Červenec 2009

Turnaj ve Tvarožné Lhotě

31. července 2009 v 14:18 | Jeňa Halíček

SK Agro Vnorovy 3:1 Sokol Lipov

Branka za Lipov: Mira MikeskaSokol Tvarožná Lhota 0:3 Sokol Lipov

Branky: 2x Víťa Šmehlík, Radek BihariPodrobnosti ze zápasů, sestavy a zajímavosti sa nedozvíte. Nepodpořil sem tůto akci svojů účasťů.Roštín - Lipov "B"

28. července 2009 v 21:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Roštín(III. třída sk.C - Kroměřížsko) 5:0 (2:0) TJ Sokol Lipov "B"(IV. třída)

Diváci: 30

Herní doba: 2x 35min

V sobotu 25.7. sa vydalo lipovské "Béčko" na daleků cestu až do Roštína (cca 50km). Natěšenost nekerých, teda hlavně mňa, nadchla návštěva cca 200lidí, kteří pobíhali po hřišti. Celá radost opadla hned po příblížení sa ke hřišťu, a co to moje zraky neviďá, zjistil sem, že sů tam hasičské závody v plném proudu a nakonec sa zápasy málem ani nehrály, nekerým by to nevadilo, ale menšině hodně. Místo domluveného začátku ve 14:00 sme začínalo až v 15:15; v průběhu rozcvičky nás ovlažil eště aj déšť, který sme zrovna nevyhlédali, zejména proto, protože na hřišti bylo už aj tak vody od hasičů. Na place zostalo diváků "tolik", že by jích spočítalo aj děcko začínající docházku v prvním ročníku základní školy. Do první šance sa dostal Jeňa Halíček v 5´ a jednalo sa o standartku z téměř 30ti metrů; zahrál sem ju velice slušně a k zavěšení do vinklu chybělo enom nejakých 15cm. Nic hrozného nepředstavovala akca domácích ve 12´; jejich křídelní útok a následný průnik ze strany do velkého vápna, zakončil hráč aj přes vyběhnutého Pavla Maňáka do sítě na 1:0. Po gólu sa rozehrávalo a Jeňova obvyklá myšlenka měla téměř úspěch, z půlkruhu si hned narazil s Víťů Kolaciů, klička na obránka a už střílá z nejakých 20ti metrů po zemi k tyči křižmo; střelu pokryl celkem s přehledem golman. Ve 22´sa score měnilo podruhé: Zdeňa Straka je poslední hráč před našů branků, pokrývá si balón, a domácí hráč jak "straka" ukradnul míč Zdeňovi a score na 2:0 sa změnilo až zakončil přes bezmocného Pavla Maňáka. Ve 28´ Zbyňa Ručka pěkně nahrál do ulice mezi obránce na Jeňu Halíčka; ten přes vyběhnutého golmana v 16ctce na housle golmanovi ale nezahrál. Do poločasu eště 2x nebezpečně zakončovali domácí na lipovsků branku; střely pouze odehnaly komáry blížící sa otravovat život Pavlovi Maňákovi, vyskytující se právě v místěch poblíž tyčové konstrukce. Písknul sa poločas a trenér Libor Kolacia neměl slov a slov chvály určitě ne.

2. poločas
Nepropuknul v nejaké velké ofenzivní tažení obou mužstev, ale napomohl temu Zdeňa Straka, když chtěl nahrávat do obrany, ale nepřesně a nahrál jednomu rošťákovi z Roštína; ten potahnul, přihrál do strany a nepovedenou střelu si nešťastně srazil do branky Peťa Navrátil - 3:0. V 50´ nebezpečně centroval z téměř nulového úhlu Vašek Spáčil, míč div že neskončil ve vinklu branky, golman Roštína sa mosel protahnůt víc jak gymnastka na olympiádě. V 58´ už to bylo 4:0, offsidová past Lipova zklapla stejně jako čelisti obrany po vestřelení celkem pohodové branky - Pavel Maňák už moc dělat nemohl. V 60´ Jeňa Halíček vysunul kupředu Davida Šošovičku, který z úhlu v 16ctce minul branku jen o kousek. Zanedlouho sa domácí radovali znovu; obrana Lipova špatně rozehrála a další kus v brance na sebe nenechal dlůho čekat 5:0. Na konci zápasu Lipov ukořistil čestnou branku v zápase, o kterů sa postaral Víťa Šmehlík, rozhodčí byl však proti; Vašek Spáčil centruje do vápna zhruba do prostoru penalty, Víťa ide do vzruchu a vedle něho z každé strany jeden obránce; obránci sa srazili, jeden už sa gůlá po zemi, Víťa byl samozřejmě nejhbitějším z tehoto tria a zakončil přes golmana; rozhodčí nepochopitelně odpískal faul a branku neuznal.


Shrnutí: Instrukce z kabiny od trenéra si vzalo z 12cti chlapů k srdci maximálně tak 5 a proto to dopadlo tak jak to dopadlo. Vyzvihnul bych za výkon v zápase jméno Vašek Spáčil a Peťa Navrátil, kteří si počínali velmi dobře.Základní sestava:
Pavel Maňák
Peťa Navrátil - Baňa - Jiří Těthal
Zdeňa Straka
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík - Zbyňa Ručka - Hačuka
Jeňa Halíček - Víťa Kolacia

Do hry nastoupili:
David Šošovička, Libor Kolacia

Roštín - staří páni 2:2 (1:0) TJ Sokol Lipov "B"

Branky za Lipov: Jeňa Halíček, Víťa Kolacia

Diváci: 50

Herní doba: 2x 30min

O poznání víc diváků sa dohnalo na hřiště během přestávky; došli sa podivat totiž na svojích "pořádných" chlapů a nemyslím tým Lipovské hráče, ale ti sů pořádní přeca take, to je jasné. Utkání začalo zlehka a do první šance vyslal pěknů uliců Jeňu Halíčka David Šošovička, Jeňa ve vápně zaseknul doprotipohybu dotírajícímu obráncovi, ten div že mu neurval nohu; Jeňův hlad po gólu aj přes zákrok udržel obě nohy stabilní a přes golmana sa koncovka ve vápně zdařila, aj když líznul konečky prstů míč smřující za jeho záda - 0:1. Další šancu ve 12´ nachystal opět mezi obránce tentokrát ze strany 16ctky Zbyňa Ručka; Jeňa potahnul do vápna a z velkého úhlu levačkou zaměstnal naplno domácího golmana, který vyrazil na roh; nějvětším překvapením byl v tento moment potlesk většiny diváků za zdařilů akcu aj za zákrok golmana. Ve 20´ už bylo na hřišti zas o jednu ulic víc, kterou našel Víťa Kolacia Jeňu Halíčka, který nedokázal překonat ve vápně golmana. Ve 23´ volil místo nahrávky na volného hčáče Zbyňa Ručka střelu z větší vzdálenosti k tyči, nerazance dovolila golmanovi pohodově zakročit. Ve 28´ zakončoval z dálky 30ti metrů aj Víťa Šmehlík, polocentr-střela do vinklu ale síť nerozvlinila; golmanovi stačilo natahnůt ruky. Roštín sa dostal k ohrožení branky až ve 30´ a o nejaků hrozbu bych řekl že sa zas tak nejednalo; šanca po centru ze strany a střele mezi malým vápnem a penaltů, skončila 2 metry nad břevnem.

2. poločas
Mezi starýma pánama sa pohybovali aj mladší kategorie a právě jeden z týchto vyrovnal zkraja poločasu na 1:1, po brejku přes vyběhnutého Pavla Maňáka. Hra dost dlůho stagnovala a hrálo sa mezi 16ctkama, až na jednu z mála střel domácích z 50´, kteří zakončili těsně mimo branku. V 52´ sem prošel přes obránca do vápna a z nulového úhlu sem chtěl nahrávat na Víťu Kolaciu, centr uvíznul v boční síti a divák si tak na dalšího gola mosel eště počkat. V 55´sem nahrával pod sebe ze strany na Vaška Spáčila; teho ve finále zradil povrch a ve vyložené šancy nedokázal usměrnit míč mezi 3 tyče - skákavý balón sa vytočil hodně směrem od branky. V 58´ sa aktivně po křídle probojoval Vašek Spáčil, centruje do vápna, letí to skoro do vinklu, kde svým klokaním skokem dopravil Víťa Kolacia míč z jednoho metru do sítě na 2:1 - nedokážu ani řéct, čím to trefil. Hra spěla ke konci a rozhodčí nastavoval minutu; minuta pryč a furt sa hraje, furt a furt.... chtěl aby domácí vyrovnali a to sa jim nakonec aj podařilo; parádní švih domácího hráče z 25ti metrů vletěl v půlmetrové výšce k tyči a je to hotové 2:2.Základní sestava:
Pavel Maňák
Peťa Navrátil - Baňa - Jiří Těthal
Hačuka
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík -Zdeňa Straka - Zbyňa Ručka
Jeňa Halíček - David Šošovička

Do hry nastoupili:
Víťa Kolacia, Libor Kolacia


Hroznová Lhota - Lipov

28. července 2009 v 20:57 | Jeňa Halíček
Přátelské utkání:

Sokol Hroznová Lhota(1.B třída sk.C) 3:3 (2:2) Sokol Lipov(III.B třída)

Branky za Lipov: 2x Martin Urbánek, Radek Bihari


Na utkání sem nebyl. Podrobnosti a sestavy mě taky nikdo nesdělil.

Vracov "B" - Lipov "B"

20. července 2009 v 8:24 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

FC Vracov "B" 5:2 (3:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: vlastní, Šmýd, Kubošek, Příkazský, Mezihorák - Vašek Spáčil, Jeňa Halíček

Diváci: 75


Víc diváků jak na běžné utkání IV. třídy zavítalo na vedlejší hřiště ve Vracově. Zdejší lidi fotbal asi zajímá a prokázala to aj návštěva na odvetné přípravné utkání mezi Vracovskou a Lipovskou rezervou. První přátelský duel skončil 2:0 ve prospěch Lipova. Dnes už to byl trocha jinší šálek, neboť Vracov posílil o nějaké hráče; hra výrazně lepší ale nebyla. První střelu v začátku utkání vyslali domácí, dost nepřesnou a z ochraného pletiva, které bych nasměroval spíš do šmelcu, opadlo enom trochu rzi. V 11´ sa otevřelo score zápasu, Vracovský záložník centroval do vápna Lipova, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Jiří Těthal si nešťastně stazil míč do vlastní branky na 1:0, když chtěl odvrátit nebezpečí. V 17´ už to bylo 2:0, centr do vápna vystrčil Pavel Maňák přesně na hlavu protihráča dva metry před sebou a podařený lob slavil úspěch. Minutu na to, po rozehrávce dostal nahrávku na křídlo Radek Dostál a už to tam centruje, centr přeletěl aj obránca a za ním je nachystaný Vašek Spáčil, střílá z mírného úhlu z volleya - 10metrů a nádherná bomba pod břevno zahnala inspiraci Vracovským pavůkom minimálně na podzimní část sezony; tento nádherný fotbalový moment si zasloužil určitě ohodnocení v podobě potlesku aj od domácích diváků, ale nestalo sa temu tak. Ve 34´ Vracov zahrával rohový kop, balon sa dostal k Hačukovi, ten to netrefil, když mu to skočilo, k míči sa dostal domácí hráč a ve vápně s přehledem zakončuje na 3:1. Eště ve 40´ ze 40ti metrů zahrává standartku Joška Miškeřík, střela končí 20cm nad, domácí golman tento pokus moc dobře nekontroloval. Ve 43´ byl u balonu opět Joška Miškeřík, tenktokrát centruje na Koňa, který hlavičkou minul branku ne o koňskou délku, ale o 30čísel.

2. poločas
Začali aktivněji domácí fotbalisté a jejich hra jasně převyšovala tu Lipovskou. Zhruba po 10ti minutách, kdy došel brejk, minuli branku opravdu jen těsně. V 57´ sa dostal ke koncovce Zdeňa Straka, vtipný pokus zádama k brance z 20ti metrů skončil za sítí branky. V 67´ po několika přesných nahrávkách domácích a následnému křídelnímu úniku až do vápna, přízemní střelou na zadní tyč přes vyběhnutého Pavla Maňáka, rozjásal Příkazský brankou na 4:1 dost veliký chumel diváků. Netrvalo dlouho a nastala podobná situace jako při předchozí brance, ale tentrokrát šla nahrávka pod sebe zhruba do prostoru penalty, kde číhal domácí hráč a na 5:1 mu koncovka problémy nedělala. V 76´ zahrozil z větší vzdálenosti cca 25metrů Víťa Šmehlík, vydařená přízemní střela tak tak že neolízla tyč. V 82´ si domácí chtěli připsat další brankový úspěch, ale nebylo jim přáno, střela z 16ctky minula branku téměř o metr. V poslední minutě zápasu sem sa dočkal zaslouženého úspěchu aj já, za svůj věčně aktivní pressing v jednom hráčovi a tzv. "běhání od ničeho k ničemu"; napadal sem obránca, ten dával slabů malů dom na nabíhajícího si golmana a jak jehňa na štranku pro vlka si mosel připadat balón v této chvíli; do prázdné branky sem sa nezmýlil a upravil sem score na konečných 5:2.


Shrnutí: Vracov sa projevil v lepším světle oproti minulému utkání a určitě sa budů a je co zlepšovat. To že si Lipovské "Béčko" dává branky samo a nedostává je od soupeřů dnes už nikoho nepřekvapí a proto by bylo zahodno neco s tým dělat; v dnešním utkání sme si dali 3ks.

Pozn.: K mému překvapení aj skrz přátelské utkání diváci za vstřelený gól, či podařenou střelu podpořili hráče potleskem a tleskalo hodně lidí, což je pěkné. To v některých dědinách neznáme ani v mistráku, např. v Lipově.Základní sestava Lipova:
Pavel Maňák
Těthal - Miškeřík - R. Kolacia
Peťa Jakoubek - Radek Dostál
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík - Hačuka
Jeňa Halíček - M. Smetka

Do hry nastoupili:
Víťa Kolacia, Zdeňa Straka, Kůň, Laďa Matula


Základní sestava Vracova:
Grufík Jiří
Mezihorák David - Chovanec - Pres Radim - Kocurek
Kudlík - Příkazský L. - Šmýd L. - Lukeš Adam
Mezihorák Tomáš - Čubík

Do hry nastoupili:
Šebesta Radim, Schwarzer Petr, Příkazský Marek, Řihák Jakub, Sádovský Petr, Gaspar Ivo, Kubošek Lukáš, Ťulpa Miroslav, Nykl Michal

Javorník - Lipov "B"

12. července 2009 v 20:24 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Kordárna Velká n.Veličkou "B"(Javorník[III.B třída]) 6:0 (3:0) TJ Sokol Lipov "B"(IV.třída)

Branky: 2x Martin Pavlinec, 2x Martin Bárta, Petr Janda, Pavel Pavlinec

Diváci: 60

Do Javorníka sa v prosluněném letním odpoledni vydalo Lipovské "Béčko", otestovat svoje lehce odpočinuté nohy k přípravménu utkání. Nažhavenost Lipovského týmu do zápasu zchladil už v 1´ hned první střelou za hranicí 16ctky Martin Pavlinec, jeho střelu tak tak Pavel Maňák vytlačil na brankovou konstrukci. Ve 3´už to byla pro hosty z Lipova studená sprcha, po chybě obrany sa Martin Pavlinec prosadil křižmo k tyči, když balón neodhlavičkoval-teda spíš nedočáhnul-podskočil Kůň a cesta do branky trnitá byt už nemohla 1:0. A esi ve 3´to byla studená sprcha, tak v 5´už sa Lipovjani moseli třást zimů; Martin Pavlinec dostal do běhu míč, chtěl zakončovat, ale balón neposedně proposkakoval mezi obráncama aj jeho spoluhráčama a s velikým štěstím sa dostal zpátky k němu a znova v 16ctce našel správnů cestu ke vstřelení gólu na 2:0. V 10´ už byl ve score rozdíl třídy; aktérem další branky sa stal Martin Bárta - dostal nahrávku do křídla, využil velké pasivity hostující obrany, vniknul až do vápna a prostřelil padajícího Pavla Maňáka - 3:0. Ve 23´ Javorník zahrozil znovu, střelu Pavel Maňák vyrazil, další dorážka skončila tentokrát v jeho náruči. Minutu na to ve vyložené pozici zhruba z penalty dostal šanci scorovat znovu Martin Bárta, hosty "zarmoutil" střelou jen půl metru nad. Ve 28´ sa konečně aj Lipovjani probojovali k zakončení; Víťa Šmehlík křižmo nahrál na Miru Smetku, ten potahnul k vápnu a jeho zakončení k tyči značně probralo rozespalého golmana Novotného, který sa po dřímání protahnul zákrokem, když balón zktoril na roh. Ve 30´zahrával z dálky standartku Joška Miškeřík - centroval, hráč Javorníka Shona prodloužil ve vlastním vápně hlavou a další z domácích nechtěně zakončoval na vlastní branku - avšak pro Lipov dostatečně neumístil. Ve 37´sa dostal Lipov znova do šance; Peťa Jakoubek nahrál na Miru Smetku a ve veliké šanci v 16ctce střílal křižmo o chlup vedle. 39´a znovu hosté; balón sa dostal k Baňovi aj přesto že nahrávka od Vítě Šmehlíka nebyla přesná, Baňa loboval šikovně přes golmana na branku, což je pěkné, ale to by sa nesměl balón odrazit od břevna.

2. poločas
Odstartoval stejný hráč jako ten první - Martin Pavlinec. Zrovinka zkraja ve 46´ zakončil křižmo přes Břeťu Hudečka v brance vně 16ctky na 4:0. V 65´ zahrával Víťa Šmehlík roh, centr přeletěl obranu Javorníka a Peťa Jakoubek střílal z první zhruba z penalty, ale asi chtěl místo gólového úspěchu předčasně otřepat ořechy za Javornicků branků. Z dalšího útoku Javorníka sa vyklubal novopečený gól 5:0, brejk Javorníka a nahrávka na Petra Jandu, který propálil s notnou dávkou štěstí Břeťu Hudečka. V 74´ mně nahrál Peťa Jakoubek do ulice mezi obránce a z 20ti metrů sem vyslal nepřesnou střelu půlmetr mimo. V 76´ měli domácí další možnost k brankovému počinu, střela za 16ctkou minula branku jen těsně. V 80´ si mohl udělat zářez na pažbě aj druhý z bratrů Pavlincových, když po křídelním útoku a nahrávce pod sebe právě od bráchy Martina, sa zaradoval aj záložník Pavel Pavlinec - do odkryté branky na 6:0. Tečku za utkáním udělal už enom jeden z funkcionářů Javorníka, který zapískal konec a řidil poklidné utkání, řekl bych bez potíží, až na jeden incident Pavla Hozáka.


Shrnutí: Javorník jasně vyhrál, protože, byl fotbalovější, hráči si nabíhali, uměli si nahrát a chtěli hrát. Lipovským hráči budou muset změnit přístup v zápase nebo jestli ne, tak víte co.Základní sestava Lipova:
Pavel Maňák
Těthal Jiří - Joška Miškeřík - Roman Kolacia
Z. Straka - Peťa Jakoubek
Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Kůň
Vašek Spáčil - M. Smetka

Do hry nastoupili:
Jeňa Halíček, Břeťa Hudeček, Martin Laga, Baňa, Víťa KolaciaZákladní sestava Javorníka:
Novotný R.
Shona - Kamil Bárta - Jurena Petr
Kasan
Hozák Pavel - Dušan Šácha - Mira Pavlica - Pavel Jurena
Martin Pavlinec - Martin Bárta

Do hry nasoupili:
Pavel Pavlinec, Petr Janda, Motyčka


VIDEO:

Radějov - Lipov

12. července 2009 v 20:07 | Jeňa Halíček
Přátelské utkání:

Sokol Radějov(okresní přebor) 3:1 (1:0) Sokol Lipov(III.B třída)

Branka za Lipov: Mira Mikeska z PK

Diváci: 60

K prvnímu přátelskému utkání vyjížděli otestovat svoje kopačky Lipovští borci do nedalekého Radějova, který sa tak tak udržel, po jarní části, aj díky Kozojídkám v okresním přeboru. V celkem hrubém zápase aj přes přátelák na zákroky z obou stran vyhráli nakonec domácí rozdílem právě třídy, takže by to odpovidalo. Branku zaznamenal po faulu na Martina Urbánka, kterého stahnul golman ve velkém vápně z PK Mira Mikeska.Základní sestava:
Mira Vrba
Fišer - Baranovič T. - Kaďa
Baranovič M.
Martin Tomčal - Michal Karásek - Radek Mlýnek - Martin Urbánek
Fafek - Mira Mikeska

Do hry nastoupili:
Bueno, Matúš(nevím příjmení), Víťa Šmehlík

Diskuze

12. července 2009 v 13:58 | Vena