Vracov "B" - Lipov "B"

20. července 2009 v 8:24 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

FC Vracov "B" 5:2 (3:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: vlastní, Šmýd, Kubošek, Příkazský, Mezihorák - Vašek Spáčil, Jeňa Halíček

Diváci: 75


Víc diváků jak na běžné utkání IV. třídy zavítalo na vedlejší hřiště ve Vracově. Zdejší lidi fotbal asi zajímá a prokázala to aj návštěva na odvetné přípravné utkání mezi Vracovskou a Lipovskou rezervou. První přátelský duel skončil 2:0 ve prospěch Lipova. Dnes už to byl trocha jinší šálek, neboť Vracov posílil o nějaké hráče; hra výrazně lepší ale nebyla. První střelu v začátku utkání vyslali domácí, dost nepřesnou a z ochraného pletiva, které bych nasměroval spíš do šmelcu, opadlo enom trochu rzi. V 11´ sa otevřelo score zápasu, Vracovský záložník centroval do vápna Lipova, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Jiří Těthal si nešťastně stazil míč do vlastní branky na 1:0, když chtěl odvrátit nebezpečí. V 17´ už to bylo 2:0, centr do vápna vystrčil Pavel Maňák přesně na hlavu protihráča dva metry před sebou a podařený lob slavil úspěch. Minutu na to, po rozehrávce dostal nahrávku na křídlo Radek Dostál a už to tam centruje, centr přeletěl aj obránca a za ním je nachystaný Vašek Spáčil, střílá z mírného úhlu z volleya - 10metrů a nádherná bomba pod břevno zahnala inspiraci Vracovským pavůkom minimálně na podzimní část sezony; tento nádherný fotbalový moment si zasloužil určitě ohodnocení v podobě potlesku aj od domácích diváků, ale nestalo sa temu tak. Ve 34´ Vracov zahrával rohový kop, balon sa dostal k Hačukovi, ten to netrefil, když mu to skočilo, k míči sa dostal domácí hráč a ve vápně s přehledem zakončuje na 3:1. Eště ve 40´ ze 40ti metrů zahrává standartku Joška Miškeřík, střela končí 20cm nad, domácí golman tento pokus moc dobře nekontroloval. Ve 43´ byl u balonu opět Joška Miškeřík, tenktokrát centruje na Koňa, který hlavičkou minul branku ne o koňskou délku, ale o 30čísel.

2. poločas
Začali aktivněji domácí fotbalisté a jejich hra jasně převyšovala tu Lipovskou. Zhruba po 10ti minutách, kdy došel brejk, minuli branku opravdu jen těsně. V 57´ sa dostal ke koncovce Zdeňa Straka, vtipný pokus zádama k brance z 20ti metrů skončil za sítí branky. V 67´ po několika přesných nahrávkách domácích a následnému křídelnímu úniku až do vápna, přízemní střelou na zadní tyč přes vyběhnutého Pavla Maňáka, rozjásal Příkazský brankou na 4:1 dost veliký chumel diváků. Netrvalo dlouho a nastala podobná situace jako při předchozí brance, ale tentrokrát šla nahrávka pod sebe zhruba do prostoru penalty, kde číhal domácí hráč a na 5:1 mu koncovka problémy nedělala. V 76´ zahrozil z větší vzdálenosti cca 25metrů Víťa Šmehlík, vydařená přízemní střela tak tak že neolízla tyč. V 82´ si domácí chtěli připsat další brankový úspěch, ale nebylo jim přáno, střela z 16ctky minula branku téměř o metr. V poslední minutě zápasu sem sa dočkal zaslouženého úspěchu aj já, za svůj věčně aktivní pressing v jednom hráčovi a tzv. "běhání od ničeho k ničemu"; napadal sem obránca, ten dával slabů malů dom na nabíhajícího si golmana a jak jehňa na štranku pro vlka si mosel připadat balón v této chvíli; do prázdné branky sem sa nezmýlil a upravil sem score na konečných 5:2.


Shrnutí: Vracov sa projevil v lepším světle oproti minulému utkání a určitě sa budů a je co zlepšovat. To že si Lipovské "Béčko" dává branky samo a nedostává je od soupeřů dnes už nikoho nepřekvapí a proto by bylo zahodno neco s tým dělat; v dnešním utkání sme si dali 3ks.

Pozn.: K mému překvapení aj skrz přátelské utkání diváci za vstřelený gól, či podařenou střelu podpořili hráče potleskem a tleskalo hodně lidí, což je pěkné. To v některých dědinách neznáme ani v mistráku, např. v Lipově.Základní sestava Lipova:
Pavel Maňák
Těthal - Miškeřík - R. Kolacia
Peťa Jakoubek - Radek Dostál
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík - Hačuka
Jeňa Halíček - M. Smetka

Do hry nastoupili:
Víťa Kolacia, Zdeňa Straka, Kůň, Laďa Matula


Základní sestava Vracova:
Grufík Jiří
Mezihorák David - Chovanec - Pres Radim - Kocurek
Kudlík - Příkazský L. - Šmýd L. - Lukeš Adam
Mezihorák Tomáš - Čubík

Do hry nastoupili:
Šebesta Radim, Schwarzer Petr, Příkazský Marek, Řihák Jakub, Sádovský Petr, Gaspar Ivo, Kubošek Lukáš, Ťulpa Miroslav, Nykl Michal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama