Září 2009

Strážnice - Lipov

29. září 2009 v 16:06 | Jeňa Halíček

Jiskra Strážnice 2:0 Sokol Lipov


Vnorovy "B" - Lipov "B"

29. září 2009 v 16:05 | Jeňa Halíček

SK Agro Vnorovy "B" 4:1 Sokol Lipov "B"

Branka za Lipov: Basa

Korytná - Staré Město

21. září 2009 v 18:28 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Korytná 0:1 (0:0) Jiskra Staré Město

Branka: Radek Bouřa

Diváci: 120


K sedmému kolu oksesní soutěže cestovali fotbalisté Starého Města i s 15ckou těch nejvěrnějších fanoušků až do daleké Korytné, kde jsme se pokusili urvat první body v této sezóně z venkovního prostředí. Domácí Korytná doposud doma bodovala naplnou pouze s posledními Mařaticemi a 1x remizovala s Popovicemi, což napovídalo podle statistik, že by mělo jít o vyrovnané utkání. Tato prognáza se však začala vytrácet už od prvních minut, když otěže zápasu drželi jasně ve svých rukou hostující hráči. V 7´ došlo k prvnímu ohrožení, jak jinak než domácí branky, Honzovi Botkovi střela z 25metrů ideálně nesedla a zakotvila v náruči golmana. Ve 12´ už bylo pozdvižení ze strany Jiskry o něco větší, Mek nacentroval do vápna na úplně volného Vaňu, který křižmou střelou minul branku o dobrý půlmetr. Ve 20´ z 20ti metrů měla mět už Vaňova koncovka gólovou příchuť, když letěla do vinklu, záda domácího obránce byli proti a tak míč skončil 40cm vedle vinklu po jeho teči. Korytná jakoby nebyla téměř vůbec na hřišti, balón jsme měli pod kontrolou stále my. Ve 30´ se udála velmi nečekaná akce do té doby pasivních domácích hráčů; z protiútoku si tři hráči krásně zakombinovali a poslední narážečka vyslala útočníka do brejku, který v souboji s Tomášem Adamíkem-golmanem vyhrál, když ho obešel a následně zakončoval v rychle rozběhnuté akci do úplně odkryté branky, jenže! do tyče. Kapitán Jiskry Honza Botek ve 38´ pěkně zakončil z half-volleye k tyči z 16ctky; golman domácích musel ukázat poprvní v zápase jeden ze svých lepších, né-li nejlepších zákroků a vyrazil na roh. Ve 41´ a ve 45´sa osmělili eště 2x domácí, nejprve z úhlu z rohu 16ctky pálili 20čísel nad břevno z další akce zakončovali do našeho obránce a míč šel na roh, ze kterého vzniknul rychlý protiútok; Pajčes zamířil až do pokutového území, tam už ho otravuje obránce, střílí a jeho střela ve vápně skončila na vnější straně vinklu.

2. poločas
Diváci už chtěli vidět branky, ke kterým měli obě mužstva celkem blízko, ale stále ne a ne zlomový moment přijít. Ve 49´ nacentroval Inek ze standartky na Žajdku, ten z blízký narazil na překážku zvanou golman. V 55. už vystrčila drápky aj Korytná, ale ne dostatečně, střela s 30ti metrů Tomáša Adamíka překvapit nemohla, vizuální kontrola stačila, aj když 30cm nad není zas tolik. V 63´ došel na hřiště Radek Bouřa a na 90vteřin už sa radoval z gólu, když mu nacentroval Inek levou, míč přeletěl obránca, Radek ve vápně zpracoval a nasměřoval Jiskru k touženým bodům, vinkl jak vyšitý 0:1. V 69´se pokusili domácí o zkorigování score, což se jim málem povedlo, nejprve zakončovali ve vápně; Tomáš Adamík v leže vyrazil před sebe na lajnu vápna, kde stál další domácí hráč, ale prádnou branku netrefil, když náš golman ležel. Do konce zápasu už vážnější šance k vidění nebyla.

Shrnutí: Staré Město mělo hru "téměř" pod kontrolou a rozdhout se mělo už v prvním dějství. Díky centru Inka a koncovky zkušeného Radka sa tak všecky a vůbec první body vezů zaslouženě do Starého Města. Jinak by to zřejmě vypadalo, ale to by museli domácí trefit prázdnou svatyni.

Pozn.: K plné síle Jiskry chběl "Cira"-Igor Ševčík a na levém křídle chyběl opět Pavel Šobáň, který na zápas dojel, aj měl dres, ale zranění mu bohužel do utkání nepovolilo vstup.

Rozhodčí: Řihák -pískal stejně na obě strany aj s chybama. Penalta neměla byt žádná, i když někteří chtěli. Hodnocení aj tak slušných 6\10.Základní sestava:
Tomáš Adamík
Luděk Kovács
Jakub Žajdlík - M. Panáček - Jiří Daťko
Tomáš Vaněk"Vaňa" - Mek - Libor Kubík"Inek"
Jan Botek(C)
Pajčes - Tomáš Müller

Střídání:
63´ Radek Bouřa za Tomáša Müllera
85´ Jeňa Halíček za Inka
89´ Gulin za Pajčesa

Lipov - Ratíškovice "B"

21. září 2009 v 17:17 | Jeňa Halíček

Sokol Lipov 0:2 (0:0) FK Baník Ratíškovice "B"


Lipov "B" - Starý Poddvorov "B"

21. září 2009 v 17:16 | Jeňa Halíček

Sokol Lipov B 4:0 (1:0) Družstevník Starý Poddvorov B

Branky: 2x Basa, Zdeňa Straka, Joška Miškeřík

Staré Město - Březová

15. září 2009 v 17:13 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Jiskra Staré Město 1:0 (0:0) Sokol Březová

Branka: "Pajčes"-Pavel Vlček

Diváci: 80


Na stadion domácí Jiskry zavítal největší pokořitel Starého Města v domácím prostředí z minulé sezony - Březová, když vyhrála výrazně 2:6. Dnešní zápas už vypadal o hodně jinak a nic v průběhu utkání nenasvědčovalo gólové přestřelce. K první šanci se propracovali právě hosté v 9´, když po nebezpečné střele k tyči vně 16ctky měl plné ruce práce golman Tomáš Adamík a vyrazil na lajnu 16ctky, kde další shuter Březové mířil nepřesně a branka zůstala neohrožena. Ve 13´ už zahrozila Jiskra z kopačky středopolaře Luďka Kovácse; povedené zakončení z 20ti metrů však míjelo vinkl branky o víc než půlmetr. V 17´ sme přihlíželi další šanci domácích; Pajčes nahrál pod sebe na Marka Gregora, pohotově střílel, ale pouze do obránce. Ve 29´ byla k videní určitě nejpovedenější akce celého zápasu; hráči Jiskry si 2x z volleye nahráli, načež třetí v pořadí už byl Jiří Daťko, který ze zvdálenosti 25metrů pěknou střelou rozezvonil břevno. V poslední minutě první půle domácí málem inkasovali, když z protiútoku Březové a střele ve vápně míč tečoval zádama Mek a změnil směr letu, ale Tomáš Adamík měl velmi dobrý reflex a stačil ještě zasáhnout.

2.poločas
Na zápas nedošlo mnoho diváků a ti co obvykle chodí, tak dnes o moc nepřišli, zvlášt proto, protože jak branky, tak koncovky nebyly z obou stan moc k vidění. Ve 47´ se pokusil o střelu z 25ti metrů Tomáš Müller, "přesnou" střelou nechal rozehřát poprvé v druhém dějství rukavice hostujícího golmana; střílel přesně doprostřed. V 56´ došlo k jedné z ojedinělých větších šancí Březové; ze standartky, mírného úhlu a 30ti metrů si na našeho golmana nepočíhal. Čas plynul dál a branka ne a ne přijít. Delší dobu nedocházelo vůbec k ohrožení ani jedné z branek až došla 82´, kdy se po hřišti už proháněl Martin Vlček, vniknul do vápna, kde mu jeden z hostujících obránců přišlápnul kotník, Martin se neskácel k zemi, ale rozhodčí odpískal trochu překvapivě penaltu. K penaltě se postavil Pajčes, míč poslal do středu branky a jelikož golman zůstal na místě, tak balón vyrazil na břevno, od kterého to šlo za vápno a následná přihrávna hlavou od Martina Vlčka na Jeňu Halíčka a jeho zakončení do sítě k tyči radost nepřineslo, protože stál v offsidovém postavení. V 87´ nahrál Vaňa šikovně na Pajčesa, který vyhořel na dobrém zákroku golmana. Rozhodčí už už chtěl ukončit zápas, ale z jednoho útoku domácích vykrystalizoval rohový kop, který zahrál Luděk Kovács na zadní tyč, kde číhalo hned trio Staromeststkých hráčů: Pajčes, Žajdla a Martin Vlček; Pajčes byl k míči nejblíž, zakončil hlavou krásně do vinklu a extáze v podobě jeho radosti byla na místě. Rozhodčí hned při rozehrávce ukončil utkání.


Shrnutí: Oba poločasy měli míč víc na svých kopačkách domácí hráči a Březová se ke koncovce téměř vůbec neprobojovala. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný a penalta byla podle mého názoru hodně přísná. Po slabém střeleckém týdnu obou mužstev zůstaly body díky přesné koncovce Pajčesa ve Starém Městě.

Rozhodčí: Čikl - pískal hodně přísně a tak jak to má byt. Penalta byla sporná. Karty rozdal tak jak měly padnout a zaslouží známku 7\10Základní sestava:
Tomáš Adamík
M. Panáček
Jiří Daťko - Mek -Jakub Žajdlík
Tomáš Vaněk - L. Kovács - L. Kubík - Marek Gregor
"Pajčes" - Tomáš Müller

Střídání:
56´ Martin Vlček za Tomáša Müllera
63´ Jeňa Halíček za L.Kubíka
75´ Tomáš Přibyl za Jiřího Daťka
Kozojídky - Lipov

15. září 2009 v 16:12 | Jeňa Halíček

SK Kozojídky 3:0 (2:0) Sokol Lipov


Bukovany - Lipov "B"

15. září 2009 v 16:11 | Jeňa Halíček

Družba Bukovany 0:2 TJ Sokol Lipov "B"

Branky: 2x Basa

Huštěnovice - Staré Město

6. září 2009 v 20:06 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Sokol Huštěnovice 3:2 (2:1) TJ Jiskra Staré Město

Branky za Jiskru: Igor Ševčík, Radek Bouřa

Diváci: 100


Za příznivých podmínek pod mrakem zavítali fotbalisté Starého Města na půdu druhého celku v tabulce. Těsně před hvizdem už dopadaly na hřiště sluneční paprsky, ale díky snížené teplotě to bylo jen ke prospěchu. Podpora diváků pro hostující tým byla znatelná, protože celou třetinu tvořili věrní příznivci Staroměstského fotbalu. První šanci si vytvořili domácí v 9´ a zrovna z toho byla branka na 1:0; přesná přízemní střela za 16ctkou k tyči nedala golmanovi Adamíkovi šanci na sebelepší zákrok. Jiskra hrála především po křídlech, ale výrazně branku zatím neohrozila; ve 20´ měl na kopačce první střelu na branku Jeňa Halíček, jeho levačku ve vápně zastavili záda protihráče. Ve 22´ sa měnilo score podruhé a opět ve prospěch Huštěnovic; centr ze strany dotlačil(doslova donesl) z blízkosti útočník do branky prsama, i za většího tlačení-zákroku hostujícího obránce. Ve 32´ došlo ke snížení stavu ze standartky, které sa ujal "Cira"-Igor Ševčík; jeho levačka zacílila z 18cti metrů přesně pod břevno a je to 2:1. Ve 38´ mohlo dojít k vyrovnání, když Jeňa Halíček nahrál šikovně za 3 obránce do vápna na Radkra Bouřu, ten to měl na dlouho nohu a proto jeho koncovka skončila na domácím golmanovi. To byly všecky vážné koncovky ze strany obou mužstev a šlo sa do kabin.

2.poločas
Ze hry musel být kvůli zranění stažen nejužitečnější hráč Jiskry "Cira"-Igor Ševčík a na jeho místo došel Tomáš Vlček-"Gulin". Já, Jeňa Halíček sem hrál druhou půlku na pravé záloze. Staré Město začalo daleko líp druhé dějství, mělo víc míč na kopačkách oproti Huštěnovicám a především Pavel Šobáň na křídle dělal hodně veliký průvan. Ke koncovkám stále nedocházelo a diváci spíš sledovali souhru obou mužstev, než nebezpečí týkající se obou branek. V 70´ sa ale hostující tým radoval; zkušený Radek Bouřa napřáhnul z dobrých 20ti metrů a díky teči domácího obránce míč změnil úplně směr a skončil v šibenici 2:2. V dalším průběhu mohl 2x rozhodnout utkání Jeňa Halíček, když mu nejprve v 74´ nahrál pod sebe od rohového praporku Tomáš Müller, Jeňa to měl na dlouhou nohu a jeho levačka vystřelila míč hodně mimo branku; další šance přišla v 79´ a opět výborný Tomáš Müller pěkně pod sebe na Jeňu, který šel do kličky na obránce a následná střela levou skončila na dalším obránci. Hra směřovala k dělbě bodů a v 85´ centr do vápna hostujícího celku a golman Adamík za výpomoci Jiřího Daťka a Meka měl hodně co dělat, když nejprve střela do prsou, pak do kolen a napotřetí už zkrotil neposedný míč golman Staráku. A tak došla 90´a centr do vápna, který přeletěl Jeňu Halíčka a míč už má krajní záložník, kterého sem měl obsazeného; míč sem mu chtěl ukopnout, ale jelikož tam vložil nohu, tak sem mu ju trefil, zkácal sa k zemi jak kdyby ho dřevorubec uřezal; kopala sa penalta-domácí hráč ju kopnul s přehledem do šibenice - 3:2 pro domácí. V nastavení 90+4 už sa nic vážného nestalo.


Rozhodčí: Nevím jméno, ale jeho suveréní výkon si zaslouží ohodnocení 8,5\10.

Pozn.: Jeňa Halíček si odbyl premiéru v novém klubu. S výkonem su spokojený jak v útoku, tak v záloze, kdy sem mohl 2x zařídit výhru v náš prospěch, až na zkrat z 90´, kdy sem udělal opak a aj kvůli tomu si nevezeme dom ani bod.


Základní sestava Jiskry:
Tomáš Adamík
Jiří Daťko
Jakub Žajdlík(C) - Mek - Tomáš Přibyl
Libor Kubík"Inek" - Igor Ševčík"Cira" - Tomáš Müller - Pavel Šobáň
Jeňa Halíček - Radek Bouřa

Střídání:
45´ Tomáš Vlček"Gulin" za Igora Ševčíka"Ciru"
85´ Zdeněk Cebula za Tomáša Vlčka"Gulina"

Na střídačce připravený:
Lukáš Trubačík"Čobei" - goalkeeper


Lipov "B" - Archlebov

6. září 2009 v 11:59 | Jeňa Halíček

TJ Sokol Lipov "B" 3:0 (2:0) Sokol Archlebov

Branky: Basa, Kůň, Víťa Kolacia