15. září 2009 v 17:13 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Jiskra Staré Město 1:0 (0:0) Sokol Březová

Branka: "Pajčes"-Pavel Vlček

Diváci: 80

Na stadion domácí Jiskry zavítal největší pokořitel Starého Města v domácím prostředí z minulé sezony - Březová, když vyhrála výrazně 2:6. Dnešní zápas už vypadal o hodně jinak a nic v průběhu utkání nenasvědčovalo gólové přestřelce. K první šanci se propracovali právě hosté v 9´, když po nebezpečné střele k tyči vně 16ctky měl plné ruce práce golman Tomáš Adamík a vyrazil na lajnu 16ctky, kde další shuter Březové mířil nepřesně a branka zůstala neohrožena. Ve 13´ už zahrozila Jiskra z kopačky středopolaře Luďka Kovácse; povedené zakončení z 20ti metrů však míjelo vinkl branky o víc než půlmetr. V 17´ sme přihlíželi další šanci domácích; Pajčes nahrál pod sebe na Marka Gregora, pohotově střílel, ale pouze do obránce. Ve 29´ byla k videní určitě nejpovedenější akce celého zápasu; hráči Jiskry si 2x z volleye nahráli, načež třetí v pořadí už byl Jiří Daťko, který ze zvdálenosti 25metrů pěknou střelou rozezvonil břevno. V poslední minutě první půle domácí málem inkasovali, když z protiútoku Březové a střele ve vápně míč tečoval zádama Mek a změnil směr letu, ale Tomáš Adamík měl velmi dobrý reflex a stačil ještě zasáhnout.

2.poločas
Na zápas nedošlo mnoho diváků a ti co obvykle chodí, tak dnes o moc nepřišli, zvlášt proto, protože jak branky, tak koncovky nebyly z obou stan moc k vidění. Ve 47´ se pokusil o střelu z 25ti metrů Tomáš Müller, "přesnou" střelou nechal rozehřát poprvé v druhém dějství rukavice hostujícího golmana; střílel přesně doprostřed. V 56´ došlo k jedné z ojedinělých větších šancí Březové; ze standartky, mírného úhlu a 30ti metrů si na našeho golmana nepočíhal. Čas plynul dál a branka ne a ne přijít. Delší dobu nedocházelo vůbec k ohrožení ani jedné z branek až došla 82´, kdy se po hřišti už proháněl Martin Vlček, vniknul do vápna, kde mu jeden z hostujících obránců přišlápnul kotník, Martin se neskácel k zemi, ale rozhodčí odpískal trochu překvapivě penaltu. K penaltě se postavil Pajčes, míč poslal do středu branky a jelikož golman zůstal na místě, tak balón vyrazil na břevno, od kterého to šlo za vápno a následná přihrávna hlavou od Martina Vlčka na Jeňu Halíčka a jeho zakončení do sítě k tyči radost nepřineslo, protože stál v offsidovém postavení. V 87´ nahrál Vaňa šikovně na Pajčesa, který vyhořel na dobrém zákroku golmana. Rozhodčí už už chtěl ukončit zápas, ale z jednoho útoku domácích vykrystalizoval rohový kop, který zahrál Luděk Kovács na zadní tyč, kde číhalo hned trio Staromeststkých hráčů: Pajčes, Žajdla a Martin Vlček; Pajčes byl k míči nejblíž, zakončil hlavou krásně do vinklu a extáze v podobě jeho radosti byla na místě. Rozhodčí hned při rozehrávce ukončil utkání.

Shrnutí: Oba poločasy měli míč víc na svých kopačkách domácí hráči a Březová se ke koncovce téměř vůbec neprobojovala. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný a penalta byla podle mého názoru hodně přísná. Po slabém střeleckém týdnu obou mužstev zůstaly body díky přesné koncovce Pajčesa ve Starém Městě.

Rozhodčí: Čikl - pískal hodně přísně a tak jak to má byt. Penalta byla sporná. Karty rozdal tak jak měly padnout a zaslouží známku 7\10

Střídání:
56´ Martin Vlček za Tomáša Müllera
63´ Jeňa Halíček za L.Kubíka
75´ Tomáš Přibyl za Jiřího Daťka