Lipov - Brestovec

22. března 2009 v 19:15 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 1:4 (1:3) Brestovec(okr.přebor-SK)

Branka za Lipov: Martin Urbánek

Diváci: 30
Místo konání: hřiště Louka


Na hřiště do Lůky dojeli hosté ze Slovenského Brestovca, okusit těžký terén po dnešní dlouzápasové bitvě, když hrálo už "Béčko" a dorost. Brestovec disponuje spíš technickýma hráčama, takže sa dalo předpokládat, že právě už dobitý terén jím bude dělat problémy. Ten kdo si to myslel, sa ale zatraceně zmýlil. Nezaujatý divák musel určitě hledět na velice přesné centry a passy právě ze strany hostů a nejednému fotbalovému příznovcovi v určité chvíli spadnul aj pysk. Už ve 3´mohli hosté vstřelit první branku, když po dlouhém centru do vápna, který přesně našel spoluhráče, ale ten pálil hned z první 10čísel nad, ke štěstí Lipova. V 9´sme mohli zpozorovat další fešnou akci Brestovca, po úniku po levé lajně a v 16tce krásném lobu přes Miru Vrbu, který nemohl vůbec nic dělat, ke vzdálenější tyči a je to 0:1. Lipov dál nechával hrát hosty a v obraně byli díry jak v ementálu. A hned je tady další akce Brestovca minutu po gólu a nahrávka přes střed a koncovka hráče ve vápně 0,5 metra nad branku. Za prvních 10minut mohlo byt s Lipovem ámen a bylo by "asi" po zápase, ale nestalo sa tak. Ve 12´sa pěknou individuální akcí prezentoval Mira Mikeska, když získal míč na vlastní půlce a srdnatě sa probil až po 16ctku - tam ale po pěkné akci chyběla přesná koncovka a střílal vedle. Ve 21´sem hleděl jak chleba z tašky, když sem byl svědkem 35metrového a naprosto přesněhé centru za obranu na hráča Brestovca, který si bez problémů zpracoval a Mira Vrba v brance zas nemohl nic dělat, když hned zakončoval na 0:2. O šikovnosti Martina Urbánka už sme sa mnohokrát přesvědčili, když několikanásobně asistoval při góle v sezóně, ale branky umí střílat taky a ve 30´ šel sám kůsek za půlků na branku, překonal jedného hráča, pak mu to skočilo o drn a překonal dalšího k jeho štěstí a vletěl do vápna, kde už na něho číhala dvojice obránců a připravený golman - Martin to provedl ale lišácky a levačkou zakončil k tyči na 1:2. Ve 35´kopali domácí standartku, ke které sa postavil Fafel, levačkou však jen překontroloval projektil jednoho hráče, stojícího ve zdi. Ve 37´sa score měnilo znovu a to v neprospěch Lipova na 1:3 - klička na obránca z boku 16ctky, přesný centr na penaltu a už sa nám balón zasej třepe v síti, po hlavičce. Lipov sa nedostával skoro vůbec k zakončení, tak to zkusil aspoň Mira Mikeska ve 39´, ale mizerně - metr vedle. Písknul sa poločas a Lipovští hráči asi tušili, kam budů směřovat slova trenéra Bihariho.

2. poločas
Hosté už neměli tolik ze hry a Lipov hrál pořád stejnou písničku, což nebavilo jak diváka, tak trenéra, když nepočítám začátky druhé půlky. Ve 49´nahrál Mira Mikeska přesně přes střed na Fafka - ten byl už skoro na 16ctce v době nahrávky, ale zároveň aj vyběhnutý golman a Fafek to řešil nejlíp jak to šlo a zakončoval půl metra mimo branku, podél vyběhnutého golmana. V 50´si dali hosté za 16ctkou Lipova lehký ťukec a nakonec aj zakončovali z úhlu do Miry Vrby, ten sa ale překonat nenechal a kořist zostala v jeho rukách. V minutě 52´zahrával Martin Tomčal rohový kop, balon sa dostal k Mirovi Mikeskovi, který zakončoval do obránca a následný odražený míč Mira vybojoval, probil sa ke koncovce - jeho střele chyběly nejaké centrimetry ke změně scóre. V 57´už Martin Tomčal necentroval, ale zakončoval do golmana z 16ctky, který takovéto střely vítal s otevřenů náručů asi jak když vás mamka vítá po čundru. V 67´došlo k poslednímu zvětšení Lipovského manka a dost nečekaného; Brestovec z polostřely-centru vyslal balón na branku, Mira Vrba měl ruky v té chvíli jak cedník a procedil balon skrz ruky až na zem, kde sa to odrazilo k volnému hráčovi hostů a koncovka? bez problémů - 1:4. Potom hra už pokračovala v poklidném tempu a k vážnějším koncovkám nedocházelo a střely víc jak metr mimo nebo do golmana bych nepokládal za nejak závažné. Zmínil bych enom jednu šancu těsně před závětečným hvizdem, když Kaďa centroval do vápna, kde byl nejblíž k míči Vašek Spáčil, před kterým balón hodně skočil a aby zakončil přesně, to by musel mět v genoch klokany - trefil to chráničem 20čísel mimo vinkl. Lipovské mužstva dnes zakončili jarní přípravu shodným výsledkem, ale enom jedno muselo byt po dnešním výkonu spokojené.


Shrnutí: Brestovec byl lepší a fotbalovější a proto si veze z přátelského utkání dom dobrý pocit v podobě skalpu Lipovského celku.

Základní sestava:
Bueno - M. Baranovič - Kaďa
Milan Fišer
Martin Urbánek - Mira Mikeska - Marek Karásek - Martin Tomčal
Lesky - Fafek

Do hry nastoupili:
Laďa Matula, Vašek Spáčil, Jeňa Halíček


VIDEO:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama