Lipov - Radějov

15. února 2009 v 17:46 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 3:1 (1:1) Sokol Radějov(okr. přebor)

Branky: Bueno, Fafek, Mira Mikeska - Vladimír Svejkovský

Diváci: 10

Místo konání: Kunovice - umělá tráva


Lepší počasí jak minulý týden, ale horší divácká návštěva - dvě hrstě diváků, už bylo připravené pro druhý přípravný zápas na umělce za umělého osvětlení. Lipov, aspirující na postup do okresního přeboru, hrál proti týmu z Radějova, který má starosti podstatně jinší, jelikož sa pohybujů na opačném konci tabulky právě v okresu. Zápas začal svižně a ve 3´už si nám to Martin Urbánek mašíruje do velkého vápna a ne úplně razantní střelou do vinklu z velkého úhlu ofůknul sněh z rukavic Radějovského golmana. V 11´už sa hrálo aj na straně Lipova, když po chvilkovém obléhání barikády těl lipovských hráčů, nemohli Radějovští prolomit tento val a zkusili to jinak, záložník Radějova dostal nahrávku do lajny a ze strany 16ctky chtěl centrovat - mosím řéct, že s centrem mosel byt opravdu spokojený, aj když nenašel žádného svojého spoluhráča, protože skončil v síti u zadní tyče branky a bylo 0:1. V 16´už chtěl Radějov znovu scórovat, po nahrávce ze strany 16ctky sa blýsknul pohotovým zákrokem golman Mira Vrba a pokazil Radějovskému hráčovi radost. Ve 21´šel centr ze strany a Lipovští hráči nechali v klídku zpracovat hráčovi na prsa, pálil hned po zpracování zhruba z penalty a našel střelou mezi dvě tyče prostor v ochrané síti nad konstrukcí teho, kam sa původně trefit chtěl. Ve 29´ sa score srovnalo na 1:1 a postaral sa o to kuriózním gólem Bueno: Fafek zahrával rohový kop - obránci vyhlavičkovali na Fafka a centr si zopakoval, doletěl na hlavu Buena, ten hlavičkoval do hráča Radějova, od kerého to šlo do branky a kdyby sa hráč v brance neplantal golmanovi pod "nohama", jak slépky mně, když poklůzám, tak by balon zcela jistě chytil, ale stala sa věc opačná, že to chtěl odkopnůt a skončilo to v síti. Radějov chtěl reagovat hned po rozehrávce, ale střela z blízký letěla a skončila kůsek vedle tyče. Ve 45´ napřáhnul za 16ctků aj Víťa Šmehlík, jeho křižmá střela minula vinkl jen o 20cm, golman sa za střelů enom otočil. Poločas skončil a hráči posilovali organismus o šálek teplého čaje.


2. poločas
Radějov měl nástup opět o neco agresivější, asi aj proto, protože začínal druhý poločas ve 12cti chlapoch na hřišti. V 55´ zahrávali standartku z 20m - balón ve vzduchu zaplaval, když letěl do středu branky, Mira Vrba s jistotou vyrazil na roh. Z rohu mohl Radějov zavěsit do Lipovské branky už podruhé během tohoto krátkého intervalu, ale Radějovským ide možná lepší věšání prádla, jak balónů do branky, hráč nepřesně hlavičkoval půlmetra vedle z nejakých 8mi metrů. V 59´už nastala aj vážnější šanca před Radějovsků branků - Víťa Šmehlík nemohl střílat na 16ctce přes bránícího hráča a tak to zkusil znova z otočky, napálil tyč, od které sa to odrazilo k Mirovi Mikeskovi a ten byl pohotový víc než borci z čísla 155, nahrál šikovně Fafkovi na druhů stranu branky a ten z malého vápna z první a k tyči načechral síť na 2:1. V 72´sa měnilo score znovu a Fafek u toho byl zasej, když ve vápně nehamotil, projevil kolektivního ducha a místo koncovky vyšperkoval nahrávku na Miru Mikesku do strany, Mira sa nerozpakoval a propálil golmana Radějova - šup a je to tam 3:1. Od 77´zakončoval během 5ti minut 3x opět Mira Mikeska, první střela za 16ctků sa odrazila k Hačukovi a ten spálil vyloženou šanci, potom Mira střílal znovu za 16ctků 0,5 metru mimo a další střela ze stejného místa skončila znovu na střeném bodě - půl metru mimo, tá poslední mu hodně nesedla. V 82´zahodil Hačuka další příležitost na góla, když po centru od Ladě Matule sa dlůho rozhodoval a ke koncovce už nedošlo. V 85´ už by sa Mira Vrba viděl radši v teplé sprše, jak nazmrzaný v brance kde sa ani zákrokama zahřát nemohl, navíc ho nerozehřála ani střela z přímáku, právě z 85minuty, která skončila dobrý metr vedle. V 90´Radějov zahrával znovu standartku a dopadlo to eště horší jak předtým, střela nedošla ani k našemu golmanovi. Zápas skončil nakonec 3:1, Mira Mikeska si připsal dva a Fafek dokonca 3 kanadské body, když byl u všeckých třech našich branek.


Shrnutí: První půlka byla velice vyrovnaná, což dokazuje aj scóre. Ve druhé už měli otěže ve svojích rukách Lipovští hráči, aj z toho důvodu, že Radějov měl špatně zorganizovanů defensivu a obránci sa hodně hledali. Radějov začínal sice 2. poločas ve 12cti, ale poslední minuty dohrával naopak v 10ti, což je přinejmenším zajímavé, když dojelo 14hráčů.


Základní sestava:
Milan Fišer - M. Baranovič - Kaďa
Jan Maňák
Bueno - Marek Karásek - Mira Mikeska - Martin Urbánek
Víťa Šmehlík - Fafek

V průběhu zápasu nastoupili:
Laďa Matula, Vašek Spáčil, Jeňa Halíček a Hačuka
VIDEO:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama