30. října 2008 v 17:41 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem
Pohár ČMFS:

FK Mutěnice 0:3 (0:1) FC Baník Ostrava

Branky: 2x D. Střihavka, R. Řezník

Diváci: 2200

Dnes sem navštívil 5. kolo poháru ČMFS, které nalákalo dostatek diváků v duelu dvou rozdílných mužstev. Počasí bylo velmi slušné +16 °C, ale v prvním poločase diváci mockrát ruky zahřívat nemuseli, možná aj díky právě počasí. Score otevřel v 17´ hostující Střihavka, když si ve vápně pěkně položil aj golmana a následně aj dotírajícího obránce a prázdná branka sa dovolala po úspěchu. Mutěnice si v prvním poločase žádnou větší šanci nevypracovali a Baník ve střelbě produktivní taky extra nebyl.

2. poločas
Slůnko zalézlo, ale rukám diváků a fanoušků sa z kapes taky moc nechtělo. Druhá půlka, to už bylo docela o nečem jiném, Ostrava hrála hodně dopředu a hlavně po křídlech se pěkně dokázali hráči uvolňovat. V 60´udělali hosté závar před domácím golmanem a balon nakonec šourákem Střihavky skončil u tyče 0:2 - lajnový rozhodčí mával offside, ale po následné domluvě od hostujících hráčů a hlavního sudího, byla branka nakonec uznána. Mutěnice nesložili zbraně, když prohrávali už o dva goly a za několik minut střílel útočník ze strany přes golmana, ale ke smůle domácích, střela skončila na břevně. Zanedlouho měli domácí znovu šanci, když hráč zatahl pěkně přes dva obránce, ale střelu ve vápně před golmanem chtěl určitě nasměřovat jinam, jak půl metra od něho a golman střelu lapil. V závěru utkání se dokázali osamostatnit ve vápně hned dva hráči Ostravy a přes vyběhnutého golmana a nahrávce pod sebe uklidil hostující Řezník na konečných 0:3.

Shrnutí: Mutěnice nebyly pro Ostravský Baník zas tak lehkou překážkou v postupu do dalšího kola poháru, i když v zápase měli hosté určitě více ze hry, drželi víc míč na svých kopačkách a hlavně si dávali přesněji nahrávky než domácí. Domácí se ovšem za svůj výkon rozhodně stydět nemusí, protože odehráli s Baníkem slušné utkání. Nakonec bych ještě dodal, že domácí golman Jan Šváb vychytal dalších minimálně 5 tutových šancí.