14. března 2009 v 17:01 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov(III.B třída) 4:4 (0:3) Sokol Tvarožná Lhota(okr. přebor)

Branky za Lipov: 2x Fafek, vlastní, Mira Mikeska

Diváci: 20
Místo konání: hřiště Louka

V sobotu odpoledňa už nekolik zvědavců přešlapovalo na hřišti v Lůce a očekávalo, co sa bude dít v průběhu 90ti minut. Nekeří zostali zalezení doma a sledovali zápas z baráků kolem hřiště. Rozhodně sa ale vyplatilo sledovat zápas zvenčí, hlavně kvůli pěknému počasí a o šance nebylo nouze - balón létal z jedné strany na druhů; doslova "hore důle". K první šanci ve 4´zavelel rychlonohý Fafek, když ze strany centroval na nabíhajícího Martina Urbánka, ten však v ne úplně ideální pozici ze záklonu hlavičkoval půl metra nad. V 6´sa dostal ke koncovce aj Mira Mikeska-střílal ale 2metry vedle, z 25ti metrů a balón nezastavila tudíž ani síť ochraná, protože za jednů branků zatým chybí. Osmá minuta a už sů na dostřel branky aj hosté, střela nebo možná aj nahrávka pod sebe proplandala před oběma tyčama, ale nenašla nikoho, ani rozehřátů náruč Lipovského golmana. V 10´už Tvarožka střílala ve směru branky, nikoliv mezi konstrukci třech tyčí, 0,5 metra nad z 20ti metrů. 12´a hosté sa ocitli znovu v šanci, při centru zleva a výhodné pozici hráč zahodil vyloženů šanci, když sa mu v hlavě hónilo asi neco jinšého jak zadělat na góla a ve vápně střílal mimo. Neuběhlo ani dalších 40sekund a Mira Vrba si konečně poprvní v zápase mohl šáhnůt na balón, když vyrazil střelu z hranice 16ctky. Ve 22´náš golman šahal na balón znovu, ale tenkrokrát už sa musel zklonit pro něho do sítě, když po nahrávce pod sebe hráč Tvarožky zakončil z malého vápna efektně patičkou na 0:1 - krásný fotbalový moment. Hned po rozehrávce zkoušel Radek Mlýnek pozornost hostujícího golmana, temu dělalo spíš problémy slůnko, jak Radkova střela, která zmizela kdesi 30cm nad branků. V rozmezí od 27-30´sa staral o zábavu diváků především záložník Martin Tomčal a postaral sa hned o 3 povedené šance Lipova: Mira Mikeska centroval zprava, centr našel právě Martina Tomčala a ten dělovkou z 16ctky z half volleye div že neurval boční držák na síť. Hned po chvíli Martin střílal z 30ti metrů na branku, ale do branky sa střela nevtěsnala, chybělo tomu, řekl bych tak zhruba pár chlupů nebo štětin z prasata, keré sa válolo v sobotu u nás na dvoře. Třetí šanca M. Tomčala už zaváněla gólem totálně, balón skákal skoro víc jak klokan u protinožců, ale s hopkajícím balónem si poradil dobře, střela z 20ti metrů "jen" do tyče. Ve 34´sa měnilo score po druhé, když si minelu na svoje triko připsal Radek Mlýnek - špatně rozehrál, hráč sebral balon a Mira Vrba už vybíhal marně 0:2. Ve 42´Tvarožka zahrozila opět, když si žádala dalšího gólového úspěchu, nakonec si ale po střele z 16ctky-pár cm mimo tyč, museli hosté na další branku nejaků tů minutku počkat. A právě minutku na to už nám to Mira Mikeska zas šije směr branka(25metrů) a do břevna, kde už máme nachystaného Fafka, ale ten ve složité pozici half-volleye střílá 30cm nad branku. A už nastala tá chvíla, kdy čekali hosté na gola na 0:3, stalo sa tak ve 45´, když po povedeném brejku hned dva hráči unikli celé obraně, Milan Baranovič by jích eště aj dohnal, ale to by moseli byt mladí útočníci Tvarožky minimálně po obědě a eště s opiců na zádoch, toto pravda ale nebyla a jeden z hráčů pomocí břevna nabombil přes vyběhnutého golmana do sítě. Do kabin sa šlo za stavu rozdílu třídy, ale podle předvedené hry by to mělo byt možná tak o gol nebo vyrovnané.

2. poločas
Do druhé půle si hráči Lipova vzali zřejmě hodně k srdci instrukce od trenéra Bihariho, ale ty moc nesměřovali do útočné fáze, ale aj přesto si útočník Fafek došel na své, ale to až za chvílu. Ve 46´zrovna Fafek dal najevo, že nechce Lipov prohrát a z úhlu ve vápně pálil levou do boční sítě, která sa vlnila stejně jak prápor erbu Lipova na obecním úřadě v tento den. A už tu máme Fafkovi chvíle, o kerých sem mluvil: od 51-58´během této krátké chvíle sa dokázal, rovněž jako jeho spoluhráč v předchozím poločase Martin Tomčal, prosadit nejenom střelecky, ale hlavně brankově. V 51´mu asistoval Martin Urbánek, když mu nahrál pod sebe ve vápně a že ke vstřelení branky néni potřeba dělovka, dokumentoval právě tento moment a slabá střela si našla místo v síti blízko tyče 1:3. V 55´už byla pozice pro Fafka o neco těžší, ale po špatně odkopnutém balonu sa dokázal nelíp zorientovat a do stejného místa k tyči, tentokrát z 18cti metrů rozvlnil síť už podruhé za sebů 2:3. V 58´už sa Fafek ocitnul v brejku, udělal aj v pěkném slunném počasí větr v 16tce a po nahrávce pod sebe si hráč Tvarožky srazil dost nešťastně míč do vlastní branky, takže 3:3. V 63´už sa dali dohromady po takovéto studené sprše prvních minut druhé půlky aj hosté, když Lipov opět špatně rozehrál a útočník hostů zakončil "pouze" do golmana Miry Vrby, štěstí sa otočilo k Lipovjanom zádama, když sa balon odrazil znovu k útočníkovi a z zlískosti už sa nemýlil 3:4 - Lipovský golman težel už v té době na trávě nebo spíš na blatě v 16tce, zasahovat znovu nemohl. V 70´byla hrozba na světě nebo spíš na hřišti od Tvarožky opět-po nahrávce a střele z první sa střela ve vápně mezi tyče né a néé véjít a proto byl stav zatým 3:4. V průběhu 71´střílal z 25metrů nejprve Fafek do golmana a po špatné rozehrávce úplně jak přes kopírák aj Martin Tomčal, taky tam. A teď je tu zasej taková kuriozita, protože v 75´sa dostal Fafek do brejku, golman vyběhnul a zakončil do něho a v 81´sa dostal do brejku Martin Tomčal-golman taky vyběhnul a jeho koncovka, no kde si myslíte že skončila.....ano, v golmanovi. V 82´nahrál na 16ctku Vašek Spáčil Laďovi Matulovi, ten střelu nezužitkoval podle svého a zaškňůřený výraz v jeho tváři dokumentoval střelu po zemi 30čísel mimo. V 85´padnula poslední branka a postaral sa o ňu šikovnů technicků střelů Mira Mikeska, když z úctyhodné vzdálenosti 30ti metrů překonal, ještě stále nadávajícího golmana Tvarožky a je to 4:4. Hnedkaj po rozehrávce zkůšal stejným způsobem vstřelit branku aj hostující hráč, taky z dálky a ještě větší 35metrů, což sa mu pěkně podařilo - střela letěla do vinklu, ale na hbitého Miru Vrbu si nedošel a ten sklidil za pěkný zákrok aj potlesk nejednoho Lipovského fanouška. To byla těčka za dnešním utkáním a remíza 4:4 je hodně pěkná a dá sa řéct aj neobvyklá.

Shrnutí: V první půlce dominovali v koncovce spíše hosté a Lipov trochu víc kazil. Ve druhé štaci sa ale směr hry obrátil a proto si Lipov vytvořil hodně střeleckých šancí, aj branek a zcela ovládnul druhý poločas. Nakonec, kdo zavítal za pěkného počasí na tento zápas, tak nemohl litovat, aj když terén dělal hráčom hodně veliké problémy a o technické vymoženosti hráčů sme byli v tomto zápase ochuzeni, díky terénu.

Pozn.: Já sem dělal celý zápas pomezního a možu vám řéct, že sem měl co dělat abych zvládal mávat, aj zapisovat zároveň, protože tých šancí bylo jak nekdy ve dvoch zápasoch né. Stejně sa divím, že mňa nekdo nespéroval, když sem si tam eště zapisoval aj, ale tak dobré.

Rozhodčí: Teho dělal celý zápas Argoš a ani jedna strana mu po dobu zápasu neměla co vytýkat. Takže to zvládnul dobře. Semtam nejaký obek byl, to je dycky.