Dubňany "B" - Lipov "B"

19. října 2008 v 9:30 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Baník Dubňany "B" 3:1 (2:1) Sokol Lipov "B"

Branky: Wagner, Kostiv, Skřivánek - Ondra Kožela

Diváci: 40

Lipov dojel do Dubňan s nelichotivým score z venkovních utkání 0:11, takže instrukce od trenéra byly jasné a to si každý už domyslí. Dubňany sa nejakým převratným bodovým ziskem chlubit taky nemohli, protože v dosavadních utkáních nasbírali ještě o dva body méň jak Lipov. V první šanci sa ocitnul Zdeňa Straka v 8´, když pálil z 20ti metrů, k jeho střele do branky chyběla ale jedna délka školního pravítka(30cm). Podobnou šancí se prezentovali i domácí v 18´, balon v síti neskončil rovněž, ale pravítko by´ste museli fčil nad spoje dávat spíš na kant, protože balon minul těsně svůj cíl. Ve 21´zahrávali Dubňany standartku - centrovaný balon doplachtil ke správnému hráčovi, ale ten už tak správně nezacílil a koncovka ve vápně zmuchlala dobře připravenou boční síť. Ve 23´šli domácí do vedení, když po zaváhání našich, z protiútoku dával hráč z boku na dalšího a křižmá střela k tyči z 10metrů, skončila tam, kde domácí potřebovali, takže 1:0. Neuběhlo ani půldruhé minuty a stala sa táto věc: Joška Miškeřík fauloval ve vápně hráča Dubňan a byla správně odpískána penalta, k té sa postavil domácí stoper, ale měli sme štěstí a pálil do břevna, od kterého sa balon odrazil zpátky a Roman Kolacia vlezl do balonu našemu golmanovi, který na něho díky Romanovi nedosáhnul a vypadnul mu k volnému hráčovi Dubňan a ten aby nedal góla, to by´sme moseli mět minimálně půlku branky zatlučenů deskama, trefil to k tyči a bylo 2:0. Ve 32´nás vrátil do hry o body Ondra Kožela(obránce) po centru Ladě Matule z úhlu, když sa balon ocitnul až u jeho noh u zadní tyče, nezpanikařil, správně potahnul ke středu branky a koncovka z blízký k tyči rozjásala nejednoho Lipovského hráče. Ve 39´byla naša branka v permanenci ohrožení ze standartky rovněž, když balon málem zazvonil na břevno. Ve 42´a zasej po standartce zakončoval prudkou hlavou Lesky, ale na golmana si nepočíhal. V závěru poločasu Vašek Spáčil dával ve vápně pod sebe na Leskyho, teho ale míč správně neposlechl a skončil v zámezí, aj proto, že Lesky měl pozici nelehkou.

2. poločas
Ubylo šancí aj branek, ale faulů nikoliv. Ve 49´pálili domácí z hranice 16ctky, ale Pavel Maňák mohl zostat klidný, střela skončila metr mimo. V 58´Lesky vybojoval svojí aktivitou balon a šel k vápnu proti dvom obráncom, tam sa mu balon odrazil od obránca na mňa a já sem z první zakončoval do ruky domácího stopera, o penaltě nemohlo byt řeči, protože měl ruku přesně u těla. V 65´sa dostal ke koncovce ve vápně Radek Dostál, když mířil přesně do branky a golman musel tasit jeden ze svých nadstandartních zákroků. V 70´domácí zatahli do vápna, ale nebezpečná nahrávka pod sebe nenašla adresu spoluhráčů z Dubňan a Hačuka musel byt v pohotovosti, když nás oprostil od této nepříjemné situace. V 74´nahrál přes střed Zdeňa straka právě na mňa, když sem stál za hranicí 16cky a pohotově sem po zemi pálil 10cm vedle tyče. V závěru utkání už sa hrálo mezi 16ctkama a obrany pracovali spolehlivě až do 85´, když sme špatně rozehráli a já sem sa rychle vracal bránit dvoch hráčů, kteří šli sami k vápnu, už sem chtěl balon vypichnůt, když zrovna útočník zakončoval a dal sem mu tam nohu, která mu nezabránila ve střele a urval ju aj s balonem, koncovka skončila půl metru mimo a já sem skončil 3metry od exekutora střely, zagůlaný na zemi. V 88´ domácí zahrávali aut, potahli po lajně, dávali do středu, kde už šli sami dva hráči na našeho jednoho obránca a aby jích Peťa Jakoubek ubránil, to by sa musel rozpůlit, nestalo sa tak, ale stalo sa to, že ve vápně zakončili k tyči přes vyběhnutého golmana na 3:1 a to byla tečka za tímto nepovedeným utkáním pro Lipov.

Shrnutí: Duňany předvedli stejný výkon jak Lipov, ale docílili vstřelení branek. Náš přechod do útoku měl slabou úroveň a třetina hráčů nebyla dostatečně důrazná. A když si nikdo na balon nenaběhne nebo sa aspoň nepohne a stójí sa za hráčama, tak sa to hraje těžko a předchodu do útoku tak jde taky horko těžko dosáhnout. Závěrečné rozestavení Lipova 4-3-3 nevedle k ohrožení Dubňanské branky.

Rozhodčí: Pyclík - doslova znechutil hráčům zápas. Zapískal faul na jednu stranu, ukázal na druhou. Na neskutečné minely a výroky v utkání byli hráči po právu naštvaní. Hodnocení 3/10.


Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Ondra Kožela - Miškeřík - Z. Straka
R.Kolacia - Peťa Jakoubek
R. Dostál - Hačuka - Laďa Matula
Vašek Spáčil - Lesky

Střídání: V 56´ já za Vaška Spáčila, v 70´ Víťa Kolacia za Laďu Matulu, v 81´ Břeťa Hudeček za Hačuku.


VIDEO:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama