Lipov "B" - Věteřov

13. října 2008 v 21:42 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 1:2 (0:1) Sokol Věteřov

Branky: Basa - Dořman, Kamil Matula

Diváci: 40

Obvyklá "kostelní" hodina 10:00 přilákala hrsť diváků a ti co došli byť enom o minutu pozdějc, museli litovat, že neviděli první gol a třepotající sa balon v naší brance. Po 35vteřinách hosté centrovali ze strany a z volleye ve vápně nechal Laďa Matula zakončovat hráče, Pavel Maňák střelu chytil, ale mokrý míč našemu golmanovi vypadl, následná dorážka byla pro útočníka už malina a hostující hráči aj s trenérem poskakovali radostí na střídačce, jak zajíci na láně v újezdoch. Ve 12´sa mosela naša branka třepat strachy před hrozbou znovu, když hosté zahrávali standartku z 25metrů a hráč hlavičkoval ve vápně 0,5metra mimo. V 17´hosté zahrávali standartku znova a ze stejné vzdálenosti, Pavel Maňák musel k zemi, když vyrážel střelu na roh a okoštoval tak hebkost vysoké a hlavně mokré trávy. Ve 21´už sa dostal do vážnější koncovky aj Lipov, když Roman Kolacia centroval ze strany a Basa hlavičkoval těsně nad břevno. V minutě 24té viděl hráč Věteřova v zápase druhou ŽK a následně ČK po této situaci: Hačuka zafauloval hráče a ten mu neslušně nadával, ale byl otočený k rozhodčímu, ten si nejspíš myslel, že nadávky jdou na něho a tak reagoval dost přísnou kartou, ale na večerní mši v kostele mu snad farář ve zpovědnici sprosté slova odpustí a smaže tak tento hřích. Na hráčích hostů nebylo vůbec znát, že hrají v početní nevýhodě, spíš jako by Lipov měl o hráča méň. Ve 30´hosté zakončovali za 16ctkou, střela byla tečovaná a proto vystrašila hodně našeho golmana, ten ji reflexivně vyrazil se štěstím na roh. Ve 34´sa dostal do šance Roman Kolacia, zakončoval ve vápně a golmanovi jakoby narůstli křídla, když letěl vzduchem a vyrážel balon. Ve 44´zahrával signál Laďa Matula na Basu a druhý jmenovaný střílel z 20metrů, ale pouze 30cm nad.

2. poločas
Lipov začal podnikat útoky na hostující branku a ve 48´zakončoval Basa za 16ctkou, ale mimo konstrukci branky. V 52´zahrával roh Vašek Spáčil a překvapil rozhodně všechny, kdo byli na hřišti, když jeho centr skončil na bližší tyči. V 57´hostům zvjadl offside systém, když Jenda Červenka prostrčil na Basu do vápna a ten sa z nějakých 10metrů prosadil střelou k tyči na 1:1 a tentokrát sme poskakovali radosťů na střídačce my. Potom sa hrálo dlouho mezi 16ctkam a k ohrožení branek docházelo jen sporadicky. V 74´Lipov špatně rozehrál a Zdeňovi Strakovi balon skočil za půlkou na ruku, z rozehrávky hosté vyslali kupředu útočníka, kterého fauloval těsně za 16ctkou Víťa Šmehlík a kopala sa standartka, přesně za rožkem 16ctky: hráč si balon pěkně připravil a jeho technická finesa byla nádherná, když střela zakotvila, aj z takéhoto úhlu, až v brance Lipova a to ve vinklu a bylo 1:2. V 78´sa důrazem prezentoval náš nejzkušenější hráč Joška Miškeřík, když do něho skákal útočník na hranici 16ctky, vzduchem enom lokty létaly, ale na zemi po souboji zostal ležat, no Joška né! ale útočník Věteřova a dost dlouho pozdržel hru, dělal, jak kdyby byl na umřítí a pomohla by mu v té době určitě svěcená voda, aby byl vzkříšen. V 82´po nahrávce na Basu, který šel sám na branku, vytřelil vedle a před golmanem udělal kotrmelec, když chtěl vykoledovat penaltu, ale jeho představení by sa víc hodilo na Malou Scénu v Hradišti, jak na fotbalový trávník a právě proto dostal odměnu v podobě ŽK. V 84´mohli hosté pojistit vedení, když střelec druhé branky zakončoval křižmo z 25metrů, prudkou střelou po zemi a konstrukce branky brní v Lůce myslím eště dneskaj, protože střelil do tyče. V 88´chtěl Basa penaltu, když sa skácal v 16ctce k zemi, jak čerstvě uřezaný strom, rozhodčí na to nereagoval a hrálo sa dál, ale nic vážného sa do konca nestalo.

Shrnutí: Hosté porazili minulý týden vedoucí Moravský Písek a proto sme ze soupeřa měli tak trochu respekt. Ale hrát 11 na 10 a to k tomu 66minut a nevyhrát, tak k tomu není co dodávat, aj když Věteřov měl techničtější hráče, tak sa nejaký bod udělat měl.

Rozhodčí: Rybecký - pískal na prd a dával přísné karty. Jednoduše 5/10

Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Peťa Jakoubek-Miškeřík-Z. Straka-Roman Nagy
Hačuka-Víťa Šmehlík-R. Kolacia-Laďa Matula
Basa-Mira Smetka

Střídání: 41´ Vašek Spáčil za Miru Smetku, 45´ Jenda Červenka za Laďu Matulu, 81´ Já za R. Kolaciu.


VIDEO:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama