Mor. Písek - Lipov B

1. září 2008 v 21:25 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Moravský Písek 7:0 (1:0) TJ Sokol Lipov B

Diváci: 110
Do zápasu vstoupili lépe domácí, když nás zatlačili na naši půlku během prvních několika minut. Gol na 1:0 padl v 15´, když Laďa Matula neodkopl balon, hráč Písku nahrál na střed velkého vápna, tam to bylo 2 hráči na 2 a 2x sa to tam jaksi odrazilo-balon sa dostal k útočníkovi, ten vnikl do vápna a z blízký propálil našeho golmana. My jsme mohli korigovat zanedlouho, ale Vašek Spáčil špatně zasekl balon a obránce mu nedovolil vystřelit a zanedlouho ze stejné pozice-z úhlu ve vápně volil místo kličky na obránce střelu, která skončila na jeho zádech. Domácí měli vyloženou šanci po rohovém kopu ve 20´, ale rychlá reakce golmana Pavla Maňáka po hlavičce, zachránila Lipov od další gólové nadílky. Chybělo 20minut do konce poločasu, kterou ovládl snaživější Lipov. Nejprve Baňa střílel křižmo těsně vedle spojů a Víťa Šmehlík vedle tyče. Ve 41´kopali domácí standartku z 20ti metrů a střela jenom lízla břevno-golman by byl bezmocný. Ve 43´sme kopalii standartku aj my, konkrétně Joška Miškeřík, z dobrých 30ti metrů-zatočená střela skončila na spojnici břevna a tyče.
2. poločas začali lépe naši hráči, když ukázali, že se chtějí poprat alespoň o bod. Po centru Miškeříka hlavičkoval Kůň, ale metr vedle. V 60´sem málem neudržel ruky, když sem měl chuť zatleskat následující situaci: Písek zatahl po lajně, hráč nádherně nacentroval na volného útočníka a ten se ze 7mi metrů krásně položil do střely a z volleye dělovkou scoroval na 2:0. Potom sa hra uklidnila a 5minut sa hrálo mezi 16ctkama. V rozmezí 65-75´ museli byt domácí diváci rozhodně spokojení, protože padly hned 4 branky. Naši obránci nezvládali situaci a hráči Písku toho využívali a stříleli jedna radost. Na 3:0 z poza 16ctky se trefili přes obránce, potom po rohu z 9víti metrů pod víko, následně do vinku na 5:0 a na 6:0 Laďa Matula dovolil proběhnůt hned dvojici hráčů a jeden z nich věděl kam sa trefit-k tyči. 10minut před koncem zakončoval z dálky Miškeřík, ale golman střelu lapil a v 82´už sa domácí radovali na 7:0, když po standartce z úhlu(nějakých 30metrů) se střela odrazila od zad bránícího hráče k exekutorovi střely a ten z další střely trefil k tyči.
Rozhodčí: Jahoda. Hodnotím jeho výkon na 5/10, hlavně za dvě situace, po tvrdém zákroku na Víťu Šmehlíka a Peťu Jakoubka zezadu měly červené karty jednoznačně padnout. Jinak v utkání neměl k řešení nepřehledné situace, žádné skrumáže a dohady, akorát sa párkrát upísknul špatným směrem.
Shrnutí: 1. poločas byl hodně vyrovnaný a Lipov mohl několikrát vyrovnat. Ve druhém dějství na co Písek šáhnul, to sa podařilo, byl fotbalovější, my sme moc chybovali-zaslouženě vyhrál a proto rozdrtil Lipovský "B" tým 7:0. Naši útočníci byli v druhém poločase neviditelní. Do koncovky se nejvíc dostal překvapivě stoper Joška Miškeřík.
Zákl. sestava:
Maňák
Straka-Miškeřík-Baňa
Roman Kolacia-P. Jakoubek
Kůň-Víťa Šmehlík-Laďa Matula
Vašek Spáčil-Basa
Střídání: 50´Hačuka za Koňa, 55´Roman Nagy za Peťu Jakoubka a v 67´Víťa Kolacia za Laďu Matulu.
Enom doplním, že naše "A" mužstvo vyhrálo těsně nad Petrovem 2:1 (1:1). Branku vstřelil ve 13´Martin Urbánek a v 59´dal vítězný gol Mira Mikeska.