22. března 2009 v 19:13 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B"(IV.třída) 4:1 (3:1) FK Nová Lhota(III.B třída)

Branky za Lipov: 2x Víťa Šmehlík, Basa, Vašek Spáčil z PK

Diváci: 30

Kdo v nedělu ráno před desátů vylézl z pod duchny, zaručeně stihnul zápas v Louce a vychutnal tak brankové momenty během první půle. Počasí bylo zcela ideální, protože na zápas bylo zvědavé aj slůnko. K první koncovce sa dostali hráči Lhotek v 7´, když si lebavá střela našla místo přesně v rukavicách Libora Kolacie, v dnešním zápase golmana. V 17´doplatil golman hostů asi na to, že nebyl ve třetí třídě u svatého příjmání, protože svícu Vítě Šmehlíka ve vápně, po rohu Vaška Spáčila, jaksi nechytil a to sa mu stalo osudným, 1:0 pro Lipov. Minutu na to už sa vlnila síť za golmanem Lhotek podruhé; postaral sa o to Basa, velice povedenou střelou z poza 16ctky, trefil to krásně do vinklu, golman vyletěl rychlo do vzduchu jak divoká kačena, ale zároveň letěl k zemi jak kovadlina a hlavně bez úspěchu, což je dobře pro Lipov, takže 2:0. Ve 22´Víťa Šmehlík chtěl dosáhnout dalšího úspěchu v podobě branky, ale tentokrát sa mu nezadařilo a ve vápně zakončoval nepřesně nad branku. Ve 26´ byl ve vápně faulovaný Basa a kopala sa penalta, ke které sa postavil Vašek Spáčil a s notnou dávkou štěstí dopravil balon přes golmana do sítě na 3:0, brankař vystihl směr a hodně si na balón aj šáhnul. Ve 28´ Lipov chyboval v rozehrávce a osamocený hráč hostů už sa řítí na Libora Kolaciu v brance, který včas vybíhá, ale podívajme sa, Lhoťák vystřelil a vyběhnutí golmana jako by pro něho nebyla žádná překážka, střílá po zemi do prostředka branky a snižuje na 3:1. Ve 44´Basa zapoměl na to, že fotbal je kolektivní hra, aj když měl kolem sebe houf spoluhráčů - pěkně udělal 3 obránce za vápnem, z toho dva posadil šikovně na "prdel" a třetímu nasadil housle, což bylo opravdu pěkné a pro diváky aj pikantní, ve vápně ale místo nahrávky na volné spoluhráče chtěl zakončovat, ale to mu už překazil další obránce, takže na houby. Minutu už si Basa na bedra předchozí zmastěnů situaci nevzal a střílal ve vápně nepřesně, nejaký metr vedle tyče. Tím byl utnutý první poločas a divák musel byt s prvním poločasem spokojený.

2. poločas
Druhá půlka už nepřinesla tolik branek jak tá první a ubylo taky hodně koncovek. Zmínil bych standartku Jošky Miškeříka z 52´, když centroval na Peťu Jakoubka, ten to však ideálně netrefil a golman si koncovku pohlídal. Hosté sa dostali k vážnější koncovce až kolem 65´ a ohrozili víc Libora Kolaciu než branku, když po střele z 20metrů musel Libor skoro k zemi, ale né proto, protože to letělo nekde k tyči, ale protože to napálili přesně do něho. V 71´by sa za nahrávku od Radka Dostála nemosel haňbit ani ligový hráč - Radek vyhodnotil výborně situaci a nahrál do běhu na Víťu Šmehlíka, který přes vyběhnutého golmana zahustil prostor v síti, přesněji do vinklu na 4:1. Za 3minuty potom, sa osmělili aj Lhoťáci, když pálili opět z nějakých 20ti metrů a znovu do Libora Kolacie, který míč reflexivně vyrazil nad sebe. V 78´byl Víťa Šmehlík na dostřel hostující branky opět a málem docílil hattricku, když po střele z 20ti metrů zakončil 30cm mimo spojnici branky. Ke konci zápasu v 82´sa kopala eště jedna penalta po sporném faulu na lajně 16ctky, ale Lipovjanom to moc nevadilo, protože sem slyšel od obránců Lhotek jak říkajů: "néé, ať to nejde kopat on, on to neumí" a táto pravda sa nakonec potvrdila, když aj Libor vystihnul směr střely, ale vlastně ani nemosel, protože penalta sa prostě do branky nevešla a to byl poslední vážnější moment dnešního zápasu.

Shrnutí: Lipov si vytvořil víc brankových šancí a proto aj vyhrál. Fotbalově to bylo tak na stejné úrovni a my co už fotbal hrajeme nejaký ten pátek, tak víme na co sa to hraje.