11. října 2009 v 18:53 | Vena |  Fotbal-sledoval sem

TJ Sokol Lipov - Sokol Petrov 2:0[2:0]

branky: Milan Fiser, Mira Mikeska
divaku cca 80

1. polocas:
V chladnem nedelnim odpoledni zavitalo na lipovske hriste muzstvo z Petrova. Podle postaveni tymu v tabulce byl favoritem domaci Sokol. Ten taky zacal aktivneji kdyz hned po rozehravce se dostal ke strele z hranice velkeho vapna Tomas Baranovic ale nezamiril presne a strela skoncila vedle branky. Tyz hrac byl take prvni potrestany, za faul na pulce hriste obdrzel zlutu kartu. Petrov poprve zahrozil v 10' minute kdyz se primak z pulky hriste dostal k hostujicimu hraci ktery dokazal vystrelit, brankar Manak si ale se strelou poradil. Ve 14' minute uz se domaci radovali protoze Radek Mlynek kopal roh, ve vapne se ke strele dostal Tomas Baranovic, jeho pokus jeste brankar kryl ale na dorazku Milana Fisera uz nemel - 1:0. O chvilku pozdeji se ke strele dostal Michal Karasek ale jeho pokus skoncil vedle branky. Petrov se snazil vyrovnat a podarilo se mu to ve 20' minute po rohu[?] letel balon z vapna, hostujici hrac hlavou vratil do vapna kde uz zakonceni do branky pro utocnika bylo snadne 1:1... ale praporek pomezniho je nahore a rohodci piska, gol neplati a Lipov kope od branky. Za tento moment se hrst hostujicich fanousku zlobila a mam pocit ze opravnene. V 34' minute uz se ale skore menilo. Fafek zatahnul do vapna balon presne nahral na Miru Mikesku, ktery se zakoncenim do branky nemel problem - 2:0. Zbytek prvni pulky uz se odehral v klidu a bez sanci mezi sestnactkama tak sa hraci mohli jit sehrit do kabin, divaci sledovat do hospody Velku pardubicku a ja si kupit kofolu a tatranky.

2.polocas:
Druhy polocas zacal opet aktivneji Lipov kdyz v 47' zahraval Radek Mlynek primak ktery obrana odkopla jenom na Martina Urbanka, s jehoz strelou si ale golman poradil. V 50' se podruhe zlutilo opet za faul na pulce hriste, kterym se provinil Michal Karasek. V 55' o sobe opet dal vedet Milan Fiser ktery po rohu nebezpecne hlavickoval. Lipov v druhe pulce prevzal aktivitu, byl zivejsi, snazil se zvetsit brankovy rozdil ale nedarilo. Nepodarilo se ani Radkovi Mlynkovi z primaku, strela sla tesne vedle. V 60' minute o sobe dal poprve vedet Vita Smehlik, kery vystridal Martina Urbanka a to strelou z hranice vapna se kteru si ale golman poradil. Prvni sance Petrova v druhe pulce byla slaba strela v 67' minute. Nejvetsi sance petrovjanu prisla o deset minut pozdeji v 77' minute rozehravali trestnak kusek od rohu velkeho vapna, balon proletel obranu na nohu hostujiciho hrace, ktery ale zakonceni nezvladnul podle svych predstav a prestrelil. Petrov se snazil snizit, zacal vic utocit coz se mu malem nevyplatilo protoze v 79' dostal Fafek pekny balon za obranu, obranci mavali radsi rukama ofsajd, nez aby branili[ o ofsajd neslo v zadnem pripade, hostujici pomezni to spravne neodmaval], tak mel Fafek k brance cestu volnu ale bohuzel se mu nepodarilo zakoncit jak by chtel a trefil jenom brankara. V 82' vyslal Michal Karasek do sance Vitu Smehlika, ten ale z uhlu strilel tesne vedle. O 5 minut pozdeji mohlo byt definitivne rozhodnuto kdyz opet Michal Karasek peknym lobem nasel Leskyho za obranou, ten vystrelil a dal gola ale praporek byl tentokrat nahore a gol neplatil. Ted to bylo sporne jak u prvniho neuznaneho petrovskeho golu. Do konce zapasu se staly jeste dve udalosti ale nemozu jich na papirku precist tak jich nenapisu.

Shrnuti:
Tri body spravedlive zostaly v Lipove. Lipov byl vetsinu zapasu aktivnejsi, vytvoril si vic sanci nez Petrov, promenil dve aj to stacilo na vyhru.

Rozhodci:
Zálešák - rozhodci se v tomto zapasu moc nepredvedl, v prvni pulce nepiskl snad zadny faul petrovjanu zato Lipovu kazdy. V druhe uz se to vyrovnalo ale zacal otacet fauly motat to secko. Hodne slaby mel taky pohyb po hristi. Zlute karty na lipovske strane udelene spravne na druhe taky, ale mohl pridat zlutu jednu nebo dve hracom kteri uz jednu meli ale asi sa mu nechtelo cervenat konec zapasu. Hodnotim prumernych 5/10

Stridani
60' Martin Urbanek -> Vita Smehlik
65' Mira Mikeska -> Lesky