Bzenec - Velké Bílovice

4. října 2008 v 20:30 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Slovan Bzenec 6:0 (2:0) Velké Bílovice

Diváci: 220

V dnešním šlágru sme viděli souboj 1. s 2. v tabulce a tak sa dalo čekat vyrovnané utkání. Co sa stalo během utkání a jaktože to nebylo vyrovnané sa dozvíte v následujích větách. Na první větší šancu sme moseli čekat až do 12´, když domácí záložník nechal zažehnout tryskový motor útočníka, jednalo sa o brejk a útočník Paták stál tváří v tvář hostujícímu golmanovi, přes golmana zakončil na 1:0, ale vyběhnutý golman si hodně na střelu, která skončila v síti, šáhnul. Ve 21´byla branka Bílovic ohrožena znovu, když pěkně do protipohybu nabil útočník záložníkovi a střela jako z děla skončila kousek vedle spojnice tyče a břevna. Ve 23´bylo už 2:0, a to díky útočníkovi Bzenca, který udělal průvan v hostující obraně, vnikl do vápna, tam chtěl udělat obránca, ten ho fauloval a kopala sa penalta, se kterů Luděk Toman neměl problém. Ve 35´zahrávali domácí roh, hlavičkou se ale neprosadili a míč skončil 20cm mimo tyč. Ve 43´už musel zahřívat stuhlé rukavice aj domácí golman, když sa dostali do šance nešance aj Bílovice, zatahli do vápna, kde z úhlu chtěli nahrávat pod sebe, ale golman nahrávku na 2x vytěsnil mimo nebezpečí branky. Trapné zdržování domácích na konci 1.poločasubylo ukončeno hvizdem rozhodčího a hurááá do kabin.

2. poločas
Zimomřiví diváci museli čekat na první šanci druhé půle ještě o minutu dél, než v první a to v 58´, ale to už začalo byt konečně atraktivní utkání pro diváka, když šel Bzenecký útočník sám na golmana, ten včas vyběhl a střela skončila těsně vedle tyče. Za minutu na to, bylo pro domácí už 3:0, když záložník zatahl k vápnu, tam mu míč utekl, do balonu sa obránce netrefil a tak znovu ten samý hráč dával pod sebe a z 8mi metrů, z velmi těžké pozice přes obránce, dával Bzenecký hráč křižmo na vzdálenější tyč na 3:0 a to byl krásný fotbalový moment. Hned minutu na to v 60´sme viděli další akci Bzenca: obránce pěkně vyslal záložníka, ten nahrál kupředu útočníkovi, na něho vyběhl golman, ale ten sa velmi dobře zorientoval, když ve vápně poslal nahrávku na dalšího útočníka vedle golmana a do prázdné sa bylo tentokrát hodně těžké trefit, protože ho křižoval obránce, ale útočník byl pohotovější a tak 4:0. V 64´měl namlsaný Bzenec znovu golovou šanci a taky že ju proměnil, když zatahl útočník do vápna, tam chtěl dávat pod sebe na spoluhráče, ale nahrávka přistála u golmanových noh, který si ju smolně srazil do branky na 5:0 a tak byl Bzenecký kotel fanoušků zažehnut radostí už po páté v zápase. V minutě 72hé zahrávali domácí standartku, po signálu, kdy šel balon do vápna, byla orazítkována tyč. V té samé minutě museli Bílovice lovit z mokré branky míč znovu, jak tuleňa na pláži, rohový kop skončil brankou, když z malého vápna hlavičkovali do zemi na 6:0 a tak dali vědět domácí hráči Bílovicám, že rozdíl ve score dělá už dvě třídy. V 77´Bzenec zahrával standartku z dobrých 20ti metrů, ale šikovná střela míjela spoje o půl metru. Další standartku měli domácí na konci utkání v 89´, na přímý kop golman dobře reagoval, ale vyrazil jenom na dobíhajícího hráče Bzenca, ten ale zaváhal a proto další branka už nepadla.

Shrnutí: Domácí v první půli nezahráli nic světoborného, ale na hosty to stačilo. V druhém poločase to už byla jiná káva, hlavně když za 13minut padly 4 branky o které sa postarali domácí. Přechod do útoku Bzenca byl ukázkový, hlavně hostující obránci nestíhali domácím útočníkom. Domácí museli byt zcela klidní v jedné podstatné věci, když hostující hráči nenašli ani jednou recept ke střele mezi 3 tyče. Bzenecký golman sa po celý zápas určitě nudil.

Pozn.: Za Bílovice nastůpil ve středu obrany aj bývalý reprezentant Radek Drulák, díky kterému padla branka na 3:0, když neodkopl balon, ale to je detail a ještě bývalý golman, který chytal dřív 3.ligu za Mutěnice na jehož jméno si už nevzpomenu.

Rozhodčí: Kopetka - nechcu říkat, že řídil zápas s naprostým přehledem, když po kličně domácího hráče na obránce mohl Bzenec zakončovat a hráč byl faulován hráčem Bílovic, který už měl ŽK a tak měla následovat ČK - vliv to na hru nemělo a proto si ode mňa rozhodčí vysloužil slušnou odměnu v podobě hodnocení 7/10.

VIDEO: Omlouvám sa všeckým, kteří čekali nejaké natočené branky a dnes bych určitě po rohu a brejku či penaltě nejaké zachytil, ale jaksi sem trouba zapoměl nabit baterky ve foťáku, tak snad to pochopíte.