Červen 2009

Sezóna 2008/2009

29. června 2009 v 21:31 | Jeňa Halíček

Hodnocení sezóny 2008/2009

"A" mužstvo: podzim

Posily a ztráty: Lipov posílil hned zkraja sezony o Radka Mlýnka z Hrubé Vrbky na střed zálohy a o Jana Maňáka - předstoper, rovněž z Hrubé Vrbky. Do mužstva sa vrátil z Belgie aj Lipovský rodák Marek Karásek - jeho posílení bylo hned od začátku nejcitelnější. Do kádru na podzim ještě nezapadal dorostenec Martin Ondra-"Lesky, Martin Tomčal a Roman Karásek, kteří nedostávali větší příležitost ke svému projevu na hřišti; Roman Karásek po několika zápasech upustil od účinkování ve fotbale právě kvůli téměř nulové důvěře od trenéra a zda-li začne hrát aspoň za "B" tým záleží na něm - Roman měl málo trpělivosti podle mňa. Na poslední chvílu sa sehnal aj golman Mira Vrba, který byl a je, oproti jeho předchůdci v brance velice dobrým a kvalitním článkem mužstva. Lipov pocítil ale aj ztrátu, když sa na "to" vykašlal Petr Sedlář-"Best", což je opravdu veliká škoda, na kraji zálohy byl výborný.
První zápas Lipov sehrál s nováčkem tabulky z Lužic, zápas tenkrát skončil remízou 1:1; remízu zařídil vyrovnávacím gólem nový muž v Lipovském kádru Radek Mlýnek. V dalším účinkování v Tasově Lipov padnul poprvní a naposledy na podzim - výhru ve prospěch Tasova 2:1 zařídil dvěma trefama záložník Mira Pavlica. Třetí zápas s Domanínem byl infarktový hlavně pro vedoucího oddílu Františka Žáka-"Argoša"; po poločase Lipov prohrával 1:3, nakonec ale díky trefám Fafka, Radka Mlýnka a Miri Mikesky Lipov otočil a zvítězil. Potom sa rozjelo Lipovské mužstvo k nezastavení a doma sa soupeřom nakládali 5tky jak na kolotoči, zvenku sa vozili body rovněž. Až zápas podzimu proti největšímu aspirantovi na postup Sudoměřicám, připravil Lipovské borce o body, po remíze 1:1 to ale nic eště neznamenalo; v zápase sa prosadil ze standartky Radek Mlýnek a 8min před koncem po chybě Milana Baranoviča Sudky srovnali na 1:1. Lipov přezimoval na druhé příčce za Sudoměřicama. Eště bych doplnil teda, že aspirantem na postup byl aj Lipov a Tasov sehrál taky celou řadu kvalitních utkání a obom týmto mužstvám šlapal po celou sezonu na paty.

Jaro
Výsledky z podzimu už byli ty tam, kdo ví proč? hodně lidí ví, ale k tomu sa eště dostaneme závěrem. Jarní část už nebyla pro mužstvo procházkou růžovým sadem a spíš nekolikrát jakoby Lipov padnul do trní. Dovézli sa body z Domanína, ale z Petrova po remíze 0:0 už enom jeden. Lze podotknout, že Petrov sa stal remízovým králem jarní části, když z 12cti zápasů hned 9x remizoval!! Takže možná néni sa ani velice čemu divit. Vliv na hru mělo aj zranění nejbojovnějšího hráča Lipova Marka Karáska, který vůči zranění už do žádného zápasu nenastoupil; o jednom hráčovi to ale néni a výsledky sa mohli dělat aj bez Marka. Došla proto další posila z Hrubé Vrbky - Víťa Kadubec, který potvrdil roli výborného becka. Nastávající zápas sezony o postup proti Sudoměřicám nenechal na sebe dlůho čekat a náskok Sudoměřic, po jejich prohře v Javorníku 2:1 využil Lipov a védl o bod, ale to v Lipově nečekali, že proti outsiderovi Novéj Lhotě mužstvo Michala Bihariho úplně bůchne, aj když Lhotky nepodcenil a pouze remizoval 2:2 a na čele byli zas Sudky. Zápas sezóny vyhrály Sudoměřice, když sa 2x přesně trefili a to jím aj stačilo; Lipov mě koncovek v zápase daleko víc, ale fotbalovější byli hosté ze Sudoměřic; skalp Lipova a příchuť postupu po výsledku 1:2 už naznačoval kdo sa stane vítězem skupiny. Všecko sa mohlo eště zkomplikovat. Sudoměřice následující zápas "překvapivě" remizovali s Petrovem, klid z jejich kopaček po ostudě Lipova se Bzencem "B" po prohře 0:6 jim nikdo vzít nemohl. Náskok už byl citelný a Sudoměřice si v posledním zápase na Lhotkách a náskoku 5ti bodů mohli dovolit aj prohrát. Lipovský kádr sa aj přesto rozloučil se sezónou divákovi lahodícími výsledky 10:1 proti Nesytu a 4:2 proti Tasovu.


Proč Lipov nepostoupil:
Podzimní válcování soupeřů má svoje opodstatnění a to takové, že na trénink chodilo celý podzim stabilně 10-14hráčů. Na propad výsledků v jarní části si teď už dokáže odpovědět téměř každý. Netrénuje sa a nejsů výsledky = trénink dělá hráče, to zná určitě každý. Od ledna do půlky dubna nebo do konca dubna chodilo na tréninky stabilně 6lidí z toho 3 z "B" týmu. Takže naběhané a natrénované z "A" měli 3 lidi; Martin Urbánek, Roman Čerešňák-"Bueno" a Milan Baranovič... z Béčka chodil Vašek Spáčil, Laďa Matula a já. Lipov nepostoupil, protože hráči netrénovali a neměli naběhané, proto sa taky na jaro nedělali výsledky jak na podzim a určitě mě dá každý za pravdu, že trenéři už v přípravě na jaro říkali, že bez tréninku to prostě nejde a to sa projevilo aj na hřišti. Doufejme, že příští sezonu to snad už vyjde.

Konečná tabulka střelců

16. června 2009 v 22:23 | Jeňa Halíček
Tabulka střelců - sezóna 2008/2009

Nejlepší střelec "A" mužstva David Kučera - "Fafek"

Nejlepším nahravačem na góle sa stal v této sezoně Martin Urbánek, za kterým o neco zaostal Radek Mlýnek. Nejstabilnějšími výkony sa prezentoval v obraně Jan Maňák.

LIPOV "A"


LIPOV "B"

Hráč:
Počet vstřelených branek:

Hráč:
Počet vstřelených branek:
David Kučera-"Fafek"22

Roman Šimlík-"Basa"4
Mira Mikeska20

Laďa Matula3
Radek Mlýnek14

Jenda Červenka2
Martin Urbánek14

Víťa Šmehlík2
Martin Tomčal4

Peťa Jakoubek1
Martin Ondra-"Lesky"3

Mira Smetka1
Ondra Kožela1

Josef Miškeřík1
Radek Kadubec-"Kaďa"1

Ondra Kožela1
Jan Maňák1

Tomáš Ondrůš-"Hačuka"1Radek Dostál1Peťa Kostelanský1Vašek Spáčil1

Lipov - Tasov

14. června 2009 v 20:23 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 4:2 (1:1) Sokol Hroznová Lhota "B" (Tasov)

Branky za Lipov: 2x Martin Urbánek, Fafek, Martin Tomčal - Jegla, Pavlica

ČK - Buček Z. - Tasov

Diváci: 170


V posledním kole III.B třídy vítali diváci s nadšením derby dvou mužstev sousedících vedle sebe, aj v umístění v tabulce. Zápas ze začátku nenaznačoval závratné ofensivní tažení a z první šance až v 11´ padnul zrovna gól na 0:1 pro Tasov, po rohovém kopu Mira Vrba eště vyrazil, ale na následnou dorážku by potřeboval kolegu v brance, aby zakročil; eště před rohovým kopem trenér Bihari říkal, že je to gól, takže to předpověděl na 100% a tak sme sa ostatní ani nedivili. Další akce patřila znovu hostom ve 22´ nacentrovali ze strany na nabíhajícího hráča, který zkončoval do středu branky, kde Lipovský golman správně vyčuchnul střelu a tento pokus zlikvidoval. Lipov sa probral konečně až po půlhodině hry a z první střely na branku padnul taky gól: Fafek pozastavil akci u autové lajny, následně využil svojích rychlostních schopností a už to centruje od rohového praporku, balón prošel k Martinovi Urbánkovi a je srovnané 1:1; na tomto góle má svůj podíl aj Tasovský golman, protože po centru reagoval-nereagoval hodně pasivně a byl by sa víc vyjímal mezi sochama na Karlově mostě, jak na brankové čáře. Ve 32´a 33´ sem si zapsal do notýsku 2x aj Buena, který nejprve nebezpečně z dálky polocentr-polosttřelou ohrozil branku a golman vyrazil na roh; z následného rohu sa dostal opět tento hráč ke koncovce, teď už hlavou a přesto že to byl takový padáček, tak golman Tasova balón stejně neudržel a vypadnul mu, naštěstí k vlastnímu obráncovi. Ve 39´ sa k zakončení dostal Martin Urbánek, po přiťuknutí hlavou od Vítě Kadubca udělal kličku na obránca a ze středu a 20ti metrů pálil nepřesně, téměř půlmetr nad. Minutu nato centroval Martin Tomčal, a teď už zřejmě žádné překvapení, že Tasovskému golmanovi slabý centr odskočil z náruče na roh, asi špatné mazadlo na rukavicách. Ve 43´ přihlíželi diváci nejpovedenější akci první půlky: Mira Mikeska ideálně načasoval mezi obránce nahrávku na Fafka, ten už zakončuje - ve vápně, golman hostů sa však tentokrát vyznamenal. Do kabin sa šlo teda za nerozhodného stavu a diváci očekávali po minulém týdnu určitě větší brankovousmršť.

2. poločas
Patřil už rozhodně fotbalistom Lipova, kteří si o poločase pořádně cucli iontového nápoja a že jím určitě pomohl, začali dokazovat hned od první minuty začátku druhého dějství. Martin Tomčal ve 46´ střílá z 25ti metrů půlmetr nad, to už neplatí ale minutu na to, když poslal krásnů kolmicu na Fafka, ten si chytře pohodil balón kolem vyběhnutého golmana a do prázdné branky, kde eště cosi zkůšal obránce, sa nemýlil 2:1. Od 50´ sme pozorovali začátek nečekaného představení becka Milana Fišera, který začal hrát velmi aktivně a pronikal mnohdy až po velké vápno hostů. Právě tento hráč prošel v 50´ z boku 16ctky hnedkaj přes trojici hráčů Tasova, dokonca aj odcentroval a to levačků! centr mohl chytil Tasovský golman, ten však balón jen líznul a Martin Urbánek měl kůsek za malým vápnem úlohu už snadnou, aj když mu balón sjel od stehna na koleno, gól padnul, takže 3:1. V 53´ měl na další brance Lipova podíl opět Fišer, aj Martin Urbánek, ale o koncovku a to ne ledajaků sa postaral už Martin Tomčal: Fišer centruje do vápna, Martin Urbánek zklepnul na Tomčala a ten nechytatelně vnějším nártem zapasoval balón do vinklu na 4:1 a tam kdyby bylo vosí hnízdo, tak by vose velice nohama třepali a diváci po takovéto akci třepali take, vlastně tleskali - konečně! svojíma věčně neaktivníma rukama. V 56´unikal Tasovský Zdeněk Buček po křídle, kde mu naši odebrali balón; situaci těžce neunésl a brutálně a umyslně zařezal bez balónu Milana Baranoviča - ČK na sebe nenechala čekat, od rozhodčího určitě spravedlivý verdikt. V 59´ centruje znova Fišer do vápna na Miru Mikesku, který zakončuje hlavou a hostující golman reaguje až když sa balón odrazil od zemi a letí do vinklu, ale stihnul to teda, vyrážá na roh. V 61´ Tasovský Nekarda(obránce) předvedl ondividuální sólo od půlky, kde si vybojoval balón, zatahnul až k 16ctce, jeho zdařilé akci chyběla už jen lepší koncovka, která skončila veprostřed branky u Miri Vrby, který už byl aj vyběhnutý. V 63´sa z dálky(dobrých 30m) pokusil o střelu aktivista na hřišti Milan Fišer, jeho střele chyběly gólové parametry a balón sa vešel enom do sítě nad. V 66´ sa Lipov stále pokoušel o další navýšení scóre, blízko k tomu měl Víťa Kadubec, když si narazil s Buenem, střela skončila vedle. V 71´ unikl Tasovský Chuan po křídle, propagační střela ve vápně nemohla naplno zaměstnat Lipovského golmana. Ke snížení nepříznivého stavu pro hosty došlo v 80´; centrovali ze strany, Martin Tomčal chtěl odvracat, ale jaksi na vlastní branku, kde Mira Vrba eště jakž takž spacifikoval, balón šel k hráčovi Tasova a jaksi přes Miru to tam dal, takého užvatlanca sem neviděl snad 20zápasů, ale gól byl 4:2. V 82´sme hleděli na nejpovedenější akcu Tasova za celý zápas, po několika nahrávkách došlo ke křižmému passu na volného hráča, který zakončoval a díky skvělém reflexu Lipovského golmana sme neinkasovali. Poslední šance sa zrodila v 87´a patřila opět hostom, když po kombinaci do 16ctky z blízkosti dokázal znovu zaúřadovat Mira Vrba a vyrazil na roh.


Shrnutí: První poločas neoplýval výraznější aktivitou ani jednoho mužstva; druhý už si podmanili domácí hráči, když zasadili několik přesných ran a odčinili podzimní prohru na půdě Tasova 1:2; tenkrát sa 2x prosadil Mira Pavlica a za Lipov Lesky. Lipov sa tak rozloučil se sezónou 2008/2009 vydařenou a zaslouženou výhrou.

Pozn.: Lipovští dorostenci fandili a tleskali téměř po celý zápas, což je správné a k srdci by si to měli vzít aj ostatní lidi, co sa došli podívat. Diváků z Tasova dojelo cca 30, ti aj fandili, ale víc blákali a to dobrému hernímu projevu hráčů moc neprospěje.

Rozhodčí: Rybecký Marek - zápas odřídil podle mňa dobře a bez větších chyb, karty byly vytahnuté taky po právu a z hloupého a mnohdy neoprávněného pobekování od diváků si take nic velice nedělal. Hodnocení 7/10.Základní sestava Lipova:
Mira Vrba
Kaďa - Baranovič M. - Fišer
Víťa Kadubec
Bueno - Martin Tomčal - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Fafek - Mira Mikeska(C)

Střídání: - nebylo


Základní sestava Tasova:
Nálepa
Nekarda- Uher - Kašpárek P. - Pavlica M
Vařecha - Rusnák - Jegla L - Prášek
Jegla M. - Buček

Střídání:
Rusnák za Kašpárka
Svoboda S. za Jeglu L.
Pavlica M. za Pavlicu T.VIDEO:

Lipov "B" - Vracov "B"

14. června 2009 v 20:18 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (2:0) FC Vracov "B"

Branky: Vašek Spáčil, Zdeňa Straka

Diváci: 60


Nově vzniklý Vracovský "B" tým zavítal do Louky k prvnímu přátelskému utkání a tu čest soupeřů měli právě fotbalisté Lipovského "Béčka". Po pátečním deštivém počasí si na stadion do Lůky našla cestu nejenom celá kopa diváků, ale aj příznivé počasí s vydatnou podporou slunečních paprsků. Začátek utkání nenaznačil mnoho fotbalového nebo spíš nebylo vidět, že by sa moc o fotbal jednalo - nahrávek do kombinace chybělo. Vyrovnanost soupeřů byla poznat, ale hrálo sa víc na půlce Vracova, avšak bez efektivnější koncovky. Lipov začal už konečně hrát trochu fotbal, když nastala 14´ a tým sa asi tá vyrovnanost aj zlomila; Hačuka právě zahrává aut na Zdeňu Straku, ten si z boku 16ctky zkušeně ukličkoval obránca, nacentroval na malé vápno, kde číhal Vašek Spáčil a hlavou doprotipohybu do vinklu zacílil přesně na 1:0. Na další šancu sa čekalo téměř stejný časový interval jako na první branku a míč sa vlnil v síti opět, postaral sa o něho ve 28´ nahravač z předchozí branky Zdeňa Straka, když z úhlu za velkým vápnem trefil výstavně levačkou do vinklu na 2:0 a citoslovce z některých úst byly na místě. Vracov sa dostal k vážnějšímu ohrožení domácí branky až po půlhodině hry; po rohu nahráli na volného hráča za 16ctku a už zakončuje, balón letí k tyči, ale jelikož to trefil vnitřním nártem, tak sa nakonec vytočil půlmetr mimo tyč. Ve 34´ Víťa Šmehlík centroval mezi penaltu a malé vápno; větr hodně balón stahnul a dost nečekaně uletěl až na břevno, což bylo překvapení pro všeckých. Ve 41´ Hačuka rychle rozehrál aut na mňa, já sem potahnul a dával sem přes šířku hřiště na nastartovaného Vaška Spáčila, který v nelehké pozici, ač obtěžován obráncem, zakončil do vyběhnutého golmana. Do kabiny sa šlo teda za stavu, který byl odpovídající předvedené hře.


2. poločas
Vracovjané si už trocha víc utahli kopačky a určitě jím to aj pomohlo; zato Lipov po poločase trochu pookřál - chuť do hry byla, ale fotbalová myšlenka trochu upadla. Do první šance ve 49´ sa probojovali hosté, když zakončovali z 20ti metrů těsně nad břevno domácí branky. Další koncovku měl na kopačce Zdeňa Straka, zakočoval ze stejné vzdálenosti jako u předchozí šance, ale branka zostala stále nedobita, protože to šlo 30 čísel vedle. V 70´ sa o další povedenů akci Lipova postaral rovněž Zdeňa Straka, který dnes hrál na výbornou a stejně hodnocenou nahrávou oslovil mňa, když sem si zběhnul mezi obránce; přes vyběhnutého golmana a zmenšeného úhlu sem zakončil do držáku sítě těsně za vinklem branky. V 76´ sa mohl Vracov dočkat čestného úspěchu, když hráč proniknul šikovně aj přes obránca do vápna, ale trochu váhal s koncovků a střílal pouze do boční sítě. V 80´ byla na světě už poslední větší šanca utkání a na branku ju vyslala moja kopačka, když sem nedovolil Laďovi Matulovi zahrávat standartku z půlkruhu 16ctky, po faulu právě na mňa; střílal sem do vinklu, ve zdi ale lehká teč ramena usměrnila balón těsně mimo tyč. Pak už diváci viděli enom nejaký ten ostřejší zákrok či souboj, ale o vyloženů šancu sa nepostaralo ani jedno mužstvo a zápas tak skončil za stejného výsledku jako poločas.


Shrnutí: Lipov byl v první půlce lepším mužstvem, ve druhé sa už poměr vah srovnal a díky vstřeleným brankám a určitě v dnešním utkání aj skvělém výkonu Zdeně Straky sme zaslouženě vyhráli. Hostom bojovnost nechyběla a jejich trenér má určitě s čím pracovat; dnes sa rozčilovat nemusel, aj proto, protože po pár tréninkoch nemože očekávat zázraky.Základní sestava:
Pavel Maňák
J. Těthal - Miškeřík - Roman Kolacia
Peťa Jakoubek
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Zdeňa Straka - Hačuka
Kůň - Víťa Šmehlík

Do hry nastoupili:
Jeňa Halíček, Laďa Matula

Lipov - Nesyt Hodonín

7. června 2009 v 19:17 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov 10:1 (7:0) FC Nesyt Hodonín

Branky za Lipov: 4x Mira Mikeska, 2x Fafek, 2x Radek Mlýnek, Martin Urbánek, Martin Tomčal

Diváci: 120


Kdo dneskaj dobře poobědval a těšil sa na odpolední zápas Lipovských borců, mosel sa dozajista "nažrat" očima aj během utkání a nechat sa unášat předvedenou hrou domácího mančaftu. Rozhodčí Jahoda fůknul do píšťalky a začalo sa; do první šance sa dostal kdo jiný jak Fafek a nahrával mu z křídla kdo jinší než Martin Urbánek, první jmenovaný vletěl do vápna, ale z 20cáté branky v sezoně sa zatým radovat nemohl - hostující golman mu na tůto chvílu do branky vystavil znamení STOP v podobě zákroku. V 5´ už by mosel za golmana zakročovat aspoň regiment vojáků stojících na brankové čáře, protože z boku 16ctky zahrával standartku Radek Mlýnek, balón skočil do skrumáže a zapadl až k zadní tyči a Lipov sa radoval popvní v zápase 1:0. Nesyt sa eště nestačil vzpamatovat z první branky a už jím visel v brance další míroví macek a připsaný byl Mirovi; za 55vteřin po prvním gólu došla pohledná akce domácích; Martin Urbánek nahrával mezi obránce do vápna na Fafka, ten přes vyběhnutého golmana dává hodně za paty Mirovi Mikeskovi, Mira sa vracá pro balón a přes golmana už to tam visí 2:0, žádný problém. V minutě 10té sa dostali do šance aj hosté, když vnikli do vápna a těsně za malým vápnem nekdo z Lipovských hráčů neodkopnul balón, ke koncovce sa dostal hráč Hodonína a nebyt pohotového zákroku golmana Miri Vrby, tak Lipov inkasoval; jeho zákrok byl odměněn překvapivě aj potleskem. Ve 13´už startuje Martin Urbánek po křídle, centruje do vápna a jeho centr skončil na tyči. Hraje sa dál a po faulu na Fafka v 19´ kope Radek Mlýnek znova standartku ze stejného místa jako při první brance, jeho střelu na bližší tyč tentokrát hostující golman likviduje. Domácí jezdili po hřišti jak saně po sněhu a hostom sa lepil zřejmě jazyk na patro. Další vzpruha pro domácí týn došla ve 20´a postaral sa o ňu Mira Mikeska po pěkné nahrávce pod sebe od Fafka a hle 3:0. Zápas byl po třech góloch za prvních 20minut ve slušných obrátkách a Nesyt jak kdyby visel na oprátkách. Další šance ve 23´znamenala další gólový zápis pro Radka Mlýnka; po rohovém kopu si vyměnil balón z Fafkem a aj přesto, že si golman na střílený balón z úhlu poza 16ctky šáhnul, bylo mu to prd platné a míč je v síti 4:0. Někteří diváci už neskrývali nadšenost a přes věčnou nevděčnost začali po povedených akcách domácích aj tleskat, po vstřeleném gólu jakbysmet. Ve 30´ už zabrali trochu aj Hodoňáci a výstavní střelu z 30ti metrů do vinklu doprovodil Mira Vrba na roh. Po rohu sa Lipovský golman prezentoval dalším úspěšným zákrokem, když po hlavičce do středu branky vytahnul míč znovu na roh, z kerého už ke koncovce nedošlo. To bylo ze strany Nesytu co sa týká nebezpečnosti v první půlce všecko. Ve 33´ sa dočkal za svůj dosavadní skvělý výkon odměny aj Martin Urbánek, když ze strany 16ctky, takovým polocentr-lobem přelstil hostujícího golmana na 5:0. Neutékla ani minuta a Lipovský golman by si dal určitě piškota, aj s jahodama, kerým máme v týchto dňoch v humně dost - zato na druhé straně by potřeboval Hodonínský golman nacpat do výplně branky aspoň špalky co sů kůsek za hřištěm, ale v ten moment po střele Miri Mikesky z úhlu si poradil zatým sám. No netrvalo dlůho a ve 36´ byl u asistence znovu vynikající Martin Urbánek, ze strany dal centr na Miru Mikesku přes obránca a ten dal šikovně lobem přes golmana už na 6:0 a radost z hattricku nebyla zas tak zřetelná nebo spíš nebyla. Ve 44´už je v koncovce znovu Mira, když mu ze strany centruje Bueno, jeho hlavička sa dostala "enom" na horní síť. Ve 45´ Nesyt vyslal propagační střelu z 25ti metrů, která skončila metr vedle; to Mira Mikeska z protiútoku, po nahrávce od koho jiného něž Martina Urbánka zakončuje z otočky na 7:0 a na chvílu předběhnul Fafka v tabulce střelců, když dal už svůj 20tý gól v sezóně. Do poločasu sa šlo teda za velikého rozdílu a když sa před zápasem divil trenér Hodonína, jaktože sme dostali taků latu-6tku v Syrovíně, tož nevím co říkal fčil po poločase.


2. poločas
Nastavil laťku opět hodně vysoko, ale hosté sa přes ňu ne a ne přenést a tak tlačil Lipov, nikoliv do gatí, ale do branky. Ve 47´ kopal Radek Mlýnek další standartku kůsek za lajnů 16ctky; střílal a svůj štempl si odneslo břevno. Utékly dvě minuty a Radek si připsal po rohu asistencu, která znamenala pro Fafka 20tého kusa v sezóně, když si zběhnul na zadní tyč a z volleya, taky k tyči scoroval a učinil smutné oči hostom na 8:0. Hosté táhali jazyky po zemi a jejich přechod do útoku byl takový nijaký-žádný; domácí dnes však vypadali, že by zvládli eště další zápas a chuť jím rozhodně nechyběla. Co sa ale stalo, že Lipovjané táhali take, ale balón ze sítě v 50´ a to vám byla paráda; ze skrumáže v rožku 16ctky napálil jeden z hostujících hráčů z half-volleta balón a ten zapadnul křižmo do vinklu 8:1 - asi nejkrásnější chvíla hostujícího celku a pro diváka nádherný moment. Na Lipovský tým to mělo vliv pramalý a na hostující celek taky; Nesyt to nenakoplo - už nebylo ani proč velice za takéhoto stavu a oba celky hráli stejně jak doposud; kručení v břichu Lipova z vyhladovění od oběda mohla zahnat další delikatesa v podobě gólového úspěchu, aspoň do té doby, než došlo k pozápasové klobásce. Nad zápasem však visel otazník ze strany diváků, esi domácí celek dosáhne 10ti golového score. V 58´ sa na 9:1 prosadil Fafek, když ve vápně zakončil přesně k tyči. Za 5minut střílal z 30ti metrů Martin Tomčal, střílal zdařile do břevna a v 69´ neostal se zvóněním na branku pozadu ani Mira Mikeska, který nastřelil rovněž břevno, ale tentokrát z podstatně měnší vzdálenosti - ve vápně. Do konca bylo eště dost času a stále laxní hosté už sa viděli nejspíš v autoch směr Hodonín; zápas dohrávali z povinnosti - Lipov chtěl ale další pamlsky v podobě branek, aby byla polízanica pro Nesyt eště větší. V 76´sa dostal Nesyt do jediné vážnější šance druhého poločasu - golman Lipova, po nezdařené střele víc jak metr nad branku, nemosel udělat ani krok. V 82´ sa zapsal mezi střelce aj Martin Tomčal; jeho střela z víc jak 30ti metrů byla opravdová chuťovka pro nenasytné oko diváka; jeho koncovka z této vzdálenosti zabrzdila až o síť na 10:1, když si prosvištěla právě vinklem = golman lětěl, ale bez šance na zákrok. V 84´zahrávali domácí další z rohových kopů, balón našel mňa, ale nerazantní hlavička kůsek od tyče by znamenala gól leda tak v případě, že by v brance stál golman mladších žáků. V 86´ centroval Lesky na Fafka, ten sa asi zalekl hattricku nebo spíš toho, že mu balón špatně uskočil na hlině v malém vápně a balón napálil do golmana - od golmana do Fafka zpátky a pak už je to v ........ autu.


Shrnutí: Lipov rozstřílal Hodonínský Nesyt na cimpr campr a prohra z minulého týdňa je už zřejmě v zapomění, aj z teho důvodu, že dneskaj ju domácí hráči víc jak odčinili.

Pozn.: Trenér Nesytu byl po celé utkání ledově klidný aj za takovéhoto průběhu, což mňa velice překvapilo a mosím řéct, že byl aj po zápase optimistů a to hodnotím. V dnešním zápase předvedl velice dobrý výkon Lesky, když vybojoval hodně balónů, vracal sa poctivě do defensivy a zkrátka všecko dělal tak, jak sa má dělat. Eště bych pochválil Lipovské hráče při nástupu jak sem jích fotil, že nastůpili dobře, jak sem si to představoval, až na tů poklonu od Martina Tomčala.

Rozhodčí: Jahoda Jiří - v zápase problémy neměl, pískal tak jak bylo za hodno, spíš sledoval co sa děje a tak. Zapoměl vytasit 2x ŽK za zákroky ze zadu a jelikož neměl dohromady co řešit, tak je hodnocení 7/10 a to je slušné.Základní sestava:
Mira Vrba
Kaďa - M. Baranovič - Fišer
Víťa Kadubec
Lesky - Martin Tomčal - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Fafek - Mira Mikeska(C)

Střídání:
41´ Bueno za Fišera - narazené žebra po souboji
52´ Jeňa Halíček za KaďuVIDEO: