Lipov "B" - Ratíškovice "B"

26. října 2008 v 16:40 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 2:1 (0:1) FK Baník Ratíškovice "B"

Branky: Víťa Šmehlík, Hačuka - Vymyslický

Diváci: 60

Nedělní zápas dvou celků v mrazivém ranním počasí +1 °C, z opačných konců tabulky, kdy Lipov "B" byl na druhém místě od konca a Raťky "B" od vrchu, navštívilo možná aj víc diváků hostujícího celku. Ratíškovice už před sezónou hýřili sebevědomím, že sa s něma mosí počítat na příčky nejvyšší a chců postupovat. K prvním 3 šancím se dostali hosté a hned z první padnul gól, když v 5´centrovali pěkně za obranu, kde si útočník počínal velmi dobře, dal pod sebe a v prázdné brance bylo místa dost, 0:1. V 8´Raťky centrovali a Pavel Maňák v brance, no chybu neudělal, na 2x pokryl centr a dal vyniknout svým golmanským přednostem. To v 9´už to Pavel nepokryl a následně vyrážel - po odraženém míči, by ste na úhelníku moc stupňů nenaměřali a z tohoto úhlu pálili hosté, ke štěstí lipova mimo branku. V minutě 11cté sa šikovnou střelou z 25metrů prezentoval Peťa Jakoubek, jeho střela jen překontrolovala, zda hostující golman nedřímá. Ve 14´mohl Lipov srovnat krok s Raťkama, ale nestalo sa tak, když Raťky špatně rozehráli a Jenda Červenka se dostal k míči, ale přes golmana, který byl už hodně blízko nedokázal uklidit balon do sítě. Peťa Jakoubek sa dostal do další šance ve 26´ a to už velice silně zavánělo gólem - po rohovém kopu by musel ale nohy roztahnůt minimálně jak gymnastka na olympiádě a tak v těžké pozici střílel ve vápně "pouze" do břevna. Ve 35´už sa osmělili konečně zas aj hosté, ale po střele z 20ti metrů budeme v Lůce spíš natírat konstrukci na ochranou síť, jak započítávat další branku. Na konci poločasu sa dostal do šance aj Víťa Šmehlík, když po centru ze standartky střílel, ale golman vyčuchnul dráhu střely.

2. poločas
Začali aktivněji Ratíškovice - v 51´po odražencovi na 16ctku, kde stál hostující hráč, střílel a málem by měli svářeči co dělat, když jeho dělovka trefila spojnici branky. Vašek Spáčil právě unikal v 54´na branku a chtěl si smlsnout na gólu, ale ve finále mu balon skočil, měl to na dlouhou nohu a obránce za ním byl dotěrnější víc, než obtížný hmyz v létě a brankař si tento moment pohlídal. A tak nastala 57´ve které Lipov zahrával standartku, centr vletěl obráncovi Ratěk na nohu a ten z první nahrával golmanovi, ale tak o půl metru vedle něho a tam už dobíhal Víťa Šmehlík, trefil prázdnů branku, ve které už nemohl zasahovat zagůlaný golman od blata, překonaný vlastním hráčem a potom Víťů - 1:1. O tem gole sa bude v Raťkách asi eště dlůho diskutovat, protože za to by sa moseli haňbit aj hráči starších žáků. V 60 a 63´sa hosté nedokázali střelecky prosadit - stříleli metr nad a půl metru mimo za 16ctkou a budů si moset zajet asi do Brodu do Zbrojovky naštelovat správně mušku. V 67´zahrávali domáci opět standartku, když Laďa Matula bezvadně nacentroval na Hačuku a ten sa hlavou nemýlil 2:1. Další zářez na Lipovskou pažbu si mohl připsat Vašek Spáčil v 74´, když mu střela za vápnem ideálně nesedla a skončila dobrého půl metra nad vinklem. Do konca zápasu už sa na branku téměř nestřílelo a když, tak úplně vedle nebo do rukou golmanů. Akorát bych zmínil že v 82´po aktivním pressingu Lipova sa dostal do šance Víťa Šmehlík, ale střelu nenasměřoval ideálně. Poslední minuty už dokumentovalo zhruba 10 autových vhazování pro Ratíškovice, ale k ohrožení naší branky nedošlo.


Shrnutí: Lipov si vypracoval víc šancí, i když hosté byli dopředu nebezpečnější. Naša obrana pracovala spolehlivějc a aj proto Lipov zdatně udolal přehnaně sebevědomé Ratíškovice 2:1. A eště bych málem zapoměl - hosté nás určitě hodně podcenili a to sa chlapcom nevyplatilo.

Rozhodčí: Malík - pískal spravedlivě na obě strany, ale v utkání neudělil pár karet, které měli padnout a občas špatně vyhodnotil situaci. Hodnocení 5/10.

Pozn.: Hostujících hráčů dojelo do Louky tolik + 3 funkcionáři, že by jím stačila tak možná střídačka ve Vřesovicách, kde majů nové a prostorné (já osobně sem sa tam minulů sezonu rozvaloval a připadal sem si, jak kdybych byl sám v kině). Diváci vůbec nefandili(možná dva), když nepočítám mňa + hráče na střídačce, je to haňba a asi budu moset znova napsat: "že když sa fandí a ženů sa hráči dopředu, tak sa nejenom lepší hraje, ale aj nás to vyburcuje a udělajů sa lepší výkony a výsledky.


Zákl. sestava:
Pavel Maňák
Roman Nagy - Baňa - Zdeňa Straka
Peťa Jakoubek - Roman Kolacia
Radek Dostál - Hačuka - Víťa Šmehlík
Jenda Červenka - Vašek Spáčil

Střídání: 64´ Laďa Matula za Romana Nagyho, 71´ Já za R. Kolaciu a v 85´ Vašek Spáčil za Víťu Kolaciu.Video: Dvě branky Lipova si možete prohlédnůt tady. Vložil Vašek Spáčil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fišer fišer | 29. října 2008 v 18:05 | Reagovat

jeno ale ratiškovice měli i víc šancí,buď trochu sebekryticky sakra

2 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 29. října 2008 v 18:33 | Reagovat

Fišer: šak su, první poločas mám zapsaný a druhý sa teho moc nestalo. A néni třeba dělat kritiku, když sme vyhráli ;-)

3 fišer fišer | 30. října 2008 v 16:13 | Reagovat

tož aj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama