19. října 2008 v 13:54 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Kordárna Velká n.Veličkou "B" 1:1 (1:0) - Jiskra Strážnice

Branky: Martin Pavlinec - Popelka

Diváci: 70

Za chladného ranního počasí, ale příjemného sluníčka na obloze sa odehrála dnešní bitva na hřišti, no vlastně, šlo spíš o studenů válku, protože hlavně v prním poločase by sa vyložené šance daly na jednéj ruce spočítat. Ve 2´sa k zakončení dostali hosté, ve vápně a z velkého úhlu míč míjel vzdálenější tyč, na které sa držela místama eště jinovatka. Ve 4´už šla dělovka Strážnice na branku, rovněž ve vápně z úhlu a div že neamputovala obě ruky golmanovi, když s problémy vyrazil na roh. Pak ve 33´zahrávali hosté srandartku z boku 16ctky - střela letěla do vinklu na bližší tyč, ale vzrůstem menší golman Javorníka, jakoby měl pružiny na kopačkách, vyletěl do vzduchu a gólovka byla ta tam. Javorník ohrozil branku Strážnice až v 37´a vytěžil z minima maximum, když obránce domácích vykopával směrem dopředu, obránce hostů špatně hlavičkoval za sebe a tam už si na míč počíhal Martin Pavlinec, který vnikl do vápna a přes vyběhnutého golmana a obránca z úhlu, pronikla myška až na zadní tyč a bylo 1:0.

2. poločas
V začátku druhé půle diváci očekávali větší nadílku gólů nebo aspoň šancí, ale nebylo jim dopřáno. Ve 49´hosté stříleli kousek za vápnem těsně mimo tyč a v 52´po brejku domácích a následné špatné nahrávce Martina Pavlinca pod sebe na spoluhráče, diváky tato akce nedokázala uspokojit. V 57´mosel domácí golman zatnůt všecky břišní svaly, když střela hostů z 20ti metrů mířila přesně do těchto míst. To v 60´po střele Javorníka musel golman Strážnice ne zatínat svaly, oproti jeho kolegovi naproti, ale napnout všechny šlachy, protože střela z rohu 16ctky málem vletěla do vinklu a golman sa určitě protahnul víc, než když ráno stával. V 66´si počínali hráči Strážnice správně, když vyzráli na offside system Javorníka, nahrávka šla na volného hráča do vápna a ten z velkého úhlu střílel na vzdálenější tyč - golman by balon možná měl, ale ten skákal v tento moment víc, jak míček na stolní tenis a proto skončil v síti, 1:1. V 79´šahal Javorník po 3 bodoch, ale nakonec dostal po rukách, když po standartce balon vletěl do vápna na hráča a ten kolenem nedokázal najít místo mezi 3ma tyčkama. Do konca už sme nic neviděli, teda vlastně sme toho moc neviděli ani za celý zápas.

Shrnutí: Nudná hra a minimum šancí, střely úplně mimo nebo spíš do golmanů skončila nakonec zaslouženou dělbou bodů pro obě mužstva. Strážnici určitě moc nepřidalo na sebevědomí, když hlavně po dobu prvního poločasu jejich trenér vulgárně napadal svoje svěřence. Ve 2. poločase byla Strážnice rozhodně nebezpečnější, ale bez většího efektu v koncovce.

Rozhodčí: Zima M. - v 1. poločase diskutoval víc s divákama jak s hráčama a hry si moc nevšímal. Ve druhém už bylo vše v pořádku a známka za jeho výkon 6/10 bych řekl, že je slušná.