Lipov "B" - Vracov "B"

14. června 2009 v 20:18 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (2:0) FC Vracov "B"

Branky: Vašek Spáčil, Zdeňa Straka

Diváci: 60


Nově vzniklý Vracovský "B" tým zavítal do Louky k prvnímu přátelskému utkání a tu čest soupeřů měli právě fotbalisté Lipovského "Béčka". Po pátečním deštivém počasí si na stadion do Lůky našla cestu nejenom celá kopa diváků, ale aj příznivé počasí s vydatnou podporou slunečních paprsků. Začátek utkání nenaznačil mnoho fotbalového nebo spíš nebylo vidět, že by sa moc o fotbal jednalo - nahrávek do kombinace chybělo. Vyrovnanost soupeřů byla poznat, ale hrálo sa víc na půlce Vracova, avšak bez efektivnější koncovky. Lipov začal už konečně hrát trochu fotbal, když nastala 14´ a tým sa asi tá vyrovnanost aj zlomila; Hačuka právě zahrává aut na Zdeňu Straku, ten si z boku 16ctky zkušeně ukličkoval obránca, nacentroval na malé vápno, kde číhal Vašek Spáčil a hlavou doprotipohybu do vinklu zacílil přesně na 1:0. Na další šancu sa čekalo téměř stejný časový interval jako na první branku a míč sa vlnil v síti opět, postaral sa o něho ve 28´ nahravač z předchozí branky Zdeňa Straka, když z úhlu za velkým vápnem trefil výstavně levačkou do vinklu na 2:0 a citoslovce z některých úst byly na místě. Vracov sa dostal k vážnějšímu ohrožení domácí branky až po půlhodině hry; po rohu nahráli na volného hráča za 16ctku a už zakončuje, balón letí k tyči, ale jelikož to trefil vnitřním nártem, tak sa nakonec vytočil půlmetr mimo tyč. Ve 34´ Víťa Šmehlík centroval mezi penaltu a malé vápno; větr hodně balón stahnul a dost nečekaně uletěl až na břevno, což bylo překvapení pro všeckých. Ve 41´ Hačuka rychle rozehrál aut na mňa, já sem potahnul a dával sem přes šířku hřiště na nastartovaného Vaška Spáčila, který v nelehké pozici, ač obtěžován obráncem, zakončil do vyběhnutého golmana. Do kabiny sa šlo teda za stavu, který byl odpovídající předvedené hře.


2. poločas
Vracovjané si už trocha víc utahli kopačky a určitě jím to aj pomohlo; zato Lipov po poločase trochu pookřál - chuť do hry byla, ale fotbalová myšlenka trochu upadla. Do první šance ve 49´ sa probojovali hosté, když zakončovali z 20ti metrů těsně nad břevno domácí branky. Další koncovku měl na kopačce Zdeňa Straka, zakočoval ze stejné vzdálenosti jako u předchozí šance, ale branka zostala stále nedobita, protože to šlo 30 čísel vedle. V 70´ sa o další povedenů akci Lipova postaral rovněž Zdeňa Straka, který dnes hrál na výbornou a stejně hodnocenou nahrávou oslovil mňa, když sem si zběhnul mezi obránce; přes vyběhnutého golmana a zmenšeného úhlu sem zakončil do držáku sítě těsně za vinklem branky. V 76´ sa mohl Vracov dočkat čestného úspěchu, když hráč proniknul šikovně aj přes obránca do vápna, ale trochu váhal s koncovků a střílal pouze do boční sítě. V 80´ byla na světě už poslední větší šanca utkání a na branku ju vyslala moja kopačka, když sem nedovolil Laďovi Matulovi zahrávat standartku z půlkruhu 16ctky, po faulu právě na mňa; střílal sem do vinklu, ve zdi ale lehká teč ramena usměrnila balón těsně mimo tyč. Pak už diváci viděli enom nejaký ten ostřejší zákrok či souboj, ale o vyloženů šancu sa nepostaralo ani jedno mužstvo a zápas tak skončil za stejného výsledku jako poločas.


Shrnutí: Lipov byl v první půlce lepším mužstvem, ve druhé sa už poměr vah srovnal a díky vstřeleným brankám a určitě v dnešním utkání aj skvělém výkonu Zdeně Straky sme zaslouženě vyhráli. Hostom bojovnost nechyběla a jejich trenér má určitě s čím pracovat; dnes sa rozčilovat nemusel, aj proto, protože po pár tréninkoch nemože očekávat zázraky.Základní sestava:
Pavel Maňák
J. Těthal - Miškeřík - Roman Kolacia
Peťa Jakoubek
Vašek Spáčil - Radek Dostál - Zdeňa Straka - Hačuka
Kůň - Víťa Šmehlík

Do hry nastoupili:
Jeňa Halíček, Laďa Matula
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama