Ratíškovice "B" - Lipov "B"

31. května 2009 v 14:26 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Baník Ratíškovice "B" 5:0 (3:0) Sokol Lipov "B"

Branky: Dohnálek, Durina, 2x Duda, Vařák

Diváci: 70


Lipovský "B" tým odcestoval k poslednímu zápasu v této sezóně na půdu Ratíškovic, kde nás čekalo krásné hřiště - hlavní (tráva jak peřina) a na kterém sa očekával pěkný fotbal - od domácích. Ti začali pěkně z ostra a jeden centr za druhým létal na Lipovsků branku, ale zatým bez většího ohrožení. Ve 4´ nám nadšenost z hracího terénu vzali domácí, když hráč načechral poprvní síť, střelou z poza velkého vápna dal křižmo k tyči a bylo 1:0. Netrvalo dlouho a další dvě povedené střely zhruba z 20ti metrů měli dat najevo kdo je na hřišti pánem, ale to ani nemoseli - o tem sme věděli a hra o tem vypovídala svoje. Ratíškovičtí jezdili po hřišti jak steklí, ale to rozhodně nemoseli byt; pěkné přenášení hry z jedné strany na druhou a dávání míčů do ulic, lahodilo nejednomu divákovi a v 17´ už sa třepotala síť Lipova podruhé, domácí hráč střílal z 20ti metrů ze středu hřiště a Břeťa Hudeček si v brance srazil střelu, která šla skoro doprostředku, do vinklu a je to 2:0. V rozmezí 25-30min už sa dostali ke "slovu" konečně aj Lipovjané; nejprve z těžkého úhlu ve vápně pálil Hačuka a domácí golman vyrazil na roh a následně po rohu sa dostal k další střele Peťa Jakoubek, střílal k tyči, dobrým reflexem sa však prezentoval domácí golman a byl z toho další roh. Netrvalo dlouho a ze zahrávané standartky byl další závar před Ratíškovsků branků, Laďa Matula nacentroval do vápna, golman pohladil balón prsty, k balónu sem sa dostal já, nahrál sem na malé vápno na Radka Dostála, který nechtěl střílat do obránca a nahrál na Hačuku, který už střílal, ale právě do obránca. Ve 37´ došlo k další změně score a postarali sa o to, jak jinak než domácí hráči; křižmá střela z dobrých 20ti metrů letěla do vinklu, kde golman Břeťa Hudeček nezvolil výskok a balón tak nad jeho rukama proletěl do branky, tudíž 3:0. Do poločasu sa eště nekolikrát domácí prosadili přes hostující obránce, či centrovali z křídelních prostorů,ale ani jednou sa mezi tyče netrefili a tak sa šlo do poločasu s rozdílem třídy ve prospěch Ratíškovic.


2. poločas
Do druhého dějství dostali Lipovští hráči jasné pokyny, zahrát si fotbal, nedostat už nejak moc veliký brankový příděl, či veliků latu, protože to by nepotěšilo ani mojého tatu a ten rozhodně fotbalu neholduje, natož nejakému sportu. Toto předsevzetí z kabiny vydržalo hostom ale pouze 10minut od zahájení hvizdu; domácí kopali standartku z nejakých 20ti metrů, balón šel do zemi a Břeťa Hudeček si ho opět nešťastně srazil do vlastní sítě už na 4:0. Lipov sa moc na domácí polovinu nadostával, z teho však těžili hlavně domácí a ostřelovali hostující branku jak kdyby sa cvičila střelba na tréninku. Kolem 70´ sa měnilo scóre naposledy na 5:0; Ratíškovský forward dostal pěknů nahrávku do vápna a přes obránca sa z otočky takovů nerazantní střelů prosadil k bližší tyči - chytit to podle mňa šlo. Potom už sme začali vytahovat konečně drápky aj my, k prvnímu zakončení sem sa dostal já po nahrávce od Hačuky, z 20ti metrů sem střílal levů, ale opřel sa o mňa obránce a tak střela letěla víc jak 3 metry mimo branku. V 76´mohl Lipov vstřelit alespoň čestný gól "asi" po naší nejpovedenější akci v zápase; Vašek Spáčil nahrál podél lajny na rozběhnutého mňa, já sem unikl jednomu obráncovi, další šel do skluzu, šikovně sem si balón posunul a tak sa mě otevřela cesta do vápna, kde sem nahrával vedle sebe na rozběhnutého Radka Dostála, ten však vyloženou šanci nevyužil a v rychle rozjeté akci líznul balón jenom špičkou levé kopačky. V 80´zakončovali Raťky z hranice vápna po zemi k tyči a skvělý zákrok Břetě Hudečka už další úsměv ve prospěch domácíh nepřinesl. O poslední koncovku sem sa postaral opět já, po dobře načasované nahrávce z boku 16ctky od Vaška Spáčila sem sklidil zasloužený posměch diváků, když sem ve vyložené šanci balón trefil víc než špatně a místo na branku, letěl k rohovému praporku.


Shrnutí: Ratíškovice byli rozhodně fotbalovější a o třídu lepší. Hráli kompaktně a nedopouštěli sa nejakých chyb. Zasloužená výhra domácích 5:0 tak ukončila sezónu Lipova "B" - 2008/2009.

Rozhodčí: Jahoda Jiří - v prvním poločase neměl velice co pískat a když, tak pískal blbiny a také nesmysly. V druhém bych mu upřel to, že měl aspoň 2x vytahnůt ŽK - po zákroku zezadu ani naodpískal faul, na to asi dlabal a karty mu lahodí nebo Jahodí nejspíš v mariáši. Hodnocení aj tak slušných 6/10.Základní sestava:
Břeťa Hudeček
L. Matula - Miškeřík(C) - J. Těthal
Peťa Jakoubek - R. Kolacia
Hačuka - Radek Dostál - Vašek Spáčil
Jeňa Halíček - Zdeňa Straka

Střídání:
1´ Kůň za Zdeňu Straku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama