11. listopadu 2008 v 23:10 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Slovan Bzenec 2:1 (1:0) Sokol Hroznová Lhota

Branky - Adam Paták, Luděk Toman - Kamil Schwarzbier

Diváci:230

I za ne moc pěkného počasí sem sa vydal v sobotu poprvní v sezoně povzbudit hráče Hroznové Lhoty, hlavně aj z toho důvodu, že doma nehrál Tasov, kam pravidelně chodím na domácí zápasy. Do prvního náznaku šance sa dostali hosté - po nebezpečném centru musel golman Bzenca natahovat ruku, jak žáci ve školní lavici, aby byli vyzváni. Minutu po tomto centru sa tlačila Hroznovka znovu do vápna domácích, ale šůlaná střela skončila v náručí dobře připraveného golmana. V 17´už sa dostali do šance aj Bzenečtí, když nahrávali na hranici velkého vápna, kde chtěl hostující obránce pohotově odkopnout, to sa mu podařilo, ale pouze do záložníka Bzence, od kterého šel odraženec na spoluhráče do vápna a na střelu z blízký, byl aj vysoký golman Štěpán krátký - 1:0. Hroznovka nechtěla čekat s odpovědí na tuto branku a v 19´po pěkné kombinaci za vápnem, nakonec hosté zakončovali, ale do ruky domácího obránce - ruka byla u těla a rozhodčí správně posoudil tuto situaci a o penaltě nemohlo byt řeči, aj když ju Hroznovští reklamovali. Ve 21´sa hosté dostali znovu do šance a zakončovali z těžké pozice v leže, kdy by hráčovi vyhovovala spíš postel, jak nasáklý trávník vodou - koncovka šla metr mimo. Ve 29´si domácí chtěli počíhat na Štěpána v brance, ale ten jím "mohl" předvést grimasu "tůdle nůdle", když dobře pokryl balon. Ve 32´diváci hostů včetně mňa, drželi napjatě palce kapitánovi Ondrovi Bílovi, když zahrával standartku, což je jeho specialita, ale z nějakých 22m střílel jen 30cm od vinklu trubkové konstrukce. To ve 38´opět zahrozil Bzenec z rohového kopu, obránce odkopl a následně znovu centr do vápna a hlavička sa vrtěla směrem od branky. Ve 43´měli domácí opět políčeno na branku Štěpána, když střela ve vápně napnula síť - ochranou - těsně nad břevnem.

2. poločas
Začal poměrně slušnou hrou, jako v předchozím poločase - opratě držela Hroznová Lhota, ale semtam je neudržela a splašil sa jí kůň v podobě Bzenca. Do první vážnější šance - nešance sa dostali domáci v 55´, po centru ze strany, který nenašel žádného ze spoluhráčů, ale pěkně vyděsil diváky Hroznovky, když centrovaný balon odkopával obránce do zámezí a málem z toho byl vlastňák. V 58´kopal Bzenec standartku z 20ti metrů - golman Štěpán správně reagoval na střelu, ale tentokrát sem mu úspěšný zákrok zaznamenat nemohl - ve zdi byl míč tečován a skončil v brance 2:0. V 62´ sa tlačili do koncovky aj hosté, ale neúspěšně - střela z 25metrů zakotvila dobrého půlmetra tam, kde si to hostující příznivci nepřáli. V minutě 66té vykřesali konečně jiskru naděje hosté z Hroznovky, když sa dočkali zaslouženého snížení nepříznivého stavu, po signálu z rohu, přenechal Bíla na nabíhající Šrahůlka, který za hranicí 16ctky zakončoval a ve vápně šikovně tečoval obránce Schwarzbier a bylo 2:1. V 69´už šahali hosté po vyrovnání, ale neúspěšně - opět po rohovém kopu - koncovka střelce si zahrála ale na schovávanou za vinkl branky. Bzenec napřáhnul po standartce z 25ti metrů v 74´, střela skončila jen kousek od tyče. V 86´došlo znovu k zakončení, ale ze strany hostů, po rohu a hlavičce, mohl golman reagoval jednoduchým zákrokem, když enom roztahnul ruky - to samé sa stalo aj na druhé straně, ale po centru ze strany. Zápas spěl ke konci - po 5ti minutém nastavení, sa v 94´ z hranice 16ctky mohl prosadit domácí hráč - střílel křižmo, těsně vedle tyče a kdyby to tam spadlo nebo ne, tak to mohlo byt už celkem jedno, protože po této akci provedl rozhodčí poslední fuk do píšťalky.

Shrnutí: Hroznová Lhota nevyprodukovala ze své hry maximum, co se herně týče, tak zřejmě jo, ale co se týče koncovky, tak nikoliv. Bzenec si ne po moc sympatickém výkonu nechal všechny body Hroznové Lhoty v sezoně už podruhé. Hosté hráli - domácí zakončovali.

Pozn.: Bzenecký kotel bujaře fandil a slušně povzbuzoval svoje svěřence. Akorát sem tam dýmovnica zasmrděla divákovi pod nosem, ale atmosféra mosela domácím určitě vonět.

Rozhodčí: Štěpánek - zvládnul zápas s naprostým přehledem. Karty udělil, tak jak měly padnout a situace posoudil podle mého názoru taky správně. Hodnocení 9/10. Pomezní - Líkař a Rathouský mávali taky správně.

Základní sestava Hroznové Lhoty:
Štěpán Stanislav
Uher - Jung David - Schwarzbier K. - Suchý Ondra
Smištík Jan - Bíla O.(C) - Lipčík Lukáš - Šrahůlek Zdeněk
Podolan - Pravda Jiří

Střídání:
56´ Smištík P. za Smištíka J.
61´ Karásek za Podolana
74´ Simon Maňák za Junga Davida

Lužice - Lipov

9. listopadu 2008 v 22:42 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Baník Lužice 1:2 (1:1) Sokol Lipov

Branky: Mokroš - Kaďa, Lesky

Diváci: 60

V dnešní předehrávce jarní části sezony - 14. kolo, přivítali Lužice na svém stadioně ambiciózní celek z Lipova. První šance sa narodila už ve 2´ a pro domácí byla pikantní, pro Lipov spíše až moc pálivá: Domácí stoper Skočík zahrával z půlky standartku, útočník Lužic Anovčin prodlužoval hlavou do vápna, kde hostující obránce Kaďa místo odkopnutí, nejprve balon zpracovával a to sa Lipovu stalo osudným, když míč zpracoval Ingrovi, který přihrál spoluhráčovi Mokrošovi a na vzdálenější tyč by byla koncovka aj pro mladšího žáka jednoduchá, z blízký sa trefil bezproblémově - 1:0. Lipov sa osmělil ve 13´ a své zaváhání odčinil na 100% právě obránce Radek Kadubec-"Kaďa", centroval z půlky - centr skočil ve vápně a domácí golman byl jak 150tkama hřebíkama přibitý k zemi - centr kontroloval a zřejmě si myslel, že přeletí branku, centr ho však přeskočil, ohlédl sa a hle! Gól na 1:1 a takovéto zaváhání, pro tak zkušeného golmana je opravdu více než síla a pro domácí příznivce taktéž. Ve 33´vynalezl Kaďa málem další minelu, když po nahrávce k boční lajně 16ctky, měl balon na dlouhou nohu a uskočil mu na hráče Lužic, tenktokrát Lužice šanci nevyužily, ale ke střele došlo stejně - golman Mira Vrba ale reagovat nemusel, protože aj když nedělá u firmy s geodetama, která zaměřuje pozemky, tak branku měl zaměřenů správně. Do poločasu sa vážnější věc nestala a šlo sa do kabin za nerozhodného stavu.

2. poločas:
Do druhého dějství se pustili lépe domácí fotbalisté. Namlsaný Mokroš po vstřelení první branky chtěl určitě docílit dalšího úspěchu v 53´, střela z 25ti metrů skončila v síti, v ochranné nad brankou. Minutu na to domácí pálil znovu, ale tentokrát z hranice 16ctky, když vysoký útočník Anovčin nahrával na záložníka Baluse, ale aby reagoval Lipovský golman, to by mosel šáhnůt aspoň po podběráku délky jeden metr, či mět pod sebů trampolínu. V 69´po několika nahrávkách a odražencoch ve vápně Lužic, sa dostal po přihrávce ke koncovce z nějakých 14cti metrů Martin Tomčal - tento šikovný fotbalista ale gól neslavil, kdežto domácí golman si po střele k tyči, napravil reputaci po centru z 1. poločasu, když vyrazil tuto přesnou střelu na roh, u diváků domácích by si tento zákrok vysloužil určitě pouřlivý potlesk(např. v Tasově) - jak kdyby tam fanoušci chyběli, ale ohodnocení sa dočkal aspoň Martin Tomčal a to ze střídačky hostů a zaslouženě. V 78´střílel Lesky z 20ti metrů, ale aby střela skončila v brance, to by sa musel zvihnůt hurikán do vnitrozemí a střela skončila 0,5metru nad Lamačovou brankou. Za minutu na to, sa dočkali Lužice málem gólového efektu, když po střele ve vápně - střídajícího Zemana, křižmou střelu lapil Mira Vrba více než skvěle a balon mu zostal v rukách jak přišitý, ale po výkopu sa odpáral a byl z toho pěkný protiútok, který Lipovský golman založil: míč se dostal až k Martonovi Tomčalovi, ten projevil fotbalové myšlení, když dal křižmo do uličky (do vápna) na Leskyho a spolupráce týchto dvoch bývalých dorostenců byla korunována rovněž skvělou koncovkou Leskyho a taky křižmo, ale opačným směrem jak nahrávka Martina Tomčala - střela zapadla s naprostou přesností za vzdálenější tyč a Lesky! děkujeme a vedeme! 1:2 ! V minutě 82hé pálil z 16ctky domácí záložník Šimčík, přes 3 Lipovské obránce do branky, ale aby byl překonán Mira Vrba, tak to by v tento moment mosel hrát na schovávanou - střelu lapil, jak jinak než s přehledem. V 84´došlo k poslednímu ohrožení branky - Lipovské, když domácí Šimčík centroval na kolegu ze záložní řady Ševčíka, ale volley sa mezi 3 tyče nevešel.

Shrnutí: Lužice byli Lipovu vyrovnaným soupeřem, v dnešním zápase, né-li lepším. Utkání celkem vyrovnané, ale hraje sa na branky a těch dal už víte kdo víc a tak Lužický Baník padnul na svojí půdě po prohře s Petrovem a Tasovem už potřetí za podzim.

Pozn.: V lužicách majů pěkný stadion, aj pěknů novů sportovní halu, ale o fotbal tam asi není moc zájem, když tam chodí takové minimum diváků a ještě to minimum neřeklo během zápasu "skoro" ani půl slova - jo, občas nadávka, ale povzbuzení a hecování hráčů ? kdepak. Cca 20 lidí z diváků tvořili Lipovští, né-li víc.

Rozhodčí: Štěpánek - zápas zvládnul podle mého mínění slušně a proto ho hodnotím na 7/10, ale karet mohlo byt daleko víc, takže sem váhal trochu nad známkou 6/10. Neopomenu určitě ani výkon domácího lajnového pomezního, který mával slušně a hosté na něho neměli ani nejaké řeči.

Střídání:
3´ Fišer za Marka Karáska
10´ Lesky za Jeňu Halíčka
16´ Ondra Kožela za Fafka

Střídání:
54´ Klimek M. za Měchuru
55´ Ševčík za Martina Ingra
65´ Zeman za Josefa Anovčina

Reportáž: Lužická reportáž z dnešního utkání - z pohledu hráče Lužic, najdete na tomto odkaze.
Podzimní zápas Lipov - Lužice, který skončil remízů, najdete tady z pohledu Lužického hráče Martina Ingra, tak jako v předchozí reportáži ze včerajška na: Lipov - Lužice 11.8. 2008
Samotnů reportáž z prvního podzimního zápasu najdete zde, na blogu nebo po snadném kliknutí na: Lipov - Lužice první zápas

Javorník-Suchov

9. listopadu 2008 v 20:36 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Kordárna Velká n.Veličkou B (Javorník) 3:1 (2:1) FK Suchov

Branky: Martin Pavlinec, Pavel Jurena, Pavel Hozák - Havlík

Diváci: 80

Sousedé v tabulce ale taky téměř v okrese, se dnes utkali v 10:00 ráno, za ne moc ideálních podmínek pro diváka, na stadioně v Javorníku. Do první šance sa dostal domácí Dušan Šácha, v 9´, když jeho centr-střela směřovala na branku, kde ji golman špatně kontroloval a horní strana břevna zvonila téměř identicky, jak kostel o tomto čase. To v 15´už šel Javorník do vedení a Martin Pavlinec dnes asi dobře posnídal a naložil si zřejmě dvojitů porci štěstí: po nahrávce do vápna, šel sám na golmana, ten šel do skluzu a vyrazil balon, který se odrazil před obránca, ten míč odkopnul, ale pouze do Martina Pavlinca, ten sa ocitnul metr před prázdnů branků aj s balonem a aby netrefil, to by musel minimálně omdlet a bylo 1:0. Minutu na to mohl Martin Pavlinec znovu načechrat síť, ale štěstí měl tentokrát golman hostů, protože Martin si ho vybral už při první brance, když byl sám ve vápně a křižmou střelu k tyči, hostující golman nejhbitějším způsobem tak tak vyrazil na roh. Ve 21´si připsal gólovou asistenci Dušan Macko - centroval zleva, aj přes golmana a Pavel Jurena v dost neobvyklé pozici, ale před prázdnou brankou, si málem ve skoku natrhl trenýrky, zakončil volleyem z malého vápna nohou na 2:0. Ve 31´sa dostali do ojedinělé šance konečně aj Suchovští, po rohovém kopu zakončovali hlavou a golman Novotný vyboxoval pohotově balon jen na protihráče a ten asi přemýšlal v tento moment o nečem jinším, jak o koncovce a míč skončil nad břevnem. V minutě 35té mohl byt mezi soupeřama už rozdíl jedné třídy, když Martin Pavlinec po nahrávce zakončil do branky, radost mu ale skazil pomezní Jurčík - po správně posouzeném ofsidu. Ve 40´ hosté dokázali snížit a to velmi precizní akcí: hráč Suchova poslal pohádkový pass z půlky až za obranu Javorníka do vápna, kde si rovněž skvěle naběhnul útočník Suchova a přes vyběhnutého golmana, který měl šanci na zákrok asi tak jak sázkaři ve sportce, nasměřoval svoje mužstvo k návratu do hry o bod(y) - 2:1. O poločase byli spokojenější, jak jinak, než domácí, ale diváci spíš vyhlédali rychlý návrat hráčů na hřiště během 15ctiminutové přestávky, někteří naopak slůnko.

2. poločas
Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči jednoho celku a to Javorníka. V 54´ zakončovali domácí z 16ctky, ale diváky spíš zajímali pasoucí se ovce nedaleko stadionu, než střela, které chyběly parametry ke skončení v brance. To v 58´už diváci upřely zraky jiným směrem a svými zraky by nejraději natlačili střelu Dušana Macko do branky, když střílel z 20ti metrů a střela skončila 0,5metru mimo konstrukci hostující svatyně. Minutu na to, museli byt diváci opět pozorní - po brejku Javorníka a úniku Martina Bárty do vápna, golman tlačil očima střelu z vinklu ven, ale měl zrak silnější než diváci, kteří měli jiné přání jak golman. V 73´ by našel uplatnění u filmu Dušan Macko, když pěkně zvládnul situaci ve vápně a rozhodčí zapískal penaltu - té sa ujal Pavel Hozák a bylo 3:1. V minutě 82hé sa dostal k zakončení aj druhý z bratrů Pavlinců - Pavel, ve vápně z velkého úhlu, mohl střílat do prázdné branky, ale byla to opravdu těžká pozice, aj když sa už golmam gůlal po zemi, ale obránce na něho dočihoval větší snahou, jak malé děcko na zvonek a střela skončila nad brankou. První a poslední šance Suchova v druhé půlce a vůbec celého zápasu vypadala následovně: Z rohu 16ctky zahrávali standartku, stříleli a ve zdi někdo balon tečoval, ale aj tak sa golman Javorníka předvedl v dobrém světle, anebo spíš v posledních 10ti minutách zápasu vlastně aj v dobrém slůnku, které hřálo domácí diváky 3bodovým ziskem, zrovna jak hráče Javorníka.

Shrnutí: Javorník v zápase dominoval a předvedl slušnější hru než v předchozích dvou kolech proti Strážnici a Lhotkám, kdy divák spíš trpěl. Suchov se do šancí moc nedostal a i jeho hráči hru dost kazili, hlavně svými nepřesnými nahrávkami. Javorník proto uspěl a málokdo by mně vytknul, že jeho vítězství je zasloužené.

Rozhodčí: Kašík - zápas mu problémy nedělal a udělené karty byly správně, aj odpískané situace atd. (možná tu penaltu viděl líp, jak ostatní, ale proč by sa domácí zlobili, že jo) Hodnocení: 8/10. Pomezní: Jurčík Petr.

Základní sestava Javorníka:
Novotný
Shona - Bíla Jan - Kamil Bárta - Petr Jurena(C)
Dušan Šácha - Macko D. - Hozák - Pavel Jurena
Martin Pavlinec - Martin Bárta

Střídání:
45´ Pavel Pavlinec za Martina Pavlinca
83´ Motyčka za Martina Bártu

Javorník - Lhotky

2. listopadu 2008 v 19:45 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Velká n.Veličkou "B" (Javorník) 1:1 (0:1) - FK Nová Lhota

Branka za Javorník: Martin Bárta

Diváci: 90

Ze začátku utkání vyběhlo na trávník z ohrady u stadionu víc ovcí, než diváků a taky diváky nemusel zajímat průběh prvního poločasu "asi" zrovna jak tyto ovečky, kterých sem napočítal 12, z toho 3 černé. To co sme viděli ráno na stadioně v Javorníku v prvním poločase mělo s fotbalem asi tolik společného, jak Pinocchio s erotickým filmem. V 5´sa dostal ve vápně do šance domácí Dušan Macko a málem sa dočkal gólové odměny, jeho střelu zastavila ale třepající sa vnější tyč. To v 17´už mosela mět strach aj domácí branka, když po centru ze strany hlavičkoval hráč Lhotek, za branku přes břevno. V minutě 29té zkoušel zakončit Martin Bárta z úhlu mezi 3 tyče, což sa mu podařilo, ale golman Lhotek podržel balon v náruči snad líp, jak matka čerstvě narozeného kojenca. Ve 31´sa dostali hosté do šance znovu, když golman Javorníka špatně pokryl balon a vypadnul mu, útočník Lhotek šel pohotově do koncového skluzu, ale míč skončil hodně mimo. V 35´šli ale hosté do vedení, po veliké zmatlanině(nahrávce) do vápna, Javornický golman neodkopl, ba ani nepokryl balon letící po zemi a v zakončení na prázdnou se hostující hráč musel hodně soustředit z nějakých 5ti metrů a bylo 0:1 - následný vztek golmana byl neoprávněný.

2. poločas
Po první půlce by´sme sa nekeří viděli určitě už raděj na obědě, jak na takovémto fotbalovém nešvaru, ale ti trpělivější přesto přetrvali a aj sa dočkali lepšího herního počinu. Ve 49´Lhotky zakončovali z 20ti metrů, ale do branky by spíš doletěl půšťaný drak děckem jak tento nepovedený shot, který skončil metr mimo vinkl. To v 54´bylo už sa to ve vápně Lhotek hemžilo hráčama jak mravencama, když po skrumáži hosté nejprve odkopli, ale to sa nezdařilo na 100% a Javorník znovu vrátil zpátky do pokutového území, kde našel balon volného Martina Bártu a ten sa lehce položil do střely a bylo srovnané 1:1. V 58´mohl dat příchuť 3bodového útkání pro Javorník Dušan Macko, když pelášil sám na golmana, přes něho dával ale těsně mimo tyč. V 73´sa osmělili už aj Lhotky, když z úhlu záložník pěkně střílel do vinklu, ale aj kdyby golman Novotný byl ze sádry, stejně by k jeho překvapení či zaskočení nedošlo. Poslední vážná šance sa zrodila v 79´, když sa dostal do šance střídající Pavel Hozák, hájící barvy Javorníka a mohl rozhodnůt utkání - střílel křižmo přes golmana ve vápně, ale ten měl ruky snad delší jak Saxana v "dívce na koštěti" a střelu vytěsnil mimo branku.

Shrnutí: Za předvedenou hru, když balon létal ve vzduchu a měl jít po zemi a naopak se obě mužstva musí spokojit s jedním bodem a podle mého mínění, je tato dělba bodů zasloužená. O nějakou fotbalovost v zápase určitě nešlo, teda vlastně, mělo jít, ale jaksi k tomu nedošlo.

Rozhodčí: Řičica Lubomír - nemusel nic velice řešit, všecko s přehledem a udělené karty byly taky adekvátně. Jednoduše a stručně 8/10

Pozn.: Do zápasu nemohl nastoupit útočník Martin Pavlinec, vůči zranění steheního svalu. To by to možná vepředu Javorníka jinak vypadalo. Na druhů stranu za Lhotky zas nemohl nastoupit konstruktér hry a nejlepší střelec Josef Režňák a i jeho absence byla znatelná.

Novotný
Jurena Petr(C) - Bárta Kamil - Janoška - Shona
Jurena Pavel - Dušan Šácha - D. Macko - Kasan
Pavel Pavlinec - Martin Bárta

Střídání:
45´ P. Hozák za Pavla Pavlinca
73´ Motyčka za Kasana