Lipov - FK Suchov

29. září 2008 v 12:55 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 6:1 (5:0) FK Suchov

Diváci: 180

V dnešním zápase Lipov naděloval a to hodně. Fotbalisté Suchova z nadílky ovšem radost rozhodně neměli, protože se nejednalo o nadílku vánoční. Do první šance sa dostal Martin Tomčal, ale skákavý balon v 16tce nedokázal zkrotit mezi 3 tyče a tak pálil metr nad. V 17´jakoby ste zapnuli u Lipovských borců tlačítko "start" a to sa vám teprv začali dít věci. V té minutě šel Fafek sám na branku, jeho pokus golman ještě vykryl, odražený míč od golmana sa dostal znovu k němu a Fafek sa mohl radostí válat po zemi, protože Lipov vedl 1:0. Ve 21´sa Lipov radoval podruhé, když Miru Mikesku vyslal Jan Maňák, Mira zatahl do boku 16ctky, dal pod sebe a nechal vyniknout Fafka už podruhé na 2:0, do prázdné branky sa nešlo netrefit. Suchov sa dostal k prvnímu vážnějšímu ohrožení Lipovské svatyně až ve 25´a to díky Milanovi Baranovičovi, který nahrál protihráči za velké vápno, ale ten to netrefil ideálně a balon skončil 0,5 metru vedle. Ve 29´sa stala podobná situace jako při brance na 2:0, když zatahnul tentokrát Fafek, dal pod sebe na Miru Mikesku a Lipov mohl být radostí bez sebe, takže 3:0. Ve 34´zahrávali hosté přímák, ve vápně hráč hlavičkoval, ale jenom mimo branku. Ve 38´si mohli diváci vychutnat pěknou branku, kterou docílil po podařené passu od spoluhráče Mira Mikeska: dostal nahrávku na 16ctku, tam si poradil s obráncem, golman vyběhnul a z kličky vpálil balon k bližší tyči na 4:0. Za dvě minuty bylo se Suchovskýma hráčama už ámen, když Matrin Urbánek vletěl do vápna jak raketa, tam ho hosté faulovali a pokutový kop na sebe nenechal dlouho čekat. Toho sa ujal Mira Mikeska, kopnul ho na druhou stranu jak šel golman a tak sa mohl radovat z hattricku a diváci museli být s průběhem prvního poločasu spokojení.

2. poločas
Mira Mikeska byl stále při chuti a v 55´pálil z 20ti metrů do golmana. V 63´sa dostalo málem odměny aj velice dobře hrajícímu Martinovi Urbánkovi po rohovém kopu, zakončoval v záklonu hlavou, ale golman jeho hlavičku na 2x musel krotit mezi nohy. Hned z protiútoku sa dostali do ojedinělé šance aj hosté, ale střelu z úhlu si Mira Vrba v brance pohlídal. V 77´by měli co dělat i ti nejlepší rybáři s rybičkou Miry Mikesky ve vápně, když centroval Martin urbánek a osamocený Mira Mikeska nechal rozjásat diváky zakončenou akci na 6:0. V 83´hosté stříleli ve velkém vápně, ale Lipov si udržel v tuto chvíli ještě čisté konto, protože ke smůle Suchovských skončila střela na břevně. Další šanci si přichystali hosté za 2minuty na to, střela na hranici 16ctky minula branku jenom o 20cm. V 86´centroval nejlepší nahravač v zápase Martin Urbánek jak jinak než na Miru Mikesku a zase ve vápně, branka úplně prázdná, ale Mira vyloženou šanci spálil a hlavičkoval jenom do tyče. V 88´sa dočkali konečně čestného úspěchu hosté, když se útočník zbavil obránce a dal do protipohybu golmana na 6:1. V 90´se pokoušel ohrozit hostující branku ještě Radek Mlýnek, jeho střelu z dobrých 20ti metrů, musel golman spacifikovat solidním zákrokem na roh.

Shrnutí: Lipov zaslouženě vyhrál, byl fotbalovější, herně nadanější. Bylo vidět kdo chce víc hrát a kdo touží víc po zisku bodů. Suchov byl bezzubý a o to to měli domácí snadnější. Lipov tak může přemýšlet o příčkách nejvyšších, ale těžké zápasy podzimu teprve přijdou.

Rozhodčí: Daniel - celý zápas měl pod kontrolou, nebyly žádné šarvátky ani nic podobného, složité situace na posouzení a co je určitě za hodno dodat, že ani diváci mu v průběhu utkání nenadávali. Slušný výkon je hodnocen na 8/10.