vašek Spáčil za Rosťu Moravca
Vyrovnávací gol z rohu na 1:1 si možete prohlédnůt na velmi krátkém videu, pořízené naší fanynkou: gól na 1:1

Mor. Písek - Lipov B

1. září 2008 v 21:25 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Moravský Písek 7:0 (1:0) TJ Sokol Lipov B

Diváci: 110
Do zápasu vstoupili lépe domácí, když nás zatlačili na naši půlku během prvních několika minut. Gol na 1:0 padl v 15´, když Laďa Matula neodkopl balon, hráč Písku nahrál na střed velkého vápna, tam to bylo 2 hráči na 2 a 2x sa to tam jaksi odrazilo-balon sa dostal k útočníkovi, ten vnikl do vápna a z blízký propálil našeho golmana. My jsme mohli korigovat zanedlouho, ale Vašek Spáčil špatně zasekl balon a obránce mu nedovolil vystřelit a zanedlouho ze stejné pozice-z úhlu ve vápně volil místo kličky na obránce střelu, která skončila na jeho zádech. Domácí měli vyloženou šanci po rohovém kopu ve 20´, ale rychlá reakce golmana Pavla Maňáka po hlavičce, zachránila Lipov od další gólové nadílky. Chybělo 20minut do konce poločasu, kterou ovládl snaživější Lipov. Nejprve Baňa střílel křižmo těsně vedle spojů a Víťa Šmehlík vedle tyče. Ve 41´kopali domácí standartku z 20ti metrů a střela jenom lízla břevno-golman by byl bezmocný. Ve 43´sme kopalii standartku aj my, konkrétně Joška Miškeřík, z dobrých 30ti metrů-zatočená střela skončila na spojnici břevna a tyče.
2. poločas začali lépe naši hráči, když ukázali, že se chtějí poprat alespoň o bod. Po centru Miškeříka hlavičkoval Kůň, ale metr vedle. V 60´sem málem neudržel ruky, když sem měl chuť zatleskat následující situaci: Písek zatahl po lajně, hráč nádherně nacentroval na volného útočníka a ten se ze 7mi metrů krásně položil do střely a z volleye dělovkou scoroval na 2:0. Potom sa hra uklidnila a 5minut sa hrálo mezi 16ctkama. V rozmezí 65-75´ museli byt domácí diváci rozhodně spokojení, protože padly hned 4 branky. Naši obránci nezvládali situaci a hráči Písku toho využívali a stříleli jedna radost. Na 3:0 z poza 16ctky se trefili přes obránce, potom po rohu z 9víti metrů pod víko, následně do vinku na 5:0 a na 6:0 Laďa Matula dovolil proběhnůt hned dvojici hráčů a jeden z nich věděl kam sa trefit-k tyči. 10minut před koncem zakončoval z dálky Miškeřík, ale golman střelu lapil a v 82´už sa domácí radovali na 7:0, když po standartce z úhlu(nějakých 30metrů) se střela odrazila od zad bránícího hráče k exekutorovi střely a ten z další střely trefil k tyči.
Rozhodčí: Jahoda. Hodnotím jeho výkon na 5/10, hlavně za dvě situace, po tvrdém zákroku na Víťu Šmehlíka a Peťu Jakoubka zezadu měly červené karty jednoznačně padnout. Jinak v utkání neměl k řešení nepřehledné situace, žádné skrumáže a dohady, akorát sa párkrát upísknul špatným směrem.
Shrnutí: 1. poločas byl hodně vyrovnaný a Lipov mohl několikrát vyrovnat. Ve druhém dějství na co Písek šáhnul, to sa podařilo, byl fotbalovější, my sme moc chybovali-zaslouženě vyhrál a proto rozdrtil Lipovský "B" tým 7:0. Naši útočníci byli v druhém poločase neviditelní. Do koncovky se nejvíc dostal překvapivě stoper Joška Miškeřík.
Zákl. sestava:
Maňák
Straka-Miškeřík-Baňa
Roman Kolacia-P. Jakoubek
Kůň-Víťa Šmehlík-Laďa Matula
Vašek Spáčil-Basa
Střídání: 50´Hačuka za Koňa, 55´Roman Nagy za Peťu Jakoubka a v 67´Víťa Kolacia za Laďu Matulu.
Enom doplním, že naše "A" mužstvo vyhrálo těsně nad Petrovem 2:1 (1:1). Branku vstřelil ve 13´Martin Urbánek a v 59´dal vítězný gol Mira Mikeska.