Říjen 2008

Mutěnice - Ostrava

30. října 2008 v 17:41 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem
Pohár ČMFS:

FK Mutěnice 0:3 (0:1) FC Baník Ostrava

Branky: 2x D. Střihavka, R. Řezník

Diváci: 2200

Dnes sem navštívil 5. kolo poháru ČMFS, které nalákalo dostatek diváků v duelu dvou rozdílných mužstev. Počasí bylo velmi slušné +16 °C, ale v prvním poločase diváci mockrát ruky zahřívat nemuseli, možná aj díky právě počasí. Score otevřel v 17´ hostující Střihavka, když si ve vápně pěkně položil aj golmana a následně aj dotírajícího obránce a prázdná branka sa dovolala po úspěchu. Mutěnice si v prvním poločase žádnou větší šanci nevypracovali a Baník ve střelbě produktivní taky extra nebyl.

2. poločas
Slůnko zalézlo, ale rukám diváků a fanoušků sa z kapes taky moc nechtělo. Druhá půlka, to už bylo docela o nečem jiném, Ostrava hrála hodně dopředu a hlavně po křídlech se pěkně dokázali hráči uvolňovat. V 60´udělali hosté závar před domácím golmanem a balon nakonec šourákem Střihavky skončil u tyče 0:2 - lajnový rozhodčí mával offside, ale po následné domluvě od hostujících hráčů a hlavního sudího, byla branka nakonec uznána. Mutěnice nesložili zbraně, když prohrávali už o dva goly a za několik minut střílel útočník ze strany přes golmana, ale ke smůle domácích, střela skončila na břevně. Zanedlouho měli domácí znovu šanci, když hráč zatahl pěkně přes dva obránce, ale střelu ve vápně před golmanem chtěl určitě nasměřovat jinam, jak půl metra od něho a golman střelu lapil. V závěru utkání se dokázali osamostatnit ve vápně hned dva hráči Ostravy a přes vyběhnutého golmana a nahrávce pod sebe uklidil hostující Řezník na konečných 0:3.

Shrnutí: Mutěnice nebyly pro Ostravský Baník zas tak lehkou překážkou v postupu do dalšího kola poháru, i když v zápase měli hosté určitě více ze hry, drželi víc míč na svých kopačkách a hlavně si dávali přesněji nahrávky než domácí. Domácí se ovšem za svůj výkon rozhodně stydět nemusí, protože odehráli s Baníkem slušné utkání. Nakonec bych ještě dodal, že domácí golman Jan Šváb vychytal dalších minimálně 5 tutových šancí.

Lipov - Bzenec "B"

29. října 2008 v 16:20

Sokol Lipov 5:1 (4:0) Slovan Bzenec "B"

Branky: 2x Fafek, Martin Urbánek, Radek Mlýnek, vlastní - Janás

Diváci: 190

V Lipově byly v nedělu hody a hráči fotbalového mužstva o sobě dali vědět aj hodama brankovýma. Hostili 4tý tým tabulky - Bzenecké "Béčko" a že už po prvním poločase budů vyhrávat o 4branky by věštil málokdo. Střelecky o sobě dal vědět Fafek, když trefil 2x do černého a dohnal tak kolegu z útoku Miru Mikesku, na úctyhodných 11 branek. O moc pozadu nezostává ani konstruktér hry Radek Mlýnek, který sa střelecky prosadil v sezoně už 9x. Gólově sa předvedl aj nejlepší nahravač Lipovského celku Martin Urbánek. O ofenzivní fotbal nebylo v neděli tudíž nouzi a kdo zavítal na Lipovský stadion, určitě nelitoval a hráči odměnili dobrým výkonem diváky, na druhou stranu, diváci neocenili a ani nějak zvlášť neodměnili potleskem hráče. Z celé návštěvy fandilo cca 20 lidí.

Pozn.: Za Bzenec nastoupil aj bývalý hráč Lipova - Dušan Jagoš. Reportáž ze zápasu tu neuvidíte, protože na zápase samotném sem byl zhruba 10minut, poněvadž sem hrál v Louce přátelák.


V základní sestavě nastoupili:
Mira Vrba
Bueno - Jan Maňák - Kaďa
Milan Fišer
Martin Urbánek - Radek Mlýnek - Marek Karásek -Martin Tomčal
Fafek - Mira Mikeska

Do hry sa dostali během zápasu:
Lesky
Roman Karásek
Ondra Kožela


Lipov "B" - Ratíškovice "B"

26. října 2008 v 16:40 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 2:1 (0:1) FK Baník Ratíškovice "B"

Branky: Víťa Šmehlík, Hačuka - Vymyslický

Diváci: 60

Nedělní zápas dvou celků v mrazivém ranním počasí +1 °C, z opačných konců tabulky, kdy Lipov "B" byl na druhém místě od konca a Raťky "B" od vrchu, navštívilo možná aj víc diváků hostujícího celku. Ratíškovice už před sezónou hýřili sebevědomím, že sa s něma mosí počítat na příčky nejvyšší a chců postupovat. K prvním 3 šancím se dostali hosté a hned z první padnul gól, když v 5´centrovali pěkně za obranu, kde si útočník počínal velmi dobře, dal pod sebe a v prázdné brance bylo místa dost, 0:1. V 8´Raťky centrovali a Pavel Maňák v brance, no chybu neudělal, na 2x pokryl centr a dal vyniknout svým golmanským přednostem. To v 9´už to Pavel nepokryl a následně vyrážel - po odraženém míči, by ste na úhelníku moc stupňů nenaměřali a z tohoto úhlu pálili hosté, ke štěstí lipova mimo branku. V minutě 11cté sa šikovnou střelou z 25metrů prezentoval Peťa Jakoubek, jeho střela jen překontrolovala, zda hostující golman nedřímá. Ve 14´mohl Lipov srovnat krok s Raťkama, ale nestalo sa tak, když Raťky špatně rozehráli a Jenda Červenka se dostal k míči, ale přes golmana, který byl už hodně blízko nedokázal uklidit balon do sítě. Peťa Jakoubek sa dostal do další šance ve 26´ a to už velice silně zavánělo gólem - po rohovém kopu by musel ale nohy roztahnůt minimálně jak gymnastka na olympiádě a tak v těžké pozici střílel ve vápně "pouze" do břevna. Ve 35´už sa osmělili konečně zas aj hosté, ale po střele z 20ti metrů budeme v Lůce spíš natírat konstrukci na ochranou síť, jak započítávat další branku. Na konci poločasu sa dostal do šance aj Víťa Šmehlík, když po centru ze standartky střílel, ale golman vyčuchnul dráhu střely.

2. poločas
Začali aktivněji Ratíškovice - v 51´po odražencovi na 16ctku, kde stál hostující hráč, střílel a málem by měli svářeči co dělat, když jeho dělovka trefila spojnici branky. Vašek Spáčil právě unikal v 54´na branku a chtěl si smlsnout na gólu, ale ve finále mu balon skočil, měl to na dlouhou nohu a obránce za ním byl dotěrnější víc, než obtížný hmyz v létě a brankař si tento moment pohlídal. A tak nastala 57´ve které Lipov zahrával standartku, centr vletěl obráncovi Ratěk na nohu a ten z první nahrával golmanovi, ale tak o půl metru vedle něho a tam už dobíhal Víťa Šmehlík, trefil prázdnů branku, ve které už nemohl zasahovat zagůlaný golman od blata, překonaný vlastním hráčem a potom Víťů - 1:1. O tem gole sa bude v Raťkách asi eště dlůho diskutovat, protože za to by sa moseli haňbit aj hráči starších žáků. V 60 a 63´sa hosté nedokázali střelecky prosadit - stříleli metr nad a půl metru mimo za 16ctkou a budů si moset zajet asi do Brodu do Zbrojovky naštelovat správně mušku. V 67´zahrávali domáci opět standartku, když Laďa Matula bezvadně nacentroval na Hačuku a ten sa hlavou nemýlil 2:1. Další zářez na Lipovskou pažbu si mohl připsat Vašek Spáčil v 74´, když mu střela za vápnem ideálně nesedla a skončila dobrého půl metra nad vinklem. Do konca zápasu už sa na branku téměř nestřílelo a když, tak úplně vedle nebo do rukou golmanů. Akorát bych zmínil že v 82´po aktivním pressingu Lipova sa dostal do šance Víťa Šmehlík, ale střelu nenasměřoval ideálně. Poslední minuty už dokumentovalo zhruba 10 autových vhazování pro Ratíškovice, ale k ohrožení naší branky nedošlo.


Shrnutí: Lipov si vypracoval víc šancí, i když hosté byli dopředu nebezpečnější. Naša obrana pracovala spolehlivějc a aj proto Lipov zdatně udolal přehnaně sebevědomé Ratíškovice 2:1. A eště bych málem zapoměl - hosté nás určitě hodně podcenili a to sa chlapcom nevyplatilo.

Rozhodčí: Malík - pískal spravedlivě na obě strany, ale v utkání neudělil pár karet, které měli padnout a občas špatně vyhodnotil situaci. Hodnocení 5/10.

Pozn.: Hostujících hráčů dojelo do Louky tolik + 3 funkcionáři, že by jím stačila tak možná střídačka ve Vřesovicách, kde majů nové a prostorné (já osobně sem sa tam minulů sezonu rozvaloval a připadal sem si, jak kdybych byl sám v kině). Diváci vůbec nefandili(možná dva), když nepočítám mňa + hráče na střídačce, je to haňba a asi budu moset znova napsat: "že když sa fandí a ženů sa hráči dopředu, tak sa nejenom lepší hraje, ale aj nás to vyburcuje a udělajů sa lepší výkony a výsledky.


Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Roman Nagy - Baňa - Zdeňa Straka
Peťa Jakoubek - Roman Kolacia
Radek Dostál - Hačuka - Víťa Šmehlík
Jenda Červenka - Vašek Spáčil

Střídání: 64´ Laďa Matula za Romana Nagyho, 71´ Já za R. Kolaciu a v 85´ Vašek Spáčil za Víťu Kolaciu.Video: Dvě branky Lipova si možete prohlédnůt tady. Vložil Vašek Spáčil.


Tasov - Nesyt Hodonín

25. října 2008 v 19:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Hroznová Lhota"B"(Tasov) 1:1 (0:0) FC Nesyt Hodonín

Branka za Tasov: Ríša Slovák

Diváci: 70

Ještě sme ani neseděli na tribuně, už sme věděli, že nás bude zebat zadek, v dnes tak chladném počasí a aj proto sa Tasovští diváci pro tyto případy vybavili, když si někteří donésli podušku pod zadek, druzí to řešili radikálnějc domácí pálenkou, ale nejvíc to vychytali asi ti, kteří to zkombinovali. Nesyt nejel do Tasova určitě v dobré pohodě, protože v předchozích 5ti kolech neuhrál ani bod a předvedená hra hlavně v 1. poločase potvrzovala, proč tomu tak bylo. Do první šance sa dostali domácí, když Kašpárek zatahl do vápna a chtěl dávat pod sebe, ale tím vybojoval jen roh, když golman Nesytu nahrávku vyrážel. Z rohu sa balon odrazil po hlavičce na volného Ríšu Slováka, volley mu však nesednul a tak za brankou padalo listí ze stromů na trávník, kde už ho bylo aj tak dosť, na dva měchy pohrabané. Ve 13´už sa konečně osmělili aj hosté, ale střelu z 25metrů by do branky dofůknul s větší razancí aj větr, jak Hodonínský útočník. Ve 21´Nesyt střílel pohotově z otočky na hranici 16ctky, střela skončila kde jinde, než v ještě čistých rukavicách domácího golmana. Ve 24´mohl jít Tasov do vedení, ale Zdeňu Bučka zklamal po brejku povrch v 16tce, když mu ve finále skočil míč a branku sme neviděli. Neutéklo ani 20vteřin a Ríša Slovák měl gólovku jak na zlatém podnose, když sa Hodonínský stoper ukopnul a osamocený Ríša na vápně mohl ještě potahnůt dovnitř, ale volil horší variantu střelu a ta skončila metr mimo konstrukci branky. Minutu na to musel hostující golman málem otvírat(gólové score), když mu domácí zazvonili na břevno po střele uvnitř 16ctky. Ve 29´sa střelec Slovák ocitnul tváří v tvář golmanovi, po brejku - střílel, ale golman předvedl svoji reflexivnost, když střelu vytáhnul na zvdálenější tyč. Ve 32´hosté stříleli z 20metrů a půl metra vedle - golman domácích mohl byt po střele klidný, stejně jak při rozcvičování před zápasem. Ve 34´z úhlu a rovněž z 20ti metrů a taky Nesyt střílel, ale střela šla už metr vedle - golman Jurásek by si dal při střele spíš čaj, aby sa mohl v klidu dívat, jak sa neumňá trefit přesně. Ve 43´se razantní střelou prezentoval Ríša Slovák, z úhlu a standartky(cca25metrů), jeho dělovka načechrala síť, ale ke smůle diváka - jenom boční. Ve 45´už cinkala konstrukce branky Nesytu v zápase potřetí, když po centru ze strany, hlava označila špinavým bodem břevno. Do kabin sa šlo za nerozhodného stavu a mezi diváky už bylo o neco teplejc, aj díky předvedené hře, kdy museli zahřívat ruky a podporovat svojích hráčů.

2. poločas
První 10minut patřilo určitě Nesytu, když si v přestávce asi dobře nacentrovali nohy, což bylo potřeba, protože v 1. poločase sme neviděli pragmaticky nic kloudného z jejich strany. Ve 47´si narazili za vápnem dva hráči hostů a střela skončila 0,5metru mimo. V 50´po centru do vápna a hlavička hostů taky mimo a v 55´už Nesyt konečně zjistil, kam sa má střílat a skončilo to hned golem 0:1, po brejku a vyběhnutý golman sa musel poroučet k zemi, ale to mu bylo už houby platné. Tasov určitě nechtěl hostům darovat ani bod a ti asi píchli do vosího hnízda, když dali branku, ale o to sa museli domácí začat ještě víc snažit. V 59´hráči Tasova pěkně zakombinovali a uličkou prostrčili na útočníka, ale střela sa ujala, asi jak zasadění erteplí v zimě a skončila na golmanovi. Hostující golman byl i nadále v permanentním ohrožení, když po standartce - centru ze strany vyrážel do domácího hráče - od jeho hlavy šel míč naštěstí na druhou stranu, jak do branky. V 64´ viděl po druhé ŽK za mudrování na rozhodčího hráč Nesytu ČK, což už bylo za hodno, aby Tasov neco z výsledkem udělal. V 66´z dobrých 20ti metrů stříleli domáci a po hokejové teči, skončil balon těsně vedle tyče - hostující golman sa mohl enom dívat. V 69´sa dostal Nesyt do jediné šance v oslabení, když si balon po odražení našel cestu až k záložníkovi a kdyby uměl lepší vystřelit, tak by střela z 16ctky skončila v brance a ne kousek od vinklu. V 71´centroval Tasov do 16ctky na střelca Ríšu Slováka, ten zpracoval a podívajme sa! 1:1, překonal golmana. Standartní situaci zahrával Slovák v 78´ a po teči, díky které málem olízl balon tyč, utírali hosté z hlav studený pot. To v 88´už jím běhal mráz hodně po zádech, protože málem došli o cenný bod z hřiště Tasova - ve vápně dostal Buček balon a měl dvě možnosti, buď po zemi zakončit nebo lob přes golmana - volil druhou a asi aj horší variantu, na lob golman došáhnul a balon sa od jeho ruky odrazil na branku, ale stačil včas doutěkat a tak gol nepadl. V 90´měla padnout druhá ČK pro hráča Nesytu po této situaci: Zdeňa Buček fauloval a hráč Nesytu to jaksi neunésl a žduchnul do něho oběma rukama, rozhodčí to asi nechtěl na konci hrotit a tak každému z aktérů udělil po ŽK, ale pro hráča Nesytu to bylo určitě málo - vidělo to hodně lidí, protože sa to stalo u tribuny.

Shrnutí: Nesyt v prvním poločase hodně kazil nahrávky a dá sa řéct, že vlastně téměř nezakombinoval. Tasov měl smůlu, že místo do sítě vletěly některé střely do konstrukce branky, ale oba týmy dnes prahly po třech bodoch, asi jak divák po teplém křesle, ale zázraky sa dnes v Tasově nedíly a tak sa ani jedno nestalo. Nesyt s 1 bodem musí byt aj tak spokojený, obzvlášť z Tasova.

Rozhodčí: Lorenc - zápas zvládnul slušně a nebyt poslední situace, tak by bylo hodnocení lepší, ale aj tak 7/10 je to hodně slušný výkon. Lajnový rozhodčí Hlaváček mával bez větších potíží a ani od diváků tak nemusel slyšet žádnou křivdu a taky že neslyšel, ale když dělá hlavního rozhodčího, tož to už by sa dalo jinak mluvit.


VIDEO:

Sudoměřice - Lipov

19. října 2008 v 21:25 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

SK Sudoměřice 1:1 (0:0) Sokol Lipov

Branky: Radek Žvanut - Radek Mlýnek

Diváci: 220

Dnešní zápas měl být zápasem podzimu, což sa rozhodně potvrdilo! První Lipov, hrál na půdě Sudoměřic, které doma neztratili zatím ani jediný bod se scorem 21:1. Začátek naznačil, že půjde o kvalitní zápas a o kombinace, narážečky a přesné centry nebylo nouze, ale po dobu prvních 15cti minut sme gólovou šanci nespatřili, ale i přesto mohli být diváci spokojení s předvedenou hrou. Až v 16cté minutě doško k prvnímu vážnějšímu ohrožení branky, když hráč domácích zakončoval ve vápně bodlem, ale tím jen otestoval připravenost Lipovského golmana. Ve 23´sa postavil k rohovému kopu Fafek a svojí jedovatou levačkou zaměstnal poprvní v zápase domácího golmana, který musel vyrážet. Ve 28´si velmi úspěšně počínal záložník Martin Tomčal, když obalamutil obránca a z velkého úhlu nenašel prostor mezi 3 tyče a střela šla mimo. To ve 30´už bylo ve vápně Lipova horko, když po centru ze strany hráč Sudoměřic ze záklonu hlavičkoval do sítě nad břevnem, Mira Vrba musel do vzduchu, ale svojí přesností jen kontroloval střelu. Ve 32´sa dostal ke koncovce z 16ctky opět Martin Tomčal, střela mu však ideálně nesedla a provětral tak maximálně rukavice domácího golmana. Minutu na to, mohli jít domácí do vedení, když se míč odrazil do vápna na volného hráče Sudek, ale ten z volleye ke štěstí Lipova krásnou ranou střílel "pouze" 2 metry nad, kdyby to trefil lepší, tak to byla paráda, ale my v Lipově sme tomu rádi, že tomu tak nebylo. Ve 36´sa dostal ke koncovce rychlonohý Fafek, když ho vyslal kupředu konstruktér zálohy Radek Mlýnek, Fafek ale svojí slabší pravačkou pozdravil protiháče v brance střelou do jeho náruče. Ve 43´došlo k brejku Lipova, když Mira Mikeska vyslal Martina Tomčala, kterého stíhali obránci, ale díky otravujícím obráncom a vyběhnutému golmanovi střílel metr mimo to, kde chtěl zacílit. Do kabin sa šlo za nerozhodného stavu, který víc vyhovoval Lipovským borcům.

2. poločas
Začal stejnou aktivitou obou mužstev jako ten první a v 56´sa mohl prosadit Fafek, ale nestalo sa tak, když vniknul do 16ctky, balon mu vletěl na prsa a následné krocení míče přes obránca a vyběhnutého golmana bylo hodně složité a drama sa nekonalo, i když my mezi diváky sme slintali po gólu. V 59´došlo k faulu ve vzdálenosti 20ti metrů, před domácím vápnem na Radka Mlýnka, který chtěl zakončovat, avšak byl zastaven - sám faulovaný hráč Radek zahrával standartní situaci a s naprostou precizností, jak je u něho zvykem dal pomocí tyče na 1:0 pro Lipov a hostující fanoušci neskrývali nadšení. V 64´zahrávali Sudky roh a po odraženém balonu za vápnem stříleli kousek mimo konstrukci branky, Mira Vrba by asi střelu neměl, kdyby šla....a šak víte kam. V 66´sa domácí dostali ke koncovnce znovu, ale střela nad spoje nemohla překvapit hostujícího golmana, který si dnes "zatím" počínal v brance s čistým kontem. V 75´sa nadechli Sudoměřice k dalšímu náporu, ale hlavičku ve vápně Mira Vrba pokryl, jak jinak, než sebejistě. Do konca utkání už nechybělo mnoho a senzace mohla byt na světě v podobě výhry na půdě Sudoměřic, ale v 84´došel pro Lipov trest, který sme nečekali: centrovaný míč ze strany nedokázal přes vyššího protihráče odehrát Milan Baranovič(který měl na sebe dvoch hráčů) a balon sa dostal k druhému Sudoměřickému forwardovi, jednalo se po odražení o offside, který vidělo několik desítek diváků, ale domácí pomezní nereagoval, což sa dalo čekat, hráč byl už ve vápně a přes vyběhnutého Miru Vrbu zakončil lobem na 1:1. Z konečného tlaku Lipova už další branka nepadla.

Shrnutí: Opravdu atraktivní utkání pro diváky bylo korunováno plichtou, pro kterou si Lipov dojel. Hosté už už mohli mět tři body, které mohli dosáhnout, nebyť poslední vážné situace. Nasazení Lipova v zápase nemělo meze, když i přes "možná" lépe fyzicky nadané Sudoměřické hráče dokázali přecházet, kombinovat, prosazovat se a zakončovat.

Poznámka: V dnešním zápase patří veliké "díky" hlavně fanouškům Lipova jako je např.: Lahvoň, Best, Kanón, Chip, Michal Karásek, Bernie, Buk, já, Vašek Spáčil, Vlastik Trýska, Laďa Matula, Peťa Kolacia, slečna Fafka - Kačka a přítelkyňa Miry Mikesky Martina nebo Lukášek Podlucký, či Šancek nebo Olí a další, kteří po celý zápas burcovali svoje hráče, po každém odehraném balonu dali pomocí potlesku další impuls k útoku nebo obrannému zákroku. Poďme LIPOV !!! a další pokřiky, po kterých se museli cítit Lipovští hráči víc jak na vlastním hřišti a doslova vymazali domácí diváky z placu, protože toto si za poslední 2 sezony nepamatuju a mělo by to tak byt pokaždé. Tak si to vemme k srdci a o to líp to bude našim fotbalistům hrát a mět chuť do souboje, herního počinu či zakončení.
V dnešním zápase byla víc jak polovina diváků z Lipova.
Střídání Fafka a Martina Tomčala bylo asi nejvyburcovanější v celém zápase a hlavně Fafek opětoval potlesk na Lipovské fanoušky a to je na tom to pěkné.

Rozhodčí: Miléř - za první poločas bych ho hodnotil na nadstandartních 8/10, ale v druhé půli, když nejednou zařezali Fafka a velmi odolného hráče Miru Mikesku, si tyto fauly zasloužily odměnu v podobě karet, které si asi rozhodčí dnes zapoměl doma, to samé bylo aj na druhé straně, ale Lipov tolik nefauloval. Ale aj tak je hodnocení slušné 6/10.

Zákl. sestava:
Mira Vrba
Bueno - Milan Baranovič -Milan Fišer
Jan Maňák
Martin Urbánek - M. Karásek - Radek Mlýnek - M. Tomčal
Fafek - Mira Mikeska

Střídání: 74´ Lesky za Fafka, v 81´ Ondra Kožela za Martina Tomčala.


VIDEO:


Javorník - Strážnica

19. října 2008 v 13:54 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Kordárna Velká n.Veličkou "B" 1:1 (1:0) - Jiskra Strážnice

Branky: Martin Pavlinec - Popelka

Diváci: 70

Za chladného ranního počasí, ale příjemného sluníčka na obloze sa odehrála dnešní bitva na hřišti, no vlastně, šlo spíš o studenů válku, protože hlavně v prním poločase by sa vyložené šance daly na jednéj ruce spočítat. Ve 2´sa k zakončení dostali hosté, ve vápně a z velkého úhlu míč míjel vzdálenější tyč, na které sa držela místama eště jinovatka. Ve 4´už šla dělovka Strážnice na branku, rovněž ve vápně z úhlu a div že neamputovala obě ruky golmanovi, když s problémy vyrazil na roh. Pak ve 33´zahrávali hosté srandartku z boku 16ctky - střela letěla do vinklu na bližší tyč, ale vzrůstem menší golman Javorníka, jakoby měl pružiny na kopačkách, vyletěl do vzduchu a gólovka byla ta tam. Javorník ohrozil branku Strážnice až v 37´a vytěžil z minima maximum, když obránce domácích vykopával směrem dopředu, obránce hostů špatně hlavičkoval za sebe a tam už si na míč počíhal Martin Pavlinec, který vnikl do vápna a přes vyběhnutého golmana a obránca z úhlu, pronikla myška až na zadní tyč a bylo 1:0.

2. poločas
V začátku druhé půle diváci očekávali větší nadílku gólů nebo aspoň šancí, ale nebylo jim dopřáno. Ve 49´hosté stříleli kousek za vápnem těsně mimo tyč a v 52´po brejku domácích a následné špatné nahrávce Martina Pavlinca pod sebe na spoluhráče, diváky tato akce nedokázala uspokojit. V 57´mosel domácí golman zatnůt všecky břišní svaly, když střela hostů z 20ti metrů mířila přesně do těchto míst. To v 60´po střele Javorníka musel golman Strážnice ne zatínat svaly, oproti jeho kolegovi naproti, ale napnout všechny šlachy, protože střela z rohu 16ctky málem vletěla do vinklu a golman sa určitě protahnul víc, než když ráno stával. V 66´si počínali hráči Strážnice správně, když vyzráli na offside system Javorníka, nahrávka šla na volného hráča do vápna a ten z velkého úhlu střílel na vzdálenější tyč - golman by balon možná měl, ale ten skákal v tento moment víc, jak míček na stolní tenis a proto skončil v síti, 1:1. V 79´šahal Javorník po 3 bodoch, ale nakonec dostal po rukách, když po standartce balon vletěl do vápna na hráča a ten kolenem nedokázal najít místo mezi 3ma tyčkama. Do konca už sme nic neviděli, teda vlastně sme toho moc neviděli ani za celý zápas.

Shrnutí: Nudná hra a minimum šancí, střely úplně mimo nebo spíš do golmanů skončila nakonec zaslouženou dělbou bodů pro obě mužstva. Strážnici určitě moc nepřidalo na sebevědomí, když hlavně po dobu prvního poločasu jejich trenér vulgárně napadal svoje svěřence. Ve 2. poločase byla Strážnice rozhodně nebezpečnější, ale bez většího efektu v koncovce.

Rozhodčí: Zima M. - v 1. poločase diskutoval víc s divákama jak s hráčama a hry si moc nevšímal. Ve druhém už bylo vše v pořádku a známka za jeho výkon 6/10 bych řekl, že je slušná.


VIDEO:


Dubňany "B" - Lipov "B"

19. října 2008 v 9:30 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Baník Dubňany "B" 3:1 (2:1) Sokol Lipov "B"

Branky: Wagner, Kostiv, Skřivánek - Ondra Kožela

Diváci: 40

Lipov dojel do Dubňan s nelichotivým score z venkovních utkání 0:11, takže instrukce od trenéra byly jasné a to si každý už domyslí. Dubňany sa nejakým převratným bodovým ziskem chlubit taky nemohli, protože v dosavadních utkáních nasbírali ještě o dva body méň jak Lipov. V první šanci sa ocitnul Zdeňa Straka v 8´, když pálil z 20ti metrů, k jeho střele do branky chyběla ale jedna délka školního pravítka(30cm). Podobnou šancí se prezentovali i domácí v 18´, balon v síti neskončil rovněž, ale pravítko by´ste museli fčil nad spoje dávat spíš na kant, protože balon minul těsně svůj cíl. Ve 21´zahrávali Dubňany standartku - centrovaný balon doplachtil ke správnému hráčovi, ale ten už tak správně nezacílil a koncovka ve vápně zmuchlala dobře připravenou boční síť. Ve 23´šli domácí do vedení, když po zaváhání našich, z protiútoku dával hráč z boku na dalšího a křižmá střela k tyči z 10metrů, skončila tam, kde domácí potřebovali, takže 1:0. Neuběhlo ani půldruhé minuty a stala sa táto věc: Joška Miškeřík fauloval ve vápně hráča Dubňan a byla správně odpískána penalta, k té sa postavil domácí stoper, ale měli sme štěstí a pálil do břevna, od kterého sa balon odrazil zpátky a Roman Kolacia vlezl do balonu našemu golmanovi, který na něho díky Romanovi nedosáhnul a vypadnul mu k volnému hráčovi Dubňan a ten aby nedal góla, to by´sme moseli mět minimálně půlku branky zatlučenů deskama, trefil to k tyči a bylo 2:0. Ve 32´nás vrátil do hry o body Ondra Kožela(obránce) po centru Ladě Matule z úhlu, když sa balon ocitnul až u jeho noh u zadní tyče, nezpanikařil, správně potahnul ke středu branky a koncovka z blízký k tyči rozjásala nejednoho Lipovského hráče. Ve 39´byla naša branka v permanenci ohrožení ze standartky rovněž, když balon málem zazvonil na břevno. Ve 42´a zasej po standartce zakončoval prudkou hlavou Lesky, ale na golmana si nepočíhal. V závěru poločasu Vašek Spáčil dával ve vápně pod sebe na Leskyho, teho ale míč správně neposlechl a skončil v zámezí, aj proto, že Lesky měl pozici nelehkou.

2. poločas
Ubylo šancí aj branek, ale faulů nikoliv. Ve 49´pálili domácí z hranice 16ctky, ale Pavel Maňák mohl zostat klidný, střela skončila metr mimo. V 58´Lesky vybojoval svojí aktivitou balon a šel k vápnu proti dvom obráncom, tam sa mu balon odrazil od obránca na mňa a já sem z první zakončoval do ruky domácího stopera, o penaltě nemohlo byt řeči, protože měl ruku přesně u těla. V 65´sa dostal ke koncovce ve vápně Radek Dostál, když mířil přesně do branky a golman musel tasit jeden ze svých nadstandartních zákroků. V 70´domácí zatahli do vápna, ale nebezpečná nahrávka pod sebe nenašla adresu spoluhráčů z Dubňan a Hačuka musel byt v pohotovosti, když nás oprostil od této nepříjemné situace. V 74´nahrál přes střed Zdeňa straka právě na mňa, když sem stál za hranicí 16cky a pohotově sem po zemi pálil 10cm vedle tyče. V závěru utkání už sa hrálo mezi 16ctkama a obrany pracovali spolehlivě až do 85´, když sme špatně rozehráli a já sem sa rychle vracal bránit dvoch hráčů, kteří šli sami k vápnu, už sem chtěl balon vypichnůt, když zrovna útočník zakončoval a dal sem mu tam nohu, která mu nezabránila ve střele a urval ju aj s balonem, koncovka skončila půl metru mimo a já sem skončil 3metry od exekutora střely, zagůlaný na zemi. V 88´ domácí zahrávali aut, potahli po lajně, dávali do středu, kde už šli sami dva hráči na našeho jednoho obránca a aby jích Peťa Jakoubek ubránil, to by sa musel rozpůlit, nestalo sa tak, ale stalo sa to, že ve vápně zakončili k tyči přes vyběhnutého golmana na 3:1 a to byla tečka za tímto nepovedeným utkáním pro Lipov.

Shrnutí: Duňany předvedli stejný výkon jak Lipov, ale docílili vstřelení branek. Náš přechod do útoku měl slabou úroveň a třetina hráčů nebyla dostatečně důrazná. A když si nikdo na balon nenaběhne nebo sa aspoň nepohne a stójí sa za hráčama, tak sa to hraje těžko a předchodu do útoku tak jde taky horko těžko dosáhnout. Závěrečné rozestavení Lipova 4-3-3 nevedle k ohrožení Dubňanské branky.

Rozhodčí: Pyclík - doslova znechutil hráčům zápas. Zapískal faul na jednu stranu, ukázal na druhou. Na neskutečné minely a výroky v utkání byli hráči po právu naštvaní. Hodnocení 3/10.


Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Ondra Kožela - Miškeřík - Z. Straka
R.Kolacia - Peťa Jakoubek
R. Dostál - Hačuka - Laďa Matula
Vašek Spáčil - Lesky

Střídání: V 56´ já za Vaška Spáčila, v 70´ Víťa Kolacia za Laďu Matulu, v 81´ Břeťa Hudeček za Hačuku.


VIDEO:


Tabulky

15. října 2008 v 22:31 | Jeňa Halíček
Šikovné a přehledné tabulky, aj jak sa hraje doma a venku, najdete na webu Lužic a bylo mně dovoleno, jích tu využit.
Jinak tabulky s právě odehranýma zápasama najdete tady:
Lipov - KEN Veselí

13. října 2008 v 23:25 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 5:0 (0:0) KEN Veselí nad Moravou

Branky: 2x Martin Urbánek, Mira Mikeska, Radek Mlýnek, vlastní

Diváci: 130

Do utkání nastupovali hráči Lipova s myšlenkou, že kdyby sa vyhrálo, tak sa půjde na špicu tabulky, protože vedoucí Sudoměřice poprvní prohráli. Do první šance sa dostal Radek Mlýnek v 5´, když střílal z úhlu, golmanovi balon vypadl, ale jeho magnetické ruky ho včas přitáhly zpět do náruče. V 10´sa prezentoval povedenou střelou kanonýr Mira Mikeska, když ve vápně střílal přes golmana a jeho střele sa do branky v té době asi eště nechtělo, takže skončila na břevně. Ve 12´zahrával standartku z 20metrů Radek Mlýnek a zaměstnal naplno hostujícího golmana, který s problémy vyrážel na roh. Ve 22´uspokojil oko diváka Fafek, ale ne zcela, když zakončoval pravou z rohu 16ctky a střela křižmo skončila 0,5 metru nad spojnicí branky. Ve 24´pustili domácí ke "slovu" konečně aj hosty, když zahrávali standartku z úhlu(25m), ale k ohrožení branky moc nedošlo, střela skončila půl metru nad prostředkem a Mira Vrba mohl v klidu odpočívat v brance na polštáři. To za 6minut na to, už sa mosel honem rychle probrat, protože sa kopala na Lipovsků branku další standartka, z prostředka a z 18cti metrů: střela letěla do vinklu a Lipovský golman sa musel hodně protahovat, když zabránil gólu. Ve 34´Kaďa špatně odhlavičkoval a namazal hostujícímu hráčovi v 16ctce, ten chtěl byt velice pohotový, ale jeho hlavička vyplašila akorát vrabce posedávající na konstrukci ochrané sítě, natož už probraného Lipovského brankářa. Ve 38´byla udělena ČK hráčovi KENu a to zcela zaslouženě, když hosté rozehrávali standartku, nabíhající hráč by na balon v žádném případě nedosáhnul a v té chvíli si spletl volejbal s fotbalem, když jeho smeč rukou skončila v brance. Na konci poločasu, ve 44´střílal Fafek z úhlu za 16ctkou a řádně provětral boční síť hostující branky.

2. poločas
Bylo jasné, že hosté se vrhnou do funkce betonových pilířů a budou betonovat území 16ctky, ale co netušili, bylo to, že Lipov se vrhnul do podoby těžké techniky a tyto pilíře byli v několika okamžicích rozbity. Ve 46´centroval ze strany Martin Urbánek, ve vápně si pěkně naskočil na hlavu Radek Mlýnek a score 1:0 bylo tady, ale to divákom nestačilo, chtěli rozhodně víc a bylo jim z dalších akcí dopřáno. V 51´si mohl Martin připsat už druhů gólovů přihrávku, ale nestalo sa tak, když poslal Miru Mikesku(ten má dobrý gólový apetit) do vápna a přes vyběhnutého golmana nenacpal balon do branky. V 54´už sa ale Mira Mikeska prosadil, protože mu Fafek přesně nacentroval a hlavičků z blízký dával na 2:0 a hosté sa mohli nelíbivě škňůřit. V 63´sa do role nahravača dostal aj Mira, když nahrál Martinovi Urbánkovi ve vápně a ten dal k tyči na 3:0. V 64´šel střídat Fafek a aj když dnes neukazoval obráncom na zádoch napsané "jste pomalí" nebo "mňa nedostihnete", tak ti co jsou aspoň trochu fanoušci Lipovského fotbalu, tak mu zatleskali jak Milanovi Fišerovi, protože vědí, jaká je jejich užitečnost na hřišti. Za minutu na to, KEN centroval, ale nad zakončením hlavou mimo v 16ctce Mira Vrba mohl reagovat mávnutím ruky. V 71´už roztahoval Lipovský golman rukama jak na spartakiádě, když hosté stříleli z úhlu ve vápně a musel hasit případný požár před brankou. V 74´hosté špatně narafičili offside systém, když až do vápna pláchnul Martin Urbánek a hosté měli průvan v síti už počtvrté, protože jeho lob chtěl dorážet do branky Mira Mikeska, ale trefil to lepší domácí obránce a vlastenec byl na světě. V 77´mohl Radek Mlýnek ve vápně nahrávat na lépe postaveného spoluhráče, ale místo toho střílel a střelu golman pokryl. V 78´loboval přes golmana Mira Mikeska, jeho lobu chybělo opravdu málo, aby skončil v síti. V 80´sme byli svědky krásné fotbalové akce přes střed, když Radek Mlýnek lobem nahrál do vápna na Martina Urbánka a ten s pomocí tyče překonal golmana KENu už popáté a síť jim létala, jak po pěkném průvanu. V 82´zakončoval nedůraznou hlavou Lesky metr vedle a za 2minuty na to, centroval Martin Urbánek na Radka Mlýnka, ale tato spolupráce korunována brankou už nebyla a hlavička skončila pár decimentů vedle. V 86´mohli dosáhnout hosté čestného úspěchu v zápase, ale střela z velkého úhlu minula Lipovskou svatyni, sice těsně, ale minula.

Shrnutí: 1.poločas Lipov měl šance, ale bez golového počinu. 2půle, to už byla jiná stránka knižky, když doslova převálcovali KEN a na 1.místo v tabulce sa bude aspoň týden dobře dívat.

Rozhodčí: Štipčák - párkrát sa celkem slušně upísknul a mohlo to mět vliv na hru, protože z toho byly nebezpečné šance. Hodonocení 6/10

Poznámka: Já osobně nemožu dójít na kloub tomu, proč dnes nehrál Roman Karásek ani minutu, ale to bude věc trenéra.Zákl. sestava:
Mira Vrba
Bueno - Jan Maňák - Fišer - Kaďa
Martin Urbánek - Radek Mlýnek - M. Karásek - Martin Tomčal
Fafek - Mira Mikeska

Střídání: 45´ Milan Baranovič za Buena, 56´Jan Baranovič za Milana Fišera(kvůli zranění kotníku) a v 64´ Fafek za Leskyho


VIDEO: Vložil a upravil tak, aby sa vám líbilo, Vašek Spáčil.


Lipov "B" - Věteřov

13. října 2008 v 21:42 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 1:2 (0:1) Sokol Věteřov

Branky: Basa - Dořman, Kamil Matula

Diváci: 40

Obvyklá "kostelní" hodina 10:00 přilákala hrsť diváků a ti co došli byť enom o minutu pozdějc, museli litovat, že neviděli první gol a třepotající sa balon v naší brance. Po 35vteřinách hosté centrovali ze strany a z volleye ve vápně nechal Laďa Matula zakončovat hráče, Pavel Maňák střelu chytil, ale mokrý míč našemu golmanovi vypadl, následná dorážka byla pro útočníka už malina a hostující hráči aj s trenérem poskakovali radostí na střídačce, jak zajíci na láně v újezdoch. Ve 12´sa mosela naša branka třepat strachy před hrozbou znovu, když hosté zahrávali standartku z 25metrů a hráč hlavičkoval ve vápně 0,5metra mimo. V 17´hosté zahrávali standartku znova a ze stejné vzdálenosti, Pavel Maňák musel k zemi, když vyrážel střelu na roh a okoštoval tak hebkost vysoké a hlavně mokré trávy. Ve 21´už sa dostal do vážnější koncovky aj Lipov, když Roman Kolacia centroval ze strany a Basa hlavičkoval těsně nad břevno. V minutě 24té viděl hráč Věteřova v zápase druhou ŽK a následně ČK po této situaci: Hačuka zafauloval hráče a ten mu neslušně nadával, ale byl otočený k rozhodčímu, ten si nejspíš myslel, že nadávky jdou na něho a tak reagoval dost přísnou kartou, ale na večerní mši v kostele mu snad farář ve zpovědnici sprosté slova odpustí a smaže tak tento hřích. Na hráčích hostů nebylo vůbec znát, že hrají v početní nevýhodě, spíš jako by Lipov měl o hráča méň. Ve 30´hosté zakončovali za 16ctkou, střela byla tečovaná a proto vystrašila hodně našeho golmana, ten ji reflexivně vyrazil se štěstím na roh. Ve 34´sa dostal do šance Roman Kolacia, zakončoval ve vápně a golmanovi jakoby narůstli křídla, když letěl vzduchem a vyrážel balon. Ve 44´zahrával signál Laďa Matula na Basu a druhý jmenovaný střílel z 20metrů, ale pouze 30cm nad.

2. poločas
Lipov začal podnikat útoky na hostující branku a ve 48´zakončoval Basa za 16ctkou, ale mimo konstrukci branky. V 52´zahrával roh Vašek Spáčil a překvapil rozhodně všechny, kdo byli na hřišti, když jeho centr skončil na bližší tyči. V 57´hostům zvjadl offside systém, když Jenda Červenka prostrčil na Basu do vápna a ten sa z nějakých 10metrů prosadil střelou k tyči na 1:1 a tentokrát sme poskakovali radosťů na střídačce my. Potom sa hrálo dlouho mezi 16ctkam a k ohrožení branek docházelo jen sporadicky. V 74´Lipov špatně rozehrál a Zdeňovi Strakovi balon skočil za půlkou na ruku, z rozehrávky hosté vyslali kupředu útočníka, kterého fauloval těsně za 16ctkou Víťa Šmehlík a kopala sa standartka, přesně za rožkem 16ctky: hráč si balon pěkně připravil a jeho technická finesa byla nádherná, když střela zakotvila, aj z takéhoto úhlu, až v brance Lipova a to ve vinklu a bylo 1:2. V 78´sa důrazem prezentoval náš nejzkušenější hráč Joška Miškeřík, když do něho skákal útočník na hranici 16ctky, vzduchem enom lokty létaly, ale na zemi po souboji zostal ležat, no Joška né! ale útočník Věteřova a dost dlouho pozdržel hru, dělal, jak kdyby byl na umřítí a pomohla by mu v té době určitě svěcená voda, aby byl vzkříšen. V 82´po nahrávce na Basu, který šel sám na branku, vytřelil vedle a před golmanem udělal kotrmelec, když chtěl vykoledovat penaltu, ale jeho představení by sa víc hodilo na Malou Scénu v Hradišti, jak na fotbalový trávník a právě proto dostal odměnu v podobě ŽK. V 84´mohli hosté pojistit vedení, když střelec druhé branky zakončoval křižmo z 25metrů, prudkou střelou po zemi a konstrukce branky brní v Lůce myslím eště dneskaj, protože střelil do tyče. V 88´chtěl Basa penaltu, když sa skácal v 16ctce k zemi, jak čerstvě uřezaný strom, rozhodčí na to nereagoval a hrálo sa dál, ale nic vážného sa do konca nestalo.

Shrnutí: Hosté porazili minulý týden vedoucí Moravský Písek a proto sme ze soupeřa měli tak trochu respekt. Ale hrát 11 na 10 a to k tomu 66minut a nevyhrát, tak k tomu není co dodávat, aj když Věteřov měl techničtější hráče, tak sa nejaký bod udělat měl.

Rozhodčí: Rybecký - pískal na prd a dával přísné karty. Jednoduše 5/10

Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Peťa Jakoubek-Miškeřík-Z. Straka-Roman Nagy
Hačuka-Víťa Šmehlík-R. Kolacia-Laďa Matula
Basa-Mira Smetka

Střídání: 41´ Vašek Spáčil za Miru Smetku, 45´ Jenda Červenka za Laďu Matulu, 81´ Já za R. Kolaciu.


VIDEO:


Tasov - Sudoměřice

11. října 2008 v 20:39 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Hroznová Lhota "B"(Tasov) 2:0 (1:0) SK Sudoměřice

Branky: Kašpárek M., Zdeněk Buček

Diváci: 210

V 10. kole III.B třídy, přivítali Tasovští doposud neporažený tým tabulky ze Sudoměřic a aj proto byla divácká návštěva odpovídající. Do první šance sa dostal domácí Mira Pavlica ve 2´, po centru ze strany míč doskákal až k němu na 16ctku, střela mu pěkně sedla, golman by ju neměl a balon musel tlačit očima ven z branky, protože střela tak tak že nelízla břevno. Po této akci vstoupili líbivým fotbalem do zápasu aj Sudoměřice, od kterých sa očekávala drtivá převaha a bylo sa na co dívat. Ve 4´ z rohu 16ctky stříleli hosté, ale na golmana Štěnápa si nepřišli, protože vyrazil balon na roh. V 7´sa prezentoval tvrdou střelou z 25m a rovněž z úhlu Ríša Slovák, ale hostující golman na 2x zažehnal nebezpečí. Ve 22´byla na světě aj střela Sudoměřického záložníka a to z víc jak 30ti metrů a tak trochu zaskočila vždy připraveného Štěpána Stanislava, když míč skončil až za jeho zády na břevně. Dvě minuty na to sa hosté dostali ke koncovce znovu, ale hráčovi střela nesedla a tak vystrašila spíš zajíce na poli(kde nedávno sklidili turkyň) za ochrannou sítí jak domácího golmana. Ve 34´zahrával standartku R. Slovák z úctyhodné vzdálenosti 30metrů, na jeho křižmou střelu golman neměl, ale neskončila mimo konstrukci branky, ale na vzdálenější tyči, od které se balon odrazil k útočníkovi Zdeňovi Bučkovi, ten zakončoval do Kašpárka, který uklidil balon do sítě na 1:0. Tasov tento gól nabudil a začal hrát aktivnějc, než doposud. Do konca poločasu sa mohl prosadit střelec Ríša Slovák, když po rohovém kopu hosté odkopli a on sa dostal ke střele z volleye(cca 25metrů), která skončila na břevnu - golman sa ani nepohnul a dělal, jak kdyby střela měla skončil metr nad. Rozhodčí fůkl do píšťalky a šlo sa do kabin, kde dělal určitě větší větr hostující kouč.

2. poločas
Hned z kraja poločasu sme nečekali, to čeho sme byli svědky. Tasovští hráči jako kdyby sa o poločase napili živé vody a začali drtivým tlakem na Sudoměřice, které dusili na svojí polovině jak vepřové v papiňáku. Prvním upozorněním pro hosty byla prudká nahrávka pod sebe v 56´, kdy dobře zareagoval hostující golman. Potom v 64´když šel Gavlík sám, ač obtěžován obráncem a zakončil špatně, spadnul a následná koleda by mu vyšla spíš na Štěpána(nemyslím golmana) jak na rozhodčího, aby byla zapískána penalta. V 66´měl našlápnuto sám na golmana aj Ríša Slovák, ale ve finále zklamal a přes vyběhnutého golmana si cenu v podobě potlesku diváků nevysloužil, protože střela skončila metr vedle. Až v 70´sa dostali do vážnější šance aj Sudoměřice, když zatahli do vápna, které hasil Štěpán, nenechal sa překonat a spacifikoval balon. 73´a opět standartka, kterou zahrával opět R. Slovák, střela z 20metrů skončila k jeho smůle, v zápase už podruhé na břevně. Po této akci zahrávali aut domácí v blízkosti vápna Sudoměřic a co sa nepovédlo předtým Ríšovi, sa povédlo Zdeňovi Bučkovi, po narážečce sa dostal k zakončení ve vápně, když střílel přes golmana a radost diváků byla v tomto momentě hodně znatelná, protože naděje na zisk tří bodů měla už dost nadějnou podobu. Ke konci zápasu už někteří domácí hráči nezvládali fyzickou náročnost, když nestačili výdržnějším hostům. Z konečného tlaku Sudoměřic nakonec branka nepadla, i když v 78´z 20metrů stříleli nebezpečně k tyči, ale Štěpán Stanislav dechberoucím zákrokem nechal vyniknout svoje hbité končetiny a vyrazil balon na roh, a nejeden divák musel za tento pěkný fotbalový moment zatleskat právě golmanovi. Tasov mohl přidat v závěru(84´) ještě jednu branku a to konkrétně Michal Gavlík, když mu z následného brejku hned za půlkou nestíhala dvojice obránců a museli tahat, jak jinak než za záchrannou brzdu, a za taků nedovolenů brzdu sa platí pokuta aj ve vlaku, takže červená karta byla vztyčena po právu.

Shrnutí: Sudoměřice měli téměř po celý první poločas navrch, ale zlomilo sa to branků Tasova. Sudoměřice pak jako opařené už nedostávaly do nohou svých spoluhráčů, tak přesné přihrávky jako předtím. Tasov dokázal, že aj když měli hosté fyzicky a technicky lepší hráče, tak když sa vstřelí branka ve správnou chvíli a chytne se příležitost pořádně za pačesy, tak jde porazit i mužstvo na špici tabulky.
Hosté zápas na konci psychicky nezvládali a měli chuť hrát víc nohy protihráčů jak balon.

Rozhodčí: Vajdík - nemám k němu žádné výtky. Zápas zvládl s přehledem, aj za nesnadných situací. 95% správně odpískané. Hodnocení 9/10.


VIDEO:

Hr. Vrbka - Lipov "B"

5. října 2008 v 19:58 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

ZD Horňácko Hrubá Vrbka 2:0 (0:0) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: Čambal, Bajko Petr

Diváci: 100

V dnešním druhém derby vesnic z Horňácka sa podle statistik nedaly čekat žádné gólové jatka a taky že sa toto očekávání naplnilo, o to horší bylo pro diváky, že museli během prvního poločasu pobreptávat nad tím, když viděli nebo spíš neviděli ani půl tuctu gólových šancí. První šanci v průběhu 8´ připravil spoluhráčovi Jirka Kožela hájící bravy Vrbky, když přes střed obešel hned 3 hráče Lipova a následně posunul na útočníka, ale pro tak zkušeného borca, jako je golman Pavel Maňák to nebezpečí neznamenalo. V 15´po autovém vhazování sa dostal na dostřel domácí branky Víťa Šměhlík, střela mu nesedla a aby sa vešla do branky, to by museli mět ve Vrbce branky dvojnásobné velikosti a stejnak by ju tam asi nevměstnal. Ve 25´kopali domácí rohový kop, skrumáž ve vápně byla nekontrolovatelná, Vrbka zakončovala hlavou, Pavel Maňák vyrazil před sebe na protihráča, který z 6ti metrů netrefil síť, ale pouze tyč a proč majů domácí tak chudé score nám tako akce potvrdila. Ve 41´sa dostal do koncovky Jenda Červenka, ale balón dobře netrefil a na jeho střelu za hranicí 16ctky mohl golman reagovat maximálně tak zívnutím, protože pálil metr nad. Do kabin sa šlo teda za nerozhodného stavu a oba trenéři měli určitě pro hráče nachystanou plnou slovní zásobu, co se fotbalu týče.

2. poločas
Domácí začali aktivnějc, když podnikali nájezdy na Lipovskou branku, ale k výraznější koncovce to nevedlo. A tak nastala situace v 54´, když sme zahrávali aut skoro na půlce, míč byl našemu hráčovi odebrán, domácí hráč rařadil nejvyšší možnou rychlost směr >> naša branka, kde bylo už přečíslení, nahrál na spoluhráče a z lajny 16ctky sa prosadil k tyči na 1:0. Z rozehrávky mohl dát naději na bodový zisk Peťa Jakoubek, když neobvykle levačkou z 20ti metrů, z úhlu pálil o 20cm mimo vzdálenější spojnici branky a kdyby jeho střela letěla do brány, tak by si domácí golman mohl maximálně vykrůtit krk, když míč jenom sledoval. Domácí sa ještě nestačili otřepat z předchozího útoku, už sa na ně valil další, když centroval Laďa Matula a Joška Miškeřík mohl zakončovat hlavou do prázdné, ale Jirka Kožela mu lišácky překazil radost, protože sa vtěsnal aj před tak důrazného hráče. V 70´si odkopnutý balon Hačuka za půlkou nechal skočit a skočil až za něho, kde sa do hlavní role postavili domácí forwardi a šli sami na golmana, scénář, který jim v té době asi probíhal hlavou nazahráli ale tak dobře, jak sa dalo čekat, protože Pavel Maňák dobře vyběhl a dokonca balon po střele vystrčil na roh. V 78´ zahrávala Vrbka roh, náš obránce určitě nechtěl u bližší tyče prodlužovat do zadu na dalších, ale toto sa nám stalo osudným, protože nějaké 4metry za ním stál Peťa Bajko a temu už hlava sedla a bylo vymalované 2:0, Pavel Maňák na střelu neměl šanci reagovat. V 82´sa mohla kopat na Lipovsků branku penalta, ale rozhodčí Straka, místo ukázání na bod ve vzdálenosti 11metrů došel k faulovanému hráčovi a usmíval sa, jak kdyby sa nic nestalo a Vrbka tak musela dusit v těle svoje rozčilení. V 85´nakrátko rozehrál roh Laďa Matula na Baňu a ten pěkným lobem málem zaskočil domácí, jeho střele moc do branky nechybělo. V 87´centroval tentokrát Baňa po rohu, Peťa Jakoubek si nemohl ale udělat zářez na "pažbě", protože mu golman odpinknul míč na další roh. Do konca už sa žádné zázraky pro náš tým nezjevili a tak sme si mohli podat s všeckýma ruky a hlavně s bývalýma spoluhráčama, golmanem Laďů Štípským a Jirků Koželů.

Shrnutí: Lipov v první půli hrál víc kombinační hru. Ve druhé už převzala iniciativu Vrbka, nasázela branky a tak museli hráči Lipova polknout hořkou pilulku, protože na venkovním hřišti nevstřelili ani gol, ani nezískali bod.

Rozhodčí: Straka Lumír - jeho hrozné výkony jsou známé, ale dnes si troufám tvrdit, že tento zápas pískal rozhodně líp, než minule předminule a předpředminule a to už bude stačit...... a tak má aj trochu lepší známku a to 5/10.

Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Z. Straka-Miškeřík-Jenda Červenka
Peťa Jakoubek-Roman Kolacia
Hačuka-Víťa Šmehlík-Laďa Matula
Mira Smetka - Vašek Spáčil

Střídání: v 67´ Baňa za Vaška Spáčila, v 72´ Víťa Kolacia za Hačuku a v 78´ já za Laďu Matulu.

Javorník - Lipov

5. října 2008 v 14:07 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Velká n.Veličkou "B"(Javorník) 3:4 (0:2) Sokol Lipov

Branky: Martin Pavlinec, M. Bárta, R. Machálek - M. Tomčal, Radek Mlýnek, David Kučera-"Fafek", Mira Mikeska

Diváci: 120

Dnešní derby dvou celků z horňácka nalákalo i přes velmi chladné ranní počasí slušný počet diváků a hned ve 2´musel golman domácích zachraňovat svoji branku před pohromou, po Fafkově střele ve vápně, na roh. Ve 25´střílel Mira Mikeska taky ve vápně, ale půl metru mimo a za 3minuty pověstná Buenova dělovka nebyla spatřena zraky diváků, protože z 20ti metrů mu balon ideálně nesednul a míč skončil metr vedle. Javorník sa dostal k první vážnější šanci až po půlhodině hry, když zakončoval z úhlu a Mira Vrba musel vykryt balon na roh. Ve 35´už byl Lipov v euforii, když Radek Mlýnek parádně nahrál Martinovi Tomčalovi přes střed a ten za hranicí 16ctky, aj přes obránca zakončil k tyči na 0:1. Za 2minuty na to už šli hosté do vedení podruhé: Martin Urbánek nebezpečně centroval z pravé strany, jeho centr skončil na tyči, ale míč se odrazil k volnému Radkovi Mlýnkovi a ten už věděl jak naložit s takovou příležitostí a bylo 0:2. Do konca první 45minutovky už sme už další golovou šanci neviděli a tak Lipov spokojeně vykračoval směr kabiny.

2. Poločas
První šanci druhé půle začal ten, kdo ukončil první a to Radek Mlýnek, v 53´z úhlu(25metrů) a standartní situace zaskočil golmana střelou k tyči, když čekal centr a musel vytahnůt hbitý chvat. V 54´domácí diváci přihlíželi gólu svých hráčů, když sa dostal do šance Martin Pavlinec, který hraje ve skvělé formě a zakončil křižmo přes vyběhnutého golmana na 1:2. V 56´Martin Tomčal zakončoval stejně jak v 1. poločase za velkým vápnem, ale Javornický brankař byl tentokrát včas na místě. V 64´proběhla spolupráce dvou hostujících útočníků, Mira Mikeska vyslal Fafka do vápna a ten střílel(pravou nohou), aj když mu šel do protipohybu obránce, do vinklu na 1:3 a kdyby byla nejaká výstava ohledně vstřelených branek, tak jeho gól by v tomto kole získal určitě první cenu. Snížení nepříznivého stavu pro domácí přišlo za 5minut: Martin Pavlinec projevil dobrou orientaci v pokutovém území, když přes 2 bránce nahrál naprosto přesně na kolegu v útoku M. Bártu, který byl úplně volný a aby nevstřelil gol, to by musel Lipovský golman zabrat celý objem branky, takže 2:3. Javorník nechtěl Lipovu "pustit" body tak snadno a v 73´už byl pohled z jejich strany na body o něco růžovější, když po rohovém kopu Rosťa Machálek hlavičkoval nejprve do golmana, následný odraženec doputoval znovu k němu a dělovkou zavěsil pod břevno na 3:3. V 78´sa nad Javorníkem smilovali asi všichni svatí, když Lipovu nebyl dopřán další gólový úspěch: Radek Mlýnek ze standartky zakončoval k tyči, golmanovi se míč odrazil na břevno, od kterého šel k Mirovi Mikeskovi, ten střílel a na brankové čáře zachraňoval obránce, míč byl už ven z 16ctky, ale Lipov ho vrátil zpátky do ohňa, kde hlavičkoval Fafek v těžké pozici a golman lapil jeho pokus. Vítězný gól byl vstřelen 9minut před koncem, když Radka Mlýnka podsekli domácí ve vápně; Mira Mikeska sa ujal penalty, kterou s naprostým přehledem proměnil a mohl oslavovat 10tý gol v sezóně. Za 2minuty byl eště veliký závar u Javornické branky, ale hosté už další branku z šance nevyprodukovali.

Shrnutí: Lipov měl hodně vyložených šancí a jaksi se mu nepovedlo uhlídat 2x vedení o dvě branky, ale nakonec sa body vézli dom a tak Lipovským hráčom muselo dnes u oběda šmakovat dvojnásob, aj proto, že aspoň do večera budou okupovat první příčku tabulky. Na výhru se hosté hodně nadřeli.

Rozhodčí: Pyclík - tak jak ho už známe, se dopustil spousty omylů v zápase, když nebyl vůbec faul, tak se pískalo, když se faulovalo, tak se hrálo a další. Adekvátní hodnocení za jeho výkon je 4/10

Pozn.: Utkání sledovala z celé návštěvy dobrá třetina diváků z Lipova.
Lipovskou defensivu nemohl v dnešním zápase vystužit Milan Fišer, protože v Louce mají hody a proč ? to už si každý určitě domyslí.


Zákl. sestava:
Mira Vrba
Kaďa - Baranovič M.- Bueno
Jan Maňák
M. Urbánek-Radek Mlýnek-M. Karásek-Martin Tomčal
Mira Mikeska - Fafek

Střídání: 68´ Roman Karásek za Buena, 82´ Jan Baranovič za Martina Tomčala.


VIDEO:

Bzenec - Velké Bílovice

4. října 2008 v 20:30 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Slovan Bzenec 6:0 (2:0) Velké Bílovice

Diváci: 220

V dnešním šlágru sme viděli souboj 1. s 2. v tabulce a tak sa dalo čekat vyrovnané utkání. Co sa stalo během utkání a jaktože to nebylo vyrovnané sa dozvíte v následujích větách. Na první větší šancu sme moseli čekat až do 12´, když domácí záložník nechal zažehnout tryskový motor útočníka, jednalo sa o brejk a útočník Paták stál tváří v tvář hostujícímu golmanovi, přes golmana zakončil na 1:0, ale vyběhnutý golman si hodně na střelu, která skončila v síti, šáhnul. Ve 21´byla branka Bílovic ohrožena znovu, když pěkně do protipohybu nabil útočník záložníkovi a střela jako z děla skončila kousek vedle spojnice tyče a břevna. Ve 23´bylo už 2:0, a to díky útočníkovi Bzenca, který udělal průvan v hostující obraně, vnikl do vápna, tam chtěl udělat obránca, ten ho fauloval a kopala sa penalta, se kterů Luděk Toman neměl problém. Ve 35´zahrávali domácí roh, hlavičkou se ale neprosadili a míč skončil 20cm mimo tyč. Ve 43´už musel zahřívat stuhlé rukavice aj domácí golman, když sa dostali do šance nešance aj Bílovice, zatahli do vápna, kde z úhlu chtěli nahrávat pod sebe, ale golman nahrávku na 2x vytěsnil mimo nebezpečí branky. Trapné zdržování domácích na konci 1.poločasubylo ukončeno hvizdem rozhodčího a hurááá do kabin.

2. poločas
Zimomřiví diváci museli čekat na první šanci druhé půle ještě o minutu dél, než v první a to v 58´, ale to už začalo byt konečně atraktivní utkání pro diváka, když šel Bzenecký útočník sám na golmana, ten včas vyběhl a střela skončila těsně vedle tyče. Za minutu na to, bylo pro domácí už 3:0, když záložník zatahl k vápnu, tam mu míč utekl, do balonu sa obránce netrefil a tak znovu ten samý hráč dával pod sebe a z 8mi metrů, z velmi těžké pozice přes obránce, dával Bzenecký hráč křižmo na vzdálenější tyč na 3:0 a to byl krásný fotbalový moment. Hned minutu na to v 60´sme viděli další akci Bzenca: obránce pěkně vyslal záložníka, ten nahrál kupředu útočníkovi, na něho vyběhl golman, ale ten sa velmi dobře zorientoval, když ve vápně poslal nahrávku na dalšího útočníka vedle golmana a do prázdné sa bylo tentokrát hodně těžké trefit, protože ho křižoval obránce, ale útočník byl pohotovější a tak 4:0. V 64´měl namlsaný Bzenec znovu golovou šanci a taky že ju proměnil, když zatahl útočník do vápna, tam chtěl dávat pod sebe na spoluhráče, ale nahrávka přistála u golmanových noh, který si ju smolně srazil do branky na 5:0 a tak byl Bzenecký kotel fanoušků zažehnut radostí už po páté v zápase. V minutě 72hé zahrávali domácí standartku, po signálu, kdy šel balon do vápna, byla orazítkována tyč. V té samé minutě museli Bílovice lovit z mokré branky míč znovu, jak tuleňa na pláži, rohový kop skončil brankou, když z malého vápna hlavičkovali do zemi na 6:0 a tak dali vědět domácí hráči Bílovicám, že rozdíl ve score dělá už dvě třídy. V 77´Bzenec zahrával standartku z dobrých 20ti metrů, ale šikovná střela míjela spoje o půl metru. Další standartku měli domácí na konci utkání v 89´, na přímý kop golman dobře reagoval, ale vyrazil jenom na dobíhajícího hráče Bzenca, ten ale zaváhal a proto další branka už nepadla.


Shrnutí: Domácí v první půli nezahráli nic světoborného, ale na hosty to stačilo. V druhém poločase to už byla jiná káva, hlavně když za 13minut padly 4 branky o které sa postarali domácí. Přechod do útoku Bzenca byl ukázkový, hlavně hostující obránci nestíhali domácím útočníkom. Domácí museli byt zcela klidní v jedné podstatné věci, když hostující hráči nenašli ani jednou recept ke střele mezi 3 tyče. Bzenecký golman sa po celý zápas určitě nudil.

Pozn.: Za Bílovice nastůpil ve středu obrany aj bývalý reprezentant Radek Drulák, díky kterému padla branka na 3:0, když neodkopl balon, ale to je detail a ještě bývalý golman, který chytal dřív 3.ligu za Mutěnice na jehož jméno si už nevzpomenu.

Rozhodčí: Kopetka - nechcu říkat, že řídil zápas s naprostým přehledem, když po kličně domácího hráče na obránce mohl Bzenec zakončovat a hráč byl faulován hráčem Bílovic, který už měl ŽK a tak měla následovat ČK - vliv to na hru nemělo a proto si ode mňa rozhodčí vysloužil slušnou odměnu v podobě hodnocení 7/10.

VIDEO: Omlouvám sa všeckým, kteří čekali nejaké natočené branky a dnes bych určitě po rohu a brejku či penaltě nejaké zachytil, ale jaksi sem trouba zapoměl nabit baterky ve foťáku, tak snad to pochopíte.