10. května 2009 v 19:16 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 2:1 (0:0) Kordárna Velká n.Veličkou "B"(Javorník)

Branky: Jan Maňák, Fafek - Martin Pavlinec

Diváci: 140

Slabší divácká účast než sem osobně čekal, navštívila v nedělním odpoledni druhé derby mezi dědinama z Horňácka. Podzimní klání mezi tymato mužstvama skončilo těsným rozdílem 3:4 pro Lipov. Kdo došel na zápas o 10minut pozdějc, tož ho to nemoselo nejak mrzet. První šanca byla totiž až v 11´, ve které Milan Fišer nacentroval na Fafka do vápna, ale Lipovský borec zatým prostor mezi 3ma tyčama střelou nenašel. Ve 14´byl Lipovský forward znovu u míče, když mu pěkně do strany 16ctky nahrál Milan Baranovič, jeho muška byla znovu špatně zeštelovaná, Fafek zakončil už přesnějc jak v první případě a napružil fčil už boční síť branky. V 16´ sa dostali ke koncovce aj hosté, ale nenačechrali bohužel-bohudík pro Lipov ani síť ochrannou, nejvíc ohrožený po této střele byl holub, právě prolétající nad ochrannou sítí. A do třetice tu máme koncovku Fafka, ale to už tu máme 21´ a po centru Leskyho odvrátil nebezpečí od branky Javornický Jurena, ale pouze na Fafka, kterému sa rovněž jeho "práca" nevyvédla na výbornou, stejně jak obráncovi a pálil do ochranné sítě. Teď Vás asi "překvapím", ale ve 26´sa dostal k další koncovce Lipova Fafek, po nahrávce od Radka Mlýnka z těžkého úhlu ve vápně svojí levačkou střílal na vzdálenější tyč, a kdyby měl balón jazyk, určitě by olíznul tyč. Ve 28´sa dostal Javorník do šance po rohovém kopu; k odraženému balónu sa dostal Martin Pavlinec, střílal levačků k tyči, Mira Vrba v brance mu dal zákrokem ale vědět o tom, že je v lepší formě co sa chytání týká, oproti Javornickému střelcovi, který na jaro oproti podzimu moc branek nevstřelil. A už tu máme 31´a největší šanca Javorníka ke vstřelení branky hlavně díky obraně Lipova, protože jeden z domácích pokazil přihrávku, chtěl nahrávat na střed, avšak nepřesně na Pavla Hozáka, který si to už mašíruje sám na branku, ale pozór, dal si balón daleko od nohy a nakonec z toho byl šprajc s golmanem, který odnesl Javornický hráč a následně mosel střídat. Do konca poločasu sa vůči hře obou mužstev žádné ohromující podívané diváci nedočkali. O poločase sa šlo teda do kabin za nerozhodného stavu, ale ohledně předvedené hry měl trenér Bihari svým svěřencům rozhodně víc co říkat, jak Javornický kouč, protože si v mnohých případech Lipovští hráči ani 2x pořádně nenahráli a styl hry byl velice rozháraný a nevyvážený.

2. poločas
Obraz hry ze strany Lipova sa změnil a hráči začali pořádně tlačit na Javornicků stranu, ale obrana hostů zatým eště nepukla. K první šanci sa dostali ve 46´ ale stejně Javorničani, když Martin Pavlinec střílal znovu levačků a asi nepochopil, že Mira Vrba sa tak lehko nebo aj těžko překonat nenechá a znovu balón uklidil do bezpečí. Martin Tomčal zakončuje ve 48´ ze slušných 25ti metrů, třela ale néni umístěná a golman Novotný v klidu vyrážá. V 55´zahrával standartku z dálky Radek Mlýnek, balón letěl směrem na vinkl, ale vzrůstem menší golman Javorníka předvédl, že aj když nedosahuje velikosti Yetiho, ide dobře v takovémto případě zasáhnůt. Mira Mikeska si právě nahrál míč s Fafkem a ten přes golmana zakončuje enom do boční sítě. Každý divák už byl nervózní, aj když Lipov stále tlačil, ale furt né a né strhnůt vedení na svoju stranu. Další šancu v 53´připravil Lesky pro Radka Mlýnka-střílal ve vápně k tyči, golman Javorníka sa mrsknul jak kapr před zabitím a proto zatým aj šance pro Javorník na nadějný výsledek přežívala. Po vyražení golmanem sa kopal v té samé minutě roh, postavil sa k němu Radek Mlýnek, balón letěl k bližší tyči, kde si naskočil Jan Maňák a obrana Javorníku poprvní kapitulovala, když hlavičkou otevřel scóre zápasu - 1:0, pro Jana to byla první branka v sezoně. V 59´ zakončoval hlavou Radek Mlýnek těsně nad branku Javorníka, ale největším překvapením pro mňa rozhodně bylo to, že neco přes 20 normálních diváků za tůto koncovku odměnilo Radka potleskem, čehož si všiml aj trenér Michal Bihari, když tento nezvyklý čin rovněž avizoval. Dušan Šácha v 63´právě nahrál do vápna na Martina Pavlinca, Javornický shuter dnes už po několikáté skončil na dobře chytajícím Lipovském golmanovi, který vyrážá balón na roh. V 67´sa třepotala síť branky Javorníka znovu, když Martin Urbánek přetahnul centr na Miru Mikesku, Mira v záklonu hlavičkuje do boční sítě, nikoliv mezi 3 tyče. V 68´ už sme sa dočali za vynaložený tlak konečně další odměny o kerů sa notnou dávkou postaral Radek Mlýnek, nahrál přesně do vápna na Fafka, který dnes ke vstřelení branky nepotřeboval svoje gepardí běhy a z těžkého úhlu sa prosadil na 2:0, aj přes vylezeného brankařa. Javorník si mosel položit otázku, co fčil?! Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, protože za 2minuty na ňu došel kdo jinší ze strany Javorníka jak Martin Pavlinec a svojí dnes už asi pátou střelou, sa levou a rovněž z těžkého úhlu prosadil ve vápně přes obranu aj golmana, když balón kopnul na vzálenější tyč a je snížené 2:1. V 78´ nacentroval na osamoceného Fafka do vápna Martin Urbánek, balón skákal, Fafek si balón pokrývá tělem, ale za ním otravuje golman, který na balón nedočíhnul, svalil sa k zemi jak kus železa a Fafek zakončuje do branky; Lipov by však po vstřelení branky nejraděj odvézl do šmelcu Javornického golmana v podobě kusu železa válajícího sa na zemi aj s rozhodčím Zimů, protože rozhodčí absolutně nesmyslně branku neuznal. Tento čin rozhodně Lipovské příznivce ani hráče nepotěšil, ale odpískané bylo, nedalo sa už nic dělat a hrálo sa dál. K navýšení scóre mohl přispět v 83´ Martin Tomčal, pohotovou střelou z 20metrů vylekal nejedného Javorničana, když pálil těsně vedle vinklu. V 85´ nakopli hosté balón dopředu, zkušený Milan Baranovič chtěl dávat v záklonu hlavů malů dom, avšak špatně vyhodnotil situaci, balón ho přeskočil a tam už je nastartovaný Martin Pavlinec, který ztroskotal na Mirovi Vrbovi, když už byl přímo před brankou a Mira po jeho střele neuvěřitelným zákrokem určitě zachránil Lipovu 3 body. Balón byl v předchozí akci vyražený na roh, zahrával ho Martin Pavlinec na Bílu, kerý stál na penaltě a z nepovedeného volleye zakončil pár centimetrů vedle tyče; trefit to lepší, tak je to tam. Do konca už sme žádných převratných událostí svědky nebyli a tak sa obě mužstva rozešli stejně jak na podzim nejtěsnějším možným rozdílem.

Shrnutí: První poločas byl o neco lepší Javorník, protože si nedělal tolik starostí a balón v případě nebezpečí hned uklidil, ale herně na tom byl podobně jak domácí. Druhá půlka už nabídla rozdíl v kvalitě mužstev, když Lipov zlepšil hru směrem dopředu, hlavně prvních 20minut byl na hostující branku vyvíjen tlak několika atmosfér, ale po chvíli došla "pára"; disciplína obrany byla polepšena jenom nepatrně. Hráčem č.1 byl v druhé půli golman Mira Vrba a aj Martin Pavlinec sa za svůj výkon stydět nemosí, stejně jak Fafek, kteří v dnešním utkání nejednou dali vědět o nebezpečnosti svých koncovek.

Rozhodčí: Zima Mikuláš - předvedl hrozný výkon, protože místama jak kdyby tam vůbec nebyl, např.: Javorník rozehrává standartku, Lipovský hráč si stůpne před balón a tak nemožů rozehrávat a napálá to do něho; Javorník zakopne z půlky míč až do lesa, karta žádná; 2x po sobě evidentní filmování Martina Pavlinca ve vápně, taky bez karty; neuznaný gól Fafka. Za svůj mizerný výkon by tentokrát zaslůžil vytáhat rozhodčí Zima sám, tak jak to dělá právě on nekerým hráčom. Známka za jeho pískání je 3/10, uvažoval sem chvílu aj o 4rce.