Archlebov - Lipov "B"

4. května 2009 v 17:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Archlebov 0:0 Sokol Lipov "B"

Diváci: 60


Lipovský "B" tým navštívil dnes soupeře se stejným počtem bodů a tak sa mohl jeden z celků posunůt o nejaků příčku výš. Těsně před zápasem to vypadalo, že divácká účast bude velice mizerná, ale zároveň s úvodním hvizdem už postávalo, či přešlapovalo kolem stadionu celkem slušný počet diváků. Při rozcvičce sa každý z hráčů přesvědčil, a nic proti Archlebovu, že domácí majů "asi" nejhorší povrch hřiště ve IV. třídě; hrozné drnoviště zkrátka a ve vápně nasypaný potěrák. Právě proto bylo dobré chodit co nejrychlejc do hráčů, kterým balón hodně odskakoval. Hned po rozehrávce domácích nastala právě táto situace, když sem zapressoval na obránca, temu sem balón sebral (teda spíš mu skočil), zatahnul sem po křídle, dával sem za 16ctku na Jendu Červenku, ale temu obránce zabránil ve střele na branku; takovéto situace nastaly během zápasu eště nekolikrát, ale ani jednému týmu sa z toho gól vstřelit nepodařilo. Ve 4´ sa dostal Archlebov do ojedinělé šance, když z 16ctky střílel půl metra vedle branky a to bylo na dlůhů dobu z jejích strany všecko, protože golman Lipova Fišer šecky balóny skvěle přečetl nebo sebral. V 10´sa dostal do koncovky Víťa Šmehlík, když pálil z 20ti metrů do hopkajícího balónu, střela mu však dobře nesedla-byla slabší, aj když letěla přesně k tyči a golman domácích sa mohl pořádně pomazlit s balónem-asi nemá pravděpodobně slečnu. Ve 22´sa dostal za velkým vápnem ke koncovce Radek Dostál, když znova po několika odskokoch sa dostal balón k němu a nezakončil vůbec špatně, jen 20čísel nad břevno. Tlak Lipova stoupal směrem na Archleboských hráčů a hlavně branku a z domácích chvílama unikala pára jak z tlakového hrnca; Do další vážné šance sa dostal Zdeňa Straka, když pálil z mírného úhlu za 16ctkou přesně do vinklu, ale golman Archlebova byl blízko tomuto místu a tentokrát už sa s balónem nemazlil a vyrazil ho na roh. Kolem 30´ zahrával nebezpečný roh Laďa Matula; obránce odhlavičkovával na další roh, když zapoměl na kerů stranu vlastně hraje nebo byl "vytočený" a ohrozil aj minimálně svoju vlastní branku. Ve 32´ sem dostal nahrávku přes střed do běhu od Hačuky a uličků mezi dva obránce sem ideálně načasoval nahrávku právě vedle obránců na rozběhnutého Jendu Červenku, který ve vápně neproměnil veliků šancu, když golman už vybíhal a vykryl tváří v tvář Jendovu střelu. Ve 36´sa dostal ke koncovce aj Vašek Spáčil - střílal nad branku a aby balón aspoň orazítkoval břevno, to by tam nesměla byt diference na celů německů dogu. Ve 43´zahrávali z úhlu a z dálky domácí standartku, střela nebo spíš střílený centr letěl doprostředka branky, ale pro hostujícího golmana to nebyl absolutně žádný problém a balón už má pod kontrolou. Do kabin sa šlo bez branek - Lipov určitě za předvedenou aktivitu mohl vytěžit minimálně jeden gól.

2. poločas
Sa odehrával ve zcela jiném duchu jak ten první a až do 65´sme vážnů šancu či ohrožení branky nespatřili a proto divácký zívanec byl na hřišti velice aktuální grimasou. Právě v té minutě centroval Archlebov ze strany, ve vápně zpracoval jeden z hráčů a pohotově pálil 30cm vedle tyče, což byla největší šance domácích v zápase a tudíž jejich koncovka byla víc než mizerná za celé utkání. V 72´ zahrával Laďa Matula roh a zkůšal samorosta - míč letěl do branky, ale na přední tyči vypomohl golmanovi záložník domácích. V 78´ házal Víťa Šmehlík aut do vápna, kde to přeskočilo obránca a balón skočil až přede mňa a z half volleye sem křižmo levačků hnedkaj pálil - z úhlu, ale balón dostal opačnů faleš, když sa vytočil směrem od vinklu a mezi vinklem a balónem bych napočítal jen pár centimetrů. V 80´zahrával z dálky(30metrů) Joška Miškeřík standartku, míči k ohrožení branky moc nechybělo a mě taky nechybělo moc, když sem chtěl tečovat jeho střelu ve výskoku kolenem, ale nedočáhnul sem na něho. V 82´ domácí "otravovali" na našéj 16ctce a dva nebezpečné centry - jeden z levé strany a následně jeden z pravé strany - přes malé vápno silně zaváněli brankou, ale balón ve skrumáži překvapivě nikdo netečoval. K tomu bych doplnil, že právě minulů sezonu na půdě Archlebova v 82´ po nepodařeném centru domácí scorovali a tenkrát vyhráli 1:0, ale to už je historie a věnujme sa dnešnímu zápasu. V 84´ nebyla Lipovu uznaná zcela regulérní branka, po centru Vítě Šmehlíka eště za velké vápno vybíhal golman domácích a šel za vápno, kde sa střetnul s Radkem Dostálem a ten balón pokopl; Hačuka následně zakončuje po zemi k tyči na 0:1, jenže! Golman domácích jak šel na Radka, tak lehnul na jeho nohu, zařval a rozhodčí zapískal, až byl balón skoro v brance nebo už byl a Hačuka pak dostal, nevím za co, ŽK a nekeří sme sa na hlavách škrábali eště aj po zápase, co to mělo byt od rozhodčího; Hačuka sa měl co rozčilovat a vulgární slovo bylo tentokrát oprávněné a když sme sa ptali rozhodčího co zapískal, tak sám neuměl odpovědět. Do konca zápasu už sa další údálost nestala, co sa vážné koncovky týká a tak sa mužstva moseli podělit o bod a aj o stejný post v tabulce minimálně do příštího kola.


Shrnutí: Lipov si vytvořil celkem slušný počet vyložených šancí a nad domácím celkem v zápase rozhodně dominoval. Domácí si neuměli ani 2x pořádně nahrát a nakopávané balóny dopředu končili v 80% na obráncoch Lipova nebo jích dobře pokryl náš brankař.

Pozn.: V Archlebově tvořily divácků kulisu z 50% (a možná aj víc) ženy, slečny a dívky. Diváci byli celý zápas potichu, akorát jednů nadával a rozumoval starý děda, kerý s dioptrijama č.15 sotva přečte druhý řádek u očního, když Baňa-Martin správně odmával aut. A nevděčných diváků majů velice, ptal sem sa obránca....nebyl s něma spokojený a poznal sem to aj sám samozřejmě, ale co bych sa nezeptal na názor.

Rozhodčí: Husár - celý zápas kontroloval a karty dal tak jak měly byt, což je správné a hodnocení by bylo 8/10 né-li lepší, ale za zapískanů blbost a ovlivnění výsledku, poškození hostující strany po vstřelení branky si zaslůží max. 6/10.


Základní sestava:
David Fišer - "Fafek ml."
Hačuka - Miškeřík(C) - Matula L.
Peťa Jakoubek - Straka Z.
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Jenda Červenka
Víťa Šmehlík - Jeňa Halíček


Střídání:
70´ Kůň za Vaška Spáčila

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pišta Pišta | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:51 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama