Říjen 2009

Vracov "B" - Lipov "B"

25. října 2009 v 21:21 | Vena |  Fotbal-hrál sem

FC Vracov "B" - TJ Sokol Lipov "B" 5:0[5:0]

Branky : 13.Ondřej Zýbal , 16.Petr Eliáš, 22.Gabriel Gasnárek,35. a 40. Lukáš Příkazský (druhá z penalty)

1. polocas:
Na lipovske hody nas cekalo obtizne utkani na pude silneho Vracova "B". Spatne to vypadalo uz u kozla, kde sa nas seslo malo, tak v kabine mel trener k dispozici 13 hracu, vcetne jednoho s narazenyma zebrama, ktery hrat nechtel. To ale neni omluvenka pro to co se na hristi zacalo dit jak rozhodci Malik P. poprve pisknul do pistalky. Domaci zacali utocit a utocili celu prvni pulku kdy sa balon od nase branky vzdalil jedine pri odkopu. Vracovjane pekne a presne prihravali, kombinovali, u kazdeho balonu byli driv nez my. Goly si nepamatuju, ktery byl ktery, vcera to bylo narocne. Prvni dva po chybach na nasi prave strane, treti centr z leva a pekna hlavicka primo pod brevno, ctvrty paradni strela z dalky, posledni z penalty[sporne!! "faulovany" priznal, ze zakopl sam o sebe[ne ze by to teda neco ovlivnilo]] Libor v brance sice vystihl smer a sahl si na balon ale prudku strelu vyrazit nedokazal. Pak uz nastesti rozhodci pisknul a ukoncil nejhorsi vykon Lipova v teto sezone.

2. polocas:
V druhem polocasu domaci prestali hrat spokojeni s velkym vedenim, takze sme sa mohli podivat aj na jejich pulku hriste. Nejvetsi sanci na snizeni mel David Chovanec, ale z maleho vapna prestrelil branku. V druhem polocase sa hral uz vyrovnanejsi fotbal, ale uz si nevzpominam na zajimave momenty tak nenapisu nic. Konec.

Shrnuti: Vracov predvedl vynikajici prvni polocas, zaslouzene vyhral. Lipov jak uz sem psal, nejhorsi vykon v teto sezone, ktery neni omluvitelny ani velkym poctem omluvenek.

Rozhodci: Malik Petr - velice spatny vykon, obracel fauly, piskal co nebylo, no motal to na tom hristi hodne, hodnoceni na strankach Vracova dostal 3/10 takze nespokojenost oboustranna ale dyz mame ty hody tak dam 4/10!

Stridani:
60' Honza Cervenka -> Lada Matula

1.polocas:
Velmi chladne[!!] nedelni dopoledne privitalo na hristi v Luce 3. tym IV. tridy Cejc, takze domaci necekalo snadne utkani. Hoste take zacali dobre a po rychlem brejku vstrelil P. Cepil prvni gol zapasu, jenze praporek domaciho pomezniho je nahore tak gol neplati. O 5 minut pozdeji podobna situace, opet gol ktery tentokrat vstrelil J. Kot a opet neuznano. V prvni domaci sanci se ocitl Hacuka ale prestrelil branku. Hoste zahrozili jeste nekolikrat z dalky ale chytajici trener si poradil. Dalsi domaci sance a v ni opet Hacuka, dopadla stejne jak jeho predchozi pokus. Do vyhratych kabin se teda odchazelo za stavu 0:0

2.polocas:
Hoste zacali mirnym tlakem, zadna sance nevedla k brance tak zacali hrozit domaci. Prvni gol vstrelil Mira Smetka, ale praporek pomezniho a pistalka hlavniho rozhodciho byla proti. Dalsi velka Hacukova sance, centr z prave strany preletel obrance, Hacuka sam pred branku napalil balon z prvni kus vedle sibenice, dneska mu gol nebyl pran. Blizil se konec utkani, na hristi se to priostrovalo, rozhodci karty setril, i kdyz nejake zakroky by si oceneni zaslouzily. Chvilku pred koncem vybojoval Vita Smehlik balon sel sam na brankara, nezakoncil dobre, brankar vyrazil balon ke mne, vystrelil sem ale hradbu hostu na brankove care sem neprostrelil:[ O neco pozdeji se uz stav zapasu menil, kdyz sa na prave strane dostal k balonu Mira Smetka, zatahnul do vapna a prostrelil brankara - 1:0. Hoste se po inkasovane brance snazili vyrovnat, nastesti pro nas se jim to nepodarilo a Lipov mohl slavit tri body.

Shrnuti: Zapasu by podle prubehu slusela asi vic remiza, Lipov ale dal platny gol tak se raduje ze 3 bodu.
Rozhodci: Hodonsky - na hristi nebyl moc videt, coz je u rozhodcich plus, zadne velke chyby nedelal, 3 neuznane goly byly sporne ale pomezni maval tak piskal, to sa tezko poznava. Jedina vyhrada snad k nedavani karet za nejake ostrejsi strety. hodnotim 7/10

Zakladni sestava domacich:
Zdena Straka - Mira - Roman Kolacia
Peta Jakoubek - Josef Miskerik
Vasek Spacil - Vita Smehlik - Hacuka
Mira Smetka - Tomas Konarek

Stridani:
70' Konarek -> Vita Kolacia

1. polocas:
V chladnem nedelnim odpoledni zavitalo na lipovske hriste muzstvo z Petrova. Podle postaveni tymu v tabulce byl favoritem domaci Sokol. Ten taky zacal aktivneji kdyz hned po rozehravce se dostal ke strele z hranice velkeho vapna Tomas Baranovic ale nezamiril presne a strela skoncila vedle branky. Tyz hrac byl take prvni potrestany, za faul na pulce hriste obdrzel zlutu kartu. Petrov poprve zahrozil v 10' minute kdyz se primak z pulky hriste dostal k hostujicimu hraci ktery dokazal vystrelit, brankar Manak si ale se strelou poradil. Ve 14' minute uz se domaci radovali protoze Radek Mlynek kopal roh, ve vapne se ke strele dostal Tomas Baranovic, jeho pokus jeste brankar kryl ale na dorazku Milana Fisera uz nemel - 1:0. O chvilku pozdeji se ke strele dostal Michal Karasek ale jeho pokus skoncil vedle branky. Petrov se snazil vyrovnat a podarilo se mu to ve 20' minute po rohu[?] letel balon z vapna, hostujici hrac hlavou vratil do vapna kde uz zakonceni do branky pro utocnika bylo snadne 1:1... ale praporek pomezniho je nahore a rohodci piska, gol neplati a Lipov kope od branky. Za tento moment se hrst hostujicich fanousku zlobila a mam pocit ze opravnene. V 34' minute uz se ale skore menilo. Fafek zatahnul do vapna balon presne nahral na Miru Mikesku, ktery se zakoncenim do branky nemel problem - 2:0. Zbytek prvni pulky uz se odehral v klidu a bez sanci mezi sestnactkama tak sa hraci mohli jit sehrit do kabin, divaci sledovat do hospody Velku pardubicku a ja si kupit kofolu a tatranky.

2.polocas:
Druhy polocas zacal opet aktivneji Lipov kdyz v 47' zahraval Radek Mlynek primak ktery obrana odkopla jenom na Martina Urbanka, s jehoz strelou si ale golman poradil. V 50' se podruhe zlutilo opet za faul na pulce hriste, kterym se provinil Michal Karasek. V 55' o sobe opet dal vedet Milan Fiser ktery po rohu nebezpecne hlavickoval. Lipov v druhe pulce prevzal aktivitu, byl zivejsi, snazil se zvetsit brankovy rozdil ale nedarilo. Nepodarilo se ani Radkovi Mlynkovi z primaku, strela sla tesne vedle. V 60' minute o sobe dal poprve vedet Vita Smehlik, kery vystridal Martina Urbanka a to strelou z hranice vapna se kteru si ale golman poradil. Prvni sance Petrova v druhe pulce byla slaba strela v 67' minute. Nejvetsi sance petrovjanu prisla o deset minut pozdeji v 77' minute rozehravali trestnak kusek od rohu velkeho vapna, balon proletel obranu na nohu hostujiciho hrace, ktery ale zakonceni nezvladnul podle svych predstav a prestrelil. Petrov se snazil snizit, zacal vic utocit coz se mu malem nevyplatilo protoze v 79' dostal Fafek pekny balon za obranu, obranci mavali radsi rukama ofsajd, nez aby branili[ o ofsajd neslo v zadnem pripade, hostujici pomezni to spravne neodmaval], tak mel Fafek k brance cestu volnu ale bohuzel se mu nepodarilo zakoncit jak by chtel a trefil jenom brankara. V 82' vyslal Michal Karasek do sance Vitu Smehlika, ten ale z uhlu strilel tesne vedle. O 5 minut pozdeji mohlo byt definitivne rozhodnuto kdyz opet Michal Karasek peknym lobem nasel Leskyho za obranou, ten vystrelil a dal gola ale praporek byl tentokrat nahore a gol neplatil. Ted to bylo sporne jak u prvniho neuznaneho petrovskeho golu. Do konce zapasu se staly jeste dve udalosti ale nemozu jich na papirku precist tak jich nenapisu.

Shrnuti:
Tri body spravedlive zostaly v Lipove. Lipov byl vetsinu zapasu aktivnejsi, vytvoril si vic sanci nez Petrov, promenil dve aj to stacilo na vyhru.

Rozhodci:
Zálešák - rozhodci se v tomto zapasu moc nepredvedl, v prvni pulce nepiskl snad zadny faul petrovjanu zato Lipovu kazdy. V druhe uz se to vyrovnalo ale zacal otacet fauly motat to secko. Hodne slaby mel taky pohyb po hristi. Zlute karty na lipovske strane udelene spravne na druhe taky, ale mohl pridat zlutu jednu nebo dve hracom kteri uz jednu meli ale asi sa mu nechtelo cervenat konec zapasu. Hodnotim prumernych 5/10

Pavel Manak
Milan Baranovic
Leos Tryska - Jan Manak - Milan Fiser
Tomas Baranovic - Michal Karasek - Radek Mlynek - Martin Urbanek
Fafek - Mira Mikeska

Stridani
60' Martin Urbanek -> Vita Smehlik
65' Mira Mikeska -> Lesky
79' Fafek -> Bueno

Do hry se nedostal Radek Kadubec

Prusanky "B" - Lipov "B"

10. října 2009 v 19:30 | Vena |  Fotbal-hrál sem

Podluzan Prusanky "B" - TJ Sokol Lipov "B" 2:3[1:2]

branky Lipova: Basa, Jakoubek, Spacil

1. polocas:
Na hriste posledniho muzstva IV. tridy jsme prijeli rozhodne pro tri body a zacatek tomu aj nasvedcoval. Lipov zacal tlakem ale ke golu to nevedlo. Prvni vazna sance byla strela Martina Tomcala kus za vapnem ktera orazitkovala brevno. Za chvilku uz lovil domaci brankar balon ze site kdyz Basa centroval a David Chovanec ve vyskoku umistil balon do branky, bohuzel pro Lipov mel domaci pomezni praporek nahore tak gol neplatil. Obdrzeny gol domaci nabudil a za chvilku ukazali rychly protiutok, hrac si polozil Pavla v brance a prihraval pred prazdnu kde uz mel spoluhrac snadnu pracu - 1:0. Vyrovnani na sebe nedalo dluho cekat. Centr do vapna hostu resil dluhym odkopen Mira, balon doletel k Basovi ktery sa pohral s obrancem a presne umistil strelu k tyci domaci branky - 1:1. Lipovsky tlak pokracoval vybojovanim rohu ktery sem rozehral ja[ted uz ja=Vasek Spacil a ne Jena:]] primo na hlavu Peti Jakubka ktery presnu hlavicku pretocil skore na nasu stranu 1:2. Vic si z prvniho polocasu nepamatuju tak to rozhodci pisknul a slo sa do kabin.

2. polocas:
Z druheho polocasu si pamatuju este min tak bude zapis nejspis kratsi pokud ho takovymato dulezityma zdelenima neprodlouzim. Po vylezeni na hriste bylo chladno. Lipov zacal i druhy polocas aktivne, snazil se utocit ale zadne sance k brance nevedly. Nekolik peknych strel z dalky vyslal na branku aktivni Martin Tomcal. Dalsi strelu z dalky vyslal Peta Jakubek, Basa prsama zastavil a prihral na mna a ja sem prostrelil brankara 1:3. Domaci hodne protestovali kvuli ofsajdu, ve kterem stal Basa ale Bana zkusene neodmaval a oplatil tak domacim prvni Lipoovsky gol ktery nebyl uznany:] Dvoubrankove vedeni nas ukolebalo, prestali sme hrat a prislo snizeni 2:3. Nejak si ten gol ale nepamatuju tak ma ctenar smulu. Bylo to hlavu nejspis po rohu, mozna enom centr ze strany mam pocit. Domaci ucitili sanci na vyrovani, snazili se, byli aktivnejsi. Z nasich sanci stoji za zapsani jedine centr Hacuky z prave strany na Basu, ktery uz mel snadnu pozici protoze brankar podkluzl a spadl ale Basa nedal. Ke konci polocasu domaci zahravali nekolik nebezpecnych rohu a nastehovali se do vapna Lipova ale uz se nic vaznejsiho nestalo.

Shrnuti:
Lipov zacal aktivneji, v oboch polocasoch si vypracoval hodne prilezitosti, podarilo se promenit jenom tri ale na vyhru to stacilo. Domaci sance nepedvedli skoro zadne, hrozili jenom z rohu a z nasich chyb.
Rozhodci:
Daniel - cely zapas odpiskal solidne bez vetsich problemu. Na hristi mel respekt, ale hra byla klidna nemosel ani kartu udelit. Jedina divna vec byla, ze kdyz se snim zacal bavit domaci hrac tak normalne prvni rekl at je potichu ze sa nema s rozhodcim bavit a pak na neho zacal pokrikovat neco o tom ze cely zapas hovno hraje atp... celkove hodnoceni ale 7/10

Manak
Straka - Mira - Kolacia R.
Jakoubek
Spacil - Mlynek - Smehlik - Tomcal
Basa - Chovanec

Stridani:
65' Chovanec -> Konarek
74' Straka -> Ondrus
85' Kolacia -> Matula
Na stridacce pripraveni Libor Kolacia, Vita Kolacia a David Sosovicka:]]

Oznameni

10. října 2009 v 19:24 | Vena
Jena prestupil, psat o Starem Meste na blog jehoz adresa zacina slovem Lipov by bylo divne tak je zalozeny novy blog http://jiskrasm.blog.cz/kde bude Jena psat zapasy Jiskry. Tento blog ma ale dost stalych ctenaru tak by byla skoda aby zaniknul tak v psani budu pokracovat ja - Vasek Spacil. Snad Vas neodradim a budete to tu porad sledovat:]

Stridani:
45' Miskerik -> Konarek
65' Matula -> Kolacia V.