9. listopadu 2008 v 20:36 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Kordárna Velká n.Veličkou B (Javorník) 3:1 (2:1) FK Suchov

Branky: Martin Pavlinec, Pavel Jurena, Pavel Hozák - Havlík

Diváci: 80

Sousedé v tabulce ale taky téměř v okrese, se dnes utkali v 10:00 ráno, za ne moc ideálních podmínek pro diváka, na stadioně v Javorníku. Do první šance sa dostal domácí Dušan Šácha, v 9´, když jeho centr-střela směřovala na branku, kde ji golman špatně kontroloval a horní strana břevna zvonila téměř identicky, jak kostel o tomto čase. To v 15´už šel Javorník do vedení a Martin Pavlinec dnes asi dobře posnídal a naložil si zřejmě dvojitů porci štěstí: po nahrávce do vápna, šel sám na golmana, ten šel do skluzu a vyrazil balon, který se odrazil před obránca, ten míč odkopnul, ale pouze do Martina Pavlinca, ten sa ocitnul metr před prázdnů branků aj s balonem a aby netrefil, to by musel minimálně omdlet a bylo 1:0. Minutu na to mohl Martin Pavlinec znovu načechrat síť, ale štěstí měl tentokrát golman hostů, protože Martin si ho vybral už při první brance, když byl sám ve vápně a křižmou střelu k tyči, hostující golman nejhbitějším způsobem tak tak vyrazil na roh. Ve 21´si připsal gólovou asistenci Dušan Macko - centroval zleva, aj přes golmana a Pavel Jurena v dost neobvyklé pozici, ale před prázdnou brankou, si málem ve skoku natrhl trenýrky, zakončil volleyem z malého vápna nohou na 2:0. Ve 31´sa dostali do ojedinělé šance konečně aj Suchovští, po rohovém kopu zakončovali hlavou a golman Novotný vyboxoval pohotově balon jen na protihráče a ten asi přemýšlal v tento moment o nečem jinším, jak o koncovce a míč skončil nad břevnem. V minutě 35té mohl byt mezi soupeřama už rozdíl jedné třídy, když Martin Pavlinec po nahrávce zakončil do branky, radost mu ale skazil pomezní Jurčík - po správně posouzeném ofsidu. Ve 40´ hosté dokázali snížit a to velmi precizní akcí: hráč Suchova poslal pohádkový pass z půlky až za obranu Javorníka do vápna, kde si rovněž skvěle naběhnul útočník Suchova a přes vyběhnutého golmana, který měl šanci na zákrok asi tak jak sázkaři ve sportce, nasměřoval svoje mužstvo k návratu do hry o bod(y) - 2:1. O poločase byli spokojenější, jak jinak, než domácí, ale diváci spíš vyhlédali rychlý návrat hráčů na hřiště během 15ctiminutové přestávky, někteří naopak slůnko.

2. poločas
Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči jednoho celku a to Javorníka. V 54´ zakončovali domácí z 16ctky, ale diváky spíš zajímali pasoucí se ovce nedaleko stadionu, než střela, které chyběly parametry ke skončení v brance. To v 58´už diváci upřely zraky jiným směrem a svými zraky by nejraději natlačili střelu Dušana Macko do branky, když střílel z 20ti metrů a střela skončila 0,5metru mimo konstrukci hostující svatyně. Minutu na to, museli byt diváci opět pozorní - po brejku Javorníka a úniku Martina Bárty do vápna, golman tlačil očima střelu z vinklu ven, ale měl zrak silnější než diváci, kteří měli jiné přání jak golman. V 73´ by našel uplatnění u filmu Dušan Macko, když pěkně zvládnul situaci ve vápně a rozhodčí zapískal penaltu - té sa ujal Pavel Hozák a bylo 3:1. V minutě 82hé sa dostal k zakončení aj druhý z bratrů Pavlinců - Pavel, ve vápně z velkého úhlu, mohl střílat do prázdné branky, ale byla to opravdu těžká pozice, aj když sa už golmam gůlal po zemi, ale obránce na něho dočihoval větší snahou, jak malé děcko na zvonek a střela skončila nad brankou. První a poslední šance Suchova v druhé půlce a vůbec celého zápasu vypadala následovně: Z rohu 16ctky zahrávali standartku, stříleli a ve zdi někdo balon tečoval, ale aj tak sa golman Javorníka předvedl v dobrém světle, anebo spíš v posledních 10ti minutách zápasu vlastně aj v dobrém slůnku, které hřálo domácí diváky 3bodovým ziskem, zrovna jak hráče Javorníka.

Shrnutí: Javorník v zápase dominoval a předvedl slušnější hru než v předchozích dvou kolech proti Strážnici a Lhotkám, kdy divák spíš trpěl. Suchov se do šancí moc nedostal a i jeho hráči hru dost kazili, hlavně svými nepřesnými nahrávkami. Javorník proto uspěl a málokdo by mně vytknul, že jeho vítězství je zasloužené.

Rozhodčí: Kašík - zápas mu problémy nedělal a udělené karty byly správně, aj odpískané situace atd. (možná tu penaltu viděl líp, jak ostatní, ale proč by sa domácí zlobili, že jo) Hodnocení: 8/10. Pomezní: Jurčík Petr.

Základní sestava Javorníka:
Novotný
Shona - Bíla Jan - Kamil Bárta - Petr Jurena(C)
Dušan Šácha - Macko D. - Hozák - Pavel Jurena
Martin Pavlinec - Martin Bárta

Střídání:
45´ Pavel Pavlinec za Martina Pavlinca
83´ Motyčka za Martina Bártu