Květen 2009

Bzenec "B" - Lipov

31. května 2009 v 19:29 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Slovan Bzenec "B" 6:0 (3:0) Sokol Lipov

Branky: Štěpaník 3, Jurčík, Paták, Bilíček

Diváci: 90


Druhý celek tabulky - Lipov, zavítal do Syrovína, kde si vychutnala Bzenecká rezerva dnešní zápas. Hřiště mělo slušné parametry, aj povrch byl pěkný a rovný. Lipov mohl pomýšlat eště stále na první příčku tabulky, jenže, do Syrovína dojel v 10ti a hrát jako 11ctý mosel aj vedoucí mužstva Argoš. První 10timinutovka patřila rozhodně hostom, což dokazovala aj střela Fafka z roha 16ctky po nahrávce od Buena, když přestřelil branku o kousek; následně sa dostal k zakončení po rohu Radka Mlýnka Lesky - ten hlavičků spíš nahrál golmanovi do náruče. Potom jakoby Lipovu vypadli otěže z rukou a splašil sa jím kůň v podobě Bzeneckého týmu a od tohoto koňa-domácích dostal Lipov pořádně nakopáno směrem na branku a vlastně aj do ní. V 10´ zahrávali domácí standartku - nahrávali do vápna, z Lipovských hráčů sa pohnul jediný Bueno, který chtěl zabránit gólu, jinak všecí stáli jak loutky bez ovládání; křižmá přízemní střela na zadní tyč, znamenala vedení 1:0. Ve 14´ sa dostal ve vápně ke koncovce Jan Maňák, po centru ze standartky Radka Mlýnka, jeho hlavička však gól nepřinesla, nebyla dostatečně razantní a golman domácích mohl byt v klidu. V 18´sa měnilo score zápasu už podruhé, když útočník Bzenca prošel přes Argoša a zakončoval-nahrával na zadní tyč, kde zbíhal druhý hráč a ten ze dvoch metrů dorazil do prázdné na 2:0. V 19´sa blýsknul skvělým zákrokem Mira Vrba po SS domácích z 20ti metrů a vyrazil z vinklu na roh; z rohu sa prosadil hlavou jeden z domácích, naštěstí enom do boční sítě. Neutéklo ani dalších 30sekund a další gól mohl byt na světě, to by nesměl Bzenecký hráč ve vápně střílat těsně nad břevno. V minutě 26sté došlo k brejku domácích, golman Mira Vrba včas vyběhnul a skluzem zabránil koncovce v nadějně rozběhnuté akci. Ve 31´ došlo k závaru v Lipovském vápně, první střela byla vyražena obráncem, následná letěla už do branky, kde na čáře dorazil Bzenecký hráč do branky - jasný offside, ale 3:0. Ve 34´ sme mohli pozorovat málem další zkázu Lipovského týmu, zabránil jí opět Mira Vrba, když ze standartky 25metrů domácích předvedl nádhernů robinsonádu. Do poločasu sa šlo za rozdílu třídy a kdo v tomto poločase dominoval by dokázal odhadnůt aj mladší žák.

2. poločas
Nenaznačil mnoho změn, ale jednu přesto; 20 Lipovských diváků opustilo stadion, protože sa na to už ani nemohli dívat. Hnedkaj zkraja ve 46´ už zasej Bzenečtí kypřili půdu hřiště v Lipovské 16ctce a zakončovali 10čísel nad. To minutu na to už sa trefili přesně, když došlo k rychlému protiútoku a střela ve vápně zapadla do branky na 4:0. A v 50´už to máme 5:0 - velice špatně postavená zeď Lipova přeletěla střela ze standartký a před čárů sa odrazila do branky. V 59´ sa dostal do šance Radek Mlýnek, zakončoval z 20ti metrů doprostředka branky, kde golmani problémy s chytáním nemívajů. Další gólový nádech mohla mět 60´, nekonec to byl ale oddech pro Lipovské hráče + střídačku - na nakopnutý balón dopředu reagoval Mira Vrba správně vyběhnutím za vápno, před ním balón skočil a odrazil sa mu od ramena na hráča Bzenca, který má před sebů úplně prázdnů branku(z boku), tam sa ale dobře vracá a dotírá Mira Mikeska a jeho otravování bylo natolik účinné, že Bzenecký hráč zakončil "jen" do tyče. Za 5minut sa diváci domácích moc ani neradovali a Lipovská střídačka zaplála smutným dojmem ze zápasu - důvod jim k tomu dali hráči, když si Bzenec ťuknul nekolikrát za a pak ve vápně, nakonec sa ocitnul hráč sám tak 2metry za malým vápnem - Lipovský golman stojí na čáře a když nikdo z jeho spoluhráčů nic nedělá, všecí stojá na místě a dívajů sa, tak hráč Bzenca eště 3-5 sekund čeká a přemýšlá kam to dá, Mira Vrba oprávněne nadává a na střelu do branky vůbec nereaguje - 6:0. Lipovský trenér Michal Bihari spolu se zraněným Milanem Baranovičem na střídačce neměli slov, stejně jak já s Vaškem Spáčilem. Hra pokračovala dál a v 68´ Bzenec znovu zakončuje, teď už Mira Vrba reaguje a vytěsňuje střelu na břevno, po křižmé střele z hranice vápna. V 78´ centrovali domácí ze strany a centr doletěl až na břevno - domácí obránce mě sdělil, že to byla už taková "nouzovka". V 84´ zahrával standartku z 20ti metrů Jan Maňák - balón pěkně zatočil kolem zdi, ale Lipov sa nedočkal ani čestného úspěchu, když jeho střela skončila v boční síti, těsně vedle vinklu.


Shrnutí: Lipov zaslouženě prohrál rozdílem dvou tříd, protože nepředvedl nic z toho, co by sa od ních dalo čekat. Hodně sa na zápase podepsala aj absenece několika hráčů zákl. sestavy: Milan Baranovič, Víťa Kadubec, Marek Karásek, Martin Tomčal. V zápase byl ze strany Lipova podle mňa nejlepším hráčem Jan Maňák, co sa defensivní činnosti týká, aj do koncovky. Lipov sa nemože vymlůvat ani na to, že tam měl Bzenec hráče z "A" týmu - teda měl, ale enom jednoho + dalšího na střídačce. Eště bych doplnil, že domácí na pozdzim vyfasovali od Lipova 5tku.

Pozn.: Lipov sa mohl po dnešní zápase dotahnůt na rozdíl dvoch bodů na vedoucí Sudoměřice, které doma s remízovým králem jara(8 remíz) Petrovem, hráli 1:1. Postupovat do okresního přeboru bude jenom jeden tým z III.B třídy.

Rozhodčí: Jahoda Jiří - správně posuzoval situace a v zápase nemusel řešit veliké problémy, protože to bylo docela jednoznačné. Hodnocení 7,5/10.

Základní sestava:
Mira Vrba
Kaďa - Jan Maňák - Argoš
Milan Fišer
Martin Urbánek - Radek Mlýnek - Mira Mikeska(C) - Bueno
Lesky - Fafek


Střídání:
71´ Jeňa Halíček za FafkaVIDEO:

Ratíškovice "B" - Lipov "B"

31. května 2009 v 14:26 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Baník Ratíškovice "B" 5:0 (3:0) Sokol Lipov "B"

Branky: Dohnálek, Durina, 2x Duda, Vařák

Diváci: 70


Lipovský "B" tým odcestoval k poslednímu zápasu v této sezóně na půdu Ratíškovic, kde nás čekalo krásné hřiště - hlavní (tráva jak peřina) a na kterém sa očekával pěkný fotbal - od domácích. Ti začali pěkně z ostra a jeden centr za druhým létal na Lipovsků branku, ale zatým bez většího ohrožení. Ve 4´ nám nadšenost z hracího terénu vzali domácí, když hráč načechral poprvní síť, střelou z poza velkého vápna dal křižmo k tyči a bylo 1:0. Netrvalo dlouho a další dvě povedené střely zhruba z 20ti metrů měli dat najevo kdo je na hřišti pánem, ale to ani nemoseli - o tem sme věděli a hra o tem vypovídala svoje. Ratíškovičtí jezdili po hřišti jak steklí, ale to rozhodně nemoseli byt; pěkné přenášení hry z jedné strany na druhou a dávání míčů do ulic, lahodilo nejednomu divákovi a v 17´ už sa třepotala síť Lipova podruhé, domácí hráč střílal z 20ti metrů ze středu hřiště a Břeťa Hudeček si v brance srazil střelu, která šla skoro doprostředku, do vinklu a je to 2:0. V rozmezí 25-30min už sa dostali ke "slovu" konečně aj Lipovjané; nejprve z těžkého úhlu ve vápně pálil Hačuka a domácí golman vyrazil na roh a následně po rohu sa dostal k další střele Peťa Jakoubek, střílal k tyči, dobrým reflexem sa však prezentoval domácí golman a byl z toho další roh. Netrvalo dlouho a ze zahrávané standartky byl další závar před Ratíškovsků branků, Laďa Matula nacentroval do vápna, golman pohladil balón prsty, k balónu sem sa dostal já, nahrál sem na malé vápno na Radka Dostála, který nechtěl střílat do obránca a nahrál na Hačuku, který už střílal, ale právě do obránca. Ve 37´ došlo k další změně score a postarali sa o to, jak jinak než domácí hráči; křižmá střela z dobrých 20ti metrů letěla do vinklu, kde golman Břeťa Hudeček nezvolil výskok a balón tak nad jeho rukama proletěl do branky, tudíž 3:0. Do poločasu sa eště nekolikrát domácí prosadili přes hostující obránce, či centrovali z křídelních prostorů,ale ani jednou sa mezi tyče netrefili a tak sa šlo do poločasu s rozdílem třídy ve prospěch Ratíškovic.


2. poločas
Do druhého dějství dostali Lipovští hráči jasné pokyny, zahrát si fotbal, nedostat už nejak moc veliký brankový příděl, či veliků latu, protože to by nepotěšilo ani mojého tatu a ten rozhodně fotbalu neholduje, natož nejakému sportu. Toto předsevzetí z kabiny vydržalo hostom ale pouze 10minut od zahájení hvizdu; domácí kopali standartku z nejakých 20ti metrů, balón šel do zemi a Břeťa Hudeček si ho opět nešťastně srazil do vlastní sítě už na 4:0. Lipov sa moc na domácí polovinu nadostával, z teho však těžili hlavně domácí a ostřelovali hostující branku jak kdyby sa cvičila střelba na tréninku. Kolem 70´ sa měnilo scóre naposledy na 5:0; Ratíškovský forward dostal pěknů nahrávku do vápna a přes obránca sa z otočky takovů nerazantní střelů prosadil k bližší tyči - chytit to podle mňa šlo. Potom už sme začali vytahovat konečně drápky aj my, k prvnímu zakončení sem sa dostal já po nahrávce od Hačuky, z 20ti metrů sem střílal levů, ale opřel sa o mňa obránce a tak střela letěla víc jak 3 metry mimo branku. V 76´mohl Lipov vstřelit alespoň čestný gól "asi" po naší nejpovedenější akci v zápase; Vašek Spáčil nahrál podél lajny na rozběhnutého mňa, já sem unikl jednomu obráncovi, další šel do skluzu, šikovně sem si balón posunul a tak sa mě otevřela cesta do vápna, kde sem nahrával vedle sebe na rozběhnutého Radka Dostála, ten však vyloženou šanci nevyužil a v rychle rozjeté akci líznul balón jenom špičkou levé kopačky. V 80´zakončovali Raťky z hranice vápna po zemi k tyči a skvělý zákrok Břetě Hudečka už další úsměv ve prospěch domácíh nepřinesl. O poslední koncovku sem sa postaral opět já, po dobře načasované nahrávce z boku 16ctky od Vaška Spáčila sem sklidil zasloužený posměch diváků, když sem ve vyložené šanci balón trefil víc než špatně a místo na branku, letěl k rohovému praporku.


Shrnutí: Ratíškovice byli rozhodně fotbalovější a o třídu lepší. Hráli kompaktně a nedopouštěli sa nejakých chyb. Zasloužená výhra domácích 5:0 tak ukončila sezónu Lipova "B" - 2008/2009.

Rozhodčí: Jahoda Jiří - v prvním poločase neměl velice co pískat a když, tak pískal blbiny a také nesmysly. V druhém bych mu upřel to, že měl aspoň 2x vytahnůt ŽK - po zákroku zezadu ani naodpískal faul, na to asi dlabal a karty mu lahodí nebo Jahodí nejspíš v mariáši. Hodnocení aj tak slušných 6/10.Základní sestava:
Břeťa Hudeček
L. Matula - Miškeřík(C) - J. Těthal
Peťa Jakoubek - R. Kolacia
Hačuka - Radek Dostál - Vašek Spáčil
Jeňa Halíček - Zdeňa Straka

Střídání:
1´ Kůň za Zdeňu Straku

Lipov - Sudoměřice

26. května 2009 v 15:04 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 1:2 (0:1) SK Sudoměřice

Branky: Radek Mlýnek - Filip Pochylý, Salčák

Diváci: 450


"Nastalo květnové odpoledne, o postup velký boj,
na stadion doletělo diváků, jako včel roj."

"Alkoholem posilněni dojeli někteří,
výsledku po souboji většina stále nevěří."


Zápas a návštěva sezóny, krásné počasí a nelítostný souboj dvou mužstev o špicu tabulky, to vše sa vměstnalo na fotbalový stadion do Lipova. Diváci byli v očekávání a mezi hráčama, zdálo sa, panovala výborná nálada. Co sem zas očekával já od diváků, bylo pořádné burcování, omluvil bych snad ty, kteří zrovna měli v ruce pivo nebo sodovku lebo sa cpali brambůrkama třeba. K první šanci sa dostali ale hosté a to v 9´ aj přes obránca kousek za malým vápnem z otočky zakončovali, Mira Vrba však nepřipustil ohrožení branky. To ve 12´už sa odehrávali na hřišti jinší věci, Lipov sa tlačil na Sudoměřicků stranu, ale to bylo houby platné, po ztrátě došel rychlý brejk a koncovka levačkou Pochylého z velkého úhlu a hosté šli do vedení 0:1. Lipov musel čekat na "větší" šanci až do 33´, spolupráci dvou kolegů z útoku předvedl Mira Mikeska, který centroval na Fafka, teho otravuje eště aj obránce a nakonec skákavý balón ve vápně nedokázal lepší zakončit jak 3metry mimo. O minutu pozdějc už střílal Lipovský shooter daleko ostřejšíma nábojama, když mu ze strany nabil - nacentroval Milan Fišer a Fafek z half-volleye už za lajnů velkého vápna(vevnitřku) udělal malý větrný vír nad hostující branků - střílá 20cm nad břevno. Ve 40´zahrávali hosté standartku a aj z 30x opakovaného videa nezjistím, čím zakončoval hráč Sudoměřic..... bylo to kůsek za malým vápnem, po centru a šlo to do zemi od hráča a pak nad branku - možná mu to sjelo od prs na stehno nebo nevím, ale podstatné a dobré je, že nedal branku. Ve 42´ si ochmatal balón v rukách naposledy před poločasem Lipovský golman Mira Vrba... ze střely ve vzdálenosti 20ti metrů a malé razanci, uvítal poslední pozdravení bez jakýchkoliv problémů. Do poločasu sa šlo za nevyhovujícího stavu pro Lipov a Sudoměřice si zatým mohli a asi aj mnuli ruky.

2. poločas
Začal stejnou bojovností obou mužstev jako v předchozí 45timinutovce a na šancu sa čekalo do 55´, k té sa dostali domácí, když sa zahrávala standartka a balón sa nahrál do vápna kde Fafek střílal mimo, ale aspoň z teho byl roh po teči obránca. V 59´měli šancu aj Sudoměřice a byla mnohem nebezpečnější; centrovali do vápna, míč doletět ke hráčovi a ten to trefil hlavů tam, kde sa to za vstřelený gól nepočítá - půlmetr mimo. V 62´ zahrávali hosté standartku ze strany, střílený centr si Mira Vrba pohlídal a balón dobře vyrazil. V 66´už sa probrali téměř všecí diváci - konečně! a hépali víc než šušni na děckém hřišti, důvod jim k tomu dal Lesky + Radek Mlýnek, první jmenovaný nahrál ve vápně na Radka a ten neobvykle levačkou trefil z první nechytatelně do vinklu a bylo 1:1! Lipov sa tak vrtátil zpátky do boje o postup. Nadšenost z vyrovnávací branky sebrala domácím větr z plachet hnedkaj za 80vteřin, protože Sudky zahrávali standartku, střelili to dobře do břevna, od kerého sa to odrazilo na lajnu vápna a hostující hráč vrátil zpátky na spoluhráča kůsek za malým vápnem - zapoměli sa dva obránci Lipova, jinak offside, kde už náš golman nemohl moc dělat a pohotová střela skončila v síti 1:2. Lipov tento gól nepoložil a hrálo sa dál v rychlém tempu; v 70´unikl Fafek po lajně, když mu přihrál Víťa Kadubec, vřitil sa do vápna podél brankové čáry a střelou z téměř nulového úhlu sa roztřásli kolena možná víc hostujícímu golmanovi, jak nastřelená tyč; akca pokračovala dál a Fafek opětovně střílal po odrazu, ale do golmana a protože hosté vykopli, Martin Tomčal sa dostal k balónu, pálil za vápnem, letící balón tečoval Milan Baranovič, míč už plachtí minimálně zas do tyče, ale tam byl hostující hráč, takže mega závar, ale branka nepadla. Posledních 20minut na hřišti už jasně dominovali Sudoměřičtí hráči a o pěkné kombinace a fotbalovou podívanou diváci určitě stáli spíš ze strany Lipova. V 74´sa potkal s míčem naposledy Fafek, po nahrávce zakončil do golmanových ruk; potom už sa s balónem nepotkal a oprávněně si stěžoval nebo spíš informoval trenéra. V 76 a 81´sa dostal do šance Lesky, nejprve po rohu Radka Mlýnka zakončoval skákavý balón, ale nerazantně a potom po centru Martin Urbánka hlavou půl metra mimo. V 87´nastala závěrečná šance zápasu, do které sa probojoval Martin Tomčal, střelou z 16ctky dal poslední sbohem třem bodom ze zápasu, když netrefil ani branku.


Shrnutí: V utkání byli fotbalovější hosté hlavně prvních a posledních 20minut, na šance to bylo vyrovnané. Sudoměřice tak odvézli nejcennější možný skalp ze soupeřova hřiště a náskok 4 bodů po dnešním zápase na Lipov už si zřejmě doma proti Petrovu a potom venku proti Strážnici a Lhotkám pohlídajů. Samozřejmě, mnoho znás si přeje neco jiného.

Pozn.: Věřím tomu, že kdyby dnes fandilo aspoň 100lidí, místo enom 8ti starších žáků kdesi na rožku + střídačka Lipova, tak by zápas vypadal úplně jinak, protože by sme hráče vyhecovali. Zpomenu podzimní zápas v Sudoměřicách, když tam bylo 100diváků z Lipova a tak cca 30 naplno fandilo, tak to byla úplně jiná atmosféra - pro hráče fantastická a kdoví kdy sa nečeho takového Lipovští hráči dočkajů. No, teď už je na neco takého pozdě, ale aby nekdo začal v Lipově fandit sám od sebe?! O tom sa nám može enom zdát. Eště bych doplnil, že v utkání byla víc než hodně znatelná absence fyzicky nejzdatnějšího hráče Lipova Marka Karáska, který je zraněný.

Rozhodčí: Rathouský Milan - skoro celé utkání pískal naprosté zmňaty, aj když šlo o souboj tělem o balón, chvílama už sem si říkal, že zapíská snáď aj když nekdo zakopne a spadne sám, jinak situace posoudil správně, ale špatně posoudil to, jak Mira Mikeska zajel do kotníků hostujícímu hráčovi bez balónu a viděl enom ŽK, když měla jasně vyletět ČK (hráč mosel následně střídat). Žlutýma kartama nešetřil a padlo jích dost, protože bylo hodně ostřejších soubojů. Hodnocení je 6/10. Na lajnách byl asistent Drozdy a Kašík, kteří sa v zápase žádných chyb nedopustili a všecko bylo O.K.Základní sestava:
Mira Vrba
Víťa Kadubec - Baranovič - Fišer M.
Jan Maňák
Martin Urbánek - Martin Tomčal - Radek Mlýnek - Lesky
Fafek - Mira Mikeska(C)

Střídání:
58´ Bueno za Fišera


"Byl to boj o postup, pěkná věc,
od diváků hráči neslyšeli převratný hec"

"Hrajeme to pro radost, nač ten smutek a vztek,
příště třeba vyhrajeme, bude to zas svátek."VIDEO:

Lipov "B" - Dubňany "B"

24. května 2009 v 14:05 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" 1:2 (1:2) FK Baník Dubňany "B"

Branky: Basa - Zahrádka, Wágner

Diváci: 60


Do Louky na fotbalový stadion dojeli hosté z Dubňan pěkným autobusem, stejně jako ligový fotbalisti. Oblačné počasí nalákalo houf diváků, kteří byli zvědaví zda-li domácí tým v jarní části sezóny a domácím prostředí konečně urve alespoň jeden bodík. Zápas začal v rychlém tempu a z první šance padnul gol do sítě domácích, po rozehrávce na střed sem stíhal hostujícího záložníka, ale nechtěl sem ho za cenu karty faulovat a tak si pelášil až od půlky k 16ctce, kde sa před ním krásně rozestůpila Lipovská obrana a plovoucí střela zapadla do středu branky na 0:1. Ani sme sa nenadáli a v brance už si lebedil balónek podruhé a to hnedkaj zkraja rozehrávky sme pokazili, hosté majů už míč a fčilkaj ide nahrávka do křídla, záložník vniká do 16ctky a přízemní střelou na vzdálenější tyč navyšuje score Dubňan už na 0:2. Co asi diváci nečekali bylo to, že hnedkaj po rozehrávce padne zasej branka a postaral sa o ňu Basa, když sme hráli dobředu, tak obrana netrefila balón, pak jím to odskočilo, Basa získal balon, šel z většího úhlu od rožka velkého vápna a aj když před ním balón skákal, tak si tento zkušený útočník počínal nadmíru dobře a neposedný balón dal stejně jako v předchozím případě, ale v mnohem těžší pozici na zadní tyč a bylo snížené 1:2. Takže během tří minut padly 3 branky a kdyby to tak šlo furt, tak by sa divákom zápas lůbil velice - podle mňa, ale co sa dílo dál, to nevěděl ani děd Vševěd. Ve 12´už sem sa ocitnul ve vyložené šanci aj já, když sem zaseknul na hostujícího stopera, ve vápně mě střela špatně sedla a golman ju na 2x pokryl. Ve 22´ už sa dostal do šance aj Vašek Spáčil, ale stejně jak mě, střela mu dobře nesedla a golman nemosel tentokrát ani zasahovat; Vašek pálil z 20ti metrů. Ve 28´ sa dostali do další šance aj Dubňany, když dávali ze strany takový polo-centr na malé vápno (nekeří zpomeneme situaci proti Vrbce), ale ke štěstí Lipova sa hostující hráč trefil přesně do golmana-trenéra Libora Kolacie, kerý balón spacifikoval. Lipov nadále usiloval o vyrovnání a hnal sa neustále kupředu a hosté sa ke koncovce moc nedostávali. Další a určitě největší šancu ke konci poločasu (41´) měli právě domácí po hezké akci > Vašek Spáčil hodil aut, Víťa Šmehlík dal na mňa, já sem poslal Basu do křidla a ten dal od autové lajny prudký balón mezi dvoma bránícíma hráčama na rozběhnutého mňa a Víťu Šmehlíka - mezi nama sa vracal obránce, balón nakonec došel až k Víťovi, střílal z první ve vápně v pěkně rozběhnuté akci, ale jenom do noh Dubňanského golmana, který vybíhal a tak sa scóre neměnilo. Ve 44´už sme větřili šecí nádech gólového efektu, ale nakonec sme pocítili jenom smrad spotěných dresů, když ze strandartky - 25metrů, Joška Miškeřík rozezvonil břevno, kůsek od vinklu. Do kabin sa šlo teda za stavu kerý domácím nevyhovoval, ale s předvedenů hrů byli trenéři určitě spokojení.

2. poločas
Už nenabídnul tolik fotbalové krásy jako ten první, ale šancí bylo dostatek, teda hlavně ze strany hostujícího celku. Slůnko už vylézalo o 106 a pot tékl do očí, ale hrálo by sa, aj kdyby začalo chumelit. V 53´ kopali hosté standartku z 20ti metrů pěkně přes zeď k zemi; fantastický zákrok vytasil znovu Libor Kolacia, když vyrazil jasný gól. V 60´ zakončovali Dubňany vně 16ctky na vzdálenější tyč, ale máme tam opět dnes vynikající Libora, který znovu super zákrokem v letu likviduje další gólovku. V 62´ dostal Basa nahrávku do 16ctky, chtěl projít přes obránca, kopnul mu balón do nohy, od nohy už to ide na prsa a od prsou to šlo do ruky, která nebyla úplně u těla a rozhodčí Zima odpískal podle mojého názoru hodně přísnů penaltu, ale to Lipovu nevadilo; následně eště kolem rozhodčího skákali všecí hostující hráči jak zajíci v oboře, ale stejně by ho ani za mrkvu neukecali, protože zapískané bylo a verdikt zněl jasně. K penaltě sa postavil Vašek Spáčil, kopnul to ne moc efektně k pravé tyči a dlouhán v brance Dubňan vystihnul směr střely a poslal balón na roh. Další šancu k ohrožení branky si vypracovali domácí až za dlůho, ale hosté jako by byli vyhecovaní tým že sa nedala penalta - etda vyhecovaní byli verdiktem rozhodčího nebo že by rozhořčení?!, vrhli sa proto do útoku a to sa vám díli věci. V 63´už sme viděli poslední zákrok Libora Kolacie, když zachránil další gólovou pohromu; při zákroku sa ale zranil a do branky mosel jít Břeťa Hudeček. Hosté dál usilovali o navýšení svého score a střílali buď mimo nebo aj na branku, ale aj Břeťa byl ve výborné chytací formě. V 77´ založili hosté povedenou akci po pravém křídle a následně pronikli až do vápna, kde zakončovali na zadní tyč a už už viděli balón v síti; ale nakonec to byl Břeťa Hudeček, který ve výskoku dozadu vytahnul koncem prstů balón na břevno. V 86´ nastala poslední a pořádná šanca, která sa odehrávala v režii domácích; Vašek Spáčil centroval ze strany do vápna a přes celů obranu prošel balón až mezi penaltu a malé vápno na Basu, který to nečekal a ani pořádně nevěděl kde stojí a pohotově levačkou zakončil těsně vedle tyče. Do konca už branka nepadla a ani sa nikdo nezranil naštěstí, takže zápas skončil tak, jak je to napsané v titulku.

Shrnutí: Pěkná souhra obou mužstev v prvním poločase sa neúplně přeléla do druhého dějství, kde už spíše dominovali v koncovce hostující hráči, avšak bez gólového efektu. Lipov tak ze všech 4 zápasů na jaro doma nevybojoval ani bod, ale podotknul bych, že dnes hra nevypovídala o tom, že by´sme byli špatní nebo že by nám to nešlo. Pochválil bych určitě za výkon Libora Kolaciu, aj Břeťu Hudečka, protože nebyt týchto dvoch v brance, tak sme dostali větší nášup jak potom na oběd. Příští týden snad dovezeme nejaký bod z Ratíškovic "B", ale to nám pomáhaj pán Bůh, protože jím ide o postup, ale Lipov "B" jích na podzim v nervy drásajícím utkání 2:1 porazil.

Pozn.: Hostující obránci mě říkali, že sa nám zranil golman, tož sem jím říkal, že je to trenér a chytat ide obránce, tak z toho byli docela vysmátí, ale abych pravdu řekl, tak dnes zachytali v brance jako skuteční brankaři a za to zaslůžá minimálně smeknutí.

Rozhodčí: Zima Zbyněk - místama pískal blbosti a zapoměl dat aj nejaků kartu. Přísná penalta byla a byla. Hodnocení je optimální 6/10. Hosté by mu dali určitě aj méň, když si furt na neco stěžovali a věnovali sa v zápase kolikrát víc rozhodčímu, jak hře samotné.Základní sestava:
Libor Kolacia
R. Kolacia - Miškeřík(C) - Jiří Těthal
Kůň
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - L. Matula
Jeňa Halíček - Basa

Střídání:
51´ Peťa Jakoubek za Koňa
63´ Břeťa Hudeček za Libora Kolaciu
76´ Hačuka za Jeňu Halíčka

Pozvánka na fotbal

20. května 2009 v 20:51 | Jeňa Halíček

NEDĚLNÍ ZÁPASY:


Lipovský "B" tým bude hrát v nedělu poslední zápas v domácím prostředí s Dubňanama "B". Lipovské Áčko zas přivítá v zápase o první místo ambiciozní Sudoměřice, které vévodí tabulce před Lipovem o pouhý bod. Proto neváhajte a dojdite podpořit naše týmy v domácím prostředí nebo dojdite shlédnout alespoň zajímavé bitvy, či boj o první příčku v tabulce.

Lipov "B" - Dubňany "B" >>> neděle 24.5. v 10:00 (hřiště Louka)
Lipov - Sudoměřice >>> neděle 24.5. v 16:30

Lipov "B"-tým

20. května 2009 v 16:42 | Jeňa Halíček |  Lipov "B"
Foto: Podzim 2008 - krásné počasí, proto sů aj možná trochu nekeří zaškňůření.

Horní řada zleva: Jan Kučera-"Baňa"-hospodář, Joška Miškeřík, Vašek Spáčil, Zdeňa Straka, Peťa Jakoubek, Roman Šimlík-"Basa", Roman Nagy
Dolní řada zleva: Roman Kolacia, Jeňa Halíček, Břeťa Hudeček, Jenda Červenka, Víťa Šmehlík, Tomáš Ondrůš-"Hačuka"

Věteřov - Lipov "B"

17. května 2009 v 20:50 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Věteřov 3:1 (1:0) Sokol Lipov B

Branky: Jan Trimaj, Tomáš Kořínek, Koutný - Vašek Spáčil

Diváci: 100


Za nádherného počasí sa vydal Lipovský celek na půdu třetího Věteřova, který sa při podzimním zápase v Lůce prezentoval velice fotbalovým dojmem. Lipov dojel ve 13cti hráčoch včetně trenéra, z toho já, Hačuka a Laďa Matula sme sa potýkali s problémama s kotníkem a ke konci zápasu eště aj Kůň dostal zásah do kopyta, ale nakonec dohrál. Dnes už to byla ale trochu jinší káva a hlavně první poločas nepředstavoval kanonádu na obě branky, protože vážnější koncovky za prvních 45minut byly enom čtyři. První z 5´ byla rovnou gólová a znamenala tak vedení domácího celku; Lipov odvracel odkopnutím útočnou fázi Veteřova, jenže, domácí získali balón a neefektivním centrem vracali míč zpátky do ohňa, centr skočil před obráncama Lipova před 16ctků a take před domácíma - přeskočil jích a tam si pěkně zběhnul domácí hráč a tak trochu chyba aj Lipovského golmana, který už měl vybíhat a kůsek za malým vápnem se zakončením domácí hráč moc vymýšlat nemosel 1:0; o ofsajd sa v žádném případě jednat nemohlo. Další akce byla ve 12´; Radek Dostál mě nahrál do středu, já sem nasledně vyslal do křídla Vaška Spáčila, který stihnul balón, který už sa blížil do autu a měl čas aj na to přehodit si balón na pravačku; jeho povedený centr našel mňa, ale naša spolupráce byla zakončena mojů hlavičků kousek od půlky branky, na kterou domácí golman dočáhnul. Ve 26´sme sa nadechli k další jakž takž pohledné akci, nahrávku mě do středu dal tentokrát Roman Kolacia a já sem ideálně mezi obránce vyslal k rožku 16ctky dobře naběhnutého Laďu Matulu, který dost váhal co s balónem, aj když sem na něho řval, ať to vyvalí na bránu z rožka 16ctky; Laďa to chtěl zprvu eště asi centrovat, ale po přemýšlání sa odhodlal ke střele, která skončila víc jak metr vedle domácí brány. Ve 39´sa pokusili domácí o střelu z dálky, ale rovněž bez většího efektu, když střela skončila víc jak půl metra nad břevnem. O poločase v kabině trenéři určitě zopakovali téměř to samé co před zápasem a po malé pauze sa mohlo pokračovat.

2. poločas
Byl už o neco zajímavější a znuděný divák z první půlky už mohl s napětím sledovat další boj na fotbalovém trávníku. Hnedkaj zkraja poločasu ve 46´ centroval Laďa Matula na lajnu 16ctky, kde sa pohyboval Víťa Šmehlík, který akrobaticky zakončoval půlmetr mimo branku - domácímu golmanovi moselo po této střele minimálně zatrnůt, protože sa ani nepohnul. Netrvalo zas tak dlůho a v 52´ nakopli domácí balón dopředu, Pavel Maňák už vybíhá z branky a srážá sa s Jošků Miškeříkem, ale Pavel nakonec přesto balón chytne, následně mu vypadne a Joška mosí rychle odkopnůt, protože dotírá domácí hráč; balón doletí k hráčovi Věteřova tak 35-40metrů od branky a když vidí, jak je Pavel vyběhlý z branky skoro na lajně 16ctky a nejak nespěchá zpátky, tak neváhá a uklůzá balón do prázdné na 2:0. Lipov právě rozehrál a kohosi z našich faulovali kůsek za půlků; Joška Miškeřík sa ujal přímáku z dálky, centruje na branku, kde skočil balón stejně jak u první branky Věteřova, balón už chtěl hlavičkovat ve vápně Hačuka, ale byl stažený domácím obráncem, což nám nevadí, protože balón sa dostal k Vaškovi Spáčilovi a ten dává stehnem přes padajícího golmana na 2:1 a vracá Lipovu naději na nejaký ten bod ze zápasu. Domácí védli o dvě branky teda pouhých 60-70 vteřin. Další šanca sa naskytla v 61´ po standartce Věteřova z 20ti metrů, Pavel Maňák však další zaváhání nedopustil a balón po střele lapnul. V 69´ už zaváhal nekdo jinší a byl to Joška Miškeřík, když mu nekdo vrátil balón zpátky do obrany a on hnekaj neodkopnul, hráč ho na rohu 16ctky obral, Joška ho stíhal, hráč zasekává a se štěstím sa mu od Jošky balón odrazil zpátky do vápna, kde střelou skoro z nulového úhlu zakončuje na bližší tyč, kde stojí aj náš golman a mezi tyčí a golmanem je mezera tak akorát na balón a s naprostou přesností uklůzá balón přízemní střelou do Lipovské branky potřetí - 3:1 teda. V 80´ Laďa Matula znovu zaváhal ve vápně domácích a proto sa score znovu neměnilo.


Shrnutí: Věteřov nepředl tak oslnivů hru jako ve svém vystoupení na Horňácku, řekl bych dnes hlavně, že to bylo po herní stránce vyrovnané. Nic nemění ale na tom, že Lipovský "B" tým sa porazil opět sám. Eště bych doplnil, že na góla sa hrozně nadřem a místo střely chceme balón zavézt až do kuchyně, což asi néni moc dobré, když sa mrknete na naše scóre.

Pozn.: Dnes ve Věteřově sem byl svědkem velice neobvyklé události, když sem střídal s tabulů v ruce Hačuku a nastupoval Libor Kolacia, tak mu domácí funkcionáři na střídačce zatleskali, aj nejaký hráč, tož sem jích pochválil a jak střídali oni, tak sem jejímu hráčovi take zatleskal za výkon. Z toho by si měli vzít příklad všecí diváci, teda hlavně když ide o střídání svojého hráča.

Rozhodčí: Zima Jakub - pískal výborně, s výjimkou 2x špatně posouzené situace pro Lipov a 1x zapískané špatně proti Věteřovu. Jinak hodnocení je aj tak bezvadných 8/10 a všecí s ním mohli byt podle mňa spokojení.


Základní sestava:
Pavel Maňák
Hačuka - Miškeřík(C) - R. Kolacia
Kůň
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Laďa Matula
Z. Ručka - Jeňa Halíček

Střídání:
60´ Víťa Kolacia za Jeňu Halíčka
77´ Libor Kolacia za Hačuku


KEN Veselí - Lipov

17. května 2009 v 20:47 | Jeňa Halíček

KEN Veselí nad Moravou 1:3 (1:1) Sokol Lipov

Branky: Hanzelka - Martin Urbánek, Mira Mikeska, Fafek

Diváci: 220

Za pěkného počasí dnes odpoledňa sa nastlalo přes 2sta diváků na stadion v Zarazicách, z toho dojela aj necelá jedna kopa z Lipova. První branku vstřelil Lipov po centru Milana Baranoviča do vápna, kde číhal Martin Urbánek, který si zakulatil počet svých vstřelených branek už na 10kusů, když roztřepotal střelou ve 27´ poprvní Zarazicků síť. Domácí kontrovali hned po rozehrávce ve 28´, střílali tvrdě z 25ti metrů na golmana Miru Vrbu, střežící Lipovskou svatyni; ve vápně došlo k mírné teči a balón sa dostal až za záda Lipovského golmana 1:1, reagovat sa na to dalo věru zle. Ve druhém poločase sa eště Lipov trefil přesně 2x a to v 56´, když přetahnul centr Fišer na Fafka a ten dával na Miru Mikesku, který zakončil do golmana, od golmana zpátky k Mirovi a pak za pomocí tyče už je zas lepší pohled na svět ze strany Lipova, takže 1:2. V 62´měl Mira Mikeska opět velký podíl na vstřelené brance, když vyhrál hlavičkový souboj, balón sa dostal k Fafkovi a ten upravil score kosmeticky na 1:3 pro Lipov.


Shrnutí: Zarazice chtěli hrát fotbal, což sa taky dílo a to Lipovu maximálně vyhovovalo, protože domácí sa do nejakých extra šancí nadostali, zato kdyby Lipov dnes fůknul 8 branek, tak by nemohl řéct nikdo ani "ň". Lipov tak předvedl podle slov trenéra Bihariho nejlepší jarní výkon a doufejme, že aj v příštím kole proti lídrovi soutěže Sudoměřicám si Lipov najde správnou cestu ke třem bodom.

Pozn.: Dnes přicestovalo do Zarazic dost diváků z Lipova a byli slyšet, což je "konečně" zas po dlůhé době dobře. Hlavně bylo slyšel fanoušky "od Kozla" a věřím, že jejich podpora bude hnat kupředu Lipovské mužstvo aj v dalších zápasoch a né enom dnes.


Základní sestava:
Mira Vrba
Fišer - M. Baranovič - Víťa Kadubec
Jan Maňák
Martin Urbánek - Martin Tomčal - Lesky
Radek Mlýnek
Mira Mikeska - Fafek

Střídání:
80´ Bueno za Leskyho

Sestava

15. května 2009 v 10:52
Základní sestava Lipova "B" na pěkném hřišti v Moravském Písku.

Lipov - Javorník

10. května 2009 v 19:16 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 2:1 (0:0) Kordárna Velká n.Veličkou "B"(Javorník)

Branky: Jan Maňák, Fafek - Martin Pavlinec

Diváci: 140


Slabší divácká účast než sem osobně čekal, navštívila v nedělním odpoledni druhé derby mezi dědinama z Horňácka. Podzimní klání mezi tymato mužstvama skončilo těsným rozdílem 3:4 pro Lipov. Kdo došel na zápas o 10minut pozdějc, tož ho to nemoselo nejak mrzet. První šanca byla totiž až v 11´, ve které Milan Fišer nacentroval na Fafka do vápna, ale Lipovský borec zatým prostor mezi 3ma tyčama střelou nenašel. Ve 14´byl Lipovský forward znovu u míče, když mu pěkně do strany 16ctky nahrál Milan Baranovič, jeho muška byla znovu špatně zeštelovaná, Fafek zakončil už přesnějc jak v první případě a napružil fčil už boční síť branky. V 16´ sa dostali ke koncovce aj hosté, ale nenačechrali bohužel-bohudík pro Lipov ani síť ochrannou, nejvíc ohrožený po této střele byl holub, právě prolétající nad ochrannou sítí. A do třetice tu máme koncovku Fafka, ale to už tu máme 21´ a po centru Leskyho odvrátil nebezpečí od branky Javornický Jurena, ale pouze na Fafka, kterému sa rovněž jeho "práca" nevyvédla na výbornou, stejně jak obráncovi a pálil do ochranné sítě. Teď Vás asi "překvapím", ale ve 26´sa dostal k další koncovce Lipova Fafek, po nahrávce od Radka Mlýnka z těžkého úhlu ve vápně svojí levačkou střílal na vzdálenější tyč, a kdyby měl balón jazyk, určitě by olíznul tyč. Ve 28´sa dostal Javorník do šance po rohovém kopu; k odraženému balónu sa dostal Martin Pavlinec, střílal levačků k tyči, Mira Vrba v brance mu dal zákrokem ale vědět o tom, že je v lepší formě co sa chytání týká, oproti Javornickému střelcovi, který na jaro oproti podzimu moc branek nevstřelil. A už tu máme 31´a největší šanca Javorníka ke vstřelení branky hlavně díky obraně Lipova, protože jeden z domácích pokazil přihrávku, chtěl nahrávat na střed, avšak nepřesně na Pavla Hozáka, který si to už mašíruje sám na branku, ale pozór, dal si balón daleko od nohy a nakonec z toho byl šprajc s golmanem, který odnesl Javornický hráč a následně mosel střídat. Do konca poločasu sa vůči hře obou mužstev žádné ohromující podívané diváci nedočkali. O poločase sa šlo teda do kabin za nerozhodného stavu, ale ohledně předvedené hry měl trenér Bihari svým svěřencům rozhodně víc co říkat, jak Javornický kouč, protože si v mnohých případech Lipovští hráči ani 2x pořádně nenahráli a styl hry byl velice rozháraný a nevyvážený.

2. poločas
Obraz hry ze strany Lipova sa změnil a hráči začali pořádně tlačit na Javornicků stranu, ale obrana hostů zatým eště nepukla. K první šanci sa dostali ve 46´ ale stejně Javorničani, když Martin Pavlinec střílal znovu levačků a asi nepochopil, že Mira Vrba sa tak lehko nebo aj těžko překonat nenechá a znovu balón uklidil do bezpečí. Martin Tomčal zakončuje ve 48´ ze slušných 25ti metrů, třela ale néni umístěná a golman Novotný v klidu vyrážá. V 55´zahrával standartku z dálky Radek Mlýnek, balón letěl směrem na vinkl, ale vzrůstem menší golman Javorníka předvédl, že aj když nedosahuje velikosti Yetiho, ide dobře v takovémto případě zasáhnůt. Mira Mikeska si právě nahrál míč s Fafkem a ten přes golmana zakončuje enom do boční sítě. Každý divák už byl nervózní, aj když Lipov stále tlačil, ale furt né a né strhnůt vedení na svoju stranu. Další šancu v 53´připravil Lesky pro Radka Mlýnka-střílal ve vápně k tyči, golman Javorníka sa mrsknul jak kapr před zabitím a proto zatým aj šance pro Javorník na nadějný výsledek přežívala. Po vyražení golmanem sa kopal v té samé minutě roh, postavil sa k němu Radek Mlýnek, balón letěl k bližší tyči, kde si naskočil Jan Maňák a obrana Javorníku poprvní kapitulovala, když hlavičkou otevřel scóre zápasu - 1:0, pro Jana to byla první branka v sezoně. V 59´ zakončoval hlavou Radek Mlýnek těsně nad branku Javorníka, ale největším překvapením pro mňa rozhodně bylo to, že neco přes 20 normálních diváků za tůto koncovku odměnilo Radka potleskem, čehož si všiml aj trenér Michal Bihari, když tento nezvyklý čin rovněž avizoval. Dušan Šácha v 63´právě nahrál do vápna na Martina Pavlinca, Javornický shuter dnes už po několikáté skončil na dobře chytajícím Lipovském golmanovi, který vyrážá balón na roh. V 67´sa třepotala síť branky Javorníka znovu, když Martin Urbánek přetahnul centr na Miru Mikesku, Mira v záklonu hlavičkuje do boční sítě, nikoliv mezi 3 tyče. V 68´ už sme sa dočali za vynaložený tlak konečně další odměny o kerů sa notnou dávkou postaral Radek Mlýnek, nahrál přesně do vápna na Fafka, který dnes ke vstřelení branky nepotřeboval svoje gepardí běhy a z těžkého úhlu sa prosadil na 2:0, aj přes vylezeného brankařa. Javorník si mosel položit otázku, co fčil?! Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, protože za 2minuty na ňu došel kdo jinší ze strany Javorníka jak Martin Pavlinec a svojí dnes už asi pátou střelou, sa levou a rovněž z těžkého úhlu prosadil ve vápně přes obranu aj golmana, když balón kopnul na vzálenější tyč a je snížené 2:1. V 78´ nacentroval na osamoceného Fafka do vápna Martin Urbánek, balón skákal, Fafek si balón pokrývá tělem, ale za ním otravuje golman, který na balón nedočíhnul, svalil sa k zemi jak kus železa a Fafek zakončuje do branky; Lipov by však po vstřelení branky nejraděj odvézl do šmelcu Javornického golmana v podobě kusu železa válajícího sa na zemi aj s rozhodčím Zimů, protože rozhodčí absolutně nesmyslně branku neuznal. Tento čin rozhodně Lipovské příznivce ani hráče nepotěšil, ale odpískané bylo, nedalo sa už nic dělat a hrálo sa dál. K navýšení scóre mohl přispět v 83´ Martin Tomčal, pohotovou střelou z 20metrů vylekal nejedného Javorničana, když pálil těsně vedle vinklu. V 85´ nakopli hosté balón dopředu, zkušený Milan Baranovič chtěl dávat v záklonu hlavů malů dom, avšak špatně vyhodnotil situaci, balón ho přeskočil a tam už je nastartovaný Martin Pavlinec, který ztroskotal na Mirovi Vrbovi, když už byl přímo před brankou a Mira po jeho střele neuvěřitelným zákrokem určitě zachránil Lipovu 3 body. Balón byl v předchozí akci vyražený na roh, zahrával ho Martin Pavlinec na Bílu, kerý stál na penaltě a z nepovedeného volleye zakončil pár centimetrů vedle tyče; trefit to lepší, tak je to tam. Do konca už sme žádných převratných událostí svědky nebyli a tak sa obě mužstva rozešli stejně jak na podzim nejtěsnějším možným rozdílem.


Shrnutí: První poločas byl o neco lepší Javorník, protože si nedělal tolik starostí a balón v případě nebezpečí hned uklidil, ale herně na tom byl podobně jak domácí. Druhá půlka už nabídla rozdíl v kvalitě mužstev, když Lipov zlepšil hru směrem dopředu, hlavně prvních 20minut byl na hostující branku vyvíjen tlak několika atmosfér, ale po chvíli došla "pára"; disciplína obrany byla polepšena jenom nepatrně. Hráčem č.1 byl v druhé půli golman Mira Vrba a aj Martin Pavlinec sa za svůj výkon stydět nemosí, stejně jak Fafek, kteří v dnešním utkání nejednou dali vědět o nebezpečnosti svých koncovek.

Rozhodčí: Zima Mikuláš - předvedl hrozný výkon, protože místama jak kdyby tam vůbec nebyl, např.: Javorník rozehrává standartku, Lipovský hráč si stůpne před balón a tak nemožů rozehrávat a napálá to do něho; Javorník zakopne z půlky míč až do lesa, karta žádná; 2x po sobě evidentní filmování Martina Pavlinca ve vápně, taky bez karty; neuznaný gól Fafka. Za svůj mizerný výkon by tentokrát zaslůžil vytáhat rozhodčí Zima sám, tak jak to dělá právě on nekerým hráčom. Známka za jeho pískání je 3/10, uvažoval sem chvílu aj o 4rce.


Základní sestava:
Mira Vrba
Víťa Kadubec - M. Baranovič - Fišer
Jan Maňák
Martin Tomčal - Lesky - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Fafek - Mira Mikeska(C)Lipov "B" - Hrubá Vrbka

10. května 2009 v 19:11 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" 0:5 (0:1) ZD Horňácko Hrubá Vrbka

Branky: 2x Čambal, Pavel Bajko, 2x Petr Bajko

Diváci: 100


Krásné počasí, ideální podmínky a velká divácká návštěva. To vše nalákalo diváky k Horňáckému derby mezi sousedy nejenom co se katastru obcí týká, ale taky sousedů v tabulce. Diváci mohli hned v první minutě sledovat akci středem hřiště, když sem nahrál Vaškovi Spáčilovi, ten vniknul do vápna, střelou překonal golmana, ale balón před ním mírně skočil a trefil ho nedostatečně a nakonec skončil nejtěsnějc možně vedle tyče. Vrbka sa osmělila až v 9´, střela za velkým vápnem udělala pouze pěšinku v trávě půlmetr směrem od tyče. Do další šance Lipova sem sa prodral já, když Joška Miškeřík zahrával z dálky standartku, dobře sem si naběhnul, ale v záklonu sem hlavičkou vrásku na čele golmana neudělal; koncovka metr mimo. Hosté si v první půli mnoho šancí nevypracovali a rozběhnuté akce nebo koncovky končili na obraně Lipova nebo dobře vyběhnutém Pavlovi Maňákovi-golmanovi. V 15´ zkůšal z 25ti metrů střílat Víťa Šmehlík; pěkná střela do středu branky zastavila ale pouze ochranná síť 10čísel nad břevnem. V 18´ byla na světě vyložená šanca hostů, když nejprve zakončovali ze střední vzdálenosti, Pavel Maňák vyrazil vedle sebe, kde byl nachystaný hostující hráč, který sa šance asi leknul víc jak Lipovské mužstvo po jeho nepřesné koncovce nad branku. Ve 22´ sem podniknul průnik do obrany Vrbky eště za 16ctků a skákavý balón sem dobře trefil, ale ze strany mňa šťuchal obránce lepší jak u nás doma právě chystané erteple k obědu a nekonec sem sa trefil skoro metr vedle vinklu. Ve 28´ sa zrodila další šanca Lipova u které byl tvůrčí postavou Jenda Červenka a jeho výborný autový hod až na penaltu obránce odhlavičkoval za sebe, kde osamocený Laďa Matula nešel ani do rybičky(to by byl jasný gól) a ani do kličky nebo zaseknůt do protipohybu golmana řítícího sa na ňho; stav byl teda aj po této veliké šanci nerozhodný. Ve 36´ už sa scóre ale měnilo; diváci přihlíželi na první branku po standartce Vrbky; hostující hráč střílal přes zeď na zadní tyč, Pavel Maňák byl na tom místě včas, ale nekleknul k zemi aby balón dobře spacifikoval a hle! aj když tam byl, jaksi to přes neho prošlo a je to 0:1. Ve 41´ mohli hosté přivonět opět ke gólovému okamžiku, když z dálky(30metrů) na vzdálenější tyč stříleli, ale Pavel Maňák vyrazil a tak mohli ňuchat zatým vůni šeříku táhnůcí sa směrem od Veličky. Rozdhodčí ukončil první půlku o neco dřív jak bývá zvykem 45ti minutové hrací doby a šlo sa do kabin.

2. poločas
Výrazně sa změnila hra hlavně ze strany domácích, kteří sa do koncovky už skoro nedostali, zato hosté ve svých "vosích" dresech žlutočerné bravy bodali nepříjemně na Lipovské půlce. Po zahájení poločasu netrvalo dlouho a nedostatečná obrana Lipova dostala zásah na 0:2; po rohovém kopu si totiž balón prošel po zemi přes 3/4tě délky malého vápna, kde jeden Vrbčan nastavil nohu a kde skončil balón už je zcela jasné. Další "úlovek" mosel Pavel Maňák táhat v 53´ po pěkné křižmé střele těsně za 16ctkou, která zapadla přesně k tyči a domácí golman by táhal ze sítě rozhodně jinšího macka, jak takéhoto, takže 0:3. V 60´ o sobě dali vědět konečně domácí, konkrétně Víťa Šmehlík, jeho střela sa vlézla ale enom do branky baráku stojícího za ochrannou sítí. Posledních 25 minut už běhal po hřišti borec jménem Petr Bajko, který sa v 72´ za svůj čin v 16ctce nemosel vůbec haňbit; zaseknul do protipohybu na Hačuku, kerý lehnul, Pavel Maňák vyběhnul z branky, Bajko už zakončuje, Pavel ide do lehu a hráč Vrbky s notnou dávkou štěstí zakončuje s tečí golmana pod jeho pažů na už 0:4. V 74´ byla na světě největší šance Lipova druhé půlky; Kůň dostal přihrávku mezi obránce, zakončoval placírkou však těsně vedle tyče. Do veliké šance sa dostal aj Jirka Kožela hrající v bravách Vrbky v 80´, když sa chtěl prosadit přes Jošku Miškeříka, který ho zkušeně odstavil tělěm a tak si na góla mosel nechat zájít chuť, aj když si stěžoval na faul. Konečnou podobu utkání dal opět Bajko v 86´, když po nahrávce na malé vápno padali před míčem Lipovští obránci jak pajduláci v člověče nezlob se, Bajko jen tak pinknul do balónu k tyči a bylo hotové 0:5; zlobil sa ale hlavně trenér Lipova.


Shrnutí: První poločas byl vyrovnaný, ve druhém však špatná disciplína + chyby v obraně a nepřesné finální přihrávky do útoku dokázali hosté potrestat a zaslůženě si vezů body dom.

Pozn.: Obránci Vrbky byli dobří co sa komunikace týká a pěkně sem si se šeckýma pokecal, když byl čas.

Rozhodčí: Husár - pískal dobře, ale zapoměl vytahnůt 2x ŽK a možná jednů aj ČK, když Laďa Matula dostal úmyslně loktem do hlavy bez balónu. Hodnocení 6/10.


Základní sestava Lipova:
Pavel Maňák
Jenda Červenka - Miškeřík(C) - L. Matula
Peťa Jakoubek - R. Kolacia
Víťa Šmehlík - Radek Dostál - Hačuka
Vašek Spáčil - Jeňa Halíček

Střídání:
45´ Zdeňa Straka za Vaška Spáčila
72´ Kůň za Radka Dostála
75´ B. Hudeček za Jeňu Halíčka


VIDEO: Neco možná bude.

Archlebov - Lipov "B"

4. května 2009 v 17:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Archlebov 0:0 Sokol Lipov "B"

Diváci: 60


Lipovský "B" tým navštívil dnes soupeře se stejným počtem bodů a tak sa mohl jeden z celků posunůt o nejaků příčku výš. Těsně před zápasem to vypadalo, že divácká účast bude velice mizerná, ale zároveň s úvodním hvizdem už postávalo, či přešlapovalo kolem stadionu celkem slušný počet diváků. Při rozcvičce sa každý z hráčů přesvědčil, a nic proti Archlebovu, že domácí majů "asi" nejhorší povrch hřiště ve IV. třídě; hrozné drnoviště zkrátka a ve vápně nasypaný potěrák. Právě proto bylo dobré chodit co nejrychlejc do hráčů, kterým balón hodně odskakoval. Hned po rozehrávce domácích nastala právě táto situace, když sem zapressoval na obránca, temu sem balón sebral (teda spíš mu skočil), zatahnul sem po křídle, dával sem za 16ctku na Jendu Červenku, ale temu obránce zabránil ve střele na branku; takovéto situace nastaly během zápasu eště nekolikrát, ale ani jednému týmu sa z toho gól vstřelit nepodařilo. Ve 4´ sa dostal Archlebov do ojedinělé šance, když z 16ctky střílel půl metra vedle branky a to bylo na dlůhů dobu z jejích strany všecko, protože golman Lipova Fišer šecky balóny skvěle přečetl nebo sebral. V 10´sa dostal do koncovky Víťa Šmehlík, když pálil z 20ti metrů do hopkajícího balónu, střela mu však dobře nesedla-byla slabší, aj když letěla přesně k tyči a golman domácích sa mohl pořádně pomazlit s balónem-asi nemá pravděpodobně slečnu. Ve 22´sa dostal za velkým vápnem ke koncovce Radek Dostál, když znova po několika odskokoch sa dostal balón k němu a nezakončil vůbec špatně, jen 20čísel nad břevno. Tlak Lipova stoupal směrem na Archleboských hráčů a hlavně branku a z domácích chvílama unikala pára jak z tlakového hrnca; Do další vážné šance sa dostal Zdeňa Straka, když pálil z mírného úhlu za 16ctkou přesně do vinklu, ale golman Archlebova byl blízko tomuto místu a tentokrát už sa s balónem nemazlil a vyrazil ho na roh. Kolem 30´ zahrával nebezpečný roh Laďa Matula; obránce odhlavičkovával na další roh, když zapoměl na kerů stranu vlastně hraje nebo byl "vytočený" a ohrozil aj minimálně svoju vlastní branku. Ve 32´ sem dostal nahrávku přes střed do běhu od Hačuky a uličků mezi dva obránce sem ideálně načasoval nahrávku právě vedle obránců na rozběhnutého Jendu Červenku, který ve vápně neproměnil veliků šancu, když golman už vybíhal a vykryl tváří v tvář Jendovu střelu. Ve 36´sa dostal ke koncovce aj Vašek Spáčil - střílal nad branku a aby balón aspoň orazítkoval břevno, to by tam nesměla byt diference na celů německů dogu. Ve 43´zahrávali z úhlu a z dálky domácí standartku, střela nebo spíš střílený centr letěl doprostředka branky, ale pro hostujícího golmana to nebyl absolutně žádný problém a balón už má pod kontrolou. Do kabin sa šlo bez branek - Lipov určitě za předvedenou aktivitu mohl vytěžit minimálně jeden gól.

2. poločas
Sa odehrával ve zcela jiném duchu jak ten první a až do 65´sme vážnů šancu či ohrožení branky nespatřili a proto divácký zívanec byl na hřišti velice aktuální grimasou. Právě v té minutě centroval Archlebov ze strany, ve vápně zpracoval jeden z hráčů a pohotově pálil 30cm vedle tyče, což byla největší šance domácích v zápase a tudíž jejich koncovka byla víc než mizerná za celé utkání. V 72´ zahrával Laďa Matula roh a zkůšal samorosta - míč letěl do branky, ale na přední tyči vypomohl golmanovi záložník domácích. V 78´ házal Víťa Šmehlík aut do vápna, kde to přeskočilo obránca a balón skočil až přede mňa a z half volleye sem křižmo levačků hnedkaj pálil - z úhlu, ale balón dostal opačnů faleš, když sa vytočil směrem od vinklu a mezi vinklem a balónem bych napočítal jen pár centimetrů. V 80´zahrával z dálky(30metrů) Joška Miškeřík standartku, míči k ohrožení branky moc nechybělo a mě taky nechybělo moc, když sem chtěl tečovat jeho střelu ve výskoku kolenem, ale nedočáhnul sem na něho. V 82´ domácí "otravovali" na našéj 16ctce a dva nebezpečné centry - jeden z levé strany a následně jeden z pravé strany - přes malé vápno silně zaváněli brankou, ale balón ve skrumáži překvapivě nikdo netečoval. K tomu bych doplnil, že právě minulů sezonu na půdě Archlebova v 82´ po nepodařeném centru domácí scorovali a tenkrát vyhráli 1:0, ale to už je historie a věnujme sa dnešnímu zápasu. V 84´ nebyla Lipovu uznaná zcela regulérní branka, po centru Vítě Šmehlíka eště za velké vápno vybíhal golman domácích a šel za vápno, kde sa střetnul s Radkem Dostálem a ten balón pokopl; Hačuka následně zakončuje po zemi k tyči na 0:1, jenže! Golman domácích jak šel na Radka, tak lehnul na jeho nohu, zařval a rozhodčí zapískal, až byl balón skoro v brance nebo už byl a Hačuka pak dostal, nevím za co, ŽK a nekeří sme sa na hlavách škrábali eště aj po zápase, co to mělo byt od rozhodčího; Hačuka sa měl co rozčilovat a vulgární slovo bylo tentokrát oprávněné a když sme sa ptali rozhodčího co zapískal, tak sám neuměl odpovědět. Do konca zápasu už sa další údálost nestala, co sa vážné koncovky týká a tak sa mužstva moseli podělit o bod a aj o stejný post v tabulce minimálně do příštího kola.


Shrnutí: Lipov si vytvořil celkem slušný počet vyložených šancí a nad domácím celkem v zápase rozhodně dominoval. Domácí si neuměli ani 2x pořádně nahrát a nakopávané balóny dopředu končili v 80% na obráncoch Lipova nebo jích dobře pokryl náš brankař.

Pozn.: V Archlebově tvořily divácků kulisu z 50% (a možná aj víc) ženy, slečny a dívky. Diváci byli celý zápas potichu, akorát jednů nadával a rozumoval starý děda, kerý s dioptrijama č.15 sotva přečte druhý řádek u očního, když Baňa-Martin správně odmával aut. A nevděčných diváků majů velice, ptal sem sa obránca....nebyl s něma spokojený a poznal sem to aj sám samozřejmě, ale co bych sa nezeptal na názor.

Rozhodčí: Husár - celý zápas kontroloval a karty dal tak jak měly byt, což je správné a hodnocení by bylo 8/10 né-li lepší, ale za zapískanů blbost a ovlivnění výsledku, poškození hostující strany po vstřelení branky si zaslůží max. 6/10.


Základní sestava:
David Fišer - "Fafek ml."
Hačuka - Miškeřík(C) - Matula L.
Peťa Jakoubek - Straka Z.
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Jenda Červenka
Víťa Šmehlík - Jeňa Halíček


Střídání:
70´ Kůň za Vaška Spáčila


Suchov - Lipov

3. května 2009 v 21:00 | Jeňa Halíček

FK Suchov 0:2 (0:0) Sokol Lipov

Branky: Fafek, Radek Mlýnek

Diváci: 120

Lipov jel na Suchov s jasným cílem a každý ví určitě s jakým. Na podzim dostal Suchov pěkný ranec branek a hosté tenkrát moseli nést na svých bedrech dom pěknou zátěž branek, když sa 2x prosadil Fafek a Mira Mikeska jích take nešetřil, když jím nasázel rovnů čtyři kuse; poločas na podzim skončil 5:0 a zápas nakonec 6:1. Dnes už to nebyla taková gólová polízanica, ale body sa vézli dom aj tak. V 58´ nahrával Radek Mlýnek do vápna na Fafka, který sa pohyboval ve skrumáži hráčů a prosadil sa aj přesto na 0:1. Oba tito hráči sa podíleli aj na druhé brance Lipova ve 88´, když tenktokrát Fafek využil svojích rychlostních předností, zatahnul do vápna, dal pod sebe na Radka Mlýnka a 0:2 bylo na ten šup. Suchov Lipov moc nepotrápil a do moc vyložených šancí sa nedostal a aj proto sa body vézli tým správným směrem.


Základní sestava:
Mira Vrba
Fišer - M. Baranovič - Kaďa
Jan Maňák
Martin Tomčal - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Mira Mikeska(C)
Lesky - Fafek