Březen 2009

Domanín - Lipov

29. března 2009 v 20:34 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Domanín 1:3 (1:1) Sokol Lipov

Branky: Kocůrek - Fafek, Radek Mlýnek, Martin Urbánek

Diváci: 65


Na první mistrovské byla zvědavá skoro celá 70tka diváků, aj za deštivého počasí, pro diváka ne moc oblíbeného. Terén bylo dopředu jasné, jaký bude, o velkou kvalitu se nejednalo a jednat asi dlouho nebude, ale o tem Lipovjané věděli už dopředu. Do první šance sa dostali domácí, díky chybě Buena, který neefektivně odkopnul balón a střela z 20ti metrů, poprvní provětrala ochrannou sí´t za brankou, chybělo tomu slabých 20cm. V 8´už byla ve střehu aj Domanínská obrana, když Radek Mlýnek vyslal do brejku Fafka, který na 16tce zaseknul do protipohybu obráncovi, blížícímu se odvrátit nebezpečí.....Lipovský "stíhač" ale v koncovce dobře nepochodil, protože jeho levačka nezamířila úplně přesně podle jeho představ a golman si střelu pohlídal. V 15´sa dostal do role kontrolora golman Mira Vrba, když sledoval střelu domácích skoro půlmetr vedle branky, z 25ti metrů. Ve 22´sa dostala ke koncovce aj nová tvář Lipovského fotbalu - Víťa Kadubec, když pálil z 20ti metrů k tyči, ale golman Domanína sa osvědčil jako správný muž na správném místě. Po této Lipovské koncovce sa dostali hned do třech nebezpečných šancí domácí. Ve 28´nahrávali ve vápně pod sebe, střelec z místa penalty to trefil nad branku, asi tolik, co měří mírová štika. Ve 34´zahrozil Domanín znovu a po odraženém míči, z 20ti metrů tomu do tyčky chybělo snad pár palců. V začínající 38mé minutě chtěl proniknout do vápna útočník Domanína, Jan Maňák ho křižoval, šel do skluzu, ale netrefil ani balón, ani hráča - ten přeskakoval přes Jana a jak jinak, poroučel sa obětavě k zemi, jak chlap co má v krvi 3,5 atmosféry přetlaku a už je tady standartní situace těsně za hranicí 16cky, kterou zvládnul exekutor kopu absolutně parádně a balón točil přes zeď do vinklu, Mira Vrba udělal pěknů robinsonádu, ale bylo to kopnuté opravdu tak dobře, že na to tak tak došáhnul a míč chtěl vyrazit, ale srazil si ho do branky - 1:0 pro Domanín. Domanínská radost trvala ale pouhých 30sekund, když Víťa Kadubec nacentroval do vápna na Fafka, ten to zpracoval na prsa a balon šupnul levů k tyči na 1:1. Fafek mohl ve 40´překonat golmana znovu, po centru Radka Mlýnka; jeho hlavička k tyči nebyla ale až tak razantní a brankař balón lapil. Nastal poločas a hráči sa ubírali směr kabiny, kde sa netopilo, protože ani nebylo z čeho a proto nevím, zda-li sa Lipovští hráči na poločas těšili; no, snad na ten horký čaj.


2. poločas
Lipovský celek oplýval aktivitou a dostával se často na dostřel domácí branky. V 50´nahrával přes střed až do 16ctky Fafek.... a překvapivě nahrávka prošla celou obranou až k Martinovi Tomčalovi, který ve vápně zakončoval k bližší tyči, golman balón nechytil, ale obránci mu pomohli když sa už válali po zemi jak lachtani na pláži aj s golmanem a tak tak to zahráli na rohový kop, Martin tam eště dotíral. Další nebezpečí tu bylo na ten šup, minutu po této akci; Radek Mlýnek sa postavil ke standartce z boku 16ctky, obránci jeho střelu ještě vyhlavičkovali, ale zpátky k Radkovi, který hned zakončoval levačkou a skákavým balón zapadnul k zadní tyči - do sítě 1:2! V 56´vyslal nekdo z našich do útoku Fafka, teho by obránce(exekutor první branky-Kocůrek) Domanína stíhal, ale to by na nohách mosel měl daleko rychlejší papuče a to kdoví lesti by mu stačilo, takže nestíhal Lipovského útočníka, pobrůsil ho zezadu, rozhodčí vykmasil žlutů kartu a protože ten obránce mudroval nebo spíš měl bohatů slovní zásobu už v prvním poločase, následovala karta červená. V 65´minutě pokračoval nápor Lipova a Domanín začal čímdál víc odpadat fyzicky.... Martin Urbánek propelášil po pravé lajně, nacentroval na Fafka do vápna, ten ale šanci na branku zahodil, když jeho střela z první skončila jen těsně nad břevnem. V 68´sa dostali do šance-nešance aj domácí, když centrovali prudce ze strany, ale takové balóny Mirovi Vrbovi problémy nedělajů a pohotově vyrazil. Pak sa skoro 20minut nedílo nic zásadního, ani sa vážně neohrozila žádná z branek, nekonec došla ale 86´a to byl asi zlomový moment zápasu, když Domanín kopal standartku - centrovali do vápna, kde hlavička domácího hráče letěla k tyči; Mira Vrba však vytahnul takový zákrok, že by aj Peťovi Čechovi spadla dolní čelist, kdyby to viděl a zachránil tak Lipovu 3 body, když uplatnil svůj výborný postřeh a míč vytěsnil na roh. Poslední akca byla minutu poté, když Lesky prostrčil mezi dva obránce na Radka Mlýnka a ten dal málem hospodářovi domácích prácu, když střelou do břevna skoro zbořil branku, od břevna sa to odrazilo k Martinovi Urbánkovi, který pálil hned z volleye a aj přes golmana balón skončil tam, kde si to Martin představoval a radoval sa z góla na 1:3. To byla poslední šance zápasu a dobře to dopadlo.


Shrnutí: První poločas byl na šance celkem vyrovnaný a terén nebyl zas tak špatný jak sa zdálo. Druhů půlku ovládl už agilnější Lipov, když dovolil Domanínu pouze jednu šanci k vážné koncovce. Lipov sa tak těší z prvních jarních bodů a sů to body zasloužené po předvedeném výkonu.

Pozn.: V Domaníně by si měli udělat lepší střídačky nebo aspoň oplechovat z boku, protože když pršelo, tak ten déšť šel až do půlky lavky, na které bylo enom jedno prkno(úzké) na sedění. Navíc bych doplnil, že ty prkna tam měli byt 3, protože domácí 3 měli, my sme měli enom dvě z toho jedno zlomené, takže si člověk nesedl pomáli ani na půl prdele.

Rozhodčí: Miléř - pískal s přehledem, v zápase neměl žádné problémy a karty rozdal tak jak měl. Možná jedna karta pro Lipov mohla byl udělená navíc a my víme pro koho. Výborný výkon je hodnocen zaslouženou známkou 8/10.


Základní sestava:
Mira Vrba
Bueno - Fišer - Kaďa
Jan Maňák
Víťa Kadubec
Martin Tomčal - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Fafek - Mira Mikeska

Střídání:
75´ Lesky za Fafka

Do hry sa nedostali:
Vašek Spáčil, Jeňa Halíček, Ondra Kožela


VIDEO:Lipov "B" - dorost Lipov

29. března 2009 v 12:38 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B" 4:1 (0:1) dorost Lipov

Branky: 2x Víťa Šmehlík, Jeňa Halíček, Zbyňa Ručka - vlastní

Diváci: 10


V ranních nedělních hodinách nacupitalo na hřiště v Louce 10 příznivců a chvílu před zahajovacím hvizdem sa moseli skovat pod okap, protože začalo pršet. První poločas nenabídnul žádnou pěkně podívanou, jednalo se o hru velmi tragickou a řekl bych téměř nedívatelnou. Lipov "B" hrál zejména po křídlech, ale centry nenacházely správné adresáty a míč končil dost často v rukách, dnes golmana, Milana Petruchy. Když už sa "Béčko" dostalo do šance, tak jak Vašek Spáčil, který pálil kousek od vinklu v 16tce, tak ani Víťa Šmehlík, který střelil o jednu délku branky dál, když pálil na brázdnou, nedokázali ohrozit prostor mezi třemi tyčemi. Ke koncovce sem sa dostal v průběhu 20´aj já a Zbyňa Ručka, ale oba sme minuli branku vně 16ctky o dobrý půlmetr. Obléhání dorostenecké branky pokračovalo i nadále, když sa zdálo, že "Béčko" hraje aj na 5útočníků, ale koncovka na branku byla stále 0%. Ve 25´nastala situace, kdy Jiří Těthal(obránce) chtěl nahrávat na Laďu Matulu, noha sa mu ale svézla jak na kuryncy ve výběhu a překonal dost nešťastně Libora Kolaciu v brance a dosrost vedl 0:1. Ve 32´Peťa Jakoubek po rohu Vaška Spáčila zádama trefil balon, ale ten skončil, rovněž, jak už asi tušíte, mimo konstrukci branky. V průběhu minuty 38mé dorost mohl překvapit a mohlo byt vymalované, když sa hráči "B" týmu zmohli zatím pouze na jednu střelu na branku a to vlastní; dorostenec Jakub Strachota dostal krásnou nahrávku ze strany a úplně před odkrytou brankou, z nějakých 10ti metrů trestuhodně balón podkopl a ten nakonec neletěl ani do prostoru branky. Do kabin sa šlo za stavu vyhovují dorostencom a hráči "Béčka" sa mohli drbat na hlavě.

2. poločas
Začal v podobném rytmu jako ten první s tím rozdílem, že "B" tým už trefil aj místo, kde to bylo potřeba. Obléhání dorostenecké 16ctky pokračovalo až do 65´kdy sa koncovka nedařila, ale nakonec sa to přeca povédlo, když sem si za 16ctků vyměnil balón s Víťů Šmehlíkem, ten ostatním oznamovall: "divajte sa, je tam" a táto věta sa hned potvrdila, když šikovně přes golmana zakončil do vinklu na 1:1. Do konca zápasu už chodili balóny hlavně středem hřiště a hra nabírala na obrátkách a divák musel byt spokojenější, oproti prvnímu poločasu maximálně, protože si "Béčko" aj nekolikrát slušně zakombinovalo. V 80´mňa vyslal přes střed Radek Dostál, já sem zatahnul až na 16ctku a tam sem do protipohybu obalamutil hned dvojici obránců, kteří mňa stíhali, když sem si balón pěkně zaseknul a přes vyběhnutého golmana, sem zakončil levačků po zemi na 2:1. V 83´sem si připsal další asistenci, když moja nahrávka vyslala do běhu přesně Víťu Šmehlíka a ten už vně 16ctky pěkným angličanem rozdal radost zbytku týmu a je to 3:1. Konečnou podobu výsledku stanovila 88´, když opět asistoval Radek Dostál - Zbyňovi Ručkovi, ten sa doslova probil do 16ctky a střelou k bližší tyčči nedal golmanovi sebemenší šanci 4:1. Dorostenci sa v druhém poločase za půlku nedostali, když nepočítám jeden brejk, kdy včas vyběhnul z branky Libor Kolacia a balón vykopnul.


Shrnutí: Utkání v prvním poločase nedívatelné, v druhém už to mělo parametry. "B" tým vyhrál zaslouženě, ale tento výsledek nemosel možná ani byt, kdyby dorostenci nehráli v 10, z toho ještě 3 starší žáci. Od nás za ně musel hrát Hačuka-na stoperovi, protože jich bylo málo.


Základní sestava:
Libor Kolacia
Laďa Matula - J. Těthal - Peťa Jakoubek - Roman Kolacia
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Kůň
Zbyňa Ručka - Jeňa HalíčekVIDEO: Bohužel nebude, protože nemožu zároveň hrát a natáčat.

Lipov - Brestovec

22. března 2009 v 19:15 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 1:4 (1:3) Brestovec(okr.přebor-SK)

Branka za Lipov: Martin Urbánek

Diváci: 30
Místo konání: hřiště Louka


Na hřiště do Lůky dojeli hosté ze Slovenského Brestovca, okusit těžký terén po dnešní dlouzápasové bitvě, když hrálo už "Béčko" a dorost. Brestovec disponuje spíš technickýma hráčama, takže sa dalo předpokládat, že právě už dobitý terén jím bude dělat problémy. Ten kdo si to myslel, sa ale zatraceně zmýlil. Nezaujatý divák musel určitě hledět na velice přesné centry a passy právě ze strany hostů a nejednému fotbalovému příznovcovi v určité chvíli spadnul aj pysk. Už ve 3´mohli hosté vstřelit první branku, když po dlouhém centru do vápna, který přesně našel spoluhráče, ale ten pálil hned z první 10čísel nad, ke štěstí Lipova. V 9´sme mohli zpozorovat další fešnou akci Brestovca, po úniku po levé lajně a v 16tce krásném lobu přes Miru Vrbu, který nemohl vůbec nic dělat, ke vzdálenější tyči a je to 0:1. Lipov dál nechával hrát hosty a v obraně byli díry jak v ementálu. A hned je tady další akce Brestovca minutu po gólu a nahrávka přes střed a koncovka hráče ve vápně 0,5 metra nad branku. Za prvních 10minut mohlo byt s Lipovem ámen a bylo by "asi" po zápase, ale nestalo sa tak. Ve 12´sa pěknou individuální akcí prezentoval Mira Mikeska, když získal míč na vlastní půlce a srdnatě sa probil až po 16ctku - tam ale po pěkné akci chyběla přesná koncovka a střílal vedle. Ve 21´sem hleděl jak chleba z tašky, když sem byl svědkem 35metrového a naprosto přesněhé centru za obranu na hráča Brestovca, který si bez problémů zpracoval a Mira Vrba v brance zas nemohl nic dělat, když hned zakončoval na 0:2. O šikovnosti Martina Urbánka už sme sa mnohokrát přesvědčili, když několikanásobně asistoval při góle v sezóně, ale branky umí střílat taky a ve 30´ šel sám kůsek za půlků na branku, překonal jedného hráča, pak mu to skočilo o drn a překonal dalšího k jeho štěstí a vletěl do vápna, kde už na něho číhala dvojice obránců a připravený golman - Martin to provedl ale lišácky a levačkou zakončil k tyči na 1:2. Ve 35´kopali domácí standartku, ke které sa postavil Fafel, levačkou však jen překontroloval projektil jednoho hráče, stojícího ve zdi. Ve 37´sa score měnilo znovu a to v neprospěch Lipova na 1:3 - klička na obránca z boku 16ctky, přesný centr na penaltu a už sa nám balón zasej třepe v síti, po hlavičce. Lipov sa nedostával skoro vůbec k zakončení, tak to zkusil aspoň Mira Mikeska ve 39´, ale mizerně - metr vedle. Písknul sa poločas a Lipovští hráči asi tušili, kam budů směřovat slova trenéra Bihariho.

2. poločas
Hosté už neměli tolik ze hry a Lipov hrál pořád stejnou písničku, což nebavilo jak diváka, tak trenéra, když nepočítám začátky druhé půlky. Ve 49´nahrál Mira Mikeska přesně přes střed na Fafka - ten byl už skoro na 16ctce v době nahrávky, ale zároveň aj vyběhnutý golman a Fafek to řešil nejlíp jak to šlo a zakončoval půl metra mimo branku, podél vyběhnutého golmana. V 50´si dali hosté za 16ctkou Lipova lehký ťukec a nakonec aj zakončovali z úhlu do Miry Vrby, ten sa ale překonat nenechal a kořist zostala v jeho rukách. V minutě 52´zahrával Martin Tomčal rohový kop, balon sa dostal k Mirovi Mikeskovi, který zakončoval do obránca a následný odražený míč Mira vybojoval, probil sa ke koncovce - jeho střele chyběly nejaké centrimetry ke změně scóre. V 57´už Martin Tomčal necentroval, ale zakončoval do golmana z 16ctky, který takovéto střely vítal s otevřenů náručů asi jak když vás mamka vítá po čundru. V 67´došlo k poslednímu zvětšení Lipovského manka a dost nečekaného; Brestovec z polostřely-centru vyslal balón na branku, Mira Vrba měl ruky v té chvíli jak cedník a procedil balon skrz ruky až na zem, kde sa to odrazilo k volnému hráčovi hostů a koncovka? bez problémů - 1:4. Potom hra už pokračovala v poklidném tempu a k vážnějším koncovkám nedocházelo a střely víc jak metr mimo nebo do golmana bych nepokládal za nejak závažné. Zmínil bych enom jednu šancu těsně před závětečným hvizdem, když Kaďa centroval do vápna, kde byl nejblíž k míči Vašek Spáčil, před kterým balón hodně skočil a aby zakončil přesně, to by musel mět v genoch klokany - trefil to chráničem 20čísel mimo vinkl. Lipovské mužstva dnes zakončili jarní přípravu shodným výsledkem, ale enom jedno muselo byt po dnešním výkonu spokojené.


Shrnutí: Brestovec byl lepší a fotbalovější a proto si veze z přátelského utkání dom dobrý pocit v podobě skalpu Lipovského celku.

Základní sestava:
Bueno - M. Baranovič - Kaďa
Milan Fišer
Martin Urbánek - Mira Mikeska - Marek Karásek - Martin Tomčal
Lesky - Fafek

Do hry nastoupili:
Laďa Matula, Vašek Spáčil, Jeňa Halíček


VIDEO:

Lipov "B" - Nová Lhota

22. března 2009 v 19:13 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B"(IV.třída) 4:1 (3:1) FK Nová Lhota(III.B třída)

Branky za Lipov: 2x Víťa Šmehlík, Basa, Vašek Spáčil z PK

Diváci: 30

Kdo v nedělu ráno před desátů vylézl z pod duchny, zaručeně stihnul zápas v Louce a vychutnal tak brankové momenty během první půle. Počasí bylo zcela ideální, protože na zápas bylo zvědavé aj slůnko. K první koncovce sa dostali hráči Lhotek v 7´, když si lebavá střela našla místo přesně v rukavicách Libora Kolacie, v dnešním zápase golmana. V 17´doplatil golman hostů asi na to, že nebyl ve třetí třídě u svatého příjmání, protože svícu Vítě Šmehlíka ve vápně, po rohu Vaška Spáčila, jaksi nechytil a to sa mu stalo osudným, 1:0 pro Lipov. Minutu na to už sa vlnila síť za golmanem Lhotek podruhé; postaral sa o to Basa, velice povedenou střelou z poza 16ctky, trefil to krásně do vinklu, golman vyletěl rychlo do vzduchu jak divoká kačena, ale zároveň letěl k zemi jak kovadlina a hlavně bez úspěchu, což je dobře pro Lipov, takže 2:0. Ve 22´Víťa Šmehlík chtěl dosáhnout dalšího úspěchu v podobě branky, ale tentokrát sa mu nezadařilo a ve vápně zakončoval nepřesně nad branku. Ve 26´ byl ve vápně faulovaný Basa a kopala sa penalta, ke které sa postavil Vašek Spáčil a s notnou dávkou štěstí dopravil balon přes golmana do sítě na 3:0, brankař vystihl směr a hodně si na balón aj šáhnul. Ve 28´ Lipov chyboval v rozehrávce a osamocený hráč hostů už sa řítí na Libora Kolaciu v brance, který včas vybíhá, ale podívajme sa, Lhoťák vystřelil a vyběhnutí golmana jako by pro něho nebyla žádná překážka, střílá po zemi do prostředka branky a snižuje na 3:1. Ve 44´Basa zapoměl na to, že fotbal je kolektivní hra, aj když měl kolem sebe houf spoluhráčů - pěkně udělal 3 obránce za vápnem, z toho dva posadil šikovně na "prdel" a třetímu nasadil housle, což bylo opravdu pěkné a pro diváky aj pikantní, ve vápně ale místo nahrávky na volné spoluhráče chtěl zakončovat, ale to mu už překazil další obránce, takže na houby. Minutu už si Basa na bedra předchozí zmastěnů situaci nevzal a střílal ve vápně nepřesně, nejaký metr vedle tyče. Tím byl utnutý první poločas a divák musel byt s prvním poločasem spokojený.

2. poločas
Druhá půlka už nepřinesla tolik branek jak tá první a ubylo taky hodně koncovek. Zmínil bych standartku Jošky Miškeříka z 52´, když centroval na Peťu Jakoubka, ten to však ideálně netrefil a golman si koncovku pohlídal. Hosté sa dostali k vážnější koncovce až kolem 65´ a ohrozili víc Libora Kolaciu než branku, když po střele z 20metrů musel Libor skoro k zemi, ale né proto, protože to letělo nekde k tyči, ale protože to napálili přesně do něho. V 71´by sa za nahrávku od Radka Dostála nemosel haňbit ani ligový hráč - Radek vyhodnotil výborně situaci a nahrál do běhu na Víťu Šmehlíka, který přes vyběhnutého golmana zahustil prostor v síti, přesněji do vinklu na 4:1. Za 3minuty potom, sa osmělili aj Lhoťáci, když pálili opět z nějakých 20ti metrů a znovu do Libora Kolacie, který míč reflexivně vyrazil nad sebe. V 78´byl Víťa Šmehlík na dostřel hostující branky opět a málem docílil hattricku, když po střele z 20ti metrů zakončil 30cm mimo spojnici branky. Ke konci zápasu v 82´sa kopala eště jedna penalta po sporném faulu na lajně 16ctky, ale Lipovjanom to moc nevadilo, protože sem slyšel od obránců Lhotek jak říkajů: "néé, ať to nejde kopat on, on to neumí" a táto pravda sa nakonec potvrdila, když aj Libor vystihnul směr střely, ale vlastně ani nemosel, protože penalta sa prostě do branky nevešla a to byl poslední vážnější moment dnešního zápasu.


Shrnutí: Lipov si vytvořil víc brankových šancí a proto aj vyhrál. Fotbalově to bylo tak na stejné úrovni a my co už fotbal hrajeme nejaký ten pátek, tak víme na co sa to hraje.


Základní sestava:
Libor Kolacia
Matula - Jiří Těthal - Jenda Červenka
Peťa Jakoubek - R. Kolacia
Hačuka - Víťa Šmehlík - Vašek Spáčil
Basa - Mira Smetka

Do hry nastoupili:
Víťa Kolacia, Jeňa Halíček, Joška Miškeřík, Radek Dostál, KůňVIDEO:Lipov - Tvarožná Lhota

14. března 2009 v 17:01 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 4:4 (0:3) Sokol Tvarožná Lhota(okr. přebor)

Branky za Lipov: 2x Fafek, vlastní, Mira Mikeska

Diváci: 20
Místo konání: hřiště Louka

V sobotu odpoledňa už nekolik zvědavců přešlapovalo na hřišti v Lůce a očekávalo, co sa bude dít v průběhu 90ti minut. Nekeří zostali zalezení doma a sledovali zápas z baráků kolem hřiště. Rozhodně sa ale vyplatilo sledovat zápas zvenčí, hlavně kvůli pěknému počasí a o šance nebylo nouze - balón létal z jedné strany na druhů; doslova "hore důle". K první šanci ve 4´zavelel rychlonohý Fafek, když ze strany centroval na nabíhajícího Martina Urbánka, ten však v ne úplně ideální pozici ze záklonu hlavičkoval půl metra nad. V 6´sa dostal ke koncovce aj Mira Mikeska-střílal ale 2metry vedle, z 25ti metrů a balón nezastavila tudíž ani síť ochraná, protože za jednů branků zatým chybí. Osmá minuta a už sů na dostřel branky aj hosté, střela nebo možná aj nahrávka pod sebe proplandala před oběma tyčama, ale nenašla nikoho, ani rozehřátů náruč Lipovského golmana. V 10´už Tvarožka střílala ve směru branky, nikoliv mezi konstrukci třech tyčí, 0,5 metra nad z 20ti metrů. 12´a hosté sa ocitli znovu v šanci, při centru zleva a výhodné pozici hráč zahodil vyloženů šanci, když sa mu v hlavě hónilo asi neco jinšého jak zadělat na góla a ve vápně střílal mimo. Neuběhlo ani dalších 40sekund a Mira Vrba si konečně poprvní v zápase mohl šáhnůt na balón, když vyrazil střelu z hranice 16ctky. Ve 22´náš golman šahal na balón znovu, ale tenkrokrát už sa musel zklonit pro něho do sítě, když po nahrávce pod sebe hráč Tvarožky zakončil z malého vápna efektně patičkou na 0:1 - krásný fotbalový moment. Hned po rozehrávce zkoušel Radek Mlýnek pozornost hostujícího golmana, temu dělalo spíš problémy slůnko, jak Radkova střela, která zmizela kdesi 30cm nad branků. V rozmezí od 27-30´sa staral o zábavu diváků především záložník Martin Tomčal a postaral sa hned o 3 povedené šance Lipova: Mira Mikeska centroval zprava, centr našel právě Martina Tomčala a ten dělovkou z 16ctky z half volleye div že neurval boční držák na síť. Hned po chvíli Martin střílal z 30ti metrů na branku, ale do branky sa střela nevtěsnala, chybělo tomu, řekl bych tak zhruba pár chlupů nebo štětin z prasata, keré sa válolo v sobotu u nás na dvoře. Třetí šanca M. Tomčala už zaváněla gólem totálně, balón skákal skoro víc jak klokan u protinožců, ale s hopkajícím balónem si poradil dobře, střela z 20ti metrů "jen" do tyče. Ve 34´sa měnilo score po druhé, když si minelu na svoje triko připsal Radek Mlýnek - špatně rozehrál, hráč sebral balon a Mira Vrba už vybíhal marně 0:2. Ve 42´Tvarožka zahrozila opět, když si žádala dalšího gólového úspěchu, nakonec si ale po střele z 16ctky-pár cm mimo tyč, museli hosté na další branku nejaků tů minutku počkat. A právě minutku na to už nám to Mira Mikeska zas šije směr branka(25metrů) a do břevna, kde už máme nachystaného Fafka, ale ten ve složité pozici half-volleye střílá 30cm nad branku. A už nastala tá chvíla, kdy čekali hosté na gola na 0:3, stalo sa tak ve 45´, když po povedeném brejku hned dva hráči unikli celé obraně, Milan Baranovič by jích eště aj dohnal, ale to by moseli byt mladí útočníci Tvarožky minimálně po obědě a eště s opiců na zádoch, toto pravda ale nebyla a jeden z hráčů pomocí břevna nabombil přes vyběhnutého golmana do sítě. Do kabin sa šlo za stavu rozdílu třídy, ale podle předvedené hry by to mělo byt možná tak o gol nebo vyrovnané.

2. poločas
Do druhé půle si hráči Lipova vzali zřejmě hodně k srdci instrukce od trenéra Bihariho, ale ty moc nesměřovali do útočné fáze, ale aj přesto si útočník Fafek došel na své, ale to až za chvílu. Ve 46´zrovna Fafek dal najevo, že nechce Lipov prohrát a z úhlu ve vápně pálil levou do boční sítě, která sa vlnila stejně jak prápor erbu Lipova na obecním úřadě v tento den. A už tu máme Fafkovi chvíle, o kerých sem mluvil: od 51-58´během této krátké chvíle sa dokázal, rovněž jako jeho spoluhráč v předchozím poločase Martin Tomčal, prosadit nejenom střelecky, ale hlavně brankově. V 51´mu asistoval Martin Urbánek, když mu nahrál pod sebe ve vápně a že ke vstřelení branky néni potřeba dělovka, dokumentoval právě tento moment a slabá střela si našla místo v síti blízko tyče 1:3. V 55´už byla pozice pro Fafka o neco těžší, ale po špatně odkopnutém balonu sa dokázal nelíp zorientovat a do stejného místa k tyči, tentokrát z 18cti metrů rozvlnil síť už podruhé za sebů 2:3. V 58´už sa Fafek ocitnul v brejku, udělal aj v pěkném slunném počasí větr v 16tce a po nahrávce pod sebe si hráč Tvarožky srazil dost nešťastně míč do vlastní branky, takže 3:3. V 63´už sa dali dohromady po takovéto studené sprše prvních minut druhé půlky aj hosté, když Lipov opět špatně rozehrál a útočník hostů zakončil "pouze" do golmana Miry Vrby, štěstí sa otočilo k Lipovjanom zádama, když sa balon odrazil znovu k útočníkovi a z zlískosti už sa nemýlil 3:4 - Lipovský golman težel už v té době na trávě nebo spíš na blatě v 16tce, zasahovat znovu nemohl. V 70´byla hrozba na světě nebo spíš na hřišti od Tvarožky opět-po nahrávce a střele z první sa střela ve vápně mezi tyče né a néé véjít a proto byl stav zatým 3:4. V průběhu 71´střílal z 25metrů nejprve Fafek do golmana a po špatné rozehrávce úplně jak přes kopírák aj Martin Tomčal, taky tam. A teď je tu zasej taková kuriozita, protože v 75´sa dostal Fafek do brejku, golman vyběhnul a zakončil do něho a v 81´sa dostal do brejku Martin Tomčal-golman taky vyběhnul a jeho koncovka, no kde si myslíte že skončila.....ano, v golmanovi. V 82´nahrál na 16ctku Vašek Spáčil Laďovi Matulovi, ten střelu nezužitkoval podle svého a zaškňůřený výraz v jeho tváři dokumentoval střelu po zemi 30čísel mimo. V 85´padnula poslední branka a postaral sa o ňu šikovnů technicků střelů Mira Mikeska, když z úctyhodné vzdálenosti 30ti metrů překonal, ještě stále nadávajícího golmana Tvarožky a je to 4:4. Hnedkaj po rozehrávce zkůšal stejným způsobem vstřelit branku aj hostující hráč, taky z dálky a ještě větší 35metrů, což sa mu pěkně podařilo - střela letěla do vinklu, ale na hbitého Miru Vrbu si nedošel a ten sklidil za pěkný zákrok aj potlesk nejednoho Lipovského fanouška. To byla těčka za dnešním utkáním a remíza 4:4 je hodně pěkná a dá sa řéct aj neobvyklá.


Shrnutí: V první půlce dominovali v koncovce spíše hosté a Lipov trochu víc kazil. Ve druhé štaci sa ale směr hry obrátil a proto si Lipov vytvořil hodně střeleckých šancí, aj branek a zcela ovládnul druhý poločas. Nakonec, kdo zavítal za pěkného počasí na tento zápas, tak nemohl litovat, aj když terén dělal hráčom hodně veliké problémy a o technické vymoženosti hráčů sme byli v tomto zápase ochuzeni, díky terénu.

Pozn.: Já sem dělal celý zápas pomezního a možu vám řéct, že sem měl co dělat abych zvládal mávat, aj zapisovat zároveň, protože tých šancí bylo jak nekdy ve dvoch zápasoch né. Stejně sa divím, že mňa nekdo nespéroval, když sem si tam eště zapisoval aj, ale tak dobré.

Rozhodčí: Teho dělal celý zápas Argoš a ani jedna strana mu po dobu zápasu neměla co vytýkat. Takže to zvládnul dobře. Semtam nejaký obek byl, to je dycky.


Základní sestava:
Mira Vrba
Bueno - M. Baranovič - V. Kadubec
Jan Maňák
Martin Urbánek - Mira Mikeska - R. Mlýnek - Martin Tomčal
Fafek - Lesky

Do hry nastoupili:
Milan Fišer, Vašek Spáčil, Laďa Matula


VIDEO: Nebude, protože nemožu stíhat všecko a proto to chápete zajisté.

Lipov - Vnorovy

8. března 2009 v 11:29 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 2:8 (0:3) SK Agro Vnorovy(okr. přebor)

Branky za Lipov: Jeňa Halíček, Lesky

Místo konání: Kunovice - umělá tráva


Lehký větr, doprovázený občasným mrholením, to byly docela ideální podmínky k tomu, aby se v sobotu odehrál zápas s nadstandartním počtem branek. Prvních 10minut probíhal v klidném tempu a nic nenaznačovalo takto vysokému výsledku - zmínil bych střelu z 3´kdy Vnorovy z 20ti metrů měli špatnou mušku a střela skončila 2metry mimo. Ve 12´už chtěli klepat na vrátka branky aj Lipovjané, po rohu Radka Mlýnka sa nejlíp zorientoval Lesky - střílel zhruba z penalty z otočky, ale k překonání hradby těl by v tomto případě potřeboval buldozer, střela skončila na nohách obránce. V 17´sme mohli vidět povedenou akci Vnorov, při rychle rozehraném autu se dostal útočník do brejku; koncovku však nezvládl a tváří v tvář Mirovi Vrbovi v brance nechal vyniknout právě Lipovského golmana. Ve 25´forward Vnorov obelstil obránce, střílel nejspíš do vinklu z 16ctky, ale střele značně pomohl větr a proto sa vytočil až 3m mimo vinkl. V minutě 29té to na střídačce Lipova enom zašumělo, když Bueno povedeným a prudkým centrem ze strany hledal Miru Mikesku, který na balon nakonec nedosáhnul, protože obránce před ním míč lehce tečoval a byl z teho roh. K otevření score došlo ve 33´po brejku a hned kvarteto Vnorovských hráčů sa valilo na dvojici obránců Bueno-Milan Baranovič; nahrávka na 16tce do strany a už to tam centruje a vysoký útočník Vnorov hlavičkuje do odkryté svatyně na 0:1. Od té chvíle podnikali Vnorovy nájezdy na branku jedna radost. V 37´zakončovali v 16tce z většího úhlu - náš golman sa však překonat nenechal a reflexivně zasáhnul. Minutu na to už tu byla akce, která by sa stala dvojčatem první brance; centr ze strany, útočník hlavičkuje kousek za malým vápnem z úhlu, ale teď už byl v brance Mira Vrba a byl překonán, když velmi přesně k tyči a do protipohybu zakončil na 0:2. A už tu máme 41´a další brejk Vnorov, kdy nejprve nahrávka na útočníka skončila na nohách Jana Maňáka, od kterého sa balon dostal šťastně k útočníkovi - ve vápně už to bylo 3vs2 ve prospěch Vnorov, kde Bueno správně reagoval a nedovolil vystřelit na branku; Vnorovy měli opět štěstí a míč se odrazil k tomu samému hráčovi, zakončil v klidu k tyči na 0:3. Pak sa písknul poločas a tréneři měli svým svěřencům co říkat - Vnorovský nešetřil chválou a Lipovský musel dávat hodně rad, vysvětlovat atd.


2. poločas
Ve druhé půlce čeho sa Lipov obával, to sa stalo. Vnorovjané jako by si dělali z Lipova "dobrý den", o povedené patičky, narážečky a brejky nouze nebylo. Ve 48´zahrával vedoucí tým roh a Lipovská branka sa musela třást opět, ne ani tak zimou, jak strachem před dalším inkasováním - strach pominul po hlavičce z blízkosti metr vedle. Změna ve score nastala znovu v 50´po povedené střele z 25ti metrů stál Lipovský golman skoro na penaltě-líznul balon koncem prstů a nádherný gól do vinklu byl na světě 0:5 a to vám byla paráda. Neuběhlo ani pár okamžiků a pětice diváků nad kabinama si mohla opět libovat v gólové nadílce - v 53´a nahrávce pod sebe a chybě Lipovské obrany sa score měnilo už na 0:6. V 58´došlo ke snížení a postaral sem sa o něho já - po aktivním presingu Lipova nahrával obránce dom golmanovi, ale ten balon nezachytil a putoval k prázdné brance, kde sa odrazil od tyče a já sem byl ve správnů dobu na správném místě, doběhnul sem tam a zakončil sem to do prázdné na 1:6. V 60´centroval Martin Urbánek z téměř nulového úhlu do 16ctky a kdyby enom trochu fůknul větr, věřím temu, že by balon skončil v síti - nestalo sa tak, centr nikoho nenašel a balon prosvištěl jen těsně kolem tyčí. 64minuta a obět změna score už na 1:7 - Vnorovský trenér si mnul ruky a byl v extázi, Lipovský měl spíš hlavu v rukách a byl v nesnázích, Vnorovy zakončovali z 16ctky k tyči, náš golman si na balón šáhnul, ale brance už zabránit nedokázal. Vnorovjané byli stále při chuti a Mira Vrba by za sebů nejradši už dávno zavřel krám, v 67´křižmá střela v 16ctce do tyče rozzvučela kulatou konstrukci. V 70´mě nahrál Radek Mlýnek na 16ctku, ale balón sem těžce podebral a koncovka visela jak netopýr 2 metry nad brankou. V 72´se Lipov snažil opět napadat hned při rozehrávce a dostalo se mu za to odměny - Já, Vašek Spáčil a Lesky sme dotírali na obránce, ten to ztratil, když nahrál Buenovi - Bueno nahrál na rozběhnutého Leskyho, ten sa smýknul mezi dva obránce na lajně 16ctky a skákající balon ve velmi těžké pozici aj mezi obráncama bodlem dopravil na 2:7 - golman už byl take vyběhnutý. Neutékly ani dvě minuty a zasloužený presing málem přinesl další ovoce, když míč získal tenkrokrát Martin Urbánek a střílel za 16ctkou těsně nad břevno, kde sa golman rozhodně nepohyboval. Konečný výsledek byl stanoven na 80´a stalo sa tak po brejku Vnorov - útočník si balón moc pokopnul, Mira Vrba vyběhnul, bylo to už na lajně 16ctky, takže do ruk chytat nemohl a místo vypichnutí balónu skluzem udělal jakýsi dřep, balon přes něho prošel a útočník měl se zakončením asi tolik práce co Já. Do konca už sa nic vážného nestalo a tečkou za utkáním byla střela Vnorov vedle branky.


Shrnutí: Vnorovy byly lepším mužstvem na hřišti a zasloužené vítězství jim zcela náleží. Lipov jako kdyby hrál skoro celý zápas v oslabení. Poznat to šlo hlavně v případech, kdy sa obrana a nekeří záložníci nevracali. Po celou herní dobu chodili Vnorovy do přečíslení na Lipovskou stranu. Lipovských koncovek bylo minimum a přihrávek pokazených bylo dost a dost.

Pozn.: Eště bych doplnil, že mohli mět věkový průměr tak kolem 24let a hráča nad 30roků sem u nich snad ani neviděl.

Rozhodčí: První půlku pískal Argoš z Lipova a druhů sa mě zdá, že Vnorovský trenér nebo hospodář a mohl proti Lipovu písknůt aj penaltu, když Milan Baranovič neregulérně ve vápně odstavil hráča Vnorov od balónu. Neudělal tak, ale říkal, že v mistráku by už byla.


Základní sestava:
Milan Fišer - Milan Baranovič - Bueno
Jan Maňák
Martin Urbánek - Marek Karásek - Radek Mlýnek - Laďa Matula
Lesky - Mira Mikeska

Do hry nastoupili:
Vašek Spáčil, Jeňa Halíček


VIDEO: Bylo by ho asi hodně, ale žádné nebude, protože sem skoro celů první půlku dělal pomezního a ve druhé sem hrál.