Strážnice - Lipov

7. září 2008 v 21:06 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Jiskra Strážnice 1:4 (1:1) Sokol Lipov

Diváci: 160
Hned od začátku bylo jasné, že sa v zápase nebude hrát na remízu a zrovna v 1´Fafek zatahl, potom vletěl do 16ctky a svojí levačkou orazítkoval břevno. Ve 14´kopali domácí standartku z 35metrů-prudkou a dobře umístěnou střelu do vinklu ale náš golman robinsonádou zlikvidoval. Za 3minuty nato už šel Lipov do vedení a zasloužil sa o to hlavně Fafek, když zatahl do vápna, tam dal pod sebe na Miru Mikesku a ten střelou doprostřed branky rozjásal poprvé v zápase naši střídačku. Ve 20´zahrávala Strážnica opět standartku, ale křižmou hlavičkou do protipohybu golmana nedokázal hráč nasměrovat svůj tým k vyrovnání. Co sa nestalo ve 20´, sa stalo ale ve 22´, když znovu po centru a taky po hlavičce scorovali domácí na 1:1. Ve 37´sa dostal k zakončení znovu aktivní Fafek, ale jeho shot skončil mimo branku. V závěru poločasu 45´zahrávali domácí roh, ale hlavička do golmana nemohla ohrozit naši svatyni.
2. poločas začala líp Strážnica, to platilo ale enom 5minut. Ve 47´mohli jít do vedení domácí, ale náš brankář, po průniku útočníka do vápna, pokryl na 2x balon. V 50´strhli vedení na svou stranu Lipovští hráči, když centr do vápna špatně odhlavičkoval obránce, míč se dostal k Radkovi Mlýnkovi a ten z 15cti metrů zakončil k tyči na 1:2. Od té doby sa valil na Strážnicků branku jeden útok za druhým. V 56´šel sám na golmana Fafek, golman dobře vyběhl, balon sa odrazil k Bestovi a ten z 20ti metrů přízemní střelou minul o nějakých 20cm. V 59´šel sám na golmana po přihrávce našeho záložníka aj Mira Mikeska, kterému sa nepodařilo v tento moment zacílit do sítě, protože jeho střelu tak tak stačil vystrčit brankař domácích a ta skončila naštěstí pro Strážnicu na tyči. V 62´nám předvedlo útočné duo Fafek - Mira Mikeska, jak sa má hrát fotbal, když nahrál Mira na Fafka do běhu, ten vnikl do vápna, tam si pěkně naběhl Mira, Fafek mu nahrál a do prázdné na 1:3 a mohli sme skákat hodně vysoko. V 67´sa Strážnica dostala už taky do šance, ale střela z 11cti metrů skončila vedle tyče. Hned minutu na to jsme sledovali krásnou akci, když Martin Tomčal vbíhal napřímo do vápna-mohl sám zakončovat, ale zachoval chladnou hlavu a projevil fotbalové myšlení, dal točenou přihrávku do běhu přesně na Fafka a ten z místa penalty zakončil pravačkou k tyči na 1:4 - vynikající přihrávka a zakončení taky na jedničku. V 78´mohl jít Lipov ještě do vedení, když rychlého Fafka marně stíhali Strážničtí obránci, ten šel sám na golmana, ale jeho zakončení k tyči zlikvidoval brankař. V 80´byla poslední vážnější šance zápasu, po standartní situaci a signálu rozehráli domácí na vápno a z hranice 16ctky střílel hráč půl metru mimo spoje branky.
Shrnutí: Lipov byl už od úvodního hvizdu lepším týmem na hřišti a proto taky Strážnica tahala za kratší konec. Skvělé passy našich záložníků a dobré nabíhání si našich útočníků, předvedená hra a odhodlání jsou jasnou 3bodovou odměnou za odvedený výkon hráčů(aj obrana hrála dobře samo). Strážnica zahrozila několikrát ze srandartek, ale ze hry nezakončovali téměř vůbec. Předvedená hra, ze strany Lipova se musela i tomu nejzarputilejšímu divákovi rozhodně líbit.
Rozhodčí: Svoboda - utkání místy nezvládal, ale hru nijak zásadně neovlivňoval. Za ty jeho kopance v zápasu ho hodnotím na 5/10.