28. července 2009 v 21:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

Roštín(III. třída sk.C - Kroměřížsko) 5:0 (2:0) TJ Sokol Lipov "B"(IV. třída)

Diváci: 30

Herní doba: 2x 35min

V sobotu 25.7. sa vydalo lipovské "Béčko" na daleků cestu až do Roštína (cca 50km). Natěšenost nekerých, teda hlavně mňa, nadchla návštěva cca 200lidí, kteří pobíhali po hřišti. Celá radost opadla hned po příblížení sa ke hřišťu, a co to moje zraky neviďá, zjistil sem, že sů tam hasičské závody v plném proudu a nakonec sa zápasy málem ani nehrály, nekerým by to nevadilo, ale menšině hodně. Místo domluveného začátku ve 14:00 sme začínalo až v 15:15; v průběhu rozcvičky nás ovlažil eště aj déšť, který sme zrovna nevyhlédali, zejména proto, protože na hřišti bylo už aj tak vody od hasičů. Na place zostalo diváků "tolik", že by jích spočítalo aj děcko začínající docházku v prvním ročníku základní školy. Do první šance sa dostal Jeňa Halíček v 5´ a jednalo sa o standartku z téměř 30ti metrů; zahrál sem ju velice slušně a k zavěšení do vinklu chybělo enom nejakých 15cm. Nic hrozného nepředstavovala akca domácích ve 12´; jejich křídelní útok a následný průnik ze strany do velkého vápna, zakončil hráč aj přes vyběhnutého Pavla Maňáka do sítě na 1:0. Po gólu sa rozehrávalo a Jeňova obvyklá myšlenka měla téměř úspěch, z půlkruhu si hned narazil s Víťů Kolaciů, klička na obránka a už střílá z nejakých 20ti metrů po zemi k tyči křižmo; střelu pokryl celkem s přehledem golman. Ve 22´sa score měnilo podruhé: Zdeňa Straka je poslední hráč před našů branků, pokrývá si balón, a domácí hráč jak "straka" ukradnul míč Zdeňovi a score na 2:0 sa změnilo až zakončil přes bezmocného Pavla Maňáka. Ve 28´ Zbyňa Ručka pěkně nahrál do ulice mezi obránce na Jeňu Halíčka; ten přes vyběhnutého golmana v 16ctce na housle golmanovi ale nezahrál. Do poločasu eště 2x nebezpečně zakončovali domácí na lipovsků branku; střely pouze odehnaly komáry blížící sa otravovat život Pavlovi Maňákovi, vyskytující se právě v místěch poblíž tyčové konstrukce. Písknul sa poločas a trenér Libor Kolacia neměl slov a slov chvály určitě ne.

2. poločas
Nepropuknul v nejaké velké ofenzivní tažení obou mužstev, ale napomohl temu Zdeňa Straka, když chtěl nahrávat do obrany, ale nepřesně a nahrál jednomu rošťákovi z Roštína; ten potahnul, přihrál do strany a nepovedenou střelu si nešťastně srazil do branky Peťa Navrátil - 3:0. V 50´ nebezpečně centroval z téměř nulového úhlu Vašek Spáčil, míč div že neskončil ve vinklu branky, golman Roštína sa mosel protahnůt víc jak gymnastka na olympiádě. V 58´ už to bylo 4:0, offsidová past Lipova zklapla stejně jako čelisti obrany po vestřelení celkem pohodové branky - Pavel Maňák už moc dělat nemohl. V 60´ Jeňa Halíček vysunul kupředu Davida Šošovičku, který z úhlu v 16ctce minul branku jen o kousek. Zanedlouho sa domácí radovali znovu; obrana Lipova špatně rozehrála a další kus v brance na sebe nenechal dlůho čekat 5:0. Na konci zápasu Lipov ukořistil čestnou branku v zápase, o kterů sa postaral Víťa Šmehlík, rozhodčí byl však proti; Vašek Spáčil centruje do vápna zhruba do prostoru penalty, Víťa ide do vzruchu a vedle něho z každé strany jeden obránce; obránci sa srazili, jeden už sa gůlá po zemi, Víťa byl samozřejmě nejhbitějším z tehoto tria a zakončil přes golmana; rozhodčí nepochopitelně odpískal faul a branku neuznal.

Shrnutí: Instrukce z kabiny od trenéra si vzalo z 12cti chlapů k srdci maximálně tak 5 a proto to dopadlo tak jak to dopadlo. Vyzvihnul bych za výkon v zápase jméno Vašek Spáčil a Peťa Navrátil, kteří si počínali velmi dobře.

David Šošovička, Libor Kolacia

Roštín - staří páni 2:2 (1:0) TJ Sokol Lipov "B"

Branky za Lipov: Jeňa Halíček, Víťa Kolacia

Diváci: 50

Herní doba: 2x 30min

O poznání víc diváků sa dohnalo na hřiště během přestávky; došli sa podivat totiž na svojích "pořádných" chlapů a nemyslím tým Lipovské hráče, ale ti sů pořádní přeca take, to je jasné. Utkání začalo zlehka a do první šance vyslal pěknů uliců Jeňu Halíčka David Šošovička, Jeňa ve vápně zaseknul doprotipohybu dotírajícímu obráncovi, ten div že mu neurval nohu; Jeňův hlad po gólu aj přes zákrok udržel obě nohy stabilní a přes golmana sa koncovka ve vápně zdařila, aj když líznul konečky prstů míč smřující za jeho záda - 0:1. Další šancu ve 12´ nachystal opět mezi obránce tentokrát ze strany 16ctky Zbyňa Ručka; Jeňa potahnul do vápna a z velkého úhlu levačkou zaměstnal naplno domácího golmana, který vyrazil na roh; nějvětším překvapením byl v tento moment potlesk většiny diváků za zdařilů akcu aj za zákrok golmana. Ve 20´ už bylo na hřišti zas o jednu ulic víc, kterou našel Víťa Kolacia Jeňu Halíčka, který nedokázal překonat ve vápně golmana. Ve 23´ volil místo nahrávky na volného hčáče Zbyňa Ručka střelu z větší vzdálenosti k tyči, nerazance dovolila golmanovi pohodově zakročit. Ve 28´ zakončoval z dálky 30ti metrů aj Víťa Šmehlík, polocentr-střela do vinklu ale síť nerozvlinila; golmanovi stačilo natahnůt ruky. Roštín sa dostal k ohrožení branky až ve 30´ a o nejaků hrozbu bych řekl že sa zas tak nejednalo; šanca po centru ze strany a střele mezi malým vápnem a penaltů, skončila 2 metry nad břevnem.

2. poločas
Mezi starýma pánama sa pohybovali aj mladší kategorie a právě jeden z týchto vyrovnal zkraja poločasu na 1:1, po brejku přes vyběhnutého Pavla Maňáka. Hra dost dlůho stagnovala a hrálo sa mezi 16ctkama, až na jednu z mála střel domácích z 50´, kteří zakončili těsně mimo branku. V 52´ sem prošel přes obránca do vápna a z nulového úhlu sem chtěl nahrávat na Víťu Kolaciu, centr uvíznul v boční síti a divák si tak na dalšího gola mosel eště počkat. V 55´sem nahrával pod sebe ze strany na Vaška Spáčila; teho ve finále zradil povrch a ve vyložené šancy nedokázal usměrnit míč mezi 3 tyče - skákavý balón sa vytočil hodně směrem od branky. V 58´ sa aktivně po křídle probojoval Vašek Spáčil, centruje do vápna, letí to skoro do vinklu, kde svým klokaním skokem dopravil Víťa Kolacia míč z jednoho metru do sítě na 2:1 - nedokážu ani řéct, čím to trefil. Hra spěla ke konci a rozhodčí nastavoval minutu; minuta pryč a furt sa hraje, furt a furt.... chtěl aby domácí vyrovnali a to sa jim nakonec aj podařilo; parádní švih domácího hráče z 25ti metrů vletěl v půlmetrové výšce k tyči a je to hotové 2:2.