10. května 2009 v 19:11 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" 0:5 (0:1) ZD Horňácko Hrubá Vrbka

Branky: 2x Čambal, Pavel Bajko, 2x Petr Bajko

Diváci: 100

Krásné počasí, ideální podmínky a velká divácká návštěva. To vše nalákalo diváky k Horňáckému derby mezi sousedy nejenom co se katastru obcí týká, ale taky sousedů v tabulce. Diváci mohli hned v první minutě sledovat akci středem hřiště, když sem nahrál Vaškovi Spáčilovi, ten vniknul do vápna, střelou překonal golmana, ale balón před ním mírně skočil a trefil ho nedostatečně a nakonec skončil nejtěsnějc možně vedle tyče. Vrbka sa osmělila až v 9´, střela za velkým vápnem udělala pouze pěšinku v trávě půlmetr směrem od tyče. Do další šance Lipova sem sa prodral já, když Joška Miškeřík zahrával z dálky standartku, dobře sem si naběhnul, ale v záklonu sem hlavičkou vrásku na čele golmana neudělal; koncovka metr mimo. Hosté si v první půli mnoho šancí nevypracovali a rozběhnuté akce nebo koncovky končili na obraně Lipova nebo dobře vyběhnutém Pavlovi Maňákovi-golmanovi. V 15´ zkůšal z 25ti metrů střílat Víťa Šmehlík; pěkná střela do středu branky zastavila ale pouze ochranná síť 10čísel nad břevnem. V 18´ byla na světě vyložená šanca hostů, když nejprve zakončovali ze střední vzdálenosti, Pavel Maňák vyrazil vedle sebe, kde byl nachystaný hostující hráč, který sa šance asi leknul víc jak Lipovské mužstvo po jeho nepřesné koncovce nad branku. Ve 22´ sem podniknul průnik do obrany Vrbky eště za 16ctků a skákavý balón sem dobře trefil, ale ze strany mňa šťuchal obránce lepší jak u nás doma právě chystané erteple k obědu a nekonec sem sa trefil skoro metr vedle vinklu. Ve 28´ sa zrodila další šanca Lipova u které byl tvůrčí postavou Jenda Červenka a jeho výborný autový hod až na penaltu obránce odhlavičkoval za sebe, kde osamocený Laďa Matula nešel ani do rybičky(to by byl jasný gól) a ani do kličky nebo zaseknůt do protipohybu golmana řítícího sa na ňho; stav byl teda aj po této veliké šanci nerozhodný. Ve 36´ už sa scóre ale měnilo; diváci přihlíželi na první branku po standartce Vrbky; hostující hráč střílal přes zeď na zadní tyč, Pavel Maňák byl na tom místě včas, ale nekleknul k zemi aby balón dobře spacifikoval a hle! aj když tam byl, jaksi to přes neho prošlo a je to 0:1. Ve 41´ mohli hosté přivonět opět ke gólovému okamžiku, když z dálky(30metrů) na vzdálenější tyč stříleli, ale Pavel Maňák vyrazil a tak mohli ňuchat zatým vůni šeříku táhnůcí sa směrem od Veličky. Rozdhodčí ukončil první půlku o neco dřív jak bývá zvykem 45ti minutové hrací doby a šlo sa do kabin.

2. poločas
Výrazně sa změnila hra hlavně ze strany domácích, kteří sa do koncovky už skoro nedostali, zato hosté ve svých "vosích" dresech žlutočerné bravy bodali nepříjemně na Lipovské půlce. Po zahájení poločasu netrvalo dlouho a nedostatečná obrana Lipova dostala zásah na 0:2; po rohovém kopu si totiž balón prošel po zemi přes 3/4tě délky malého vápna, kde jeden Vrbčan nastavil nohu a kde skončil balón už je zcela jasné. Další "úlovek" mosel Pavel Maňák táhat v 53´ po pěkné křižmé střele těsně za 16ctkou, která zapadla přesně k tyči a domácí golman by táhal ze sítě rozhodně jinšího macka, jak takéhoto, takže 0:3. V 60´ o sobě dali vědět konečně domácí, konkrétně Víťa Šmehlík, jeho střela sa vlézla ale enom do branky baráku stojícího za ochrannou sítí. Posledních 25 minut už běhal po hřišti borec jménem Petr Bajko, který sa v 72´ za svůj čin v 16ctce nemosel vůbec haňbit; zaseknul do protipohybu na Hačuku, kerý lehnul, Pavel Maňák vyběhnul z branky, Bajko už zakončuje, Pavel ide do lehu a hráč Vrbky s notnou dávkou štěstí zakončuje s tečí golmana pod jeho pažů na už 0:4. V 74´ byla na světě největší šance Lipova druhé půlky; Kůň dostal přihrávku mezi obránce, zakončoval placírkou však těsně vedle tyče. Do veliké šance sa dostal aj Jirka Kožela hrající v bravách Vrbky v 80´, když sa chtěl prosadit přes Jošku Miškeříka, který ho zkušeně odstavil tělěm a tak si na góla mosel nechat zájít chuť, aj když si stěžoval na faul. Konečnou podobu utkání dal opět Bajko v 86´, když po nahrávce na malé vápno padali před míčem Lipovští obránci jak pajduláci v člověče nezlob se, Bajko jen tak pinknul do balónu k tyči a bylo hotové 0:5; zlobil sa ale hlavně trenér Lipova.

Shrnutí: První poločas byl vyrovnaný, ve druhém však špatná disciplína + chyby v obraně a nepřesné finální přihrávky do útoku dokázali hosté potrestat a zaslůženě si vezů body dom.

Pozn.: Obránci Vrbky byli dobří co sa komunikace týká a pěkně sem si se šeckýma pokecal, když byl čas.

Rozhodčí: Husár - pískal dobře, ale zapoměl vytahnůt 2x ŽK a možná jednů aj ČK, když Laďa Matula dostal úmyslně loktem do hlavy bez balónu. Hodnocení 6/10.

Střídání:
45´ Zdeňa Straka za Vaška Spáčila
72´ Kůň za Radka Dostála
75´ B. Hudeček za Jeňu Halíčka