Javorník - Lipov "B"

12. července 2009 v 20:24 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Kordárna Velká n.Veličkou "B"(Javorník[III.B třída]) 6:0 (3:0) TJ Sokol Lipov "B"(IV.třída)

Branky: 2x Martin Pavlinec, 2x Martin Bárta, Petr Janda, Pavel Pavlinec

Diváci: 60

Do Javorníka sa v prosluněném letním odpoledni vydalo Lipovské "Béčko", otestovat svoje lehce odpočinuté nohy k přípravménu utkání. Nažhavenost Lipovského týmu do zápasu zchladil už v 1´ hned první střelou za hranicí 16ctky Martin Pavlinec, jeho střelu tak tak Pavel Maňák vytlačil na brankovou konstrukci. Ve 3´už to byla pro hosty z Lipova studená sprcha, po chybě obrany sa Martin Pavlinec prosadil křižmo k tyči, když balón neodhlavičkoval-teda spíš nedočáhnul-podskočil Kůň a cesta do branky trnitá byt už nemohla 1:0. A esi ve 3´to byla studená sprcha, tak v 5´už sa Lipovjani moseli třást zimů; Martin Pavlinec dostal do běhu míč, chtěl zakončovat, ale balón neposedně proposkakoval mezi obráncama aj jeho spoluhráčama a s velikým štěstím sa dostal zpátky k němu a znova v 16ctce našel správnů cestu ke vstřelení gólu na 2:0. V 10´ už byl ve score rozdíl třídy; aktérem další branky sa stal Martin Bárta - dostal nahrávku do křídla, využil velké pasivity hostující obrany, vniknul až do vápna a prostřelil padajícího Pavla Maňáka - 3:0. Ve 23´ Javorník zahrozil znovu, střelu Pavel Maňák vyrazil, další dorážka skončila tentokrát v jeho náruči. Minutu na to ve vyložené pozici zhruba z penalty dostal šanci scorovat znovu Martin Bárta, hosty "zarmoutil" střelou jen půl metru nad. Ve 28´ sa konečně aj Lipovjani probojovali k zakončení; Víťa Šmehlík křižmo nahrál na Miru Smetku, ten potahnul k vápnu a jeho zakončení k tyči značně probralo rozespalého golmana Novotného, který sa po dřímání protahnul zákrokem, když balón zktoril na roh. Ve 30´zahrával z dálky standartku Joška Miškeřík - centroval, hráč Javorníka Shona prodloužil ve vlastním vápně hlavou a další z domácích nechtěně zakončoval na vlastní branku - avšak pro Lipov dostatečně neumístil. Ve 37´sa dostal Lipov znova do šance; Peťa Jakoubek nahrál na Miru Smetku a ve veliké šanci v 16ctce střílal křižmo o chlup vedle. 39´a znovu hosté; balón sa dostal k Baňovi aj přesto že nahrávka od Vítě Šmehlíka nebyla přesná, Baňa loboval šikovně přes golmana na branku, což je pěkné, ale to by sa nesměl balón odrazit od břevna.

2. poločas
Odstartoval stejný hráč jako ten první - Martin Pavlinec. Zrovinka zkraja ve 46´ zakončil křižmo přes Břeťu Hudečka v brance vně 16ctky na 4:0. V 65´ zahrával Víťa Šmehlík roh, centr přeletěl obranu Javorníka a Peťa Jakoubek střílal z první zhruba z penalty, ale asi chtěl místo gólového úspěchu předčasně otřepat ořechy za Javornicků branků. Z dalšího útoku Javorníka sa vyklubal novopečený gól 5:0, brejk Javorníka a nahrávka na Petra Jandu, který propálil s notnou dávkou štěstí Břeťu Hudečka. V 74´ mně nahrál Peťa Jakoubek do ulice mezi obránce a z 20ti metrů sem vyslal nepřesnou střelu půlmetr mimo. V 76´ měli domácí další možnost k brankovému počinu, střela za 16ctkou minula branku jen těsně. V 80´ si mohl udělat zářez na pažbě aj druhý z bratrů Pavlincových, když po křídelním útoku a nahrávce pod sebe právě od bráchy Martina, sa zaradoval aj záložník Pavel Pavlinec - do odkryté branky na 6:0. Tečku za utkáním udělal už enom jeden z funkcionářů Javorníka, který zapískal konec a řidil poklidné utkání, řekl bych bez potíží, až na jeden incident Pavla Hozáka.


Shrnutí: Javorník jasně vyhrál, protože, byl fotbalovější, hráči si nabíhali, uměli si nahrát a chtěli hrát. Lipovským hráči budou muset změnit přístup v zápase nebo jestli ne, tak víte co.Základní sestava Lipova:
Pavel Maňák
Těthal Jiří - Joška Miškeřík - Roman Kolacia
Z. Straka - Peťa Jakoubek
Radek Dostál - Víťa Šmehlík - Kůň
Vašek Spáčil - M. Smetka

Do hry nastoupili:
Jeňa Halíček, Břeťa Hudeček, Martin Laga, Baňa, Víťa KolaciaZákladní sestava Javorníka:
Novotný R.
Shona - Kamil Bárta - Jurena Petr
Kasan
Hozák Pavel - Dušan Šácha - Mira Pavlica - Pavel Jurena
Martin Pavlinec - Martin Bárta

Do hry nasoupili:
Pavel Pavlinec, Petr Janda, Motyčka


VIDEO:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama