Věteřov - Lipov "B"

17. května 2009 v 20:50 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Věteřov 3:1 (1:0) Sokol Lipov B

Branky: Jan Trimaj, Tomáš Kořínek, Koutný - Vašek Spáčil

Diváci: 100


Za nádherného počasí sa vydal Lipovský celek na půdu třetího Věteřova, který sa při podzimním zápase v Lůce prezentoval velice fotbalovým dojmem. Lipov dojel ve 13cti hráčoch včetně trenéra, z toho já, Hačuka a Laďa Matula sme sa potýkali s problémama s kotníkem a ke konci zápasu eště aj Kůň dostal zásah do kopyta, ale nakonec dohrál. Dnes už to byla ale trochu jinší káva a hlavně první poločas nepředstavoval kanonádu na obě branky, protože vážnější koncovky za prvních 45minut byly enom čtyři. První z 5´ byla rovnou gólová a znamenala tak vedení domácího celku; Lipov odvracel odkopnutím útočnou fázi Veteřova, jenže, domácí získali balón a neefektivním centrem vracali míč zpátky do ohňa, centr skočil před obráncama Lipova před 16ctků a take před domácíma - přeskočil jích a tam si pěkně zběhnul domácí hráč a tak trochu chyba aj Lipovského golmana, který už měl vybíhat a kůsek za malým vápnem se zakončením domácí hráč moc vymýšlat nemosel 1:0; o ofsajd sa v žádném případě jednat nemohlo. Další akce byla ve 12´; Radek Dostál mě nahrál do středu, já sem nasledně vyslal do křídla Vaška Spáčila, který stihnul balón, který už sa blížil do autu a měl čas aj na to přehodit si balón na pravačku; jeho povedený centr našel mňa, ale naša spolupráce byla zakončena mojů hlavičků kousek od půlky branky, na kterou domácí golman dočáhnul. Ve 26´sme sa nadechli k další jakž takž pohledné akci, nahrávku mě do středu dal tentokrát Roman Kolacia a já sem ideálně mezi obránce vyslal k rožku 16ctky dobře naběhnutého Laďu Matulu, který dost váhal co s balónem, aj když sem na něho řval, ať to vyvalí na bránu z rožka 16ctky; Laďa to chtěl zprvu eště asi centrovat, ale po přemýšlání sa odhodlal ke střele, která skončila víc jak metr vedle domácí brány. Ve 39´sa pokusili domácí o střelu z dálky, ale rovněž bez většího efektu, když střela skončila víc jak půl metra nad břevnem. O poločase v kabině trenéři určitě zopakovali téměř to samé co před zápasem a po malé pauze sa mohlo pokračovat.

2. poločas
Byl už o neco zajímavější a znuděný divák z první půlky už mohl s napětím sledovat další boj na fotbalovém trávníku. Hnedkaj zkraja poločasu ve 46´ centroval Laďa Matula na lajnu 16ctky, kde sa pohyboval Víťa Šmehlík, který akrobaticky zakončoval půlmetr mimo branku - domácímu golmanovi moselo po této střele minimálně zatrnůt, protože sa ani nepohnul. Netrvalo zas tak dlůho a v 52´ nakopli domácí balón dopředu, Pavel Maňák už vybíhá z branky a srážá sa s Jošků Miškeříkem, ale Pavel nakonec přesto balón chytne, následně mu vypadne a Joška mosí rychle odkopnůt, protože dotírá domácí hráč; balón doletí k hráčovi Věteřova tak 35-40metrů od branky a když vidí, jak je Pavel vyběhlý z branky skoro na lajně 16ctky a nejak nespěchá zpátky, tak neváhá a uklůzá balón do prázdné na 2:0. Lipov právě rozehrál a kohosi z našich faulovali kůsek za půlků; Joška Miškeřík sa ujal přímáku z dálky, centruje na branku, kde skočil balón stejně jak u první branky Věteřova, balón už chtěl hlavičkovat ve vápně Hačuka, ale byl stažený domácím obráncem, což nám nevadí, protože balón sa dostal k Vaškovi Spáčilovi a ten dává stehnem přes padajícího golmana na 2:1 a vracá Lipovu naději na nejaký ten bod ze zápasu. Domácí védli o dvě branky teda pouhých 60-70 vteřin. Další šanca sa naskytla v 61´ po standartce Věteřova z 20ti metrů, Pavel Maňák však další zaváhání nedopustil a balón po střele lapnul. V 69´ už zaváhal nekdo jinší a byl to Joška Miškeřík, když mu nekdo vrátil balón zpátky do obrany a on hnekaj neodkopnul, hráč ho na rohu 16ctky obral, Joška ho stíhal, hráč zasekává a se štěstím sa mu od Jošky balón odrazil zpátky do vápna, kde střelou skoro z nulového úhlu zakončuje na bližší tyč, kde stojí aj náš golman a mezi tyčí a golmanem je mezera tak akorát na balón a s naprostou přesností uklůzá balón přízemní střelou do Lipovské branky potřetí - 3:1 teda. V 80´ Laďa Matula znovu zaváhal ve vápně domácích a proto sa score znovu neměnilo.


Shrnutí: Věteřov nepředl tak oslnivů hru jako ve svém vystoupení na Horňácku, řekl bych dnes hlavně, že to bylo po herní stránce vyrovnané. Nic nemění ale na tom, že Lipovský "B" tým sa porazil opět sám. Eště bych doplnil, že na góla sa hrozně nadřem a místo střely chceme balón zavézt až do kuchyně, což asi néni moc dobré, když sa mrknete na naše scóre.

Pozn.: Dnes ve Věteřově sem byl svědkem velice neobvyklé události, když sem střídal s tabulů v ruce Hačuku a nastupoval Libor Kolacia, tak mu domácí funkcionáři na střídačce zatleskali, aj nejaký hráč, tož sem jích pochválil a jak střídali oni, tak sem jejímu hráčovi take zatleskal za výkon. Z toho by si měli vzít příklad všecí diváci, teda hlavně když ide o střídání svojého hráča.

Rozhodčí: Zima Jakub - pískal výborně, s výjimkou 2x špatně posouzené situace pro Lipov a 1x zapískané špatně proti Věteřovu. Jinak hodnocení je aj tak bezvadných 8/10 a všecí s ním mohli byt podle mňa spokojení.


Základní sestava:
Pavel Maňák
Hačuka - Miškeřík(C) - R. Kolacia
Kůň
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Laďa Matula
Z. Ručka - Jeňa Halíček

Střídání:
60´ Víťa Kolacia za Jeňu Halíčka
77´ Libor Kolacia za Hačuku

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | 18. května 2009 v 21:41 | Reagovat

Jeňo - průser. Chtěl jsem stáhnou fotky ze zápasu z Věteřova a Vrbka a pokazila se mi paměť. karta z foťáku!!! Nechce vydat fotky - asi je to ztracené. Sakra.
Budu ji muset přeformátovat - ještě se zkusím někoho zeptat, jestli to nepůjde "přeléčit".

2 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 18. května 2009 v 21:56 | Reagovat

Tož to je na prd Libore. Už sem sa ptal Vítě a říkal mně to, ale tak snad sa nejaké fotky eště udělajů :-)

3 Libor Libor | 23. května 2009 v 14:20 | Reagovat

Podařilo se - mám nějaké fotky i krátké šoty !!!

4 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 23. května 2009 v 19:32 | Reagovat

Výborné Libore, pak mně to Víťa nahrne :-)

5 Libor Libor | 25. května 2009 v 23:21 | Reagovat

Je toho moc a těžko se to dá poslat - jstli chceš, vypálím DVD nebo půjčím flešku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama