Lipov "B" - Dubňany "B"

24. května 2009 v 14:05 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" 1:2 (1:2) FK Baník Dubňany "B"

Branky: Basa - Zahrádka, Wágner

Diváci: 60


Do Louky na fotbalový stadion dojeli hosté z Dubňan pěkným autobusem, stejně jako ligový fotbalisti. Oblačné počasí nalákalo houf diváků, kteří byli zvědaví zda-li domácí tým v jarní části sezóny a domácím prostředí konečně urve alespoň jeden bodík. Zápas začal v rychlém tempu a z první šance padnul gol do sítě domácích, po rozehrávce na střed sem stíhal hostujícího záložníka, ale nechtěl sem ho za cenu karty faulovat a tak si pelášil až od půlky k 16ctce, kde sa před ním krásně rozestůpila Lipovská obrana a plovoucí střela zapadla do středu branky na 0:1. Ani sme sa nenadáli a v brance už si lebedil balónek podruhé a to hnedkaj zkraja rozehrávky sme pokazili, hosté majů už míč a fčilkaj ide nahrávka do křídla, záložník vniká do 16ctky a přízemní střelou na vzdálenější tyč navyšuje score Dubňan už na 0:2. Co asi diváci nečekali bylo to, že hnedkaj po rozehrávce padne zasej branka a postaral sa o ňu Basa, když sme hráli dobředu, tak obrana netrefila balón, pak jím to odskočilo, Basa získal balon, šel z většího úhlu od rožka velkého vápna a aj když před ním balón skákal, tak si tento zkušený útočník počínal nadmíru dobře a neposedný balón dal stejně jako v předchozím případě, ale v mnohem těžší pozici na zadní tyč a bylo snížené 1:2. Takže během tří minut padly 3 branky a kdyby to tak šlo furt, tak by sa divákom zápas lůbil velice - podle mňa, ale co sa dílo dál, to nevěděl ani děd Vševěd. Ve 12´už sem sa ocitnul ve vyložené šanci aj já, když sem zaseknul na hostujícího stopera, ve vápně mě střela špatně sedla a golman ju na 2x pokryl. Ve 22´ už sa dostal do šance aj Vašek Spáčil, ale stejně jak mě, střela mu dobře nesedla a golman nemosel tentokrát ani zasahovat; Vašek pálil z 20ti metrů. Ve 28´ sa dostali do další šance aj Dubňany, když dávali ze strany takový polo-centr na malé vápno (nekeří zpomeneme situaci proti Vrbce), ale ke štěstí Lipova sa hostující hráč trefil přesně do golmana-trenéra Libora Kolacie, kerý balón spacifikoval. Lipov nadále usiloval o vyrovnání a hnal sa neustále kupředu a hosté sa ke koncovce moc nedostávali. Další a určitě největší šancu ke konci poločasu (41´) měli právě domácí po hezké akci > Vašek Spáčil hodil aut, Víťa Šmehlík dal na mňa, já sem poslal Basu do křidla a ten dal od autové lajny prudký balón mezi dvoma bránícíma hráčama na rozběhnutého mňa a Víťu Šmehlíka - mezi nama sa vracal obránce, balón nakonec došel až k Víťovi, střílal z první ve vápně v pěkně rozběhnuté akci, ale jenom do noh Dubňanského golmana, který vybíhal a tak sa scóre neměnilo. Ve 44´už sme větřili šecí nádech gólového efektu, ale nakonec sme pocítili jenom smrad spotěných dresů, když ze strandartky - 25metrů, Joška Miškeřík rozezvonil břevno, kůsek od vinklu. Do kabin sa šlo teda za stavu kerý domácím nevyhovoval, ale s předvedenů hrů byli trenéři určitě spokojení.

2. poločas
Už nenabídnul tolik fotbalové krásy jako ten první, ale šancí bylo dostatek, teda hlavně ze strany hostujícího celku. Slůnko už vylézalo o 106 a pot tékl do očí, ale hrálo by sa, aj kdyby začalo chumelit. V 53´ kopali hosté standartku z 20ti metrů pěkně přes zeď k zemi; fantastický zákrok vytasil znovu Libor Kolacia, když vyrazil jasný gól. V 60´ zakončovali Dubňany vně 16ctky na vzdálenější tyč, ale máme tam opět dnes vynikající Libora, který znovu super zákrokem v letu likviduje další gólovku. V 62´ dostal Basa nahrávku do 16ctky, chtěl projít přes obránca, kopnul mu balón do nohy, od nohy už to ide na prsa a od prsou to šlo do ruky, která nebyla úplně u těla a rozhodčí Zima odpískal podle mojého názoru hodně přísnů penaltu, ale to Lipovu nevadilo; následně eště kolem rozhodčího skákali všecí hostující hráči jak zajíci v oboře, ale stejně by ho ani za mrkvu neukecali, protože zapískané bylo a verdikt zněl jasně. K penaltě sa postavil Vašek Spáčil, kopnul to ne moc efektně k pravé tyči a dlouhán v brance Dubňan vystihnul směr střely a poslal balón na roh. Další šancu k ohrožení branky si vypracovali domácí až za dlůho, ale hosté jako by byli vyhecovaní tým že sa nedala penalta - etda vyhecovaní byli verdiktem rozhodčího nebo že by rozhořčení?!, vrhli sa proto do útoku a to sa vám díli věci. V 63´už sme viděli poslední zákrok Libora Kolacie, když zachránil další gólovou pohromu; při zákroku sa ale zranil a do branky mosel jít Břeťa Hudeček. Hosté dál usilovali o navýšení svého score a střílali buď mimo nebo aj na branku, ale aj Břeťa byl ve výborné chytací formě. V 77´ založili hosté povedenou akci po pravém křídle a následně pronikli až do vápna, kde zakončovali na zadní tyč a už už viděli balón v síti; ale nakonec to byl Břeťa Hudeček, který ve výskoku dozadu vytahnul koncem prstů balón na břevno. V 86´ nastala poslední a pořádná šanca, která sa odehrávala v režii domácích; Vašek Spáčil centroval ze strany do vápna a přes celů obranu prošel balón až mezi penaltu a malé vápno na Basu, který to nečekal a ani pořádně nevěděl kde stojí a pohotově levačkou zakončil těsně vedle tyče. Do konca už branka nepadla a ani sa nikdo nezranil naštěstí, takže zápas skončil tak, jak je to napsané v titulku.

Shrnutí: Pěkná souhra obou mužstev v prvním poločase sa neúplně přeléla do druhého dějství, kde už spíše dominovali v koncovce hostující hráči, avšak bez gólového efektu. Lipov tak ze všech 4 zápasů na jaro doma nevybojoval ani bod, ale podotknul bych, že dnes hra nevypovídala o tom, že by´sme byli špatní nebo že by nám to nešlo. Pochválil bych určitě za výkon Libora Kolaciu, aj Břeťu Hudečka, protože nebyt týchto dvoch v brance, tak sme dostali větší nášup jak potom na oběd. Příští týden snad dovezeme nejaký bod z Ratíškovic "B", ale to nám pomáhaj pán Bůh, protože jím ide o postup, ale Lipov "B" jích na podzim v nervy drásajícím utkání 2:1 porazil.

Pozn.: Hostující obránci mě říkali, že sa nám zranil golman, tož sem jím říkal, že je to trenér a chytat ide obránce, tak z toho byli docela vysmátí, ale abych pravdu řekl, tak dnes zachytali v brance jako skuteční brankaři a za to zaslůžá minimálně smeknutí.

Rozhodčí: Zima Zbyněk - místama pískal blbosti a zapoměl dat aj nejaků kartu. Přísná penalta byla a byla. Hodnocení je optimální 6/10. Hosté by mu dali určitě aj méň, když si furt na neco stěžovali a věnovali sa v zápase kolikrát víc rozhodčímu, jak hře samotné.Základní sestava:
Libor Kolacia
R. Kolacia - Miškeřík(C) - Jiří Těthal
Kůň
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - L. Matula
Jeňa Halíček - Basa

Střídání:
51´ Peťa Jakoubek za Koňa
63´ Břeťa Hudeček za Libora Kolaciu
76´ Hačuka za Jeňu Halíčka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama