Únor 2009

Javorník - Lipov "B"

24. února 2009 v 12:44 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Velká nad Veličkou "B"(TJ Javorník-III.B třída) 18:9 TJ Sokol Lipov "B"(IV.třída)

Místo konání: sportovní hala Velká nad Veličkou
System hry: 5 vs. 5
Herní doba: 120minut

Těsně před polednem v nedělu už sa těšili hráči obou celků jak si to rozdajů ve Velické hale. Hráčů Javorníka dorazilo 13, Lipov+Louka 10. První branku vstřelil Javorník do prázdné branky, po špatném odkopnutí našeho golmana. Dál už to šlo jak po másle a především Lipov sa zdál byt v koncovce lepší a na světelné tabuli už svítilo po 20ti minutách 1:4 pro Lipov. Co sa ale nestalo, za dalších pár okamžiků už to bylo 8:4 pro Javorník. Lipov snaživě dotahoval a podařilo sa mu to až na 8:7. Ale poté už to měli ve svých "rukách" Javorničané, když hlavně po chybách Lipova v obraně a špatných rozehrávkách dokázali těchto chyb zužitkovat a nakonec sme sa rozešli s o polovinou chudším scorem, oproti Javorníku.

Do hry nastaupili za Lipov:
V brance: Libor Kolacia
obrana: Zdeňa Straka, Radek Dostál, Peťa Jakoubek, Roman Kolacia, Vašek Spáčil-ten aj v útoku
útok: Víťa Kolacia a Šmehlík, Jeňa Halíček, Zbyňa Ručka

Lipov - Radějov

15. února 2009 v 17:46 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov(III.B třída) 3:1 (1:1) Sokol Radějov(okr. přebor)

Branky: Bueno, Fafek, Mira Mikeska - Vladimír Svejkovský

Diváci: 10

Místo konání: Kunovice - umělá tráva

Lepší počasí jak minulý týden, ale horší divácká návštěva - dvě hrstě diváků, už bylo připravené pro druhý přípravný zápas na umělce za umělého osvětlení. Lipov, aspirující na postup do okresního přeboru, hrál proti týmu z Radějova, který má starosti podstatně jinší, jelikož sa pohybujů na opačném konci tabulky právě v okresu. Zápas začal svižně a ve 3´už si nám to Martin Urbánek mašíruje do velkého vápna a ne úplně razantní střelou do vinklu z velkého úhlu ofůknul sněh z rukavic Radějovského golmana. V 11´už sa hrálo aj na straně Lipova, když po chvilkovém obléhání barikády těl lipovských hráčů, nemohli Radějovští prolomit tento val a zkusili to jinak, záložník Radějova dostal nahrávku do lajny a ze strany 16ctky chtěl centrovat - mosím řéct, že s centrem mosel byt opravdu spokojený, aj když nenašel žádného svojého spoluhráča, protože skončil v síti u zadní tyče branky a bylo 0:1. V 16´už chtěl Radějov znovu scórovat, po nahrávce ze strany 16ctky sa blýsknul pohotovým zákrokem golman Mira Vrba a pokazil Radějovskému hráčovi radost. Ve 21´šel centr ze strany a Lipovští hráči nechali v klídku zpracovat hráčovi na prsa, pálil hned po zpracování zhruba z penalty a našel střelou mezi dvě tyče prostor v ochrané síti nad konstrukcí teho, kam sa původně trefit chtěl. Ve 29´ sa score srovnalo na 1:1 a postaral sa o to kuriózním gólem Bueno: Fafek zahrával rohový kop - obránci vyhlavičkovali na Fafka a centr si zopakoval, doletěl na hlavu Buena, ten hlavičkoval do hráča Radějova, od kerého to šlo do branky a kdyby sa hráč v brance neplantal golmanovi pod "nohama", jak slépky mně, když poklůzám, tak by balon zcela jistě chytil, ale stala sa věc opačná, že to chtěl odkopnůt a skončilo to v síti. Radějov chtěl reagovat hned po rozehrávce, ale střela z blízký letěla a skončila kůsek vedle tyče. Ve 45´ napřáhnul za 16ctků aj Víťa Šmehlík, jeho křižmá střela minula vinkl jen o 20cm, golman sa za střelů enom otočil. Poločas skončil a hráči posilovali organismus o šálek teplého čaje.

2. poločas
Radějov měl nástup opět o neco agresivější, asi aj proto, protože začínal druhý poločas ve 12cti chlapoch na hřišti. V 55´ zahrávali standartku z 20m - balón ve vzduchu zaplaval, když letěl do středu branky, Mira Vrba s jistotou vyrazil na roh. Z rohu mohl Radějov zavěsit do Lipovské branky už podruhé během tohoto krátkého intervalu, ale Radějovským ide možná lepší věšání prádla, jak balónů do branky, hráč nepřesně hlavičkoval půlmetra vedle z nejakých 8mi metrů. V 59´už nastala aj vážnější šanca před Radějovsků branků - Víťa Šmehlík nemohl střílat na 16ctce přes bránícího hráča a tak to zkusil znova z otočky, napálil tyč, od které sa to odrazilo k Mirovi Mikeskovi a ten byl pohotový víc než borci z čísla 155, nahrál šikovně Fafkovi na druhů stranu branky a ten z malého vápna z první a k tyči načechral síť na 2:1. V 72´sa měnilo score znovu a Fafek u toho byl zasej, když ve vápně nehamotil, projevil kolektivního ducha a místo koncovky vyšperkoval nahrávku na Miru Mikesku do strany, Mira sa nerozpakoval a propálil golmana Radějova - šup a je to tam 3:1. Od 77´zakončoval během 5ti minut 3x opět Mira Mikeska, první střela za 16ctků sa odrazila k Hačukovi a ten spálil vyloženou šanci, potom Mira střílal znovu za 16ctků 0,5 metru mimo a další střela ze stejného místa skončila znovu na střeném bodě - půl metru mimo, tá poslední mu hodně nesedla. V 82´zahodil Hačuka další příležitost na góla, když po centru od Ladě Matule sa dlůho rozhodoval a ke koncovce už nedošlo. V 85´ už by sa Mira Vrba viděl radši v teplé sprše, jak nazmrzaný v brance kde sa ani zákrokama zahřát nemohl, navíc ho nerozehřála ani střela z přímáku, právě z 85minuty, která skončila dobrý metr vedle. V 90´Radějov zahrával znovu standartku a dopadlo to eště horší jak předtým, střela nedošla ani k našemu golmanovi. Zápas skončil nakonec 3:1, Mira Mikeska si připsal dva a Fafek dokonca 3 kanadské body, když byl u všeckých třech našich branek.

Shrnutí: První půlka byla velice vyrovnaná, což dokazuje aj scóre. Ve druhé už měli otěže ve svojích rukách Lipovští hráči, aj z toho důvodu, že Radějov měl špatně zorganizovanů defensivu a obránci sa hodně hledali. Radějov začínal sice 2. poločas ve 12cti, ale poslední minuty dohrával naopak v 10ti, což je přinejmenším zajímavé, když dojelo 14hráčů.

8. února 2009 v 19:44 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov(III.B třída) 1:2 (0:1) Sokol Kněždub(1.B třída)

Branka za Lipov: Víťa Šmehlík

Diváci: 30

Herní doba: 2x 35min

Lipovští fotbalisté byli o víkendu natěšení do prvního přípravného zápasu v jarní části sezony. Natěšenost notně opadla ve chvíli, když sa vyběhlo na hřiště a hráči by v té chvíli měli raděj na zádoch radiátor z lehké slitiny, hlavně proto, že venku bylo +4 °C a fůkal nepříjemný větr, doplněný deštěm se sněhem. Asi bylo dopředu jasné, kdo bude diktovat tempo hry, ale zas takovou převahu Kněždub neměl, aj když Lipov dojel do Kunovic pouze v 11cti, z toho chybělo 4-5 hráčů zákl. sestavy. Do první šance sa dostal právě Kněždub, když v5´z 20ti metrů pálil nejaký ten metr mimo tyč. V minutě 7mé už bylo pozdvižení ze strany našeho soupeře jinší: zahrávali roh a nekdo z našich vyhlavičkoval, záložník Kněžduba vracal zpátky do 16ctky takovů svíců, že aj paškál v kostele by byl furt malý - tento balón skončil k překvapení "asi" všech na břevně Lipovské branky. V 10´už sa dostal do šance aj Lipov, já sem přenechal balón Markovi Karáskovi a ten z nejakých 18cti metrů dal do pohybu stuhlého golmana Kněžduba, avšak střílel hodně mimo branku, ideálně mu to asi nesedlo. V 17´už Lipovští museli lovit balon ze sítě, po pěkné narážečce sa ocitnul osamocený hráč Kněžduba na 16tce a vnějším nártem to trefil ke vzdálenější tyči na 0:1, Mira Vrba letěl vzduchem ale na balón nedočáhnul. Ve 23´sem si za 16ctků vyměnil nahrávku s Vaškem Spáčilem, udělal kličku na obránca, ale moja střela by vyděsila spíš nejaké diváky za branků, kdyby tam nejací stáli, střela dobrý půlmetr mimo tyč. Ve 30´Kněždub dělal snad větší větr před Lipovsků branků, jak bylo momentální klima ve zvduchu - stříleli opět za 16ctkou, pro klid golmana Miru Vrbu 30čísel nad. O poločasové přestávce sa hráči mohli aspoň na chvílu zahřát horkým čajem, který by jen málokdo odmítnul.

2. poločas
Otěže drželi ve svých rukách opět naši soupeři a ve 37´tu byla další hrozba, když šel sám útočník na branku, Mira Vrba by za zákrok zasloužil na vysvědčení výbornou, aj když už néni delší dobu žákem školních lavic a místo od mamky, dostal pochvalu od svých spoluhráčů - vyběhnul a pěkně sbalil aj balon. Ve 45minutě už bych o vysvědčení radši pomlčel, štěstí sa otočilo ke hráčom Kněžduba čelem, za gól na 0:2 nemohl náš golman a ani obránci: Kněždub pálil za 16ctkou do guče svojích 3hráčů, ve vápně sa to odrazilo k dalšímu Kněždubjanovi, který udělal pohotovů kličku na Miru Mikesku a z cca 5ti metrů už sa na střelu k tyči dá špatně reagovat. Neuběhlo ani 5minut a došlo k zajímavé situaci, když Jan Maňák hrál malů dom na našeho golmana, ale ten na kluzkém povrchu ideálně nezpracoval a balón už si utěkal do branky, jeho tygří skok však nedovolil balónu překročit brankovou čáru a Lipovští hráči z čela utírali spíš kapky deště jak pot, který sa jím v té chvíli mohl na čele vyrazit. Potom sa hrálo mezi 16ctkama nebo dá sa řéct nedocházalo k ohrožení ani jedné branky. Ke konci utkáni v 66´zahrozil Mira Mikeska z přímáku - 20metrů, ale na jeho přesný kop k tyči si golman Kněžduba počíhal. Už sa blížil konec a Lipov zahrával roh z kerého sa nic nestalo, ale následně jako kdyby sa stal rozhodčí Štipčák věštcem, když sa ho obránce Kněžduba ptal, kolik je do konca? Rozhodčí reagoval slovy: eště vám dajů gól a písknu konec a obránce na to: jestli jo, tak to si zasádruju obě nohy. Kněždub rozehrával odkopem - na půlce sa zmocnil balonu Marek Karásek a nahrál mně přes střed, já sem potahnul až po 16ctku, kde sem nahrál křižmo nabíhajícímu Víťovi Šmehlíkovi mezi dva obránce a ten roztřepotal síť Kněžduba na 1:2. Nejvíc sme s Víťů nemohli, právě protože sme minutu předtým slyšeli slova rozhodčího a obránca. Utkání skončilo a šecí šup šup rychle do teplé vody do sprchy.

Shrnutí: Kněždub byl o neco fotbalovější jak Lipov, ale o zvlášť nejaké převaze bych nemluvil, aj když rozdíl mezi mužstvama sů 2třídy a hrálo sa spíš na půlce Lipova. Šancí bylo poskromnu a eště bych doplnil, že na umělém povrchu za týchto nepříznivých podmínek, balon uskočil nebo utékl nejednomu hráčovi.

Rozhodčí: Štipčák M. - pískal v klidu a o nejakých sporných momentoch bych ani nejak nemluvil, šlo o přípravný zápas ve kterém sa hrálo vcelku čistě.