30. srpna 2009 v 13:55 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Šardice "B" 1:0 (1:0) TJ Sokol Lipov "B"

Branka: Jankůj

Diváci: 120

Nádherný hustý pažit, protkaný sluněčními paprsky vzýval k maximálním výkonům, radosti, nadšení a excelentní hře obou mužstev. Těsně před zápasem to vypadalo na pramalou, či tradiční návštěvu čítající kolem 30ti diváků, avšak před úvodním hvizdem už bylo diváků, ke kterým sa eště během zápasu dostanu, na IV. třídu nadstandartní počet. K prvnímu nebezpečnému výpadu hostů sa dostal ve 3´ Joška Miškeřík ze standartky, zhruba 30metrů od branky; jeho povedená střela zaváněla brankou, nakonec však voněla tráva Šardickému golmanovi, který na poslední chvíli vytlačil míč od tyče u spodu branky, kam ho Joška nasměroval. To bylo ze strany Lipova co sa týká nebezpečnosti v koncovce v prvním poločase všecko, jelikož střely Jeni Halíčka a Miry Smetky ostaly na bedroch obránců. Šardice měli po celou prní 45timinutovku o hodně víc ze hry oproti hostujícímu týmu a především střela z 20ti metrů v 18´ těsně nad břevno nenechala jediného diváka pasivního. Další šanci si domácí vypracovali hruba o 10minut pozdějc, když sa v 16ctce minul domácí útočník o půlmetr. V dalším průběhu zápasu padaly centry do lipovského vápna ve stejném počtu jak trnky za naším humnem, a pálit sa z teho bude take, z centrů pochopitelně. Ve 41´ už zvihali Šardičtí hráči aj s divákama ruky nad hlavu, ale konečný efekt této grimasy skončil s hlavů v rukách, protože právě po centru do vápna Pavel Maňák vyrazil k osamocenímu hráčovi stojícímu cca 6metrů od branky a ten trestuhodně nastřelil tyč, následuje další odraz a koncovka půlmetr mimo; Toto počínání domácích ohodnotili všecí!!! přihlížející diváci potleskem. Blížil sa poločas a zdálo sa, že už sa půjde do kabin za bezbrankového stavu, enomže, po rozehraném autovém vhazování Lipova skoro u brankové lajny Šardic, sa dostali domácí k protiútoku a po křídelním úniku a koncovce ke vzdálenější tyči z mírného úhlu za hranicí vápna vyletěly už ruky dovrchu oprávněně - 1:0 a konec poločasu. Poločasová rána v neprospěch score značně znepokojila lipovského trenéra Libora Kolaciu, který už na hřišti a potom aj v kabinách, dal najevo svoje výčitky a emoce. V kabinách namísto ztmelení a povzbuzení do dalšího průběhu zápasu si nekteří hráči ponadávali a od trenéra dostali taky vyčiněno, což je podle mojého názoru lepší rozebrat, a v klidu, až po úplném skončení zápasu.

2. poločas
Do branky musel místo Pavla Maňáka právě trenér Libor Kolacia, protože Pavlovi sa udělalo nevolno. Libor měl o prácu postarané už ve 48´, ale na střelu za velkým vápnem reagovat nemusel, skončila půlmetr mimo. V 57´ sa rozběhla nejpovedenější a asi nejvíc zavánějící gólem akce, kterů rozehrál autem Hačuka na Vaška Spáčila, který si se mnů narazil a už to centruje do vápna na Miru Smetku, ten ide do souboja s golmanem aj kdyby mu ju měl utnůt a po pěkném centru nastřelil k naší smůle enom tyč. Lipov jakoby byl vyměněný po první půlce, to samé platilo aj u domácích. Šardice hráli už víc defensivně a hodně zezadu, zato Lipov přelél držení míče na svoje kopačky. Do nebezpečných koncových šancí sa dlůho nemohlo dostat ani jedno mužstvo; Libor Kolacia vždy dobře vyběhnul a spacifikoval nebezpečně rozběhnutou akci, na druhé straně golman Šardic spíš enom sledoval s opřítů ruků o tyčku tragicků koncovku hostů. V 81´ sa aj skrz hříšný počet střel u obou mužstev prosadil ve vzduchu po rohu Vaška Spáčila Kůň, který málem absolvoval kohůtí souboj s golmanem a z bezprostřední blízkosti malého vápna hlavičkoval do zemi, od keré to šlo do golmana. V 87´ kopali z velké dálky 35metrů domácí standartku, u které si ne zcela ideálně načasoval vyběhnutí golman Libor Kolacia a tak tak vypichnul balon na roh. Z celkového nadšení zápasu a pěkného fotbalového Šardického prostředí nakonec vzniknul výsledek lahodící domácímu mužstvu.

Rozhodčí: Gožďál Marek - pískal bez větších problémů, karty rozdal podle mojého názoru v naprostém pořádku a 2-3 špatně vyhodnocené a špatně viditelné situace mu nelze připisovat do mínusového hodnocení. V utkání si na něho nestěžovalo ani jedno mužstvo, když pominu jednoho diváka, který v jednom okamžiku neudržel nervy na uzdě. Hodnocení velice slušných 8\10.

Pozn.: Největší pochvala dnes patří Šardickým divákom, kteří byli opravdu výborní a věďá jak sa na fotbale chovat; z ních by si měli vzít příklad všecí ostatní. Takovů atmosféru ve IV. třídě pamatuju naposledy v sezoně 07\08, když domácí Lovčice postupovali.

Střídání:
45´ Libor Kolacia za Pavla Maňáka
60´ Zdeňa Straka za Peťu Jakoubka
71´ Kůň za Jeňu Halíčka

23. srpna 2009 v 21:14 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Žeravice 2:0 (0:0) TJ Sokol Lipov "B"

Diváci: 105

Za ideálních klimatických podmínek sa nahrnul slušný počet diváků na hřiště do Žeravic, které spadly do IV. třídy po neúspěšném účinkování v minulé sezoně. Utkání začali rodhodně lepší domácí a ve 2´ Mira Dreschler tak dlouho váhal s odkopnutím skákajícího míče, až ho namazal do 16ctky protihráčovi a pak už sme skákali divy my, na střídačce, protože táto mazanina orazítkovala tyč. V 10´ sa domácí nadechli k dalšímu náporu, po kretém si Lipov naopak oddechl, centr na penaltu a následné zakončení hlavou postrádalo přesnost, i když, 0,5 metru vedle vyleká nejednoho diváka, který má už slabší zrak. V 18´ to byli opět Žeravice, kdo tahal za delší konec; z rohového kopu sa zrodila nebezpečná situace především pro golmana Břeťu Hudečka, do kterého hrubě vletěl domácí hráč - jednalo sa tvrdý o faul, ale píšťalka rozhodčího Malíka zotala nečinná. Ve 21´ zvónil málem umíráček lipovskému score, nakonec sme zaslechli líbivější cinkání a to do tyčky, po křižmé střele ze standartky 30ti metrů a dostatečného úhlu. Ve 25´ mohlo dojít k možná zlomovému okamžiku v zápase, když Roman Kolacia nahrál velice dobře do křídelních prostorů na Miru Smetku, který nabral tempo, obránce už mu nestíhá a Mira je kůsek před velkým vápnem, obránce ho zasáhne zezadu do noh, takže faul a jistá ČK, protože Mira utěkal už sám na golmana; Jenže, rozhodčí Malík místo toho aby správně udělil ČK, tak zapískal enom obyčajný faul a neviděli sme kartu ani žlutů, což značně pobouřilo všechny z hostujícího týmu. Ve 28´ došlo znovu k situaci za hranicí pravidel a provinil sa tentokrát lipovský golman Břeťa Hudeček, když šli domácí do brejku, Břeťa lapil míč a nastavil na rozběhnutého útočníka nohu, který to určitě nečekal a poroučel sa k zemi, což nenechalo chladným ani jednoho z 15ctky neukázněných diváků pokřikující vulgarizmy po celý zápas směrem na rozhodčího a nespočet připitomělých keců směrem k hráčom Lipova, v tomto případě oprávněně, protože situace silně zaváněla odměnů na ČK. Ve 34´ attackovali Žeravice znova Břeťovu branku, střílali 1m nad vinkl ze slušných 25ti metrů. Jak už to tak vypadá, tak si Lipov nevytvořil za celý prní poločas žádnou gólovou šanci; zmínil bych aspoň situaci po odraženém míči ve vápně z 13´, když Vašek Spáčil pálil hodně nepřesně do rohu ochrané sítě a ve 38´ po srandartce za půlků zkůšal hlavů Kůň z lajny 16ctky ze záklonu, ale víc než půlmetr mimo. Do kabin sa šlo teda za bezbrankového stavu a kdo vládnul na hřišti během prvních 45minut na hřišti si každý domyslí sám, ale rozhodčí Malík to nebyl.

2. poločas
Natěšení diváci, nekeří už značně posilnění, očekávali s nadšením otevření gólového účtu, ale zajisté aj lepšího počinu dosavadního výkonu rozhodčího. Jednoho sa jím dostalo, ano, už správně tušíte, v 53´ po faulu Zdeně Straky na rozběhnutého forwarda, zatahnul za záchranů brzdu a standartka z 20metrů, kopnutá přes zeď = "angličan", zakotvila v přístavišti lipovská branka - 1:0. V 65´ zkůšali znovu koncovku domácí v dobře a rychle rozběhnutém protiútoku; pěkně centrovaný balón do vápna na volného hráče a koncovka 2 metry mimo sa za rámeček Žeravickému útočníkovi dávat chtět nebude. V 68´ sů u "slova" opět hráči Žeravic; rohový kop zahraný pozemi na bližší tyč Joška Miškeřík neodkopl ideápně, ba naopak, směrem k našé brance a po této lehké teči od Jošky, balón odskočil enom metr od něho, sa z 5timetrové vzdálenosti Žeravický hráč aj pomocí tyče dokázal prosadit - 2:0. O zdaleka nejvíc nebezpečnů střelu sa postaral Jeňa Halíček v 73´ ze standarky po faulu na Miru Smetku, kterů zahrával z velkého úhlu a boku vápna; střela prošla přes zeď a golman Žeravic na 2x zlikvidoval neposedný míč. Do konca zápasu sme už žádných velikých událostí neshlédli, teda vlastně aj ano: hodně hrubých faulů, které nebyly vůbec ohodnoceny atd.

Shrnutí: Domácí zaslouženě vyhráli, zejména proto, protože už v prvním dějství nekolikrát vzduchem létal závan typu "gól". Lipov sa do koncovky téměř nedostal a bez vstřeleného gólu sa na 3 body horko těžko dočihuje.

Pozn.: Hřiště ve slušném stavu aj se střídačkama, 10tina diváků v horším stavu, sprostýma slovama nešetřili. Zbytečného mudrováňá diváků až přespříliš.

Rozhodčí: Malík Karel - ten už asi dávno pískání nemá v malíku, což dokázal celý průběh utkání, které rozhodně ovlivnil. Očividně místy nesledoval vůbec hru, aj tam kde sa pohyboval balón. Zápas rozkůskovaný, nakonec v klidu dohraný, ale díky němu oba týmy a aj diváci značně znechucení. Eště bych zmínil to, že za zákrok zezadu sa ČK dává, když ide útočník sám na branku a to by tento pán mohl vědět za ty roky co píská nebo bych mu v případě zopakování fotbalových pravidel, doporučil eště aj návštěvu očního lékaře, protože sám nevím, kde je nedostatek. Hodnocení za jeho "výkon" je 3\10, ale chvílu sem váhal aj o dvojce.

Břeťa Hudeček
Z. Straka - Miškeřík(C) - Roman Kolacia
David Chovanec
Vašek Spáčil - M. Drechsler - Radek Dostál - Hačuka
Mira Smetka - Kůň

Střídání:
41´ Jeňa Halíček za Davida Chovanca
63´ Víťa Kolacia za Koňa
80´ Laďa Matula za M. Drechslera

16. srpna 2009 v 18:21 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 3:5 (3:4) FK Baník Dubňany "B"

Branky za Lipov: 2x Basa, Víťa Šmehlík

Diváci: 50

V nedělu dopoledňa nekeré mamky mísily těsto na buchtu, nekeří sa mísili v Lipovském kostele a ti co volili třetí a podle mňa najlepší alternativu, tak sa shromáždili v Lůce na hřišti. Kdo na zápas málem zaspal, tak mosel určitě honem honem rychle ponáhlat na hřiště, protože jinak by mu unikla situace hned z první minuty, kdy sme na půlce ztratili míč, vně 16ctky hosté zakončovali z úhlu, to Pavel Maňák eště vyrazil; po další hned následující ztrátě balónu na 16ctce si Pavla hostující hráč pěkně položil na zem "do měkkého" a bylo 0:1. Ve 2´ sa dostal k zakončení Jeňa Halíček; z 30ti metrů poslal přízemní střelu čtvrt metra mimo branku. Ve 4´ si Basa zkušeně vymodlil faul a z velkého úhlu z boku 16ctky sa postavil k nijak vzhledově nebezpečné standartní situaci; právě kopnul do balónu a zakončuje aj z tehoto úhlu kůsek od středu branky, ale podívajme sa, golman Dubňan si doma zapoměl sluneční brýle a to sa mu klukovi stalo osudným a Basa sa može radovat - 1:1. Radost Lipova z vyrovnávacího gólu trvala ale enom chvílečku; v 8´ si hosté našli cestu k velkému vápnu domácích, přízemní a slabší střela pronikla za záda jak obránců, tak golmana Pavla Maňáka a s přesností zapadla k tzči do sítě na 1:2. Zápas nabíral na obrátkách a divákovi v Lůce tentokrát mosela koštovat zcela jistě víc předvedená hra obou mužstev, než obvyklý chmelový mok. V 15´ sa dostal ke střele z 20ti metrů Zdeňa Straka; pálil cca 10cm nad; vysoký golman Dubňan aktivně na střelu nereagoval. V 18´ sklapla offsidová past Lipova asi tak jako čelist pacienta při návštěvě zubního lékaře když vám vrtá a ze vzdálenosti odkáď sa kopává penalta sa Dubňanský forward prosadil už na 1:3. Netrvalo dlůho a hosté sa moseli sklonit pro míč do sítě ve 26´ taktéž; Víťa Šmehlík potahnul balón pěkně do úhlu kolem vyběhnutého golmana, zakončil přesně a Lipov byl opět ve hře 2:3. Ve 33´ sa dostal Basa do pokutového území hostů a ačkoliv si golman na balón hodně sáhnul, brance na 3:3 nazabránil. Ve 36´ po chvilkovém obléhání Dubňanského pokutového území došlo k protiútoku hostů >> balón letí dopředu na Lipovsků branku, kolem dokola 4 obránci a jediný útočník Dubňan, který jako jediný mezi ostatníma k nepochopení přihlížejících kopnul do míče a přes obránce aj vybíhajícího Pavla Maňáka vtipným lobem upravil score na prozatímních 3:4. Ve 41´ Lipov opět vystrkoval drápky k vyrovnání, ale nakonec dostal po paprčách; Kůň centruje ze strany a Basa zahodil šanci na hattrick > ve vápně z volleya nastřelil břevno; po této akci zazněl aj dost neobvyklý potlesk přihlížejích diváků. Ve 43´ hosté eště zakončovali z 20ti metrů půlmetřík vedle. Po gólovém sešupu první 45timinutovky mohli hráči sbírat v kabině další síly na následující možná pokračující přestřelku.

2. poločas
Namlsaný divák z prvního poločasu už musel do druhé půlky počítat s menším brankovým přínosem, aj když......hnedkaj ve 46´ sa dostali hosté do útoku, zakončovali ve vápně z boku přes vyběhnutého Pavla Maňáka, který změnil směr letu a z offsidové pozice nejakých 1,5 metru druhý z útočné dvojice uklidil do sítě na 3:5; na praporku hostujícího pomezního by´ste hledali nápis "OFFSIDE" asi velmi marně; offside byl a gol taky a hrálo sa dál. Ze strany Lipova sa dostal ke koncovce v 65´ Víťa Šmehlík, když z 25metrů zakončil do středu branky ne moc povedeným pokusem a Basa v 73´ minul branku o půlmetr po střele ve vápně. V 80´ zkůšal po centru od Vaška Spáčila eště vystřihnůt nůžky Víťa Šmehlík, na gólový zápis z této pozice si bude moset ale eště počkat, tento pokus sa mu nezdařil podle jeho představ - míč nabral špatný směr. Nejaké extra šance už sa do zápasu nevešly a tak utkání skončilo po divoké přestřelce lépe pro hosty.

Shrnutí: Lipov působil v zápase velmi nebojácným a bojovným dojmem, na body to však nestačilo. Dubňany na co šáhli, to jím vyšlo a proto šecky body odvézli dom.

Rozhodčí: Jaroslav Daniel - respekt od hráčů si sjednal hned od prvních minut, o tom není nejmenších pochyb. Jeho váhavost v rozhodování a posuzování situací zápas nijak neovlivnila, nicméně sa to promítlo do hodnocení ode mňa na 6/10 a na to, že je jeden z lepších rozhodčích Hodonínska to néni nic zlého.

Pavel Maňák
Těthal - Miškeřík(C) - Roman Kolacia
Z. Straka
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík - Hačuka - Jeňa Halíček
Basa - Kůň

Střídání:
65´ Laďa Matula za Víťu Šmehlíka
73´ Břeťa Hudeček za Jeňu Halíčka
78´ Libor Kolacia za Koňa

Stridani:
35' Kucera -> Simlik
45' Matula -> Ondrus
60' Konarek -> Kolacia V.

Střídání:
40´ Maleňák -> Šimeček

stridani:
45' Martin Tomcal -> Michal Karasek
45' Ondra Lesky -> Tom
85' Milan Fiser -> Radek Kadubec

na lavicce pripraveni: Vita Smehlik a Roman Ceresnak

Lipov "B" - Javorník

6. srpna 2009 v 21:27 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem
Přátelské utkání:

TJ Sokol Lipov "B" 1:7 (0:3) TJ Kordárna Velká nad Veličkou "B"(Javorník)

Branky: Víťa Šmehlík - 3x Martin Bárta, 2x Martin Mikeska, Pavel Pavlinec, Pavel Jurena