Tasov-Lhotky

13. září 2008 v 23:46 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Hroznová Lhota "B" 4:1 (1:0) FK Nová Lhota

Diváci: 70
Studené letní počasí přilákalo k dnešnímu zápasu menší počet diváků a v prvním poločase, ti co nedošli, rozhodně nemuseli litovat. Prvním upozorněním pro Tasovské hráče byla už ve 3´střela hostujícího kapitána metr vedle z 25ti metrů a ve 12´tentýž hráč pronikl do pokutového území a dělovkou napálil tyč. V 16´ zvonila na Tasovské půlce konstrukce branky už podruhé, když hostující hráč hodně překvapil domácího golmana tím, že se mu střela nepovedla a ten v záklonu musel vytáhnout střelu na břevno. Domácí sa dostali do vážnější koncovky až v 18´ a byla to šance nadmíru nebezpečná - po rohovém kopu a po hlavičce do branky, zachránil obránce Lhotek na brankové čáře golovou pohromu. Ve 22´se Tasov neprosadil a střílel z úhlu mimo a následně ve 38´zkoušel z těžkého volleye (20m) překvapit golmana opět hráč Tasova, ale ten byl připraven. Diváci v prvním poločase nadšení byt nemohli, ale brance nakonec tleskali. Ve 40´po rohu domácích, hlavičkoval útočník přesně do vinklu z pozice penalty na 1:0.
Ve 2. poločase to už byla pro diváka jiná šťáva. Na první vážnou situaci sme museli čekat celých 14minut a nakonec z toho byl aj gol. Tasov zatahl do vápna, tam pěkně nahrál záložník a střílející hráč pěkně k tyči vrchem na 2:0 z hranice 16ctky. Diváci nestačili ještě ani probrat gól, který právě padl a hned po rozehrávce(asi za 30sekund) sa třepotal balon v brance znovu, ale v brance Tasova, když kapitán Lhotek zakončil přízemní střelou k tyči na 2:1, taky z hranice 16ctky. Netrvalo dlouho a v 65´mohli hráči domácích volat "huráá" znovu - po rohu nikdo nezakončoval, balon sa dostal k hráčovi Tasova, ten nacentroval do vápna a tam střídající hráč nejprve hlavičkoval do golmana a po odražencovi už to dával nohou do prázdné na 3:1. Góly padaly jak na běžícím pásu a divák mosel byt v těchto chvílích spokojený. Nakopnutý Tasov golovou smrští přidal za 2minuty další branku a to opravdu výstavní: útočník zatahl před 16ctku, tam pěkně nahrál na volného záložníka a ten hned z první dal křižmo k tyči z 20ti metrů na 4:1. V minutě 75té mohli domácí znovu zvyšovat, když šel sám hráč na golmana, ale jeho střela těsně minula tyč. Do konca zápasu sme neviděli už žádné drama ani šance a proto už nebylo nejmenších pochyb o tom, že body zostanů zaslouženě na domácí půdě.
Shrnutí: Kdyby v 1. poločase Lhotky proměnily to, co spálili, zápas by měl asi jiný spád. A co nedali Lhotky, sa podařilo Tasovu ve 2. poločase, když mířili hned 3x do "černého".
Rozhodčí: Novotný - podal výborný výkon, hlavně proto, protože v zápasu nemusel řešit nepřehledné situace, sporné momenty, dohady atd. Zápas byl velice čistý, téměř bez faulů a nadávek taky nebylo. Hodnocení rozhodčího, je zasloužených 9/10.