8. února 2009 v 19:44 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov(III.B třída) 1:2 (0:1) Sokol Kněždub(1.B třída)

Branka za Lipov: Víťa Šmehlík

Diváci: 30

Herní doba: 2x 35min
Místo konání: Kunovice - umělá tráva

Lipovští fotbalisté byli o víkendu natěšení do prvního přípravného zápasu v jarní části sezony. Natěšenost notně opadla ve chvíli, když sa vyběhlo na hřiště a hráči by v té chvíli měli raděj na zádoch radiátor z lehké slitiny, hlavně proto, že venku bylo +4 °C a fůkal nepříjemný větr, doplněný deštěm se sněhem. Asi bylo dopředu jasné, kdo bude diktovat tempo hry, ale zas takovou převahu Kněždub neměl, aj když Lipov dojel do Kunovic pouze v 11cti, z toho chybělo 4-5 hráčů zákl. sestavy. Do první šance sa dostal právě Kněždub, když v5´z 20ti metrů pálil nejaký ten metr mimo tyč. V minutě 7mé už bylo pozdvižení ze strany našeho soupeře jinší: zahrávali roh a nekdo z našich vyhlavičkoval, záložník Kněžduba vracal zpátky do 16ctky takovů svíců, že aj paškál v kostele by byl furt malý - tento balón skončil k překvapení "asi" všech na břevně Lipovské branky. V 10´už sa dostal do šance aj Lipov, já sem přenechal balón Markovi Karáskovi a ten z nejakých 18cti metrů dal do pohybu stuhlého golmana Kněžduba, avšak střílel hodně mimo branku, ideálně mu to asi nesedlo. V 17´už Lipovští museli lovit balon ze sítě, po pěkné narážečce sa ocitnul osamocený hráč Kněžduba na 16tce a vnějším nártem to trefil ke vzdálenější tyči na 0:1, Mira Vrba letěl vzduchem ale na balón nedočáhnul. Ve 23´sem si za 16ctků vyměnil nahrávku s Vaškem Spáčilem, udělal kličku na obránca, ale moja střela by vyděsila spíš nejaké diváky za branků, kdyby tam nejací stáli, střela dobrý půlmetr mimo tyč. Ve 30´Kněždub dělal snad větší větr před Lipovsků branků, jak bylo momentální klima ve zvduchu - stříleli opět za 16ctkou, pro klid golmana Miru Vrbu 30čísel nad. O poločasové přestávce sa hráči mohli aspoň na chvílu zahřát horkým čajem, který by jen málokdo odmítnul.

2. poločas
Otěže drželi ve svých rukách opět naši soupeři a ve 37´tu byla další hrozba, když šel sám útočník na branku, Mira Vrba by za zákrok zasloužil na vysvědčení výbornou, aj když už néni delší dobu žákem školních lavic a místo od mamky, dostal pochvalu od svých spoluhráčů - vyběhnul a pěkně sbalil aj balon. Ve 45minutě už bych o vysvědčení radši pomlčel, štěstí sa otočilo ke hráčom Kněžduba čelem, za gól na 0:2 nemohl náš golman a ani obránci: Kněždub pálil za 16ctkou do guče svojích 3hráčů, ve vápně sa to odrazilo k dalšímu Kněždubjanovi, který udělal pohotovů kličku na Miru Mikesku a z cca 5ti metrů už sa na střelu k tyči dá špatně reagovat. Neuběhlo ani 5minut a došlo k zajímavé situaci, když Jan Maňák hrál malů dom na našeho golmana, ale ten na kluzkém povrchu ideálně nezpracoval a balón už si utěkal do branky, jeho tygří skok však nedovolil balónu překročit brankovou čáru a Lipovští hráči z čela utírali spíš kapky deště jak pot, který sa jím v té chvíli mohl na čele vyrazit. Potom sa hrálo mezi 16ctkama nebo dá sa řéct nedocházalo k ohrožení ani jedné branky. Ke konci utkáni v 66´zahrozil Mira Mikeska z přímáku - 20metrů, ale na jeho přesný kop k tyči si golman Kněžduba počíhal. Už sa blížil konec a Lipov zahrával roh z kerého sa nic nestalo, ale následně jako kdyby sa stal rozhodčí Štipčák věštcem, když sa ho obránce Kněžduba ptal, kolik je do konca? Rozhodčí reagoval slovy: eště vám dajů gól a písknu konec a obránce na to: jestli jo, tak to si zasádruju obě nohy. Kněždub rozehrával odkopem - na půlce sa zmocnil balonu Marek Karásek a nahrál mně přes střed, já sem potahnul až po 16ctku, kde sem nahrál křižmo nabíhajícímu Víťovi Šmehlíkovi mezi dva obránce a ten roztřepotal síť Kněžduba na 1:2. Nejvíc sme s Víťů nemohli, právě protože sme minutu předtým slyšeli slova rozhodčího a obránca. Utkání skončilo a šecí šup šup rychle do teplé vody do sprchy.

Shrnutí: Kněždub byl o neco fotbalovější jak Lipov, ale o zvlášť nejaké převaze bych nemluvil, aj když rozdíl mezi mužstvama sů 2třídy a hrálo sa spíš na půlce Lipova. Šancí bylo poskromnu a eště bych doplnil, že na umělém povrchu za týchto nepříznivých podmínek, balon uskočil nebo utékl nejednomu hráčovi.

Rozhodčí: Štipčák M. - pískal v klidu a o nejakých sporných momentoch bych ani nejak nemluvil, šlo o přípravný zápas ve kterém sa hrálo vcelku čistě.