Javorník - Lipov

5. října 2008 v 14:07 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Velká n.Veličkou "B"(Javorník) 3:4 (0:2) Sokol Lipov

Branky: Martin Pavlinec, M. Bárta, R. Machálek - M. Tomčal, Radek Mlýnek, David Kučera-"Fafek", Mira Mikeska

Diváci: 120

Dnešní derby dvou celků z horňácka nalákalo i přes velmi chladné ranní počasí slušný počet diváků a hned ve 2´musel golman domácích zachraňovat svoji branku před pohromou, po Fafkově střele ve vápně, na roh. Ve 25´střílel Mira Mikeska taky ve vápně, ale půl metru mimo a za 3minuty pověstná Buenova dělovka nebyla spatřena zraky diváků, protože z 20ti metrů mu balon ideálně nesednul a míč skončil metr vedle. Javorník sa dostal k první vážnější šanci až po půlhodině hry, když zakončoval z úhlu a Mira Vrba musel vykryt balon na roh. Ve 35´už byl Lipov v euforii, když Radek Mlýnek parádně nahrál Martinovi Tomčalovi přes střed a ten za hranicí 16ctky, aj přes obránca zakončil k tyči na 0:1. Za 2minuty na to už šli hosté do vedení podruhé: Martin Urbánek nebezpečně centroval z pravé strany, jeho centr skončil na tyči, ale míč se odrazil k volnému Radkovi Mlýnkovi a ten už věděl jak naložit s takovou příležitostí a bylo 0:2. Do konca první 45minutovky už sme už další golovou šanci neviděli a tak Lipov spokojeně vykračoval směr kabiny.

2. Poločas
První šanci druhé půle začal ten, kdo ukončil první a to Radek Mlýnek, v 53´z úhlu(25metrů) a standartní situace zaskočil golmana střelou k tyči, když čekal centr a musel vytahnůt hbitý chvat. V 54´domácí diváci přihlíželi gólu svých hráčů, když sa dostal do šance Martin Pavlinec, který hraje ve skvělé formě a zakončil křižmo přes vyběhnutého golmana na 1:2. V 56´Martin Tomčal zakončoval stejně jak v 1. poločase za velkým vápnem, ale Javornický brankař byl tentokrát včas na místě. V 64´proběhla spolupráce dvou hostujících útočníků, Mira Mikeska vyslal Fafka do vápna a ten střílel(pravou nohou), aj když mu šel do protipohybu obránce, do vinklu na 1:3 a kdyby byla nejaká výstava ohledně vstřelených branek, tak jeho gól by v tomto kole získal určitě první cenu. Snížení nepříznivého stavu pro domácí přišlo za 5minut: Martin Pavlinec projevil dobrou orientaci v pokutovém území, když přes 2 bránce nahrál naprosto přesně na kolegu v útoku M. Bártu, který byl úplně volný a aby nevstřelil gol, to by musel Lipovský golman zabrat celý objem branky, takže 2:3. Javorník nechtěl Lipovu "pustit" body tak snadno a v 73´už byl pohled z jejich strany na body o něco růžovější, když po rohovém kopu Rosťa Machálek hlavičkoval nejprve do golmana, následný odraženec doputoval znovu k němu a dělovkou zavěsil pod břevno na 3:3. V 78´sa nad Javorníkem smilovali asi všichni svatí, když Lipovu nebyl dopřán další gólový úspěch: Radek Mlýnek ze standartky zakončoval k tyči, golmanovi se míč odrazil na břevno, od kterého šel k Mirovi Mikeskovi, ten střílel a na brankové čáře zachraňoval obránce, míč byl už ven z 16ctky, ale Lipov ho vrátil zpátky do ohňa, kde hlavičkoval Fafek v těžké pozici a golman lapil jeho pokus. Vítězný gól byl vstřelen 9minut před koncem, když Radka Mlýnka podsekli domácí ve vápně; Mira Mikeska sa ujal penalty, kterou s naprostým přehledem proměnil a mohl oslavovat 10tý gol v sezóně. Za 2minuty byl eště veliký závar u Javornické branky, ale hosté už další branku z šance nevyprodukovali.

Shrnutí: Lipov měl hodně vyložených šancí a jaksi se mu nepovedlo uhlídat 2x vedení o dvě branky, ale nakonec sa body vézli dom a tak Lipovským hráčom muselo dnes u oběda šmakovat dvojnásob, aj proto, že aspoň do večera budou okupovat první příčku tabulky. Na výhru se hosté hodně nadřeli.

Rozhodčí: Pyclík - tak jak ho už známe, se dopustil spousty omylů v zápase, když nebyl vůbec faul, tak se pískalo, když se faulovalo, tak se hrálo a další. Adekvátní hodnocení za jeho výkon je 4/10

Pozn.: Utkání sledovala z celé návštěvy dobrá třetina diváků z Lipova.
Lipovskou defensivu nemohl v dnešním zápase vystužit Milan Fišer, protože v Louce mají hody a proč ? to už si každý určitě domyslí.