Sezóna 2008/2009

29. června 2009 v 21:31 | Jeňa Halíček

Hodnocení sezóny 2008/2009

"A" mužstvo: podzim

Posily a ztráty: Lipov posílil hned zkraja sezony o Radka Mlýnka z Hrubé Vrbky na střed zálohy a o Jana Maňáka - předstoper, rovněž z Hrubé Vrbky. Do mužstva sa vrátil z Belgie aj Lipovský rodák Marek Karásek - jeho posílení bylo hned od začátku nejcitelnější. Do kádru na podzim ještě nezapadal dorostenec Martin Ondra-"Lesky, Martin Tomčal a Roman Karásek, kteří nedostávali větší příležitost ke svému projevu na hřišti; Roman Karásek po několika zápasech upustil od účinkování ve fotbale právě kvůli téměř nulové důvěře od trenéra a zda-li začne hrát aspoň za "B" tým záleží na něm - Roman měl málo trpělivosti podle mňa. Na poslední chvílu sa sehnal aj golman Mira Vrba, který byl a je, oproti jeho předchůdci v brance velice dobrým a kvalitním článkem mužstva. Lipov pocítil ale aj ztrátu, když sa na "to" vykašlal Petr Sedlář-"Best", což je opravdu veliká škoda, na kraji zálohy byl výborný.
První zápas Lipov sehrál s nováčkem tabulky z Lužic, zápas tenkrát skončil remízou 1:1; remízu zařídil vyrovnávacím gólem nový muž v Lipovském kádru Radek Mlýnek. V dalším účinkování v Tasově Lipov padnul poprvní a naposledy na podzim - výhru ve prospěch Tasova 2:1 zařídil dvěma trefama záložník Mira Pavlica. Třetí zápas s Domanínem byl infarktový hlavně pro vedoucího oddílu Františka Žáka-"Argoša"; po poločase Lipov prohrával 1:3, nakonec ale díky trefám Fafka, Radka Mlýnka a Miri Mikesky Lipov otočil a zvítězil. Potom sa rozjelo Lipovské mužstvo k nezastavení a doma sa soupeřom nakládali 5tky jak na kolotoči, zvenku sa vozili body rovněž. Až zápas podzimu proti největšímu aspirantovi na postup Sudoměřicám, připravil Lipovské borce o body, po remíze 1:1 to ale nic eště neznamenalo; v zápase sa prosadil ze standartky Radek Mlýnek a 8min před koncem po chybě Milana Baranoviča Sudky srovnali na 1:1. Lipov přezimoval na druhé příčce za Sudoměřicama. Eště bych doplnil teda, že aspirantem na postup byl aj Lipov a Tasov sehrál taky celou řadu kvalitních utkání a obom týmto mužstvám šlapal po celou sezonu na paty.

Jaro
Výsledky z podzimu už byli ty tam, kdo ví proč? hodně lidí ví, ale k tomu sa eště dostaneme závěrem. Jarní část už nebyla pro mužstvo procházkou růžovým sadem a spíš nekolikrát jakoby Lipov padnul do trní. Dovézli sa body z Domanína, ale z Petrova po remíze 0:0 už enom jeden. Lze podotknout, že Petrov sa stal remízovým králem jarní části, když z 12cti zápasů hned 9x remizoval!! Takže možná néni sa ani velice čemu divit. Vliv na hru mělo aj zranění nejbojovnějšího hráča Lipova Marka Karáska, který vůči zranění už do žádného zápasu nenastoupil; o jednom hráčovi to ale néni a výsledky sa mohli dělat aj bez Marka. Došla proto další posila z Hrubé Vrbky - Víťa Kadubec, který potvrdil roli výborného becka. Nastávající zápas sezony o postup proti Sudoměřicám nenechal na sebe dlůho čekat a náskok Sudoměřic, po jejich prohře v Javorníku 2:1 využil Lipov a védl o bod, ale to v Lipově nečekali, že proti outsiderovi Novéj Lhotě mužstvo Michala Bihariho úplně bůchne, aj když Lhotky nepodcenil a pouze remizoval 2:2 a na čele byli zas Sudky. Zápas sezóny vyhrály Sudoměřice, když sa 2x přesně trefili a to jím aj stačilo; Lipov mě koncovek v zápase daleko víc, ale fotbalovější byli hosté ze Sudoměřic; skalp Lipova a příchuť postupu po výsledku 1:2 už naznačoval kdo sa stane vítězem skupiny. Všecko sa mohlo eště zkomplikovat. Sudoměřice následující zápas "překvapivě" remizovali s Petrovem, klid z jejich kopaček po ostudě Lipova se Bzencem "B" po prohře 0:6 jim nikdo vzít nemohl. Náskok už byl citelný a Sudoměřice si v posledním zápase na Lhotkách a náskoku 5ti bodů mohli dovolit aj prohrát. Lipovský kádr sa aj přesto rozloučil se sezónou divákovi lahodícími výsledky 10:1 proti Nesytu a 4:2 proti Tasovu.


Proč Lipov nepostoupil:
Podzimní válcování soupeřů má svoje opodstatnění a to takové, že na trénink chodilo celý podzim stabilně 10-14hráčů. Na propad výsledků v jarní části si teď už dokáže odpovědět téměř každý. Netrénuje sa a nejsů výsledky = trénink dělá hráče, to zná určitě každý. Od ledna do půlky dubna nebo do konca dubna chodilo na tréninky stabilně 6lidí z toho 3 z "B" týmu. Takže naběhané a natrénované z "A" měli 3 lidi; Martin Urbánek, Roman Čerešňák-"Bueno" a Milan Baranovič... z Béčka chodil Vašek Spáčil, Laďa Matula a já. Lipov nepostoupil, protože hráči netrénovali a neměli naběhané, proto sa taky na jaro nedělali výsledky jak na podzim a určitě mě dá každý za pravdu, že trenéři už v přípravě na jaro říkali, že bez tréninku to prostě nejde a to sa projevilo aj na hřišti. Doufejme, že příští sezonu to snad už vyjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama