29. března 2009 v 20:34 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Domanín 1:3 (1:1) Sokol Lipov

Branky: Kocůrek - Fafek, Radek Mlýnek, Martin Urbánek

Diváci: 65

Na první mistrovské byla zvědavá skoro celá 70tka diváků, aj za deštivého počasí, pro diváka ne moc oblíbeného. Terén bylo dopředu jasné, jaký bude, o velkou kvalitu se nejednalo a jednat asi dlouho nebude, ale o tem Lipovjané věděli už dopředu. Do první šance sa dostali domácí, díky chybě Buena, který neefektivně odkopnul balón a střela z 20ti metrů, poprvní provětrala ochrannou sí´t za brankou, chybělo tomu slabých 20cm. V 8´už byla ve střehu aj Domanínská obrana, když Radek Mlýnek vyslal do brejku Fafka, který na 16tce zaseknul do protipohybu obráncovi, blížícímu se odvrátit nebezpečí.....Lipovský "stíhač" ale v koncovce dobře nepochodil, protože jeho levačka nezamířila úplně přesně podle jeho představ a golman si střelu pohlídal. V 15´sa dostal do role kontrolora golman Mira Vrba, když sledoval střelu domácích skoro půlmetr vedle branky, z 25ti metrů. Ve 22´sa dostala ke koncovce aj nová tvář Lipovského fotbalu - Víťa Kadubec, když pálil z 20ti metrů k tyči, ale golman Domanína sa osvědčil jako správný muž na správném místě. Po této Lipovské koncovce sa dostali hned do třech nebezpečných šancí domácí. Ve 28´nahrávali ve vápně pod sebe, střelec z místa penalty to trefil nad branku, asi tolik, co měří mírová štika. Ve 34´zahrozil Domanín znovu a po odraženém míči, z 20ti metrů tomu do tyčky chybělo snad pár palců. V začínající 38mé minutě chtěl proniknout do vápna útočník Domanína, Jan Maňák ho křižoval, šel do skluzu, ale netrefil ani balón, ani hráča - ten přeskakoval přes Jana a jak jinak, poroučel sa obětavě k zemi, jak chlap co má v krvi 3,5 atmosféry přetlaku a už je tady standartní situace těsně za hranicí 16cky, kterou zvládnul exekutor kopu absolutně parádně a balón točil přes zeď do vinklu, Mira Vrba udělal pěknů robinsonádu, ale bylo to kopnuté opravdu tak dobře, že na to tak tak došáhnul a míč chtěl vyrazit, ale srazil si ho do branky - 1:0 pro Domanín. Domanínská radost trvala ale pouhých 30sekund, když Víťa Kadubec nacentroval do vápna na Fafka, ten to zpracoval na prsa a balon šupnul levů k tyči na 1:1. Fafek mohl ve 40´překonat golmana znovu, po centru Radka Mlýnka; jeho hlavička k tyči nebyla ale až tak razantní a brankař balón lapil. Nastal poločas a hráči sa ubírali směr kabiny, kde sa netopilo, protože ani nebylo z čeho a proto nevím, zda-li sa Lipovští hráči na poločas těšili; no, snad na ten horký čaj.

2. poločas
Lipovský celek oplýval aktivitou a dostával se často na dostřel domácí branky. V 50´nahrával přes střed až do 16ctky Fafek.... a překvapivě nahrávka prošla celou obranou až k Martinovi Tomčalovi, který ve vápně zakončoval k bližší tyči, golman balón nechytil, ale obránci mu pomohli když sa už válali po zemi jak lachtani na pláži aj s golmanem a tak tak to zahráli na rohový kop, Martin tam eště dotíral. Další nebezpečí tu bylo na ten šup, minutu po této akci; Radek Mlýnek sa postavil ke standartce z boku 16ctky, obránci jeho střelu ještě vyhlavičkovali, ale zpátky k Radkovi, který hned zakončoval levačkou a skákavým balón zapadnul k zadní tyči - do sítě 1:2! V 56´vyslal nekdo z našich do útoku Fafka, teho by obránce(exekutor první branky-Kocůrek) Domanína stíhal, ale to by na nohách mosel měl daleko rychlejší papuče a to kdoví lesti by mu stačilo, takže nestíhal Lipovského útočníka, pobrůsil ho zezadu, rozhodčí vykmasil žlutů kartu a protože ten obránce mudroval nebo spíš měl bohatů slovní zásobu už v prvním poločase, následovala karta červená. V 65´minutě pokračoval nápor Lipova a Domanín začal čímdál víc odpadat fyzicky.... Martin Urbánek propelášil po pravé lajně, nacentroval na Fafka do vápna, ten ale šanci na branku zahodil, když jeho střela z první skončila jen těsně nad břevnem. V 68´sa dostali do šance-nešance aj domácí, když centrovali prudce ze strany, ale takové balóny Mirovi Vrbovi problémy nedělajů a pohotově vyrazil. Pak sa skoro 20minut nedílo nic zásadního, ani sa vážně neohrozila žádná z branek, nekonec došla ale 86´a to byl asi zlomový moment zápasu, když Domanín kopal standartku - centrovali do vápna, kde hlavička domácího hráče letěla k tyči; Mira Vrba však vytahnul takový zákrok, že by aj Peťovi Čechovi spadla dolní čelist, kdyby to viděl a zachránil tak Lipovu 3 body, když uplatnil svůj výborný postřeh a míč vytěsnil na roh. Poslední akca byla minutu poté, když Lesky prostrčil mezi dva obránce na Radka Mlýnka a ten dal málem hospodářovi domácích prácu, když střelou do břevna skoro zbořil branku, od břevna sa to odrazilo k Martinovi Urbánkovi, který pálil hned z volleye a aj přes golmana balón skončil tam, kde si to Martin představoval a radoval sa z góla na 1:3. To byla poslední šance zápasu a dobře to dopadlo.

Shrnutí: První poločas byl na šance celkem vyrovnaný a terén nebyl zas tak špatný jak sa zdálo. Druhů půlku ovládl už agilnější Lipov, když dovolil Domanínu pouze jednu šanci k vážné koncovce. Lipov sa tak těší z prvních jarních bodů a sů to body zasloužené po předvedeném výkonu.

Pozn.: V Domaníně by si měli udělat lepší střídačky nebo aspoň oplechovat z boku, protože když pršelo, tak ten déšť šel až do půlky lavky, na které bylo enom jedno prkno(úzké) na sedění. Navíc bych doplnil, že ty prkna tam měli byt 3, protože domácí 3 měli, my sme měli enom dvě z toho jedno zlomené, takže si člověk nesedl pomáli ani na půl prdele.

Rozhodčí: Miléř - pískal s přehledem, v zápase neměl žádné problémy a karty rozdal tak jak měl. Možná jedna karta pro Lipov mohla byl udělená navíc a my víme pro koho. Výborný výkon je hodnocen zaslouženou známkou 8/10.