11. listopadu 2008 v 23:10 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Slovan Bzenec 2:1 (1:0) Sokol Hroznová Lhota

Branky - Adam Paták, Luděk Toman - Kamil Schwarzbier

Diváci:230

I za ne moc pěkného počasí sem sa vydal v sobotu poprvní v sezoně povzbudit hráče Hroznové Lhoty, hlavně aj z toho důvodu, že doma nehrál Tasov, kam pravidelně chodím na domácí zápasy. Do prvního náznaku šance sa dostali hosté - po nebezpečném centru musel golman Bzenca natahovat ruku, jak žáci ve školní lavici, aby byli vyzváni. Minutu po tomto centru sa tlačila Hroznovka znovu do vápna domácích, ale šůlaná střela skončila v náručí dobře připraveného golmana. V 17´už sa dostali do šance aj Bzenečtí, když nahrávali na hranici velkého vápna, kde chtěl hostující obránce pohotově odkopnout, to sa mu podařilo, ale pouze do záložníka Bzence, od kterého šel odraženec na spoluhráče do vápna a na střelu z blízký, byl aj vysoký golman Štěpán krátký - 1:0. Hroznovka nechtěla čekat s odpovědí na tuto branku a v 19´po pěkné kombinaci za vápnem, nakonec hosté zakončovali, ale do ruky domácího obránce - ruka byla u těla a rozhodčí správně posoudil tuto situaci a o penaltě nemohlo byt řeči, aj když ju Hroznovští reklamovali. Ve 21´sa hosté dostali znovu do šance a zakončovali z těžké pozice v leže, kdy by hráčovi vyhovovala spíš postel, jak nasáklý trávník vodou - koncovka šla metr mimo. Ve 29´si domácí chtěli počíhat na Štěpána v brance, ale ten jím "mohl" předvést grimasu "tůdle nůdle", když dobře pokryl balon. Ve 32´diváci hostů včetně mňa, drželi napjatě palce kapitánovi Ondrovi Bílovi, když zahrával standartku, což je jeho specialita, ale z nějakých 22m střílel jen 30cm od vinklu trubkové konstrukce. To ve 38´opět zahrozil Bzenec z rohového kopu, obránce odkopl a následně znovu centr do vápna a hlavička sa vrtěla směrem od branky. Ve 43´měli domácí opět políčeno na branku Štěpána, když střela ve vápně napnula síť - ochranou - těsně nad břevnem.

2. poločas
Začal poměrně slušnou hrou, jako v předchozím poločase - opratě držela Hroznová Lhota, ale semtam je neudržela a splašil sa jí kůň v podobě Bzenca. Do první vážnější šance - nešance sa dostali domáci v 55´, po centru ze strany, který nenašel žádného ze spoluhráčů, ale pěkně vyděsil diváky Hroznovky, když centrovaný balon odkopával obránce do zámezí a málem z toho byl vlastňák. V 58´kopal Bzenec standartku z 20ti metrů - golman Štěpán správně reagoval na střelu, ale tentokrát sem mu úspěšný zákrok zaznamenat nemohl - ve zdi byl míč tečován a skončil v brance 2:0. V 62´ sa tlačili do koncovky aj hosté, ale neúspěšně - střela z 25metrů zakotvila dobrého půlmetra tam, kde si to hostující příznivci nepřáli. V minutě 66té vykřesali konečně jiskru naděje hosté z Hroznovky, když sa dočkali zaslouženého snížení nepříznivého stavu, po signálu z rohu, přenechal Bíla na nabíhající Šrahůlka, který za hranicí 16ctky zakončoval a ve vápně šikovně tečoval obránce Schwarzbier a bylo 2:1. V 69´už šahali hosté po vyrovnání, ale neúspěšně - opět po rohovém kopu - koncovka střelce si zahrála ale na schovávanou za vinkl branky. Bzenec napřáhnul po standartce z 25ti metrů v 74´, střela skončila jen kousek od tyče. V 86´došlo znovu k zakončení, ale ze strany hostů, po rohu a hlavičce, mohl golman reagoval jednoduchým zákrokem, když enom roztahnul ruky - to samé sa stalo aj na druhé straně, ale po centru ze strany. Zápas spěl ke konci - po 5ti minutém nastavení, sa v 94´ z hranice 16ctky mohl prosadit domácí hráč - střílel křižmo, těsně vedle tyče a kdyby to tam spadlo nebo ne, tak to mohlo byt už celkem jedno, protože po této akci provedl rozhodčí poslední fuk do píšťalky.

Shrnutí: Hroznová Lhota nevyprodukovala ze své hry maximum, co se herně týče, tak zřejmě jo, ale co se týče koncovky, tak nikoliv. Bzenec si ne po moc sympatickém výkonu nechal všechny body Hroznové Lhoty v sezoně už podruhé. Hosté hráli - domácí zakončovali.

Pozn.: Bzenecký kotel bujaře fandil a slušně povzbuzoval svoje svěřence. Akorát sem tam dýmovnica zasmrděla divákovi pod nosem, ale atmosféra mosela domácím určitě vonět.

Rozhodčí: Štěpánek - zvládnul zápas s naprostým přehledem. Karty udělil, tak jak měly padnout a situace posoudil podle mého názoru taky správně. Hodnocení 9/10. Pomezní - Líkař a Rathouský mávali taky správně.

Základní sestava Hroznové Lhoty:
Štěpán Stanislav
Uher - Jung David - Schwarzbier K. - Suchý Ondra
Smištík Jan - Bíla O.(C) - Lipčík Lukáš - Šrahůlek Zdeněk
Podolan - Pravda Jiří

Střídání:
56´ Smištík P. za Smištíka J.
61´ Karásek za Podolana
74´ Simon Maňák za Junga Davida