Lipov "B" - Vřesovice

15. září 2008 v 15:39 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 4:1 (1:1) Sokol Vřesovice

Diváci: 40
V prvních 3 kolech sme nasbírali pouze jeden bod, a proto sme do utkání šli s jasným cílem, za každou cenu vyhrát. Vřesovice neměli ještě ani jeden bod, takže chtěli urvat určitě taky nějaký bod. Začátek utkání nebyl nijak divoký, na branku se téměř nezakončovalo a tak přišla šance v 15´, když sem narazil Koňovi do běhu, ten centroval na vzdálenější tyč, kde číhal Laďa Matula, balon si zpracoval a do odkryté branky sa nemýlil 1:0. Hosté po rohovém kopu zakončovali metr mimo a z další střely metr nad břevno. Do veliké šance se dostal ve 30´ Vašek Spáčil - nahrávka do běhu byla moc prudká, nestihl by zakončovat, chtěl jít do kličky, ale po kličce skončil míč v zámezí. Vašek měl gólovou šanci znovu za 5minut, když někdo centroval z levé strany, Kůň nedosáhl hlavou na míč, ani hostující golman a zaskočený Vašek nestihl zareagovat 2metry břed brankou na nečekanou situaci a ani dotírající obránce, ani on balon netrefili. Posledních 10minut bylo rozhodně ve prospěch hostujícího celku, když ve 37´zahrozili z 16ctky a náš golman musel hasit nebezpečí. Potom ve 42´ po přihrávce pod sebe ze 3metrů zvonila tyč naší branky, ve 44´střela z úhlu (nějakých 7metrů) do boční sítě a v poslední možné minutě zahrávali Vřesovice roh, balon se odrazil k hráčovi a ten dal do horní poloviny branky na 1:1.
2. poločas
Vašek Spáčil zatahnul po lajně, centroval - já sem čekal na malém vápně, golman šel proti balonu, aj obránce, už sem myslel, že balon přeletí a dám do prázdné, ale v poslední chvíli dosáhnul golman konečky prstů na balón a proto místo hlavičky sem ho taky jenom líznul a z následné mojí hlavy už se nic nestalo, protože brankař mně balon sebral nad hlavou. Hosté měli největší šanci 2. poločasu po přímém kopu z 25ti metrů - po pěkné střele přes zeď, orazítkovala střela břevno. Do šance sem sa dostal znovu já, ale moje slabá střela z 20ti metrů mezi dva obránce na dlouhou nohu skončila v náruči golmana. V 67´začala gólová přestřelka, před brankou hostí, Víťa Šmehlík střílal slabou střelou k tyči, golman šel do kleku, balon před ním skočil a přes jeho pravý bok sa dostal až do sítě 2:1. Hned za 2minuty sme viděli další branku a to po ukázkové šanci z protiútoku: Hosté zahrávali roh, balon někdo vyhlavičkoval za 16ctku, kde Víťa Kolacia nahrál na rozběhnutého Vaška Spáčila, ten valil sám s balonem, Jenda Červenka s ním a ještě jeden náš hráč na dvojici obránců, před 16ctkou nahrál Vašek na Jendu a ten křižmo přes golmana k tyči zakončil na 3:1. V té době sem byl už na střídačce a radoval sem sa z vedení, ale důvod k další radosti mně, aj ostatním dal znovu za 2minuty Laďa Matula, když sa stejně jako v 1. poločase po rohu, ale tentokrát našem, odrazil balon k Laďovi ve vápně a ten sa do šibenice nemýlil na 4:1. Do konce utkání sme zápas kontrolovali. Laďa Matula usiloval o hattrick, ale jeho střela v závěru utkání skončila mimo branku.
Shrnutí: V 1. dějství vyrovnaný zápas, ale ve druhém sme se po vstřelení vedoucího golu vzchopili a to nás nakoplo, nastříleli sme rychlé branky a díky tomu sme poprvní v sezóně naplno bodovali. Vřesovice ve 2. poločase nevystřelili skoro na branku.
Rozhodčí: Štipčák - v utkání neuděloval karty, hlavně za fauly zezadu to chtělo určitě karetní ohodnocení hráčů a další jeho minely hodnotím na pouhých 4/10.
Zákl. sestava:
Pavel Maňák
R. Nagy - Miškeřík - Z. Straka
Jenda Červenka - R. Kolacia
Kůň - Víťa Šmehlík - Laďa Matula
Já - Vašek Spáčil
Střídání: 39´ Víťa Kolacia za Koňa, 65´ Břeťa Hudeček za mňa, 80´ Hačuka za Josefa Miškeříka.
Ukázková akce z protiutoku a gol na 3:1, si možete prohlédnůt na videu, pořízeném našů fanynků Janicku a vloženém Vaškem Spáčilem: gol na 3:1