Lipov "B" - Archlebov

28. září 2008 v 14:53 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 4:2(2:1) Sokol Archlebov

Diváci: 40
Ideální počasí pro fotbal nevidělo dnes moc diváků na hřišti v Louce, ale gólů padlo, tvrdím si řéct "slušný počet". V začátku sa hrálo mezi 16ctkama ale jedna větší šanca sa přesto naskytla, když Víťa Šmehlík centroval před branku (v té době sem upravoval síť) a málem mně vylézli oči z důlků, když enom o nějakých 30cm skončil jeho centr na síti nad břevnem. V 15´byli už hosté blahem bez sebe, když centrovali ze strany na útočníka do vápna, ten si osamocený míč pěkně zpracoval a zakončení "do prázdné" už mu potíže nedělalo, takže 0:1. Lipov korigoval ve 23´gólem, při němž obránce neodkopl míč, Mira Smetka před obránca vrazil hlavu a vyběhnutý golman byl už bezmocný, protože jeho hlavička zakotvila na správném místě pro Lipovské příznivce. Ve 28´už bylo pro Lipov 2:1 - Laďa Matula zahrával přímák z dobrých 30metrů(možná víc), ve vápně odvedli skvělou práci útočníci Mira Smetka a Basa, když šli do protibalonu, ale co asi nejvíc hosty překvapilo, bylo to, že balon skončil až v síti. Další gólovka už sa nezrodila a proto mohl Lipovský tým spolu s trenérem konzultovat relativně dobrý průběh 1. poločasu v kabině s trenérem, který mohl byt určitě spokojený.
2. poločas
Lipov měl nástup do poločasu opět lepší jak hosté a za 10minut sme sa mohli radovat, protože po rohovém kopu Ladě Matuli hlavičkoval Peťa Jakoubek do zemi od které sa balon odrazil přesně do vinku na 3:1. V 67´přidal agilnější Lipov další branku, když centr ze strany hlavičkoval přes golmana Basa do břevna, golman už sa gůlal po zemi a když sa od břevna odrazil míč znovu přesně na Basovu hlavu z nějakých 7mi metrů, tak Lipovský forward nezaváhal, síť sa třepala na straně Archlebova už počtvrté a ruky diváků museli být rozezněny. V Závěru utkání sem sa 3x ukázal aj já, ale ve špatném světle, protože nejprve sem špatně eliminoval po rohu hostujícího obránce, ten vystrčil hlavu a branka na 4:2 byla jasná, ještě chvíli předtím sem ve vyložené šanci špatně zpracoval neposedný míč na hranici 16ctky a proto sem sa ke koncovce nedostal a nakonec v nastavení, když sem pěkně narazil Víťovi Šmehlíkovi, ten vyslal Basu-Basa vybojoval balon a po centru a mojí hlavě sem špatně hlavičkoval osamocen dobrý metr nad. V konci zápasu už zbytečné pošťuchování, nadávání a potyčky nevedli k dalším brankám hostů, protože zápas byl už rozhodnutý a toto by hlavně vedoucí hráči dělat neměli.
Shrnutí: Archlebov měl sice šance, ale ty většinou končili na golmanovi Pavlovi Maňákovi, který chytá v dobré formě nebo hodně mimo. Lipov si vzal k srdci, že přes bojovnost, urputnost a srdceryvnost, jde docílit bodového zisku a proto sme sa taky mohli radovat z plného bodového deficitu. V Záloze po celý první poločas chyběl určitě nejlepší hlavičkář Kůň. Obrana Lipova si zaslouží známku výbornou.
Pozn.
Do poločasu sledoval zápas na naší střídačce aj záložník Velké nad Veličkou (krajský přebor) Rosťa Machálek a tak sa mohl podivat, jak sa to kope v nižších sůtěžách a porovnat a poradit do průběhu utkání.
Rozhodčí: Jahoda - jeho stabilní výkon sem hodnotil na 5/10 zejména proto, tak jak je známý, co sa na něho zařve, to pískne, je ovlivnitelný divákem a to by tak rozhodně byt nemělo. Jinak sa větší minely nedopustil, za což si určitě zaslouží pochvalu.