Petrov - Lipov

5. dubna 2009 v 20:38 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Petrov 0:0 Sokol Lipov

Diváci: 200

Celé dvě stovky diváků obklíčilo stadion v Petrově, jak armáda vojáků-od hráčů sa ale po dobu 90ti minut dobití byť jediné pevnosti v podobě branky nedočkali. První injekci chtěl naordinovat hráč Petrova ve 4´ z rohu 16ctky, Mira Vrba v brance však žádný medikament neuvítal s otevřenů náručí a odmítnul to vyražením. V 8´ po rohovém kopu Lipova, který zahrával Radek Mlýnek, vyrážel golman k Janovi Maňákovi, na lajnu 16ctky, ten střílal z první, odkrytou branku ale netrefil a neposedný balón skončil kousek mimo. Ve 13´ byli v koncovce opět nebezpeční domácí, když stříleli z 30ti metrů a 30čísel nad branku-golman Lipova by to neměl, kdyby to letělo do branky a aj proto sme si oddechli. V minutě 20té vyslal kupředu sprintera Fafka Martin Tomčal, Fafek zakončoval svojí levačkou; golman Petrova sa na poslední chvílu vyznamenal a s problémama balón vytěsnil na roh, když tak tak minul tyč a ze střídačky sme marně tlačili balón očima směr > branka. Ve 23´ zahrával Petrov standartku-centrovaný balón hlavičkoval ve vápně domácí hráč mimo vymezený prostor ke scórování. Ve 43´ pozdravil Radek Mlýnek ze standartky z rožka 16ctky golmana Petrova; nabíhající Mira Mikeska by málem míč trefil a o zdvořilostním zdravení brankařa už by sa mluvit nedalo. Pak sa písknul poločas a šlo sa do kabin, kde hráči chladili rozpálené těla studenů vodů.

2. poločas
Lepší začali domácí, když houf hráčů obklopil Lipovskou 16ctku - v 50´padlo aj 20 přesných nahrávek po sobě a asi jích to už nebavilo, tak právě z velkého vápna zakončovali; Mira Vrba sa osvědčil jako výborný golman a těžký balón vyrazil mimo nebezpečí naší branky. Ale podívajme sa, co sa to děje u 16ctky Lipova v 58´-jeden z hráčů Petrova sa individuálně prosadil hned přes 4 Lipovské, keří mu dovolili aj zakončovat a nebyt dobře rozchytaného Miry Vrby, tak by Lipov už prohrával - míč vyrazil na roh. V průběhu dalších 10ti minut sme mohli pozorovat dvě technické parády Milana Fišera - obránce, když si moc dovolil a obhodil si záložníka a pokračoval v útoku, to sa stalo 2x, ale ruky diváků byli jak televiza bez el. proudu. V 64´ sem si nemohl nezaznamenat zajímavů situaci, když Bueno využil základní fyzikální veličinu, tudíž tlak - odkopával balón a napral to do záložníka Petrova, přesněji do slabin a proti Buenovu dělu by mu nepomohl ani suspenzor; od střídačky to bylo tak 15metrů a divili sme sa, jaktože nešel k zemi - mozek dal asi opožděný signál, hráč udělal eště 5-10kroků a pak zabořil hlavu do zemi jak krtek v našem humně - dvá spoluhráči ho moseli odvézt ze hřiště a možu vám řéct, že výraz v jeho tváři byl horší, jak kdyby´ste jedli jak chtěli kyselé zelí; Po 5 minutách sa záložník vrátil na hřiště jako správný borec a pokračoval až do konca zápasu. A už je tu 66´ a domácí sů stále při chuti, ale tentokrát nezakončujů ze hry, ale ze standartky, která je ve vzdálenosti 30ti metrů; po pěkné střele by sa mezi balón a tyč vlézl jeden starý 15" monitor, samozřejmě to bylo z vnější strany tyče. V 70´ zakončovali domácí za hranicí velkého vápna z menšího úhlu na vzdálenější tyč, střela byla tečovaná, když vletěla do Buena - Mira Vrba si ale aj po teči s balónem poradil a zaslouženě mu zatleskalo - rád bych napsal 50diváků, ale pouze 5 - nás co stojíme u střídačky. V 77´ je k vidění další standartní situace Petrova, ano, a už to tam centruje a hnedkaj kvarteto domácích hráčů sa pohybuje na malém vápně, kde nejprve Mira Vrba vyrazil a z malého vápna - další Petrovjan zahazuje vyloženů šanci, hlavičkuje směrem do zemi >> na branku, ale tam je náš golman a ten sa v týchto situacách umí obracat a balón už má jak přilepený v rukavicách. V 82´ zakončuje ze vzdálenosti dobrých 25metrů a z úhlu Mira Mikeska - povedená pumelice však končí u kostelního pokleku Petrovského golmana. Do konca už sme vážnější koncovku neviděli a rozhodčí zafukotal přesně v 90minutě naposledy do píšťalky.

Shrnutí: Branka v zápase nepadla, což by tak ani nevadilo, ale po herní stránce to nebyla taky nejaká podívaná a aj proto si troufám tvrdit a nebudu sám, že remíza je slušivým výsledkem tohoto utkání. Lipov sa može dívat z vrchu tabulky na ostatních pod sebů, protože Sudoměřice dopoledňa zapackovali na trávníku v Javorníku a to je pro Lipov jedině dobře! Hráčem zápasu č.1 sa stal určitě Lipovský golman Mira Vrba.

Pozn.: Kdo si čtl minulů reportáž, tak asi ví o střídačce hostů v Domaníně a o střídačce bude řeč aj dneskaj, takže další epizoda. V Petrově majů na střídačce dvě širší desky, ale zrovna jak v Domaníně je taky jedna zlomená a tak sa na tem moc dobře nesedí, ale buďme rádi aspoň za tů jednu-širší.
Eště bych doplnil, že divácká návštěva výborná, ale divácká kulisa prachbídná a to je slabé slovo. Diváky asi zajímal semtam projížďající vlak, jak sa děcka hrajů na hřišti nebo kde co jiného, krom pěkného sportu, co byl k vidění na hřišti. A když je tam 200diváků a nikdo nefandí, tak to je asi tak, že tam ani nemosá byt nebo jak kdyby tam nebyli - 25diváků z Lipova bylo - fandili 3.

Rozhodčí: Kolář - slabý výkon, rozkůskoval celé utkání, karty dával enom na jednu stranu. Hodnocení 4/10 a to je eště slušné si tvrdím řéct.