Lipov - Vnorovy

8. března 2009 v 11:29 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Sokol Lipov(III.B třída) 2:8 (0:3) SK Agro Vnorovy(okr. přebor)

Branky za Lipov: Jeňa Halíček, Lesky

Místo konání: Kunovice - umělá tráva


Lehký větr, doprovázený občasným mrholením, to byly docela ideální podmínky k tomu, aby se v sobotu odehrál zápas s nadstandartním počtem branek. Prvních 10minut probíhal v klidném tempu a nic nenaznačovalo takto vysokému výsledku - zmínil bych střelu z 3´kdy Vnorovy z 20ti metrů měli špatnou mušku a střela skončila 2metry mimo. Ve 12´už chtěli klepat na vrátka branky aj Lipovjané, po rohu Radka Mlýnka sa nejlíp zorientoval Lesky - střílel zhruba z penalty z otočky, ale k překonání hradby těl by v tomto případě potřeboval buldozer, střela skončila na nohách obránce. V 17´sme mohli vidět povedenou akci Vnorov, při rychle rozehraném autu se dostal útočník do brejku; koncovku však nezvládl a tváří v tvář Mirovi Vrbovi v brance nechal vyniknout právě Lipovského golmana. Ve 25´forward Vnorov obelstil obránce, střílel nejspíš do vinklu z 16ctky, ale střele značně pomohl větr a proto sa vytočil až 3m mimo vinkl. V minutě 29té to na střídačce Lipova enom zašumělo, když Bueno povedeným a prudkým centrem ze strany hledal Miru Mikesku, který na balon nakonec nedosáhnul, protože obránce před ním míč lehce tečoval a byl z teho roh. K otevření score došlo ve 33´po brejku a hned kvarteto Vnorovských hráčů sa valilo na dvojici obránců Bueno-Milan Baranovič; nahrávka na 16tce do strany a už to tam centruje a vysoký útočník Vnorov hlavičkuje do odkryté svatyně na 0:1. Od té chvíle podnikali Vnorovy nájezdy na branku jedna radost. V 37´zakončovali v 16tce z většího úhlu - náš golman sa však překonat nenechal a reflexivně zasáhnul. Minutu na to už tu byla akce, která by sa stala dvojčatem první brance; centr ze strany, útočník hlavičkuje kousek za malým vápnem z úhlu, ale teď už byl v brance Mira Vrba a byl překonán, když velmi přesně k tyči a do protipohybu zakončil na 0:2. A už tu máme 41´a další brejk Vnorov, kdy nejprve nahrávka na útočníka skončila na nohách Jana Maňáka, od kterého sa balon dostal šťastně k útočníkovi - ve vápně už to bylo 3vs2 ve prospěch Vnorov, kde Bueno správně reagoval a nedovolil vystřelit na branku; Vnorovy měli opět štěstí a míč se odrazil k tomu samému hráčovi, zakončil v klidu k tyči na 0:3. Pak sa písknul poločas a tréneři měli svým svěřencům co říkat - Vnorovský nešetřil chválou a Lipovský musel dávat hodně rad, vysvětlovat atd.


2. poločas
Ve druhé půlce čeho sa Lipov obával, to sa stalo. Vnorovjané jako by si dělali z Lipova "dobrý den", o povedené patičky, narážečky a brejky nouze nebylo. Ve 48´zahrával vedoucí tým roh a Lipovská branka sa musela třást opět, ne ani tak zimou, jak strachem před dalším inkasováním - strach pominul po hlavičce z blízkosti metr vedle. Změna ve score nastala znovu v 50´po povedené střele z 25ti metrů stál Lipovský golman skoro na penaltě-líznul balon koncem prstů a nádherný gól do vinklu byl na světě 0:5 a to vám byla paráda. Neuběhlo ani pár okamžiků a pětice diváků nad kabinama si mohla opět libovat v gólové nadílce - v 53´a nahrávce pod sebe a chybě Lipovské obrany sa score měnilo už na 0:6. V 58´došlo ke snížení a postaral sem sa o něho já - po aktivním presingu Lipova nahrával obránce dom golmanovi, ale ten balon nezachytil a putoval k prázdné brance, kde sa odrazil od tyče a já sem byl ve správnů dobu na správném místě, doběhnul sem tam a zakončil sem to do prázdné na 1:6. V 60´centroval Martin Urbánek z téměř nulového úhlu do 16ctky a kdyby enom trochu fůknul větr, věřím temu, že by balon skončil v síti - nestalo sa tak, centr nikoho nenašel a balon prosvištěl jen těsně kolem tyčí. 64minuta a obět změna score už na 1:7 - Vnorovský trenér si mnul ruky a byl v extázi, Lipovský měl spíš hlavu v rukách a byl v nesnázích, Vnorovy zakončovali z 16ctky k tyči, náš golman si na balón šáhnul, ale brance už zabránit nedokázal. Vnorovjané byli stále při chuti a Mira Vrba by za sebů nejradši už dávno zavřel krám, v 67´křižmá střela v 16ctce do tyče rozzvučela kulatou konstrukci. V 70´mě nahrál Radek Mlýnek na 16ctku, ale balón sem těžce podebral a koncovka visela jak netopýr 2 metry nad brankou. V 72´se Lipov snažil opět napadat hned při rozehrávce a dostalo se mu za to odměny - Já, Vašek Spáčil a Lesky sme dotírali na obránce, ten to ztratil, když nahrál Buenovi - Bueno nahrál na rozběhnutého Leskyho, ten sa smýknul mezi dva obránce na lajně 16ctky a skákající balon ve velmi těžké pozici aj mezi obráncama bodlem dopravil na 2:7 - golman už byl take vyběhnutý. Neutékly ani dvě minuty a zasloužený presing málem přinesl další ovoce, když míč získal tenkrokrát Martin Urbánek a střílel za 16ctkou těsně nad břevno, kde sa golman rozhodně nepohyboval. Konečný výsledek byl stanoven na 80´a stalo sa tak po brejku Vnorov - útočník si balón moc pokopnul, Mira Vrba vyběhnul, bylo to už na lajně 16ctky, takže do ruk chytat nemohl a místo vypichnutí balónu skluzem udělal jakýsi dřep, balon přes něho prošel a útočník měl se zakončením asi tolik práce co Já. Do konca už sa nic vážného nestalo a tečkou za utkáním byla střela Vnorov vedle branky.


Shrnutí: Vnorovy byly lepším mužstvem na hřišti a zasloužené vítězství jim zcela náleží. Lipov jako kdyby hrál skoro celý zápas v oslabení. Poznat to šlo hlavně v případech, kdy sa obrana a nekeří záložníci nevracali. Po celou herní dobu chodili Vnorovy do přečíslení na Lipovskou stranu. Lipovských koncovek bylo minimum a přihrávek pokazených bylo dost a dost.

Pozn.: Eště bych doplnil, že mohli mět věkový průměr tak kolem 24let a hráča nad 30roků sem u nich snad ani neviděl.

Rozhodčí: První půlku pískal Argoš z Lipova a druhů sa mě zdá, že Vnorovský trenér nebo hospodář a mohl proti Lipovu písknůt aj penaltu, když Milan Baranovič neregulérně ve vápně odstavil hráča Vnorov od balónu. Neudělal tak, ale říkal, že v mistráku by už byla.


Základní sestava:
Milan Fišer - Milan Baranovič - Bueno
Jan Maňák
Martin Urbánek - Marek Karásek - Radek Mlýnek - Laďa Matula
Lesky - Mira Mikeska

Do hry nastoupili:
Vašek Spáčil, Jeňa Halíček


VIDEO: Bylo by ho asi hodně, ale žádné nebude, protože sem skoro celů první půlku dělal pomezního a ve druhé sem hrál.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Bařina Marek Bařina | 10. března 2009 v 15:49 | Reagovat

Jenom jsem chtel pozdravit a pogratulovat J. Halickovi ke vstreleni branky. To jsem netusil,ze jsi takovy strelec!!!

2 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 10. března 2009 v 16:04 | Reagovat

Marek Bařina: ten největší :-P :-D To sů fórky toto :-D zdar

3 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 10. března 2009 v 16:07 | Reagovat

Děkuju sem zapoměl :-)

4 Marek Bařina Marek Bařina | 10. března 2009 v 18:15 | Reagovat

Jeste jsem ti chtel pochvalit tvoje stranky, jde poznat, ze se aj snazis. I ten tvuj prehled, takovy novy Eda Mezera, zdarec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama