19. dubna 2009 v 20:23 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Vřesovice 0:1 (0:0) TJ Sokol Lipov "B"

Branka: Peťa Kostelanský

Diváci: 40

Na zápas mezi posledním a předposledním v tabulce IV. třídy bylo za pěkného slunného počasí zvědavých 40 Vřesovických příznivců. Do první šance sa dostali právě domácí už po minutě hry a střelu z 25ti metrů Pavel Maňák nechytil, ale břevno bylo na správném místě. V 8´byli domácí opět na dostřel branky, ale pálili pro tentokrát slepými, když míč skončil půl metra mimo branku, po střele za velkým vápnem. Do první šance Lipova sem sa dostal já, až po 15cti minutách hry; moja dost slabá střela křižmo z 20ti metrů sa kotůlala ke golmanovi, vypadalo to, že balón bez problémů chytne, ale těsně před ním k překvapení všech míč skočil a od jeho lýtka odskočil na rohový kop. Branka Lipova byla v prvním poločase jak z houževnaté oceli třídy 19 a dala sa do pohybu znovu ve 22´, když ji po střele z úhlu Vřesovický hráč napálil - tyč z boku. Ve 26´sa dostal do koncovky aj Hačuka, když minul z velké vzdálenosti (cca 30metrů) křižmo branku o půlmetr. Do poločasu už balóny nebo chcete-li střely brankové konstrukce neohrozili nebo létali spíš metr a víc mimo a proto sme sa branky nedočkali.

2. poločas
Začal nekolika rohovýma kopama hostů a na 2hý pokus z rohu ve 49´, když si nakrátko rozehrál Hačuka s Laďů Matulů; Laďa centroval na vzdálenější tyč, kde nedal Peťa Kostelanský hlavičkou do protipohybu za malým vápnem domácímu golmanovi nejmenší šanci a Lipov vedl 0:1. Potom sa hrálo dost dlouho mezi 16ctkama a když sa zakončovalo, tak velice prachmizerně, teda zakončovali hlavně domácí, kteří sa snažili vyrovnat. V rozmezí od 50-70´mohli diváci sledovat hned 4 zajímavé, ne moc fotbalové situace, ale za zmínku určitě stojí: 1) Jiří Těthal odkopnul balón až do okénka bufetu a prodavač určitě takovýto kšeft nevyhlédal, 2) domácí zakončujů na střechu baráku, kde si zřejmě moseli stěžovat na zhoršení TV signálu, 3) domácí zakončujů znovu, ale tentokrát do humna tohoto baráku, kde balón dal určitě víc starostí prohnaným slépkám, jak Pavlovi Maňákovi v brance, 4) domácí zahrávají standartku, ale ta těžce míjí branku a končí až ve dvoře opět toho samého baráku, kde nepodal signál ani pes, kerého zřejmě nemajů nebo nemá potřebu létat za balónem. No a už tu máme v 75´skrumáž ve vápně když sa balon mezi nohama ve vápně proplantal domácímu obráncovi kdesi vedle nohy, tož sem do balónu prásknul pohotově levačků a golman měl co dělat, aj když sem střílal do něho, aby zahnal aj s obráncem nebezpečí na rohový kop. V 78´si centruje Hačuka na Vaška Spáčila a Víťu Šmehlíka, ale vítězně ze souboje vyšel domácí obránce, kterého jistil ne moc jistý golman. V 80´nastala největší šance Vřesovic, kdy už mohla byt aj fasáda onoho zmiňovaného domu klidná; rohový kop letěl na malé vápno, kde to tragicky domácí hráč ukopnul a baloń sa vytočil těsně vedle Lipovské tyče. V 82´sem aktivním pressingem napadnul domácího golmana, který správně a tak jak sem si prál zpanikařil a balón nahrál Hačukovi, který mohl hned zakončovat přes vyběhnutého golmana z 20ti metrů, ale volil horší variantu, když zatahnul do vápna a přes golmana sa mu už nepodařilo propasírovat míč pod sebe na mňa. V 85´byl v šanci aj Víťa Kolacia, který sprintoval na malů dom, kopnul do balónu a od golmana sa to ke štěstí Vřesovic odrazilo směrem od branky. V 88´zahrávali domáci poslední vážnů šancu, ale standartku z dobrých 20ti metrů Pavel Maňák pohlídal pohledem.

Shrnutí: Utkání nijak bohaté na branky, šance, ani fotbalovou podívanou. Vřesovice mohli v prvním poločase vstřelit aspoň dvě branky a byl by asi klid. Lipov si tak za jednu přesnou střelu odvážá vůbec první body z venku v této sezoně a to je dobře!

Pozn.: Mosím určitě zmínit, že ve Vřesovicách majů parádní střídačky(né jak nekde a nebudu psat kde, protože to víte, esi to tu pravidelně čtete) - veliké, prostorné, se širokýma deskama, už loni jích měli a vleze sa tam aj celé mužstvo aj se střídáním. Letos tam udělali aj celé nové zábradlí kolem hřišťa a na to, že hrajů IV. třídu a sů poslední, tak to je tak na smeknutí. Eště bych doplnil, že divácká kulisa byla eště víc nulová jak v Lipově, nefandil nikdo, hráči sa moseli burcovat sami - smutné.

Rozhodčí: Lumír Straka - utkání měl pod kontrolou po 70% hrací doby. Zapoměl aspoň ve dvoch případoch vytahnůt kartu a velice špatně posoudil faul na Hačuku v prvním poločase, když sa mohla kopat penalta. Posledních 10minut Lipov pěkně zařezal, když pískal samé blbiny na Lipovsků branku. Hodnocení je nakonec 5/10, přemýšlal sem aj o 6. Bylo to celkem slušné v jeho podání.

Základní sestava:
Pavel Maňák
Roman Kolacia - Těthal J. - Kůň - Laďa Matula
Hačuka - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Vašek Spáčil(C)
Jeňa Halíček - Peťa Kostelanský

Střídání:
65´ Víťa Kolacia za Peťu Kostelanského
86´ Libor Kolacia za Vaška Spáčila